Recommended Posts

θα παρω τηλ. τον γιατρο μου.

και εγω εχω μια υποψια πως ειναι απο τα utrogestan !! (περνω 6 την ημερα )

Διαφημίσεις

Εγώ παίρνω 3 την ημέρα.. 1 των 200 πρωί, μεσημέρι, βράδυ... Αλλά όπως σου είπα εγώ τα βάζω ενδοκολπικά και δεν με ενοχλούν καθόλου..

Κοριτσακια μου, καλημερα !

Τι κανετε, πως εισαστε σημερα? Σας ευχαριστω για οτι μου ειπατε,μου φταιξατε την διαθεση!Εισαστε πολυ καλη παρεα,και καλη αντροποι! Μην μου χαθειται!!!!

Δημητρα πηρες τηλ.τον γιατρο? Εγω τα utrogestan τα επερνα ενδοκολπικα και δεν ειχα καμια ενοχλιση ετσι.

Δομνηνα,θα ξανακανεις χοριακη? Βεβαιος και θα σας πω καθε μερα πως παο με της ενεσις και πως μεγαλονουναι τα αυγουλακια μου! Μακαρι να κανω τωσα για να μπορουμε να φυλαξουμαι καποια.....μετα απο την 1η εκανα πολυκιστικες ωοθικες και φοβαμαι λιγακι τα φαρμακα( ο γιατρος λει οτι δεν ειναι τιποτα αλλα εγω.....)

Αμμιμαρ,για ποτε περιμενεις να αδιαθετισεις? Και πιο πρωτοκολο θα κανεις?

Αυτα.....να εχετε μια ομορφι μερα και να περνατε καλα!

Τα λεμε κοριτσακια,σας φιλο!

Περιμένω γύρω στις 30 αλλά λόγω Πάσχα αυτος ο κύκλος αναβάλλεται...Επομένως πάμε στον επόμενο που είναι γύρω στις 25 Απρίλη...Αν και 33 χρονών μου έδωσε το βραχύ πρωτόκολλο γιατί απ'οτι μου είπε δεν είχα πολλά ωοθηλάκια...έχω πάλι ραντεβού στις 15 Απρίλη να δούμε λεπτομέρειες.Πάντως έχω ήδη εφοδιαστεί με όλα τα φάρμακα...Ανυπομονώ!

Κορίτσια ισχύει πως απο εξωσωματική γεννάμε μόνο με καισαρική τομή? Γιατί γίνεται αυτο?

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

αααχχχχχχ δεν το πιστευω !!! ειχα γραψει ενα κατεβατο για την ρενατουλα και την ammonar και μου σβηστικε !!! τα νευρα μου!!!

κοριτσια θα το ξαναγραψω καποια στιγμη !!!

γεια σας κοριτσακια μου !!!

εχθες τριτη μερα της εμβρυομεταφορας , το βραδυ με ενοχλουσε απιστευτα το στομαχι μου !!! δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο!!!

ξαφνικα μου ηρθε να κανω εμετο ..και οντως ετσι εγινε !!!

πηγα τουαλετα και τα εβγαλα ολα ( sorry για την εκφραση )

που λετε να οφειλετε???

λετε να με πειραζουν τα φαρμακα στο στομαχι που περνω??

λετε να με πειραξε οι 2 πιρουνιες σκορδαλια που εφαγα με κατι μπακαλιαρακια?? (τι να κανω η ατιμη αφου την λιγουρευτηκα )

λετε να ειναι συμπτωμα?? αλλα τι συμπτωμα?? ειναι απιστευτα νωρις !!! μονο τρεις ημερες !!! (ουτε καν θα εχει εμφυτευτει το εμβρυο φανταζομαι)

δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο ..εμετο κανω πολυ σπανια , μονο 2 φορες οταν ειμουν πιτσιρικα και ειχα μεθυσει !!!

