Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορίτσια ποιόν γιατρό έχετε ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα και απο μενα.

Εχει καμια προσωπικη εμπειρια απο τον κ. Κακαλετρη στο Ρεα? Προσπαθω σε διαφορα post να βρω πληροφοριες γιατι θα με ενδιεφερε πολυ. Είμαι ηδη εγκυος και ενδιαφερομαι να αλλαξω γιατρο...

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σκεφτόμαστε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρακι!μου εχουν συστησει τον Ευαγγελο Δεδουλη που είναι στο μητερα.τον εχει καποια γιατρο;αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο να ξερω ειναι αν ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου...γιατι πολλοι γιατροι πλεον προτιμουν καισαρικη!θα με βοηθουσε πολυ οποια ξερει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας κοριτσια!!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σκεφτόμαστε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρακι!μου εχουν συστησει τον Ευαγγελο Δεδουλη που είναι στο μητερα.τον εχει καποια γιατρο;αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο να ξερω ειναι αν ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου...γιατι πολλοι γιατροι πλεον προτιμουν καισαρικη!θα με βοηθουσε πολυ οποια ξερει...

Δεν ξέρω αν βρήκες κάποια άκρη αλλα ο δικός μου ο κ.Σταμουλης Ευάγγελος ειναι σίγουρα υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και πάνω απ΄ολα δίπλα σου για να σου λύσει κάθε σου απορία και να σε ηρεμίσει. Ειναι στο Ιασω και στο Ρεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τους γιατρούς μαιευτήρες Εμμανουήλ Δουλγερακη ή Δημητριάδη Ιωάννη ?? γιατ είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους 2....γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτούς??

ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

Τον κο.Δουλγεράκη γνωρίζω από φίλη μου, ο οποίος είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος!!

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω και ΄γω με την σειρά μου την γνώμη για τον κο Σαλάκο Νικόλαο στο Αρεταίειο.

Αν κάποια έχει εμπειρία με τον παραπάνω γιατρό, παρακαλώ πολύ να την μοιραστεί μαζί μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζητάω και ΄γω με την σειρά μου την γνώμη για τον κο Σαλάκο Νικόλαο στο Αρεταίειο.

Αν κάποια έχει εμπειρία με τον παραπάνω γιατρό, παρακαλώ πολύ να την μοιραστεί μαζί μου.

Ευχαριστώ.

 

Καλημερα elemaxi, εδω και λιγο καιρο με παρακολουθει ο γιατρος κυριος Σαλακος και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη! Ειμαι στην 9 εβδομάδα εγκυμοσύνης και μπορω να πω με βεβαιότητα οτι οποτε μιλαω μαζι του μου αφαιρει ολο το άγχος μου.(Ειχα και μια αιμορραγία οποτε καταλαβαινεις τον φοβο μου!). Το μόνο πρόβλημα που υπαρχει ειναι οτι ειναι γιατρος σε ενα δημοσιο νοσοκομείο οποτε οι υποχρεώσεις του ειναι πολλεεεες!!!! Εύχομαι να σε βοηθησα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα elemaxi, εδω και λιγο καιρο με παρακολουθει ο γιατρος κυριος Σαλακος και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη! Ειμαι στην 9 εβδομάδα εγκυμοσύνης και μπορω να πω με βεβαιότητα οτι οποτε μιλαω μαζι του μου αφαιρει ολο το άγχος μου.(Ειχα και μια αιμορραγία οποτε καταλαβαινεις τον φοβο μου!). Το μόνο πρόβλημα που υπαρχει ειναι οτι ειναι γιατρος σε ενα δημοσιο νοσοκομείο οποτε οι υποχρεώσεις του ειναι πολλεεεες!!!! Εύχομαι να σε βοηθησα! ;)

 

 

Αχ, σ' ευχαριστώ πάρα πολυ που απάντησες. Θα πάω στον κο Σαλάκο την άλλη βδομάδα για πρώτη φορά (είμαι 6 εβδομάδων), δεν μου τον σύστησε κανένας (ψάχτηκα διαδικτυακά) απλά ήθελα εναν γιατρό που να συνεργάζεται με το Αρεταιο γιατι εκεί έκανα και το πρώτο μου παιδάκι.

Τι εννοείς οταν λές οτι έχει πολλές υποχρεώσεις;

Ξέρεις ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν ο κος Χασιακός (επίσης πανεπιστημιακος στο Αρεταίο) με απίστευτο κόσμο και πάρα πολύ δουλειά και παρ' όλα αυτά μια χαρα ήταν όλα. Πόσο πιο χειρότερα να είναι με τον κο Σαλάκο δηλ.;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, σ' ευχαριστώ πάρα πολυ που απάντησες. Θα πάω στον κο Σαλάκο την άλλη βδομάδα για πρώτη φορά (είμαι 6 εβδομάδων), δεν μου τον σύστησε κανένας (ψάχτηκα διαδικτυακά) απλά ήθελα εναν γιατρό που να συνεργάζεται με το Αρεταιο γιατι εκεί έκανα και το πρώτο μου παιδάκι.

