Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!

 

Δομνινακη,τι κανεις?

Ολα καλα? Ποτε θα εχουμε τα αποτελεσματα της 2ης β'χοριακης? Εγω σημερα θα παο να παρο τα φαρμακα μου για την 2η προσπαθια μου.Μακαρι αυτην την φορα να μου πανε ολα καλα!!!!

 

Δημητρα ,καλη τυχη , μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!!Μπορο να κανο λιγες ερωτισεις?Επειδη και εγω 30 χρονων ειμαι θελω να μου πεις πιο πρωτοκολο εκανες,τι φαρμακα πηρες και για ποσο καιρο και ποσες μοναδες αν θυμασαι,και ποσα αυγουλακια σου πηρανε?

Και εγω ειχα τσιμπιματακια στην κοιλια και ητανε και φουσκομενη μετα την εμβρυομεταφορα.

Σας φιλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα,εγω επαιρνα τα gonal και ξεκινησα με 300 μοναδες ημερησιως και στην πορεια το κανεμε 125,5 ή 122,5,τελευταια γραμμουλα τις ενεσεις.μικρη ποσοτητα και εκανα 10 ωαρια.ουτε πολλα ,ουτε λιγα.και πριστηκα,εδω ακουω 100 , 30.

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα μου,

 

Πήγα το πρωί και έδωσα τον οβολό μου (αιματάκι) και πάλι το απόγευμα γύρω στις 8 θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου μιας και πρέπει να τα παραλάβω η ίδια..

 

Χαίρομαι πολύ που δεν το βάζεις κάτω και συνεχίζεις ακάθεκτη την πορεία σου προς το όνειρο. Είμαι σίγουρη πως αυτή τη φορά θα είσαι τυχερή και θα ακούσεις κι εσύ τα χαρμόσυνα νέα!

 

Ιπποκαμπάκι... η μεγάλη ποσότητα ωαρίων δεν σημαίνει αυτομάτως και καλή ποιότητα... Λίγα και καλά προτιμώ εγώ. Εγώ έκανα 8, μου πήραν τα 6, γονιμοποιήθηκαν τα 3, μου βάλαν τα τρία και αν όλα πάνε καλά σε δύο βδομάδες θα ξέρω πόσα έχω... Η χοριακή θετική (102) και η επαναλαπτική χοριακή σήμερα το απόγευμα... Ελπίζω να ανεβαίνουμε θεαματικά!

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα μου,

 

Πήγα το πρωί και έδωσα τον οβολό μου (αιματάκι) και πάλι το απόγευμα γύρω στις 8 θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου μιας και πρέπει να τα παραλάβω η ίδια..

 

Χαίρομαι πολύ που δεν το βάζεις κάτω και συνεχίζεις ακάθεκτη την πορεία σου προς το όνειρο. Είμαι σίγουρη πως αυτή τη φορά θα είσαι τυχερή και θα ακούσεις κι εσύ τα χαρμόσυνα νέα!

 

Ιπποκαμπάκι... η μεγάλη ποσότητα ωαρίων δεν σημαίνει αυτομάτως και καλή ποιότητα... Λίγα και καλά προτιμώ εγώ. Εγώ έκανα 8, μου πήραν τα 6, γονιμοποιήθηκαν τα 3, μου βάλαν τα τρία και αν όλα πάνε καλά σε δύο βδομάδες θα ξέρω πόσα έχω... Η χοριακή θετική (102) και η επαναλαπτική χοριακή σήμερα το απόγευμα... Ελπίζω να ανεβαίνουμε θεαματικά!

 

καλη επιτυχια,το πρωτο σταδιο το περασες με επιτυχια.καλη συνεχεια.εμενα μου ειχαν βαλει δυο και ειχα 145 χοριακη και 2133 την δευτερη και ηταν ενα.παει και αυτο βεβαια αλλα ειναι αλλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Ιπποκαμπάκι,

 

Ξέρω την ιστορία σου και λυπάμαι πολύ. Όμως η δεύτερη προσπάθεια που θα κάνεις σε λίγο θα είναι σίγουρα επιτυχημένη. Και σκέψου ότι ευτυχώς είχες τη δυνατότητα να κρατήσεις μερικά και να μην υποβληθείς στην ίδια διαδικασία άλλη μια φορά...

