Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts

Σταυρούλα κι εγώ σήμερα έκανα χοριακή και περιμένω αποτελέσματα κατά τις 8 το βράδυ διότι δεν τα δίνουν τηλεφωνικώς και έτσι πρέπει να πάω να τα παραλάβω η ίδια.

 

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά 3 εμβρυάκια 2ης ημέρας και κάνω χοριακή μετά από 12 μέρες.

 

Αν κάνεις μεταφορά βλαστοκύστεων κάνεις χοριακή νωρίτερα γύρω στις 10 μέρες μετά τη μεταφορά..

 

Σταρούλα μου κι εγώ συμπτώματα δεν έχω, μόνο πόνο στο στήθος αλλά δεν ξέρω μήπως οφείλεται στα φάρμακα.

 

Ιπποκαμπάκι κοντεύει κι ο καιρός σου, επιτέλους!

 

Από 10 και πάνω έχω ακούσει ότι είναι θετικό το αποτέλεσμα της χοριακής.

 

Καλή μας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ippokampos geia sou,

 

eimai 30 xronon kai opos diavazeis ths apantisis apo ths kopelles: 4 emvrya den epitrepete na vazoune, mono an eisai 40 kai pano, alla kai etsi me poly epifilaksi

Ego eimai 30 kai eixa ena super kai 3 kala. Den ipirxe logos na mou ta valloune olla.Eprepe na mou eixe vallai 2 kai na filaksoune ta alla 2.An diavazeis oli thn istoria mou katalavenis giati eimai thimomeni.Piastikane kai apevalla.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρούλα κι εγώ σήμερα έκανα χοριακή και περιμένω αποτελέσματα κατά τις 8 το βράδυ διότι δεν τα δίνουν τηλεφωνικώς και έτσι πρέπει να πάω να τα παραλάβω η ίδια.

 

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά 3 εμβρυάκια 2ης ημέρας και κάνω χοριακή μετά από 12 μέρες.

 

Αν κάνεις μεταφορά βλαστοκύστεων κάνεις χοριακή νωρίτερα γύρω στις 10 μέρες μετά τη μεταφορά..

 

Σταρούλα μου κι εγώ συμπτώματα δεν έχω, μόνο πόνο στο στήθος αλλά δεν ξέρω μήπως οφείλεται στα φάρμακα.

 

Ιπποκαμπάκι κοντεύει κι ο καιρός σου, επιτέλους!

 

Από 10 και πάνω έχω ακούσει ότι είναι θετικό το αποτέλεσμα της χοριακής.

 

Καλή μας επιτυχία!

 

να ξερεις αμα τα πληρωσεις τα αποτελεσματα εκεινη την ωρα μπορεις να τα παρεις τηλεφωνικως.

φοβαμαι πολυ,μηπως δεν ξεπαγωσουν σωστα,μηπως δεν πιασω,μηπως ξαναπαλλινδρομησω.ουφ!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ippokampos geia sou,

 

eimai 30 xronon kai opos diavazeis ths apantisis apo ths kopelles: 4 emvrya den epitrepete na vazoune, mono an eisai 40 kai pano, alla kai etsi me poly epifilaksi

Ego eimai 30 kai eixa ena super kai 3 kala. Den ipirxe logos na mou ta valloune olla.Eprepe na mou eixe vallai 2 kai na filaksoune ta alla 2.An diavazeis oli thn istoria mou katalavenis giati eimai thimomeni.Piastikane kai apevalla.

σηνυθως για να καταψυξουν εμβρυα πρεπει να εχεις πολλα γιατι δεν φτανουν ολλα στο σταδιο της βλαστοκυστης.εσυ που ειχες 4 αν σοτ βαζανε τα δυο τα αλλα 2 μπορει να μην τα καταφερνανε.βεβαια δεν συμφωνω και με το οτι σου βαλανε και τα 4.εγω ειχα 13.κρατησαν τα 10 κια γονιμοποιηθηκαν τα 9.μου βαλανε 2 την πεμπτη μερα και μεινανε τελικα 5 στην καταψυξη.δλδ. χαθηκαν και 2 στην πορεια.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιπποκαμπάκι είμαι έγκυος!!! 102 το νούμερο της πρώτης χοριακής. Επανάληψη την Παρασκευή 26/3...

 

Σταυρούλα τι έγινε; πήρες αποτελέσματα;

 

 

μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελεια,χαλαρα,ξεκουραση, και καλη εγκυμοσυνη.icon10.gificon10.gificon10.gificon10.gificon10.gificon10.gificon10.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου.

 

Και σε σας ότι επιθυμείτε να το πάθετε γρήγορα... Ιπποκαμπάκι φρεσκότατα ήτανε.. μύριζαν θάλασσα!!!

