Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορίτσια ποιόν γιατρό έχετε ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Συριστρατίδης στο Αττικόν, τον έχει καμία ακουστά; Πρόκειται να τον δω μέσα στην εβδομάδα για να μεταφερθώ από τον γιατρό που είμαι τώρα...

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πλέον έχουμε οικογενειακός τον Γεώργιο Μπούρα. Η ξαδέλφη μου γέννησε στο Γαία πριν 1 μηνά και έμεινε κάτι παραπάνω από ευχαριστημένη. Ήταν να γεννήσει σε άλλο νοσοκομείο αλλά επειδή αντιμετώπισε ένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη της και ο γιατρός της δεν σήκωνε ποτέ το τηλέφωνο πήγε σε άλλο γιατρό που ήταν στο Γαία, ( πάλι καλά) και εκτός από τον Γιατρό που ήταν εξαιρετικός και τον έβρισκες πάντα ότι ώρα και να έπαιρνες ήταν και το νοσοκομείο εξαιρετικό και πιο οικονομικό από αυτό που ήταν να γεννήσει και μάλιστα τα δωμάτια σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Και επειδή εκτός από τις άσχημες εμπειρίες που ζήσαμε με την ξαδέλφη μου ακούω συνέχεια πολύ άσχημες εμπειρίες και με γιατρούς και με νοσοκομεία και επειδή και εμείς κάνουμε προσπάθεια για παιδάκι μπορώ να πω ότι μου έχει φύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλεξατος στο ελενα βενιζελου

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η Δημοπούλου δεν είναι πλέον στο ΕΛΕΝΑ αλλά μόνο στο ΛΗΤΩ και ο Δασκαλάκης εκτος απο το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ είναι και στο ΛΗΤΩ.

Εαν ξέρετε και μπορείτε διορθώστε το γιατι δεν ξέρω να το κάνω εγω

Thanks

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω τον Γιωργο Μπουρα.

 

Μεχρι τωρα ειχα γυναικες γυναικολογους (εχω αλλαξει 3) γιατι νομιζα πως μια γυναικα μπορει να σε καταλαβει καλυτερα απο οτι ενας ενδρας γυναικολογος...αλλα δυστυχως "εφαγα τα μουτρα μου" και να ειναι καλα η νυφη μου που μου συστησε τον Κ. Μπουρα. Περιττο να σας πω κοριτσια οτι ειναι ο καλυτερος γυναικολογος που εχω γνωρισει γιατι πανω απ΄ολα ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα γιατρος.

 

Εμμανουελα χαρηκα που εχουμε τον ιδιο γιατρο, πραγματικα πιστευω πως με τη βοηθεια του Κ. Μπουρα συντομα θα αποκτησεις και εσυ το αγγελουδι σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον Γεωργαντέλο, είναι στο Ιασώ και μέχρι στιγμής (10 βδομάδες) είναι πολύ καλός, κανένα παράπονο!

Καινούρια μαμά, καινούριο blog! Είμαι μια Μαμά-Κουκουβάγια!

http://www.owlmommy.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

einai kalos???

pos douleui olo to kratiko nosokomeio???

den exo pai oute xero

bori kapoios na mou exigisi pos ginete na kliso rateuou

kai poso pai ranteuou

 

Αν δεν έχεις κάποιον γιατρό υπόψη σου κλείνεις πρωινό ραντεβού (κόστος 3 ευρώ), όπου πας σε όποιον να ναι, κόβεις εκεί κίνηση, φάτσες, ακούς γνώμες και καταλήγεις σε αυτόν που θες. Θα έχεις μπόλικο χρόνο να κάνεις "έρευνα αγοράς" γιατί συνήθως υπάρχουν τεράστιες ουρές αναμονής. Μπορείς να τσεκάρεις και απ΄το φόρουμ.

 

Αν έχεις καταλήξει σε κάποιον γιατρό,

 

α) συνεχίζεις να κλείνεις πρωινά ραντεβού των 3 ευρώ τρώγωντας και την ανάλογη ταλαιπωρία πάντα (δεν μπορείς τηλεφωνικά να κλείσεις στον ίδιο, απλά κλείνεις ραντεβού και πηγαίνεις σε αυτόν)

 

β) κλείνεις απογευματινό ραντεβού, στον ΙΔΙΟ. Στα ταμεία του νοσοκομείου πληρώνεις γύρω στα 60 ευρώ, ανάλογα με τη θέση του γιατρού, πηγαίνεις και σε εξετάζει. Κάποιο ποσό σου επιστρέφει η ασφάλειά σου, αν έχεις, αν όχι, σου δίνουν απόδειξη με σφραγίδα που περνάει στην εφορία.

 

Απ΄ότι διάβασα στο φόρουμ, υπάρχει και η επιλογή να συνεννοείσαι με τον ίδιο τον γιατρό σου και να πηγαίνεις και να πληρώνεις κατευθείαν τον ίδιο (γύρω στα 40-50 ευρώ) για να σε βλέπει (αυτή η τακτική εξυπηρετεί τα κάπως έκτακτα περιστατικά), αλλά όπως καταλαβαίνεις τα χρήματα είναι μαύρα, δεν παίρνεις μία από το ταμείο σου, φυσικά και πάλι είναι θέμα δικό σου.

 

Ελπίζω κάπως να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...