Τι εννοείς οταν λές οτι έχει πολλές υποχρεώσεις;

Ξέρεις ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν ο κος Χασιακός (επίσης πανεπιστημιακος στο Αρεταίο) με απίστευτο κόσμο και πάρα πολύ δουλειά και παρ' όλα αυτά μια χαρα ήταν όλα. Πόσο πιο χειρότερα να είναι με τον κο Σαλάκο δηλ.;

 

Αν εχεις εμπειρία απο το Αρεταίειο τοτε οπως τα ξέρεις απλα για μενα ειναι το πρωτο μου και μεχρι τωρα μονο σε ιδιωτικό ιατρο ειχα παει. Τωρα ο Σαλάκος εχει παρει και ολες τις περιπτώσεις του Χασιακου απ'οτι εχω ακούσει,και οπως καταλαβαινεις ο χρόνος για να μιλήσετε ειναι λιγο περιορισμένος.Λακωνικος αλλα χωρις να παραλειψει το παραμικρό!Ωστόσο για μενα το πιο σημαντικό είναι οτι μου αποβάλλει οσο άγχος και αν εχω!Τον γνώρισα πολύ πρόσφατα αλλα με εχει κανει να νιώθω οτι ηταν γιατρος μου χρονια! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εμπειρία απο το Αρεταίειο τοτε οπως τα ξέρεις απλα για μενα ειναι το πρωτο μου και μεχρι τωρα μονο σε ιδιωτικό ιατρο ειχα παει. Τωρα ο Σαλάκος εχει παρει και ολες τις περιπτώσεις του Χασιακου απ'οτι εχω ακούσει,και οπως καταλαβαινεις ο χρόνος για να μιλήσετε ειναι λιγο περιορισμένος.Λακωνικος αλλα χωρις να παραλειψει το παραμικρό!Ωστόσο για μενα το πιο σημαντικό είναι οτι μου αποβάλλει οσο άγχος και αν εχω!Τον γνώρισα πολύ πρόσφατα αλλα με εχει κανει να νιώθω οτι ηταν γιατρος μου χρονια! :roll:

 

 

Καλημέρα Δήμητρα,

Η λακωνικότητα του γιατρού δεν με ενοχλεί,(και ο Χασιακός δεν ήταν και ο πιο ομιλητικός γιατρός) αυτό που θέλω είναι να είναι καλός γιατρός, να ενδιαφέρεται και να μην με βλέπει σαν πορτοφόλι.

Θα πάω την Τετάρτη και θα μπω να σου πω εντυπώσεις και απο μένα.

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δήμητρα,

Η λακωνικότητα του γιατρού δεν με ενοχλεί,(και ο Χασιακός δεν ήταν και ο πιο ομιλητικός γιατρός) αυτό που θέλω είναι να είναι καλός γιατρός, να ενδιαφέρεται και να μην με βλέπει σαν πορτοφόλι.

Θα πάω την Τετάρτη και θα μπω να σου πω εντυπώσεις και απο μένα.

Καλημέρα.

 

Με ενδιαφέρει πολυ η γνωμη σου γιατι έχεις την εμπειρία οσο για χρηματα με εχει δει 5-6 φορες και ουτε λογος για λεφτα ουτε μισο ευρω! Περιμένω νεα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με ενδιαφέρει πολυ η γνωμη σου γιατι έχεις την εμπειρία οσο για χρηματα με εχει δει 5-6 φορες και ουτε λογος για λεφτα ουτε μισο ευρω! Περιμένω νεα σου

 

 

 

Καλημέρα Δήμητρα,

Λοιπόν, επισκέφτηκα τον κο Σαλάκο και η πρώτη εντύπωση είναι καλή. Μου φάνηκε πολύ απλός και φιλικός, είναι αυτό που είπες και συ οτι σε κάνει να νιώθεις οτι τον είχες χρόνια ως γιατρό. Ασχολήθηκε αρκετά με ένα θεματάκι που έχω και κράτησε υπεύθυνη στάση γι' αυτό.

Ρε κορίτσι εμένα μια χαρά ομιλητικός μου φάνηκε, είπαμε αρκετά πράγματα (δεν έχεις γνωρίσει τον Χασιάκο γι' αυτό :)).

Αυτά, μακάρι να είναι ο γιατρός που ψάχνω και να καταλήξω και 'γω επιτέλους κάπου, να μπορώ ξανα να εμπιστευτώ και να μην έχω για ολα αμφιβολίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Είναι ο γιατρός μου.

Και στις δύο εγκυμοσύνες μου (η πρώτη παλίνδρομη) ήταν δίπλα μου ανθρώπινα.