δομνινα μου να σου πω και απο εδω συγχαρητηρια.ολα να πανε καλα κοπελα μου.να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.:P:p:p

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου.

 

Και σε σας ότι επιθυμείτε να το πάθετε γρήγορα... Ιπποκαμπάκι φρεσκότατα ήτανε.. μύριζαν θάλασσα!!!

πωπω πολυ χαρηκα κοπελα μου!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟΜΙΣΥ (2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ & 1 ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ)

ΤΗΝ 1η ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ 24 ΑΒΓΑ & ΤΗ 2η 27 ΑΒΓΑ (ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΥΠΗΣΟΥΝ ΑΛΛΟ ΤΙς ΩΟΘΗΚΕΣ) ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΞΟΓΚΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΛΟΤΑΚΙ

ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΑΠΟ 3 ΑΒΓΑ (ΝΟΜΙΜΟ ΟΡΙΟ 3 ΑΒΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40, 4 ΣΤΑ 30-40). ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ

ΕΠΙΣΗΣ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ GLUKOFAZ & YASMIN ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΒΓΑ & ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΒΓΑ & ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΖΗΜΙΑ

ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΑ ΑΒΓΑ ΜΕ 3000 ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠ΄ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟΜΙΣΥ (2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ & 1 ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ)

ΤΗΝ 1η ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ 24 ΑΒΓΑ & ΤΗ 2η 27 ΑΒΓΑ (ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΥΠΗΣΟΥΝ ΑΛΛΟ ΤΙς ΩΟΘΗΚΕΣ) ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΞΟΓΚΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΛΟΤΑΚΙ

ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΑΠΟ 3 ΑΒΓΑ (ΝΟΜΙΜΟ ΟΡΙΟ 3 ΑΒΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40, 4 ΣΤΑ 30-40). ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ

ΕΠΙΣΗΣ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ GLUKOFAZ & YASMIN ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΒΓΑ & ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΒΓΑ & ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΖΗΜΙΑ

ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΑ ΑΒΓΑ ΜΕ 3000 ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠ΄ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ

 

 

καλημερα,και καλη επιτυχια.φανταζομαι με τοσα ωαρια ,εσυ πρεπει να εχεις πολλα κατεψυγμενα.παλι εξωσωματικη θα κανεις?οταν εννοεις 3000 μοναδες ,εννοεις σε ενεσεις φαρμακου εξωσωματικης?3000 μοναδες η δοση?καθε μερα θα βαζεις 3000 μοναδες?:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ήλιε μου,

 

Ανεπίτρεπτο αυτό το πράγμα... Πάλι καλά που δεν έπαθες υπερδιέγερση ωοθηκών στη μέγιστη μορφή αν και σίγουρα κάποιας μορφής υπερδιέγερση έπαθες με αυτή την παραγωγή.

 

Από όλα αυτά τα ωάρια δεν καταφέρατε να καταψύξετε τίποτε;

 

Σαφώς υπάρχει και μικρότερη δοσολογία από τις 3.000 μονάδες. Εγώ με 1.800 μονάδες συνολικά και έκανα 8 ωάρια..

 

Το ΙΚΑ σε καλύπτει μέχρι την ηλικία των 45. Αυτό είναι δεδομένο.

 

Μακάρι κοριτσάκι μου να σου πάνε όλα καλά.

 

Ιπποκαμπάκι πότε θα την κάνεις την εμβρυομεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Μ' ΕΒΛΕΠΕ ΣΑΝ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΣΘΕΝΗ & ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΑ 2η ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΒΓΑ & ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΛΟΓΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ: ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΑΒΓΑ ΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ;;;;;;

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΞΙΔΙ

 

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΑ ΓΙΑΤΡΟΣ & ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΟ Μ.........ΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ, ή ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ;;;;;

ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ & ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Ήλιε μου,

 

Ανεπίτρεπτο αυτό το πράγμα... Πάλι καλά που δεν έπαθες υπερδιέγερση ωοθηκών στη μέγιστη μορφή αν και σίγουρα κάποιας μορφής υπερδιέγερση έπαθες με αυτή την παραγωγή.

 

Από όλα αυτά τα ωάρια δεν καταφέρατε να καταψύξετε τίποτε;

 

Σαφώς υπάρχει και μικρότερη δοσολογία από τις 3.000 μονάδες. Εγώ με 1.800 μονάδες συνολικά και έκανα 8 ωάρια..

 

Το ΙΚΑ σε καλύπτει μέχρι την ηλικία των 45. Αυτό είναι δεδομένο.

 

Μακάρι κοριτσάκι μου να σου πάνε όλα καλά.

