Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts

Δημητρούλα μου για 569876 φορά δεν έχω πρόβλημα να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου..

 

Λοιπόν: α) τα νύχια μου δεν τα βάφω, ποτέ δεν τα έβαφα συστηματικά και το πολύ πολύ έβαζα μια διάφανη βάση. Τώρα δεν βάζω ούτε αυτή.. Θα ρωτήσω το γιατρό μου την Πέμπτη..

 

β) Δουλειές βαριές δεν κάνω στο σπίτι. Απλά μαγειρεύω, βάζω πλυντήριο (τα βάζει στο στεγνωτήριο ο άνδρας μου), πηγαίνω super market (για λίγα πράγματα) και έρχομαι στη δουλειά.. Ά και όταν πρέπει σιδερώνω κιόλας αλλά μη φανταστείς και κάθε μέρα...

 

γ) Τα δύο ωάρια ήταν καλής ποιότητας απ' ότι μου είπαν και το ένα μέτριο. Βέβαια από αυτά το ένα είχε προχωρήσει στο στάδιο των έξι κυττάρων.. Τώρα αν με ρωτήσεις ποιο ή ποια πιάσανε ειλικρινά δεν έχω ιδέα..

 

Μη ζαλίζεις το κεφαλάκι σου με αυτά.. Ότι είναι να γίνει θα γίνει, να' σαι σίγουρη..

 

Ammimar σαφώς και το ξέρω το τραγούδι και το συγκεκριμένο με ταξιδεύει σε άλλες εποχές.. είναι εμψυχωτικό και μαγικό..

 

Ρενατούλα, καλή αρχή κορίτσι μου και καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

amminar μου !!! ευχαριστουμε πολυ για την αφιερωση !!! την εχουμε αναγκη !!!

domnina τι κανεις?? domnina επειδη εψαχνα για συμπτωμτα...διαβασα σε διαφορα φορουμς για πολλες κοπελες οπου δεν ειχαν κανενα απολυτως συμπτωμα σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσηνης!!! και μερικες μαλιστα ηταν και σε διδυμα!!

αληθεια ποτε θα ειναι η επομενη σου επισκεψη στον γιατρο??

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου,

 

Πες με τρελλή, πες με ότι θες αλλά εγώ πήγα κι έκανα σήμερα μια ακόμη χοριακή.. Βλέπεις αύριο έχουμε το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο για να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο.. και ήθελα να βεβαιωθώ ότι όλα εξελίσσονται ομαλά..

 

Συμπτώματα κοριτσάκι μου εγώ ακόμα δεν έχω εκτός από την κούραση που νιώθω όταν περπατάω και το στήθος μου που πονάει πολύ αλλά με όσες φίλες μου έχω μιλήσει μου είπαν ότι είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα.. Σε κάνα δύο βδομάδες τα περιμένω αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα εμφανιστούν κιόλας..

 

Εσύ τι κάνεις; πως πας;

Link to comment
Share on other sites

εγω καλα !! ειμαι στην αναμονη !! δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο. που και που εχω πονους περιοδου,κατω χαμηλα κυριως οταν παω για πι,πι μου!! σημερα βεβαια μου εξαφανιστηκαν καπως!!

 

καλα εκανες και ξαναεκανες χοριακη!! και εγω τα ιδια θα εκανα!! αντε να μας πεις τα νεα σου αυριο με τον υπερηχο!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου μια βδομαδούλα σου έμεινε.. πέρασαν κιόλας τόσες μέρες... Φυσικά και θα σας ενημερώσω και για τη χοριακή μου αλλά και για τον υπέρηχο!

 

Μαζί θα το ζήσουμε όλο αυτό οκ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια...Δεν ξανάγραψα εδώ...Βλέπω κάποιες από σας ετοιμάζεστε για εξωσωματική...άλλες έκαναν ήδη...Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο...Η μόνη που αναγνωρίζω για την ώρα είναι η Δομνίνα που τα λέμε και σε άλλα καφέ!:) Είμαι και εγώ στο δρόμο για την εξωσωματική...αρχές του καλοκαιριού το πιο πιθανόν...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ,την αλλη δευτερα 12 απριλιου θα κανω την εμβρυομεταφορα,ειναι 3 και ελπιζω καποιο να πιασει.