μαλλον θα σου κατσανε βαρια τα μπακαλιαρακια.αν συνεχιστει να παρεις τον γιατρο τηλ.:rolleyes::rolleyes:

Περιμένω γύρω στις 30 αλλά λόγω Πάσχα αυτος ο κύκλος αναβάλλεται...Επομένως πάμε στον επόμενο που είναι γύρω στις 25 Απρίλη...Αν και 33 χρονών μου έδωσε το βραχύ πρωτόκολλο γιατί απ'οτι μου είπε δεν είχα πολλά ωοθηλάκια...έχω πάλι ραντεβού στις 15 Απρίλη να δούμε λεπτομέρειες.Πάντως έχω ήδη εφοδιαστεί με όλα τα φάρμακα...Ανυπομονώ!

Κορίτσια ισχύει πως απο εξωσωματική γεννάμε μόνο με καισαρική τομή? Γιατί γίνεται αυτο?

ammimar,δεν ισχυει αυτο,μονο αν εχεις διδυμα ή τριδυμα.απο την στιγμη που πιανεις ειτε με σπερματεγχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε φυσιολογικα θεωρεισαι μια κανονικη εγκυος.δεν νομιζω να παιζει ρολο ο τροπος συλληψης.

Ammimar μου δεν ξέρω να σου απαντήσω στην ερώτησή σου... Το πιθανότερο είναι ότι μπαίνοντας στον ένατο ο γιατρός εκτιμά την κατάσταση του εμβρύου και αποφασίζει σε σχέση και με άλλους παραμέτρους. Στα δίδυμα πάντως νομίζω ότι κάνουν σίγουρα καισαρική..

Ρενατούλα, λογικά κάποια στιγμή θα ξανακάνω χοριακή αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς. θα ξαναμιλήσω με το γιατρό αύριο και θα μου πει λεπτομέρειες..

Γεια σας κοριτσια!

Μολις τωρα γυρισα απο την κουμπαρα μου που ειναι να γεννησει αυτες της ημερες!

Εχει μια κοιλια .....τρελλα .....και στα δικα μας παρεα!!!!!!

Αμμιμαρ, η εγκυμοσυνη με εκσωσωματικη ειναι κανονικοτατη κυηση και οταν δεν υπαρχει λογος δεν γενναμε με καισαρικη. Οταν εχεις δυδυμακια,θα ειναι σιγουρη η καισαρικη.

Δημητρα, περιμενω να γραψεις αυτα που σου σβιστικανε.

Δομνηνα,περιμενο τα νεα σου!

renatoula ~ υπομονη μεχρι της 5/4 !!! θα περασουν γρηγορα ολες οι μερες επειδη πεφτει μ.βδομαδα και πασχα !!! κοιταξε να τα περασεις τελεια!! και οτι απορια εχεις με τις ενεσεις , θα μας ρωτας!!

εγω τον γιατρο μου δεν τον πηρα τηλεφωνο. το αφησα να περασει ετσι το θεμα του εμετου!! αν δω κατι υποπτο ξανα ομως θα τον παρω!!

amminar αυτο με την καισαρικη δεν νομιζω να ισχυει !!! συνηθως καποιοι γιατροι το λενε για να αποφυγουν ολα τα αλλα και να ξεμπερδεψουν με μια καισαρικη !!!

amminar υπομονη και για σενα !! τουλαχιστον εχεις τα φαρμακια σπιτι και νιωθεις μια σιγουρια!!!

domnina μου περιμενουμε νεοτερα!!

Διαφημίσεις

Kοριτσια καλημερα!

Πως εισατε σημερα?

Αχχχχχχ....εχω αγχος....ακομα δεν εχω της ενεσουλες σπιτι (με βοηθαι ο γιατρος μου για να τα παρω.....και ακομα δεν του τα στειλανε!!!! )Ας το ελπιζουμε οτι θα με παρει τηλ.σημερα για να παο αυριο!!! Περασανε η μερες,την αλλι δευτερα αρχιζω. Θα αναψω ενα κερακι παραπανο,μπας και γινει το θαυμα...πριν 3α χρονια μεγαλη παρασκευη βραδυ αναψα για την γιαγια μου,που ητανε στο νοσοκωμειο....περιμεναμε να πεθανει....την αλλη μερα το προι εζβισε....μου πηρε την 2η μαμα μου και τωρα ηθελα να μου δωσει αυτο που περιμενω εδω και 3 χρονια να ερθει. Να γινω μανουλα και η μαμα μου γιαγουλα, και να της εχει το μωρακι μου την ιδια αδυναμια και αγαπη οπως ειχα και εγω στην δικη μου.