 

Εμείς δυστυχώς δεν καταφέραμε να κρατήσουμε κανένα αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πιάσουμε το τζακ ποτ! (Να έχουμε διδυμάκια δηλαδή). Βέβαια εμένα μου αρκεί να πάνε όλα καλά και ας είναι όσα θέλουν... Θα τα αγαπώ το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρενατούλα μου,

 

Πήγα το πρωί και έδωσα τον οβολό μου (αιματάκι) και πάλι το απόγευμα γύρω στις 8 θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου μιας και πρέπει να τα παραλάβω η ίδια..

 

Χαίρομαι πολύ που δεν το βάζεις κάτω και συνεχίζεις ακάθεκτη την πορεία σου προς το όνειρο. Είμαι σίγουρη πως αυτή τη φορά θα είσαι τυχερή και θα ακούσεις κι εσύ τα χαρμόσυνα νέα!

 

Ιπποκαμπάκι... η μεγάλη ποσότητα ωαρίων δεν σημαίνει αυτομάτως και καλή ποιότητα... Λίγα και καλά προτιμώ εγώ. Εγώ έκανα 8, μου πήραν τα 6, γονιμοποιήθηκαν τα 3, μου βάλαν τα τρία και αν όλα πάνε καλά σε δύο βδομάδες θα ξέρω πόσα έχω... Η χοριακή θετική (102) και η επαναλαπτική χοριακή σήμερα το απόγευμα... Ελπίζω να ανεβαίνουμε θεαματικά!

ευχομαι να δεις στα αποτελεσματα εναν αριθμο νααααααααα τεραστιο!!:mrgreen:

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

RENATOULA EIMAI 31 ΧΡΟΝΩΝ . εγω δεν εχω κανενα προβλημα εχω κανει ολες τις εξετασεις.

ΕΚΑΝΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓΟ προβληματος σοβαρο του αντρα.

 

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΕ 300m GONAL ΚΑΙ 10m superfact !! πηγα μετα απο πεντε μερες να με εξετασουν και επειδη ειχα 7 ωοθηλακια μικρων διαστασεων μου αυξησαν την δοση της GONAL σε 450m

εκανα 12 μερες αυτες τις ενεσεις με παυση 2 ημερων με κατι αλλες ενεσεις και εκανα ωοληψια την 15η ΗΜΕΡΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 11 ΩΟΘΗΛΑΚΙΑ. απο αυτα τα 4 τα κρατησαμε τελικα !! τα 3 για τωρα και ενα κακομοιρο εχει μεινει (για την επομενη)

δυστυχως δεν καταφεραν να γονιμοποιηθουν και να εχου καλη ποιοτητα ολα ωστε να εχω αρκετα εμβρυακια για το μελλον!!

ευτυχως τα 3 που βαλαμε ηταν αριστης ποιοτητας!!! (και ευχομαι να μη χρειαστω αλλα )

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα σε ευχαριστο για την απαντιση σου

Εγω 6 μερες μονο επερνα της ενεσις GONAL και ολα μαζι πηρα 750 μοναδες ολο και ολο.Και εγω 2η μερα αρχισα με ARVEKAP (για 8 μερες 0.1mg) και apo την 3η μερα GONAL.

Ωοληψια εκανα την 11η μερα, μου πηρανε 8 και γονιμοποιηθικανε τα 4 που εμφυτευτικαν.Εσενα σου βαλλανε 3 και το 1 το καταψηκσανε?

Να εισαι καλα και σου ευχομαι μια μεγαλη χοριακη!

 

Δομνηνα,μια ωριτσα ακομα!

Link to comment
Share on other sites

renatula μου καταψυξανε μονο ενα και αυτο δεν ειναι σιγουρο, μου ειπαν να τους παρω τηλεφωνο σημερα για να μου πουν στα σιγουρα!! εγω ομως δεν πηρα. θα τους ρωτησω οταν παω για χοριακη.

αλλωστε με ενα μονο δεν θα επιχηρησω να κανω μικρογονιμοποιηση αν ξαναχρειαστει !! θα ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες!!

