Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορίτσια ποιόν γιατρό έχετε ;


Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα. Ψάχνω κι εγώ για γυναικολόγο. Μου έχουν συστήσει τον Κωνσταντίνο Σύλλα στο Ιασώ και στο Λητώ. Δεν βρίσκω όμως καμιά αναφορά γι' αυτόν. Μήπως ξέρει κάποια τίποτα;

 

 

εγω εχω τον κ.Γκενα Βαγγελη!ειναι πολυ καλος γιατρος κ παντα ανοιχτος για να ακουσει τα παντα!!!!ειναι στο Λητω κ το ιατρειο του Ζωγραφου!αν θελησεις κατι μου λες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά θα ήθελα πρώτα να μάθω κάτι για το Σύλλα. Μέχρι στιγμής μου έχουν πει τα καλύτερα και πως αν χρειαστεί καισαρική, βγαίνεις από το χειρουργείο σα να έχεις γεννήσει φυσιολογικά. Απλά ήθελα να επιβεβαιώσω τις φήμες και να μάθω κατά πόσο προωθεί το φυσιολογικό τοκετό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα, εχω ξαναγραψει στο θεμα και πριν λιγο καιρο. Πηρα απαντησεις απο καποια κοριτσια του forum και τις ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που εδειξαν. Ειμαι και εγω στην αναζητηση γιατρου στην περιοχη του Πειραια. Εχω συστασεις για τον γυναικολογο κ. Μαργελη Ζώη και για τον κ.Χειρακη Εμμανουηλ. Αν εχει καποια απο εσας εμπειρια με τους συγκεκριμενους θα ηθελα να μου δωσει μερικες πληροφοριες πριν κλεισω ραντεβου. Αν τωρα εχετε κατι αλλο να προτεινετε θα ηθελα να μου το γραψετε. Ευχαριστω πολυ και καλη τυχη σε ολες.

eHHwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, θελω να αλλαξω γυναικολογο γιατι με ξεπεταει στα πεντε λεπτα στην επισκεψη. Σκεφτομαι να παω στον Αμπελα Γρηγοριο γιατι ειναι με τον εοππυ και το ιατρειο του στην τουμπα,κοντα σε μενα. Αν ξερει καποια γι αυτον τον γιατρο ας μου πει εντυπωσεις... σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια, θελω να αλλαξω γυναικολογο γιατι με ξεπεταει στα πεντε λεπτα στην επισκεψη. Σκεφτομαι να παω στον Αμπελα Γρηγοριο γιατι ειναι με τον εοππυ και το ιατρειο του στην τουμπα,κοντα σε μενα. Αν ξερει καποια γι αυτον τον γιατρο ας μου πει εντυπωσεις... σας παρακαλω!

 

για τον συγκεκριμενο δεν γνωριζω να σου πω.. αν θες καλο γιατρο πανε στον ζαφειρατη οδυσσεα ειναι στην καμαρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, θελω να αλλαξω γυναικολογο γιατι με ξεπεταει στα πεντε λεπτα στην επισκεψη. Σκεφτομαι να παω στον Αμπελα Γρηγοριο γιατι ειναι με τον εοππυ και το ιατρειο του στην τουμπα,κοντα σε μενα. Αν ξερει καποια γι αυτον τον γιατρο ας μου πει εντυπωσεις... σας παρακαλω!

 

Ουτε κι εγω τον γνωριζω....

Αλλα θα σου προτεινα τον Χρηστο Βοσνακη στην Αγιας Σοφιας(γιατρος της ξαδερφης μου)

Και την Σοφια Γραμμενου, ειναι δικη μου γιατρος κ μ εχει στηριξει πολυ στην δυσκολη εγκυμοσυνη που διανυω(ειναι στην Μητροπολεως απεναντι απο την βιοκλινικη)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας, μπορειτε να μου πειτε αν στην εγκυμοσυνη σας ο γιατρος σας χορηγουσε ασβεστιο? Γιατι ο πρωτος μου γιατρος δεν δινει ασβεστιο στις εγκυους,κατι που το εχω αυτονοητο κ απαραιτητο μια εγκυος να παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή είμαι στην αναζήτηση νέου γιατρού καθώς είχα μια αποτυχημένη πρώτη εγκυμοσύνη με αποβολή στην 23η εβδομάδα (πολυ ασχημη εμπειρια...) θα ηθελα οποια απο εσας εχει καποια πληροφορια για τους γυναικολογους κ.Χειράκη Μανώλη και κ.Μαργέλη Ζώη στον Πειραιά να μου στειλει προσωπικο μηνυμα ή να γραψει κατι εδω. Θα με βοηθουσατε πολυ γιατι ειμαι πολυ απογοητευμενη.:(