καλο πασχα,καλη ανασταση και καλη επιτυχια σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ,την αλλη δευτερα 12 απριλιου θα κανω την εμβρυομεταφορα,ειναι 3 και ελπιζω καποιο να πιασει.

καλο πασχα,καλη ανασταση και καλη επιτυχια σε ολες μας!!!

με το καλο και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

ιποκαμπε mou καλη επιτυχια !!! μεχρι την αλλη δευτερα ζησε την καθε στιγμη !!!!

7/4 θα μαθετε και απο εμενα τα νεα μου !!!

προς το παρον καλο καλη ανασταση και καλο πασχα σε οποιες δεν ξαναμπουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας! Διαβάζω διάφορα εδώ, αλλά πρώτη φορά γράφω… ίσως γιατί έχω ξεκινήσει τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής και χρειάζομαι συμπαράσταση! J Έχω μπερδευτεί λίγο με το forum, καθως δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχει συγκεκριμένη σελίδα μόνο για μας που προσπαθούμε με εξωσωματική... Η ιστορία μου; Η πρώτη απέτυχε μάλλον λόγω ενδομητρίωσης ή και ποιότητας εμβρύων, δεν ξέρω. Το αρχικό πρόβλημα ήταν με το σπέρμα του συζύγου, αλλά μετά την αποτυχία αναγκάστηκα να κάνω υστεροσκόπηση, οπότε φάνηκε και το δικό μου (μικρό ευτυχώς) πρόβλημα με κάποια στίγματα ενδομητρίωσης. Μετά από 4 μήνες ορμονοθεραπείας για αναστολή της περιόδου και 2 κανονικούς κύκλους, έχω ξεκινήσει ενέσεις πρόκλησης (μακρύ πρωτόκολλο) και αύριο πάω για υπέρηχο, να δούμε πώς αντέδρασαν οι ωοθήκες. Έχω ξεκινήσει με πολύ υψηλή δόση (την πιο ψηλή που επιτρέπει η γιατρός μου), γιατί την προηγούμενη φορά δεν είχα την αναμενόμενη ανταπόκριση, σύμφωνα με την ηλικία μου (είμαι 31). Οι ωοθήκες μου άργησαν να πάρουν μπρος, πήραμε 6 ωάρια καλά, και αρκετά ανώριμα, γονιμοποιήθηκαν με μικρογονιμοποίηση τα 4, βάλαμε 3 έμβρυα την 3η μέρα (7 κύτταρα και 6, δυστυχώς), και αποτύχαμε… Ελπίζω ότι με περισσότερα ωάρια αυτή τη φορά και με κάπως καλύτερο σπέρμα θα έχουμε και καλύτερα εμβρυάκια… Καλή επιτυχία και στις δικές σας προσπάθειες! Και Καλή Ανάσταση! J

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,τι κανετε?

 

Δομνινακη,Δημητρουλα τι κανετε? Ελπιζω οτι εισαστε παρα πολυ καλα και η δυο!!!

Πως περνανε η μερες!!! Σε λιγο θα ακουσουμε και τα ευχαριστα σου Δημητρα!!!

Η Δομνινα μας σημερα εκανε το πρωτο υπερηχο! Σε λιγο θα περιμενουμε και το δικο σου!!! Δομνινα,1 η 2 μωρακια ειδατε?

 

Μομεντς,καλυ επιτυχεια κοπελα μου,και καλυ δυναμη! Εγω την δευτερα θα κανω την προτη ενεση για την 2η εκσωσωματικη μου.Μακαρι να ειμαι τυχερη αυτην την φορα!

 

Ιπποκαμπος,και σε εσενα καλυ επιτυχεια ολα καλα θα πανε με τα 3 τα σπορακια σου!