αναγκαστηκα αν θελησω να ξανακανω , θα κανω παλι ενεσεις (δυστυχως )

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΕ GONAL 225 ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ 25 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 18 ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ ΔΩΡΕΑ ΤΑ 3 ΑΠΟ ΤΑ 15 ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ 11 ΕΒΑΛΑ 3 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ 8.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 10 ΜΗΝΩΝ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΡΟΦΥΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΕΝΑ.

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ 1022 ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ 2300.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΘΑΡΡΥΝΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ.

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

marikaki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΕ GONAL 225 ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ 25 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 18 ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ ΔΩΡΕΑ ΤΑ 3 ΑΠΟ ΤΑ 15 ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ 11 ΕΒΑΛΑ 3 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ 8.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 10 ΜΗΝΩΝ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΡΟΦΥΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΕΝΑ.

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ 1022 ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ 2300.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΘΑΡΡΥΝΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ.

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

εκανες δωρεα???δεν ηξερα οτι γινεται αυτο!!!πολυ καλη κινηση!

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,

 

Λοιπόν το νούμερο της δεύτερης χοριακής είναι 562!!! Οι γιατροί είναι πολύ ευχαριστημένοι και πολύ αισιόδοξοι.. Τώρα τη Δευτέρα το απόγευμα θα πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο για να μου κλείσει ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο!

 

Δημητρούλα,

 

Το ένα που απέμεινε είναι ήδη γονιμοποιημένο κοριτσάκι μου. Εφόσον έκανες εξωσωματική από τα 4 που λες έχουν γονιμοποιηθεί και τα 4.. Οπότε έχεις 1 για απόθεμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου,

 

Λοιπόν το νούμερο της δεύτερης χοριακής είναι 562!!! Οι γιατροί είναι πολύ ευχαριστημένοι και πολύ αισιόδοξοι.. Τώρα τη Δευτέρα το απόγευμα θα πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο για να μου κλείσει ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο!

 

Yes!!!! Όλο τέτοια domnina μου!!! Μόνο τέτοια για όλα τα κορίτσια!!!

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΜΝΗΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ !!!!

Μαρικακι,σε ευχαριστουμε και να σου ζησει το μωρακι σου!

8 μερες ακομα και αρχιζω με της ενεσουλες μου....για 2η φορα....και ελπιζουμε οτι αυτην την φορα θα μας γινει το ονειρο πραγματικοτητα.

ΤΗΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Αμμιμαρ!

 

ΘΑΡΡΟΣ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ,ΕΝΩ ΦΟΒΑΣΑΙ! Ετσι ακριβος ειμαι και εγω τωρα. Παο για την 2η εκσωσωματικη και φοβαμαι το αποτελεσμα...και αν παλλι δεν??? αλλα και απο την αλλη μερια και αν ΝΑΙ??? Σε αυτην την αγωνα χρειαζομαστε παρα πολυ θαρρος και δυναμη,πρεπει να κερδιζουμε τους φοβους μας,μονο ετσι μπορουμε να πετιχουμε το ονειρο μας.

Απο εσας κοριτσια περνω πολυ απο ολα οσα μου χρειαζονται να προχωρισο.

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΙ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου !!!

εχθες τριτη μερα της εμβρυομεταφορας , το βραδυ με ενοχλουσε απιστευτα το στομαχι μου !!! δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο!!!

ξαφνικα μου ηρθε να κανω εμετο ..και οντως ετσι εγινε !!!

πηγα τουαλετα και τα εβγαλα ολα ( sorry για την εκφραση )

 

που λετε να οφειλετε???

λετε να με πειραζουν τα φαρμακα στο στομαχι που περνω??

λετε να με πειραξε οι 2 πιρουνιες σκορδαλια που εφαγα με κατι μπακαλιαρακια?? (τι να κανω η ατιμη αφου την λιγουρευτηκα )

 

λετε να ειναι συμπτωμα?? αλλα τι συμπτωμα?? ειναι απιστευτα νωρις !!! μονο τρεις ημερες !!! (ουτε καν θα εχει εμφυτευτει το εμβρυο φανταζομαι)

 

δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο ..εμετο κανω πολυ σπανια , μονο 2 φορες οταν ειμουν πιτσιρικα και ειχα μεθυσει !!!