Αν θέλεις κάτι, στείλε μου πμ

 

 

 

 

 

 

 

 

mairoula τωρα ειδα οτι εχουμε και τον ιδιο γιατρο.... επειδη οπως καταλαβες φοβαμαι πολυ..ηθελα να σιγουρευτω... μου εμπνεει εμπιστοσυνη η αληθεια ειναι.. απλα ο φοβος μου ειναι γιατι μου ειπε οτι αφου απεβαλες το πρωτο, δε θελει να με βαλει σε διαδικασια εξετασεων και αγχωθω πιο πολυ..απλα μολις ξανα πιαστω θα παρω αμεσως περα απο προγεστερονη, salospir και αντιπηκτικες.... εκανες και εσυ κατι τετοιο στην επομενη εγκυμοσυνη σου? βασικα εισαι εγκυος η εχεις το ζουζουνι σου ηδη?

Link to comment
Share on other sites

mairoula τωρα ειδα οτι εχουμε και τον ιδιο γιατρο.... επειδη οπως καταλαβες φοβαμαι πολυ..ηθελα να σιγουρευτω... μου εμπνεει εμπιστοσυνη η αληθεια ειναι.. απλα ο φοβος μου ειναι γιατι μου ειπε οτι αφου απεβαλες το πρωτο, δε θελει να με βαλει σε διαδικασια εξετασεων και αγχωθω πιο πολυ..απλα μολις ξανα πιαστω θα παρω αμεσως περα απο προγεστερονη, salospir και αντιπηκτικες.... εκανες και εσυ κατι τετοιο στην επομενη εγκυμοσυνη σου? βασικα εισαι εγκυος η εχεις το ζουζουνι σου ηδη?

 

να προσθεσω οτι προληπτικα μου το ειπε να τα παρω..θεωρει πως ετυχε η ηταν καποια χρωμοσωμικη ανωμαλία , και αν προκειται για θρομβοφιλια να ειμαστε καλυμμένοι ..

Link to comment
Share on other sites

Rena, συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω αλλά η μπέμπα μου δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια....:)

Κοίτα, κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καλούς ρυθμούς ανάπτυξης της χοριακής και κάποια στιγμή σταμάτησε να αυξάνεται. Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως ήταν ανώριμη η μήτρα και να θεωρήσουμε ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός, όπως και είναι στη πλειονότητα των παλίνδρομων κυήσεων. Γενικά, δεν κάνουν εξετάσεις όταν πρόκειται για πρώτη παλίνδρομη κύηση. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη επειδή είχα πολλή μεγάλη χοριακή με καλό ρυθμό αύξησης δε χρειάστηκε να πάρω φάρμακα. Μετά, βέβαια, είχα υπερέμεση και διαβήτη κύησης αλλά αυτά δεν έχουν καμία σχέση.

Με το καλό να μας πεις σύντομα ευχάριστα.

Μην μετράς τις μέρες για την επόμενη περίοδο, μερικές φορές το άγχος και η αγωνία μας κρατάνε πίσω.:roll:

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rena, συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω αλλά η μπέμπα μου δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια....:)

Κοίτα, κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καλούς ρυθμούς ανάπτυξης της χοριακής και κάποια στιγμή σταμάτησε να αυξάνεται. Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως ήταν ανώριμη η μήτρα και να θεωρήσουμε ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός, όπως και είναι στη πλειονότητα των παλίνδρομων κυήσεων. Γενικά, δεν κάνουν εξετάσεις όταν πρόκειται για πρώτη παλίνδρομη κύηση. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη επειδή είχα πολλή μεγάλη χοριακή με καλό ρυθμό αύξησης δε χρειάστηκε να πάρω φάρμακα. Μετά, βέβαια, είχα υπερέμεση και διαβήτη κύησης αλλά αυτά δεν έχουν καμία σχέση.

Με το καλό να μας πεις σύντομα ευχάριστα.

Μην μετράς τις μέρες για την επόμενη περίοδο, μερικές φορές το άγχος και η αγωνία μας κρατάνε πίσω.:roll:

 

εχεις δικιο...πρεπει να διωξω το αγχος... εμενα ανέβαινα η χοριακή μου κανονικα , τυχαιο το θεωρησε μετα ομως για να ειμαστε καλυμμένοι λεει ,να τα παρω τα αντιπηκτικα για προληψη...τρεμω κ μονο στην ιδεα.. ελπιζω να ηρεμησω και να εχω συντομα νεα να σας πω.... να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!!!!!!!! ποσο ειναι? :-D

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν 7 μηνών.

Μην ανησυχείς αν χρειαστεί να πάρεις αντιπηκτικα. Δύο πολύ καλές μου φίλες έκαναν ενέσεις, η μία προληπτικά και η άλλη λόγω κληρονομικής θρομβοφιλίας, και δεν είχαν κανένα πρόβλημά. Είναι μια μικρή ταλαιπωρία που απ' ό,τι μου έχουν πει τη συνηθίζεις.

Όλα θα πάνε καλά. Ηρέμησε, όσο μπορείς και όλα θα γίνουν με το καλό:lol::lol::lol:

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...