Τωρα σας πηγα αλλου και συγγνωμη αλλα ειναι λογο ημερων.

Δημητρα,σου περασε τωρα η κανεις ακομα??? Παρε τηλ. η αν δεν θελεις βαλλε τα ενδοκολπικα.

Για της ενεσης κοριτσια,στην 1η πηρα arvekap, gonal, pregnyl ,utrogestan και δεν ειχα προβληματα . Τωρα στην 2η θα παρω daronda puregon pregnyl utregostan salospir esτopause. Θα δουμε...

Να εχετε μια ομορφι μερα!

κοριτσια καλημερα και απο εμενα !!

τελικα μιλησα με το γιατρο εχθες!!!

αχ κοριτσια τελικα το συμπαιρασμα ηταν πως περασα μιας μικρης μορφης γαστρεντεριτιδα η μικρη ιοσουλα!!! ειπα στο γιατρο μου ολα τα συμπτωματα και τελικα ειχε δικιο (εμετος, διαροια, στομαχι )!!!!

που να καταλαβω εγω η χαζη?? φανταστικα οτι ηταν απο τα φαρμακα !!!

σημερα ειμαι μια χαρα !!!!

ετοιμαζομαι να παω και την πρωτη μου βολτιτσα !!!!!

renatula erxete h seira sou !!!!!

Δημητρα, παλλι καλα που δεν ητανε απο το φαρμακο.....

Χαιρομαι που εισαι καλα! Να πας και την βολτιτσα σου και να κανεις πραγματα που σε κανουνε χαρουμενη γιατι την καλυ σου ψυχολογια την καταλαβενουνε και τα σπορακια σου!!!! Ποτε θα πας για χοριακη?

φιλια

Άντε Δημητρούλα, καλό ξετσούμισμα!!

Είναι πολύ όμορφες οι μέρες αυτές για να κάθεσαι μέσα στο σπίτι. Απόλαυσέ τες όσο μπορείς περισσότερο.. Στα σποράκια θα κάνει πολύ καλό να είσαι σίγουρη, φτάνει μόνο να μην κουραστείς υπερβολικά.. Με το μαλακό...

Ρενατούλα, καλή αρχή και καλό αποτέλεσμα κοπέλα μου!

Καλημέρα κι απο μένα...Και καλή μεγάλη εβδομάδα.Όλα καλά να πάνε κορίτσια για όλες καλά αποτελέσματα.Δήμητρα πότε θα μας πεις τα καλά νέα? Domnina μας πως πάει η εγκυμοσύνη? Καμμιά αναγούλα? Ρενατούλα είσαι τυχερή γιατί αυτές οι μέρες λόγω γιορτών θα περάσουν γρήγορα! Εγώ τι κάνω που πρέπει να περιμένω ακόμη 1 μήνα?

Διαφημίσεις

Ammimar μου,

Καλά είμαστε, από συμπτώματα τίποτε ακόμη.. αλλά με όσες κοπέλες το έχω συζητήσει μου λένε ότι είναι νωρίς ακόμη... Μόλις κλείνω τον πρώτο μήνα..

Σήμερα θα μιλήσω με το γιατρό να μου πει πότε θα πάω για υπέρηχο... Ανυπομονώ!

κοριτσακια μου χοριακη κανω στις 7/4 σε 10 μερες !!!

ααα !! domnina μου δεν πειραζει !! καλυτερα που δεν εχεις συμπτωμα !! τι τα θες τα συμπτωματα?? να σε βασανιζουν αδικα !!! αρκετα περασες !!

Απλά Δημητρούλα μου αναρωτιέμαι... γιατί ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος... έχω μόνο τα αποτελέσματα της χοριακής που το αποδεικνύουν... ενώ αν είχα ένα σύμπτωμα, κάτι τέλος πάντων θα το αισθανόμουν καλύτερα!