 

Μον,σου ευχομαι απο την καρδια μου να πετιχεις! Πωτε θα ξαναπροσπαθισεις?

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ,ΚΑΛΥ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ! ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΩΝΕΙΡΟ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

 

Είδαμε το μωράκι μας!! Τελικά ένα έχουμε και είναι κιόλας 5 χιλιοστά... Το κακό είναι ότι έχω και μια αποκόλληση και πρέπει να κάτσω κατ' οίκον περιορισμό για δέκα μέρες τουλάχιστον.. Την άλλη Παρασκευή 9/4 πάω για επανέλεγχο και θέλω να ελπίζω ότι το σποράκι μου θα είναι μια χαρά...

 

Καλό Πάσχα σε όλους, με αγάπη, υγεία και ευτυχία!

 

Ιπποκαμπάκι μου καλή σου επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

domnina μου!!! το ειδατε το σπορακι?? μπραβο κοπελα μου!! ενα και καλο !!

μην ανησυχεις για την αποκοληση , απλα θα περασεις παραπανω μερες στο κρεβατι (θα εχεις και παρεα εκει...το μωρακι σου) !!

καλο πασχα γλυκεια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κοριτσάκια μου,

 

Θα κάτσω παρέα με το σποράκι μου και τον αντρούλη μου και θα λιώσουμε στις ταινίες...

 

Εύχομαι να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται και αμέσως μετά το Πάσχα Δημητρούλα μου να ακούσουμε και τα ευχάριστα για σένα!

 

Ρενατούλα και πάλι καλή αρχή κοπέλα μου. Το όνειρο γίνεται σιγά σιγά πραγματικότητα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Διαβάζω διάφορα εδώ, αλλά πρώτη φορά γράφω… ίσως γιατί έχω ξεκινήσει τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής και χρειάζομαι συμπαράσταση! J Έχω μπερδευτεί λίγο με το forum, καθως δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχει συγκεκριμένη σελίδα μόνο για μας που προσπαθούμε με εξωσωματική... Η ιστορία μου; Η πρώτη απέτυχε μάλλον λόγω ενδομητρίωσης ή και ποιότητας εμβρύων, δεν ξέρω. Το αρχικό πρόβλημα ήταν με το σπέρμα του συζύγου, αλλά μετά την αποτυχία αναγκάστηκα να κάνω υστεροσκόπηση, οπότε φάνηκε και το δικό μου (μικρό ευτυχώς) πρόβλημα με κάποια στίγματα ενδομητρίωσης. Μετά από 4 μήνες ορμονοθεραπείας για αναστολή της περιόδου και 2 κανονικούς κύκλους, έχω ξεκινήσει ενέσεις πρόκλησης (μακρύ πρωτόκολλο) και αύριο πάω για υπέρηχο, να δούμε πώς αντέδρασαν οι ωοθήκες. Έχω ξεκινήσει με πολύ υψηλή δόση (την πιο ψηλή που επιτρέπει η γιατρός μου), γιατί την προηγούμενη φορά δεν είχα την αναμενόμενη ανταπόκριση, σύμφωνα με την ηλικία μου (είμαι 31). Οι ωοθήκες μου άργησαν να πάρουν μπρος, πήραμε 6 ωάρια καλά, και αρκετά ανώριμα, γονιμοποιήθηκαν με μικρογονιμοποίηση τα 4, βάλαμε 3 έμβρυα την 3η μέρα (7 κύτταρα και 6, δυστυχώς), και αποτύχαμε… Ελπίζω ότι με περισσότερα ωάρια αυτή τη φορά και με κάπως καλύτερο σπέρμα θα έχουμε και καλύτερα εμβρυάκια… Καλή επιτυχία και στις δικές σας προσπάθειες! Και Καλή Ανάσταση! J

 

Μπες στο parentscafe.gr και θα βρεις εκεί το καφέ της εξωσωματικής!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!

 

Την δευτερα εκανα την προτη ενεση μου και προχοραμε....μακαρι να πανε ολα καλα

αυτην την φορα!!!