Link to comment
Share on other sites

Αμμιμαρ!

 

ΘΑΡΡΟΣ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ,ΕΝΩ ΦΟΒΑΣΑΙ! Ετσι ακριβος ειμαι και εγω τωρα. Παο για την 2η εκσωσωματικη και φοβαμαι το αποτελεσμα...και αν παλλι δεν??? αλλα και απο την αλλη μερια και αν ΝΑΙ??? Σε αυτην την αγωνα χρειαζομαστε παρα πολυ θαρρος και δυναμη,πρεπει να κερδιζουμε τους φοβους μας,μονο ετσι μπορουμε να πετιχουμε το ονειρο μας.

Απο εσας κοριτσια περνω πολυ απο ολα οσα μου χρειαζονται να προχωρισο.

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΙ ΚΑΛΑ!

 

 

renatula μην ανχωνεσε !!! αλλωστε λενε πως στη δευτερη εξωσωματικη εχεις ακομα περισοτερες πιθανοτητες , γιατι ο οργανισμος ειναι ποιο προετοιμασμενος !!!

ολα θα πανε καλα !!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου !!!

εχθες τριτη μερα της εμβρυομεταφορας , το βραδυ με ενοχλουσε απιστευτα το στομαχι μου !!! δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο!!!

ξαφνικα μου ηρθε να κανω εμετο ..και οντως ετσι εγινε !!!

πηγα τουαλετα και τα εβγαλα ολα ( sorry για την εκφραση )

 

που λετε να οφειλετε???

λετε να με πειραζουν τα φαρμακα στο στομαχι που περνω??

λετε να με πειραξε οι 2 πιρουνιες σκορδαλια που εφαγα με κατι μπακαλιαρακια?? (τι να κανω η ατιμη αφου την λιγουρευτηκα )

 

λετε να ειναι συμπτωμα?? αλλα τι συμπτωμα?? ειναι απιστευτα νωρις !!! μονο τρεις ημερες !!! (ουτε καν θα εχει εμφυτευτει το εμβρυο φανταζομαι)

 

δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο ..εμετο κανω πολυ σπανια , μονο 2 φορες οταν ειμουν πιτσιρικα και ειχα μεθυσει !!!

 

 

Δημητρα0,αυτο με τον εμετο με προβληματιζει,και νομιζω ,εχει σχεση με την υπερδιεγερση(ΣΥΩ).Πες στο στον γιατρο σου,να δεις τι θα σου πει.

Μπορει ,ομως να εχεις και ευαισθητο στομαχι,αλλα κοιταξε το,σε παρακαλαω....ευχομαι να πανε ολα καλα!φιλια.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αμμιμαρ!

 

ΘΑΡΡΟΣ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ,ΕΝΩ ΦΟΒΑΣΑΙ!

 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου Renatoula. Κι εγώ είμαι στην αναμονή κύκλου για να ξεκινήσω προετοιμασία για 1η. Ακόμη και σε περίπτωση αποτυχίας θα υπάρχει και η επόμενη και η επόμενη μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας. Αφού εμείς οι γυναίκες είμαστε σκληρά καρύδια το ξέρεις αυτό! Το μόνο σίγουρο είναι πως θα έρθει. Αυτό τον μήνα...τον επόμενο...δεν μας πήραν και τα χρόνια...

Άκου και αυτό γιατί εμένα μου έδωσε πολύ θάρρος.

Μια γνωστή μου 43χρονη μετά από προσπάθειες 10 ολόκληρων χρόνων μόλις την Δευτέρα που μας πέρασε απέκτησε το πρώτο της παιδάκι!!! Αλλά ξέρεις ποιο είναι το κλειδί?Δεν το έβαλε κάτω ούτε στιγμή.Συνέχιζε στην κάθε αποτυχία με το κεφάλι ψηλά γιατί ήταν σίγουρη πως θα έρθει...Μην το βάζεις κάτω και τι έγινε αν αργήσει λίγο παραπάνω? Σημασία έχει πως θα έρθει την κατάλληλη στιγμή.