 

O Μαργελης είναι γιατρός μου.εγω έκανα περίδεςη τραχήλου και είμαι πολύ ικανοποιημενη.ειναι αστέρι,ότι θες στείλε μου μήνυμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, θελω να αλλαξω γυναικολογο γιατι με ξεπεταει στα πεντε λεπτα στην επισκεψη. Σκεφτομαι να παω στον Αμπελα Γρηγοριο γιατι ειναι με τον εοππυ και το ιατρειο του στην τουμπα,κοντα σε μενα. Αν ξερει καποια γι αυτον τον γιατρο ας μου πει εντυπωσεις... σας παρακαλω!

 

Καλημερα!! Εχω εγω χρονια τον Αμπελα γυναικολογο κ μαλιστα γεννησα περσυ την κορουλα μου! Καταφεραμε να γεννησω στις 36 εβδομαδες, ενω ειχα 2εκ τραχηλο απο τον 7ο μηνα!!!!!!!!!!!!! Η μικρη δεν μοηκε ουτε θερμοκοιτηδα, ευτυχως..... Ειναι καλος επιστημονας κατα τη γνωμη μου, δεν σε ξεπεταει σε καμια περιπτωση..μπορει να κατσεις κ 1 ωρα εκει να σου εξηγει κατι.....!!!! Το μονο "ελαττωμα" του ειναι το χρηματικο....ειναι λιγο ακριβος, αλλα αν πας, κανε παζαρι!!!!!!! Τις κατεβαζει τις τιμες, παντα!!!!

 

Ελπιζω να βοηθησα!!!

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα !μετά από μια αποτυχημένη προσπαθεια τον Νοεμβριο, και κοντα στα 45 το ξανασκέφτομαι να κάνω μια ακόμη απόπειρα

μάλιστα πρεπει και σύντομα...

δεν είχα κανενα πρόβλημα με τον γιατρό μου, αλλά σκέφτομαι να παρω ακόμη μια γνώμη....

ξερετε κάτο για τον Παναγιωτη Καλαντζή ή τον Ροδολάκη (στο αλεξανδρας νομίζω)...θα ήθελα μια προσωπική γνώμη, αν υπάρχει καποια κοπέλα που να ξέρει καποιον από προσωπική εμπειρία...

 

ευχαριστώ πολύ

skyfall

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! giota-rr να χαιρεσαι το κοριτσακι σου! κ γω κοριτσακι... φαινεται να εχω!!! Πηγα στον γιατρο κ πραγματι ειναι πολυ καλος κ συνεχιζω πλεον μαζι του. Μου ειπε 50 για επισκεψη κ στους τελευταιους μηνες με τις συχνες επισκεψεις δεν θα μου τις χρεωσει ολες, για την γεννα μου ειπε 1200ευρω αλλα πως να του το πω για να μου παρει λιγοτερα,εσυ που τον ξερεις! Επισης σε ποια κλινικη γεννησες? Γιατι εχω ακουσει για τις κλινικες οτι βαζουν τα μωρα στην θερμοκιτιδα για να περνουν κ περισσοτερα λεφτα... θεος φυλαξοι!

Link to comment
Share on other sites

Εγκυούλες και μή καλησπέρα! Για όσες θέλουν γυναικολόγο στο μαρούσι, Δώδος Δημοσθένης!!! Γέννησα τον Νοέμβριο, στο Ιασώ. ο άνθρωπος είναι αστέρι, πράος, ήσυχος, υπεύθυνος, εμψυχωτής... Δεν έθεσε κανέναν περιορισμό στην εγκυμοσύνη(ήταν μια εγκυμοσύνη χωρίς επιπλοκές)

επέτρεπε τα πάντα, με άκουγε με προσοχή.. Είχε το στυλ μοναχού, χιχι

Είναι γύρω στα 65.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βασιλικη Σακελλαριου the best...πανω απο ολα ειναι ανθρωπος.... δεν την αλλαζω με τιποτα ...παραυτα της χρωσταω την ζωη μ ... να την εχει ο Θεος -μερες που ερχονται- καλα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα και χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη!