 

Δομνινα,τι κανεις? Πως εισαι?Το σπορακι σου καλα?

 

Δημητρα, το διαβασα ....και λυπαμαι κοριτσακη μου! Και εγω τα περασα αυτα που περνας εσυ τωρα και σε καταλαβενο....οτι και να σου λενε ,δεν βοηθαι....δυναμι να εχεις και να προσπαθεις να εισαι καλα....Εγω ειμαι στην 2η,δεν σου κριβω οτι φοβαμε πολυ....αλλα πρεπι να σηνεχιζουμε και θα γινει!!!

 

Vανεσσα,εσυ ποτε θα ξαναπροσπαθισεις? Καλυ τυχη να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα μου καλή αρχή κοπέλα μου!

 

Εμείς καλά είμαστε, κατ' οίκον περιορισμό μετά από εντολή γιατρού λόγω αποκόλλησης.. Αύριο πάμε στο γιατρό για επανέλεγχο και ελπίζω το σποράκι μου να έχει μεγαλώσει αρκετά και ίσως ν' ακούσουμε και καρδούλα..

 

Φοβάμαι λιγάκι είναι η αλήθεια αλλά ελπίζω πραγματικά ότι θα το ξεπεράσουμε και θα γίνουμε μεγάλα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια,την εκανα την μεταφορα και την δευτερα θα εχω αποτελεσματα,εγω παντως ειμαι πολυ επιφυλακτικη και απογοητευμενη αλλα θα φανει,μακαρι να εχω αδικο.icon9.gificon9.gificon9.gificon9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

 

Χαθικα αλλα ειμαι παλλι εδω....μου λειψατε πολυ....ειχα παρα πολλες δουλειες και κουραστικα πολυ αλλα επρεπε....εχουμε εστιατοριο στο νησι και το Σαββατο ανουιγουμε για 6 μηνες σε καθιμερινη βαση....καταλαβενετε τι περασα αφτες της εβδομαδες...

Τελιωσα της ενεσις και αυριο θα παο για ωοληψια!!!Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα....παντος ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος ....ολα πανε εκσαιρετικα λει...

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΗΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΘΕΛΩ!!!ΚΑΛΥ ΕΠΕΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

Δομνινακη πος παι εγκυμοσινη? Το μωρακι σου οκ???

 

Ιπποκαμπακη ευχομαι να σου πανε ολα καλα μην απογοιτευεσαι!!!!

 

Δημητρα...ξερω ,και λυπαμαι απο την καρδια μου....θα το ξεπερασεις οπος το ξεπερασα και εγω και στην 2η θα σου πανε ολα καλα!!!

 

Αμμιμαρ,τι κανεις? Κανενα νεο απο εσενα?

 

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

 

Χαθικα αλλα ειμαι παλλι εδω....μου λειψατε πολυ....ειχα παρα πολλες δουλειες και κουραστικα πολυ αλλα επρεπε....εχουμε εστιατοριο στο νησι και το Σαββατο ανουιγουμε για 6 μηνες σε καθιμερινη βαση....καταλαβενετε τι περασα αφτες της εβδομαδες...

Τελιωσα της ενεσις και αυριο θα παο για ωοληψια!!!Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα....παντος ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος ....ολα πανε εκσαιρετικα λει...

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΗΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΘΕΛΩ!!!ΚΑΛΥ ΕΠΕΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

Δομνινακη πος παι εγκυμοσινη? Το μωρακι σου οκ???

 

Ιπποκαμπακη ευχομαι να σου πανε ολα καλα μην απογοιτευεσαι!!!!

 

Δημητρα...ξερω ,και λυπαμαι απο την καρδια μου....θα το ξεπερασεις οπος το ξεπερασα και εγω και στην 2η θα σου πανε ολα καλα!!!

 

Αμμιμαρ,τι κανεις? Κανενα νεο απο εσενα?

 

φιλακια

καλη επιτυχια να εχεις.με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου και να εχεις τελεια αποτελεσματα.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...