 

Ιπποκαμπάκι πότε θα την κάνεις την εμβρυομεταφορά;

μια γνωστη μου που εχει πολυκυστικες εκανε διπλη θεραπεια οπως μου ειπε <δεν ξερω ποσες μοναδες βεβαια> με αποτελεσμα οι ωοθηκες της να κανουν 100 ωαρια να της παρει 60 στην ωοληψια και να της καταψυξει 39 γονιμοποιημενα...μετα απο αυτα ομως επαθε το συνδρομο υπερδιεγερσης ευτυχως για εκεινη σχεδον αμεσως απο την ωοληψια και δεν προλαβε να κανει εμβρυομεταφορα γιατι τα πραγματα θα ηταν πολυ χειροτερα..ηταν η καημενη σχεδον 15 μερες χαλια της επεφτε πολυ η πιεση και η κοιλια της ηταν πρισμενη σαν 4 μηνων εγκυου....να προσεχετε βρε κοριτσια και το κορμακι σας λιγο....

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια,

 

Ας προσέχουμε λιγουλάκι τον εαυτό μας και που απευθυνόμαστε... Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα όπως αυτά που αναφέρει η lame παραπάνω.. Αυτή η κοπέλα θα πρέπει να μπει στο βιβλίο Γκίνες.. Έλεος πια..

 

Ήλιε μου, τον Αθανασίου έχει γιατρό και μια πολύ καλή μου φίλη και είναι ευχαριστημένη. Τώρα είναι στη φάση να κάνει υστεροσκόπηση μαζί του και αν όλα είναι καλά τον Μάιο θα προχωρήσει σε εξωσωματική.

 

Καλή σας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

domnina μου , γεια σου και απο εδω!! και γεια σας σε ολες !!!!

καταρχην καλη επιτυχια σε οτι και να κανετε!!!

λοιπον εκανα την εμβρυομεταφορα εχθες το πρωϊ με 3 εμβρυακια αριστης ποιοτητας. ειμαι 31 χρονων!!! μεχρι την κυριακη θα ειμαι ξαπλα στο κρεβατι!!

ασχετο, ειμουν και καπνιστρια και εχθες καταφερα να κοψω το ατιμο το τσιγαρο!! εκανα ενα πριν την εμβρυομεταφορα και μετα τελοςςςς!!!

 

εχω ομως αποριες!!! ειχατε πονους περιοδους μετα την εμβρυομεταφορα?? εγω εχω λιγους και η κοιλια μου ειναι πρισμενη αρκετες μερες τωρα!!! (ειναι καλο αυτο ??)

 

επισης ηθελα να ρωτησω ...σε περιπτωση που το 1 η' τα 2 απο τα 3 εμβρυα δεν πιασουν , θα φανει αιμα η' οχι??

 

το ρωταω αυτο γιατι προσφατα εμεινε εγκυος μια φιλη μου φυσιολογικα και απεβαλε!!! της ετρεξε αιμα αρκετο. ετρεξε στο γιατρο της να δει τι συναιβει και ο γιατρος της της ειπε : ναι οντως απεβαλες ....ενα μωρο , αλλα εχεις και αλλο ενα μεσα στην κοιλιτσα!!! ειχε διδυμα!!! αλλα της εμεινε το ενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δημητρούλα!

 

Χαίρομαι που είσαι καλά και που βρήκες το σθένος να κόψεις το άτιμο το τσιγάρο!! Εγώ ευτυχώς δεν κάπνισα ποτέ κι έτσι δεν χρειάστηκε ποτέ να προσπαθήσω να το κόψω..

 

Εγώ κοριτσάκι μου ούτε μετά την ωοληψία ούτε μετά την εμβρυομεταφορά είχα ενοχλήσεις. Βέβαια εγώ δεν είχα τόσα ωάρια όσα εσύ, είχα μόλις 8, και να ξέρεις ότι ο αριθμός των ωαρίων παίζει ρόλο στην αντίδραση του οργανισμού μετά την ωοληψία..

 

Τώρα στο στάδιο που είσαι εσύ (κατά την περίοδο της αναμονής μέχρι τη χοριακή) επειδή τα εμβρυάκια ακόμα είναι ασχημάτιστα αν δεν προχωρήσουν απορροφούνται από τον οργανισμό και δεν έχεις αιμορραγία. Αιμορραγία αποβολής έχεις όταν το έμβρυο έχει γατζωθεί για τα καλά στη μήτρα και αρχίσει να εξελίσσεται σε μωράκι.. Αλλά και πάλι τότε τίποτε δεν είναι σίγουρο.

 

Μη φοβάσαι και αγχώνεσαι χωρίς λόγο... είναι καιρός να απολαύσεις την ευτυχία σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...