Και όλα αυτά δε σου τα λέω έξω απο το χορό.

 

Ας μην χαλάμε λοιπόν την καθημερινότητα μας με άγχη για το αύριο. Η ζωή είναι όντως μικρή.Ας απολαύσουμε την κάθε στιγμή της. Τώρα χωρίς παιδιά αλλά αύριο με πολλά πολλά παιδάκια.

Εγώ θα κάνω 3 εσύ Renatoula μου?

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

 

..εμετο κανω πολυ σπανια , μονο 2 φορες οταν ειμουν πιτσιρικα και ειχα μεθυσει !!!

 

 

Και η τρίτη τώρα που είσαι έγκυος Δήμητρα!!!Αντε καλή αρχή στις αναγούλες και τους εμετούς. Αχ πότε θα μου συμβούν και μένα!!!

 

Χαχαχα

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα,πρεπι να παρεις τηλεφωνο τον γιατρο σου για να σου πει τι πρεπι να κανεις,και πως βλεπει αυτος τα πραγματα.Εγω σου ευχομαι οτι καλυτερο! Αφου εισαι ηδη 4η μερα μετα την εμβρυομεταφορα η εμφυτευση εχει γινει!!!! Ηρεμια και καλες σκεψεις κοριτσακι!

 

Αμμιμαρ,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Εχεις δικιο,αλλα πολλες φορες με περνει απο κατω και στεναχοριεμαι.... και ξερω οτι ακριβος αυτο ειναι που δεν πρεπει!!!

Συγχαριτηρια στην γνωστη σου,πρεπει να ειανι πολυ δυνατη γυναικα.

Εγω 5 Απριλη αρχιζο της ενεσις και μετα βλεπουμε! Θα μου κανετε παρεα???

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου,

 

Δεν θέλω να σε προσγειώσω ανώμαλα αλλά μήπως είναι παρενέργεια από το utrogesta; Εμένα μου προκαλούσαν στην αρχή τρομερή ζαλάδα και μόλις τα έβαλα ενδοκολπικά μου πέρασαν όλα..

 

θα σου λεγα να το παρακολουθήσεις λιγουλάκι κι αν ξανασυμβεί πάρε ένα τηλεφωνάκι το γιατρό σου, αυτός ξέρει καλύτερα..

 

Ρενατούλα, μαζί θα περάσουμε την περίοδο των ενέσεων κοριτσάκι.. Εδώ είμαστε για να μας λες κάθε μέρα πως αισθάνεσαι, τι κάνεις, την πρόοδό σου για να μην είσαι μόνη σου.

 

Ammimar κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι και καλή επιτυχία. θετική σκέψη χρειάζεται και αισιοδοξία πάνω απ' όλα... Πάντως από πείρα σου λέω ότι ότι είναι να γίνει θα γίνει..

 

Κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας μου για τον πρώτο κύκλο της εξωσωματικής (κατά την περίοδο των ενέσεων και της ωοληψίας και της εμβρυομεταφοράς) ήμουν πολύ ζορισμένη για διάφορους προσωπικούς λόγους που έχουν να κάνουν με τον άνδρα μου. Βλέπεις ήταν άνεργος εκείνο τον καιρό και μας είχαν δημιουργηθεί διάφορες παρεξηγήσεις και στενότητες με αποτέλεσμα να είμαι χάλια ψυχολογικά και πολύ εκνευρισμένη... και πάντα στο πίσω μέρος του μυαλό μου έβλεπα την πιθανότητα της αποτυχίας.

 

Αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά και αφού τελειώσαμε την όλη διαδικασία τον ειδοποιήσαν να πάει για δουλειά. Έτσι το κάθε εμπόδιο ήταν για καλό τελικά αφού ολοκληρώσαμε όλη τη διαδικασία με το να είναι κοντά μου και να μπορεί να με βοηθάει σε ότι χρειάζομαι. Αν δούλευε σίγουρα θα έχανε πολλές σημαντικές στιγμές από αυτή μας την προσπάθεια.

 

Γι' αυτό σου λέω λοιπόν! Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...