Απλά Δημητρούλα μου αναρωτιέμαι... γιατί ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος... έχω μόνο τα αποτελέσματα της χοριακής που το αποδεικνύουν... ενώ αν είχα ένα σύμπτωμα, κάτι τέλος πάντων θα το αισθανόμουν καλύτερα!

Κοπέλα μου τι να πω! Διάβασα την ιστορία σου στα γρήγορα και πραγματικά χάρηκα!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο με την εγκυμοσύνη σου, να τη χαρείς όσο την πόθησες!

Μια μικρή ερώτηση, ή μάλλον 2!

Πόσο χρονών είσαι, και αν έχεις κάνει προηγούμενες προσπάθειες. ( το είπα στην αρχή, διάβασα βιαστικά την ιστορία σου! - είχα αγωνία να δω το post με το αποτέλεσμα της β' χωριακής)

Ευχαριστώ

Δήμητρα αναμένουμε τα αποτελέσματα σου Καλή επιτυχία, ξεκούραση και καλό κουράγιο στην αναμονή.

Δομνίνα καλύτερα που δεν έχεις αναγούλες γιατί θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου ανώδυνα.

Αχ μ'αυτή την ηλικία κάθε ώρα και στιγμή πρέπει να μας τη θυμίζουν? χαχαχα

Είμαι όσο φαίνομαι "τελοσπάντων"!

Funk κοπέλα μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα να αποκτήσεις σύντομα ότι επιθυμείς.

Γίνομαι 36 την Τετάρτη και ναι ήταν η πρώτη μου προσπάθεια!!

Μίλησα πριν λίγο με το γιατρό μου και την Πέμπτη 10:00 το πρωί έχω ραντεβού για να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο και να μου δώσει οδηγίες!!

Απίστευτο μου φαίνεται που έφτασα μέχρι εδώ και ελπίζω αυτό το μαγικό ταξίδι να συνεχιστεί και τους υπόλοιπους 8 μήνες! Λέτε να έχουμε εκπλήξεις και να ναι δύο τα σποράκια;

domnina Μου !!!! να σε ρωτησω για 3547595 φορα κατι ??? (χα, χα)

τα νυχια σου τα βαφεις?? επιτρεπετε??

δουλειες κανεις, στο σπιτι?? (μιλαμε για ελαφριες)

τα εμβρυα σου σε τι ποιοτητα ηταν?? οταν στα βαλανε?? σου ειπαν?

Δομνηνα,πηρες το καλυτερο δωρο ηδη για τα γενεθλια σου...αν θα ειναι διπλη η χαρα θα το ξερουμε σε λιγες μερες! Χρονια σου πολλα σου ευχομαι και να εχεις μια παρα πολυ καλη εγκυμοσινη!(ασε τα συμπτοματα,δεν χρειαζονται ΄-))

Δημητρουλα,7/4 θα ειμαστε ολι εδω για να ακουσουμε τα ευχαριστα!!!

Αμμιμαρ,θα δεις ποσο γριγορα θα ερθει και η σειρα σου! Εμεις εδω θα ειμαστε για σενα!

Φυνκ 2υ, καλος ηρθες!θα μας πεις κατι για σενα?

Εμενα με πηρε ο γιατρος μου τηλ.και αυριο παο να φερω της ενεσης μου σπιτι!!!

renatoula οι μερες οπου θα κανεις τις ενεσεις θα δεις οτι θα περνανε πανευκολα!! επειδη δεν χρειαζεται να καθεσε σπιτι, μπορεις να κανεις οτι θελεις !!

απλα θεωρω πως η ποιο δυσκολη περιοδος ειναι αυτες οι 5 μερουλες που πρεπει να εισαι ξαπλα !! τιποτα αλλο !!! κοριτσια εδω περνανε τα χρονια σα νερο δεν θα περασουν οι χοριακες??

Κοριτσάκια Καλημέρα σας.

Χθες βράδυ οδηγούσα και ακούω ένα κομμάτι παλιό και αγαπημένο και μου ήρθατε στο μυαλό. Φαντάζομαι πως όλες το ξέρετε...Ανεξάρτητα τι μουσική ακούτε θέλω να σας αφιερώσω κάποιους στίχους

Lord knows

Dreams are hard to follow

But don't let anyone

Tear them away

Hold on

There will be tomorrow

In time, you find the way

And then a hero comes along

With the strength to carry on

And you cast your fears aside

And you know you can survive

So when you feel like hope is gone

Look inside you and be strong

And you'll finally see the truth

That a HERO lies in you

Μου έφτιαξε το βράδυ μου!!!

Κρατάτε καλά κορίτσια και όλα θα γίνουν.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από sissy_geo,
        Καλησπέρα σας! Θα ήθελα όσες κοπέλες έχουν κάνει βιοψία ενδομητρίου αν έχουν την καλοσύνη, να μου δώσουν μερικές πληροφορίες για να ξέρω τι να περιμένω. Έχω κάνει εξωσωματική. Είχα 8 βλαστοκύστες, έμεινα έγκυος με την πρώτη εμβρυομεταφορά, αλλά δυστυχώς παλλινδρόμησε. Μετά ακολούθησαν ακόμη δύο αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Έχουμε κάνει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει απο εξετάσεις. Και εγώ και ο άντρας μου. Όλες οι ειδικότητες που έχουμε επισκεφθεί σηκώνουν τα χέρια ψηλά. Αλλάζουμε κέντρο και γιατρό. Ο γιατρός που επιλέξαμε για τα επόμενα βήματα είναι πολύ γνωστός στη Θεσσαλονίκη και διευθυντής πολύ γνωστής μονάδας. Μας κέρδισε αμέσως και επειδή πρόκειται για πολύ έμπειρο εξειδικευμένο επιστήμονα, αλλά και επειδή ήταν πολύ ήρεμος και ταπεινός. Όσο για το κέντρο θεωρώ ότι αν εξ αρχής η προσπάθειά μας γινόταν εκεί, ίσως είχαμε ήδη το μωρό μας στην αγκαλιά μας. Όταν σου ζητούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο το πρώτο ραντεβού, τότε ξέρεις ότι ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν. Αν είχα κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις πριν ξεκινήσω, τότε αν μη τι άλλο θα βαδίζαμε σε λιγότερο ομιχλώδες τοπίο. Απο μόνος του ο δρόμος της εξωσωματικής έχει εκπλήξεις και καταστάσεις που προκύπτουν κ δεν περίμενες, αλλά τουλάχιστον κάποια βασικά ουσιώδη πραγματα καλό είναι να τα γνωρίζουμε πριν ξεκινήσουμε. Τέλος πάντων, πάλι λέω πολλά. Ο γιατρός λοιπόν εντοπίζει το πρόβλημα στο ενδομήτριο (και όχι στην ατυχία μου όπως οι προηγούμενοι). Η μήτρα μου είχε διάφραγμα. Το οποίο αφαίρεσα πριν ένα χρόνο, πριν ξεκινήσω εξωσωματική. Μετά την αποβολή λοιπόν, έκανα απόξεση. Μετά την απόξεση, στις επόμενες προσπάθειες ΕΜ δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο με τιποτα... Κάναμε δεύτερη υστεροσκόπηση και ο προηγουμενος γιατρός μου είπε πως το διάφραγμα είχε ξεκινήσει να επανεμφανίζεται. Ο νέος μου γιατρός λοιπόν, μου μίλησε για ενδομήτριες συμφύσεις και όχι για διάφραγμα. Τέλος μου είπε πως σε αυτό το σημείο θα εστιάσει μόνο στο ενδομήτριο, εφόσον όλα τα άλλα είναι οκ. Θα ξεκινήσουμε με βιοψία ενδομητρίου που την θεωρεί αναγκαία, και απορεί πώς δεν έγινε μαζί με την υστεροσκόπηση. ( το είχα ζητήσει, αλλά κλασσικα ο γιατρός μου δεν το θεώρησε απαραίτητο). Λοιπόν ο νέος μου γιατρός θεωρεί ότι ίσως οι αποτυχίες εμφύτευσης οφείλονται σε ενδομητρίτιδα, όπως επίσης και το γεγονός ότι δυσκολευόμουν να χτίσω ενδομήτριο. Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν κάνατε βιοψία ενδομητρίου, αρχικά για ποιο λόγο την κάνατε, πώς ήταν σαν διαδικασία, μετά απο πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα, και αν ήταν παθολογικά τα αποτελέσματα, τι θεραπείες ακολουθήσατε.. Γενικά τα πάντα θέλω να μάθω!  Θα περιμένω πληροφορίες!  
      • Από ANNETA-THES,
        Ξέρει καμιά σας εαν επηρεάζει η ενδομητρίωση στην εξωσωματική?
        Δεν εχει διαγνωστεί σε εμένα ενδομητρίωση αλλά είναι το μόνο που δεν έχω κάνει απο εξετάσεις.
        Οι γνώμες των γιατρών πάνω σε αυτό διίστανται.
        Η αιτία που έχουμε φτάσει στην εξωσωματική είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία.
        Μήπως έχετε καμιά σας αντίστοιχη εμπειρία?
        Να μην πετυχαίνανε οι εξωσωματικές λόγω ενδομητρίωσης και μετά την επέβαση να πέτυχαν?
      • Από Olgita,
        Καλημέρα κορίτσια! ηθελα να μοιραστώ μαζί σας ενα ερωτημα.

Εχω κάνει δυο αποτυχημένες εξωσωματικές και μια πετυχημενη σπερματεγχυση η οποία παλλινδρόμησε. Τωρα σκεπτομαι αμεσως μετα την δευτερη αποτυχ εξωσωματική να κανω μία σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο(δεν μπορώ να πάρω φάρμακα). Ξερω ότι τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ λίγα.
        Δεν υπάρχει καποιο προβλημα, με σπερμα, σαλπιγγες, εκτός της ηλικίας μου , που εχω κλείσει τα 40, και όπως είναι γνωστό (μου το είπε και ο γιατρός) τα ωάρια δεν εχουν καλή ποιότητα.
        Πετυχε καποια κοπελα με σπερματεγχυση μετα απο αποτυχημενη εξωσωματική?
        Οι ωοθήκες θα δουλεψουν μετα απο ενα κύκλο εξωσωματικής?

Καλη μέρα σε όλες τις κοπέλες και καλή επιτυχία!!
      • Από elina 78,
        Εχει μηπως κανει καμμια απο σας εξωσωματικη με φυσικο κυκλο, χωρις φαρμακα; αν ναι ποιο το αποτελεσμα;
      • Από ANNETA-THES,
        Γειά σας κορίτσια.
        Εχω κάνει μια ανεπιτυχης προσπαθεια στο γεννεσις και τωρα σκεφτομαι σκεφτομαι να παω στην εμβρυολαβ.
        Πες τε μου την αποψη σας για το συγκεκριμενο κεντρο.
        Υπαρχει καμια που εχει μεινει εγκυος στην εμρυολαβ?

Βοηθηστεεεεεεεεεεεεεεεε με
      • Από Anna ana,
        Κοριτσια καλησπερα!
        Εδω θεσσαλονικη!
        Πρωτη εξωσωματικη...
        Ξεκινησα ενεσουλες 27/01..
        Ειμαστε πολλες σε αυτην την παρεα?

• Από Titti,
        Καλησπέρα, ανοίγω αυτό το θέμα για να συζητήσω με άτομα που απέκτησαν το πρώτο παιδί με εξωσωματική κι έχουν στην κατάψυξη.....τα επόμενα! Η περίπτωση είναι κάπως ιδιαίτερη δεδομένου ότι ακόμα θηλαζω την πρώτη μου κόρη και δε μας βλέπω να το κόβουμε σύντομα. Δεν ξερω τι θα μου πει ο εξωσωματιστής μου αν ζητήσω εμβρυομεταφορα στην παρούσα φάση, οποτε ήθελα να δω τις εμπειρίες των άλλων μελών. Είναι πρόβλημα τα επίπεδα της προλακτινης λόγω θηλασμού; Οι συσπάσεις που γίνονται στη μήτρα; Μήπως τελικά είναι ανάλογα το γιατρό; Όσες προβηκατε σε εμβρυομεταφορα ενώ θηλαζατε, πήρατε το πολυπόθητο θετικό ή θα καταλήξει το όλο εγχείρημα σε ψυχολογικό βατερλό;