εγώ θα γράψω κάτι διαφορετικό και νομίζω θα συμφωνήσετε σχεδόν όλες. Καθε γυναικα εχει για τον γιατρο της την καλυτερη γνωμη μεχρι αποδειξεως του εναντιου...δηλαδη εννοω οτι μεχρι τωρα διαβαζω διαφορετικα ονοματα γιατρων και ολες ειναι ενθουσιασμενες κτλ. Ειναι λογικο γιατι η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος με εντονα συναισθηματα και ο ανθρωπος που θα σταθει διπλα σου τοτε, σου εντυπωνεται πολυ καλα στο μυαλο. Αν ομως κατι παει στραβα συνηθως αλλαζεις γιατρο γιατι θεωρεις οτι φταιει αυτος (στις μισες περιπτωσεις ειναι ετσι) οποτε παυει να ειναι ο φανταστικος γιατρος σου. Επομενως η καθεμια εχει την γνωμη της. Εγω αν παω για παραδειγμα στον γιατρο που μια κοπελα τον προτεινει με ενθουσιασμο μπορει να απογοητευτω και να εχω τελειως αντιθετη γνωμη. Εξαρταται τι περιμενει κανεις απο τον γιατρο και φυσικα τι βιωματα εχει.

eHHwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Η κάθε κοπέλα για τον γιατρό της μόνο καλά έχει να πει. Ο δικός μου ειναι ο Κωνσταντινος Αντωνιου. Νέος επιστήμονας και πολύ καλός γιατι ειναι αφιερωμένος στο λειτούργημα του. Αυτό όμως που τον κάνει να ξεχωρίζει ειναι ο χαρακτήρας του. Ξέρει πάντα τι να πει για να ηρεμήσει τις ασθενείς του και οπότε και αν τον χρειαστείς ειναι παρών. Ειμαι μόλις στον δεύτερο μηνα και σήμερα το πρωί μου έστειλε μήνυμα για να με ρωτήσει αν ολα πανε καλά. Δεν θα τον άλλαζα με κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η κάθε κοπέλα για τον γιατρό της μόνο καλά έχει να πει. Ο δικός μου ειναι ο Κωνσταντινος Αντωνιου. Νέος επιστήμονας και πολύ καλός γιατι ειναι αφιερωμένος στο λειτούργημα του. Αυτό όμως που τον κάνει να ξεχωρίζει ειναι ο χαρακτήρας του. Ξέρει πάντα τι να πει για να ηρεμήσει τις ασθενείς του και οπότε και αν τον χρειαστείς ειναι παρών. Ειμαι μόλις στον δεύτερο μηνα και σήμερα το πρωί μου έστειλε μήνυμα για να με ρωτήσει αν ολα πανε καλά. Δεν θα τον άλλαζα με κανέναν.

 

Και εγώ τον Κωνσταντίνο Αντωνίου έχω. Είναι εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος και ειμαι πραγματικά πολύ τυχερή που με ανέλαβε (ήμουν στον 8ο με πολλά προβλήματα).

 

Δεν θα τον άλλαζα με τίποτα και τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι στην 13 εβδομάδα εγκυμοσύνης και ο γιατρός που θα με παρακολουθεί από δω και πέρα είναι ο Μαχαιριώτης Χριστόδουλος είναι ο διευθυντής του τμήματος μαιευτικής στο θριάσιο μήπως κάποια από σας τον είχε η τον έχει γιατρό εγώ πρώτη φορά θα τον δω 1 του μήνα και άπλα ψάχνω ενημερωτικά για περισσότερες πληροφορίες .

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχει γεννήσει καμία με τον κύριο Κάκκαρο Ιωακείμ ?

Προσωπικά δεν έχω καμμία εμπειρία, αλλά τον είχε η κοπέλα που είμασταν στο ίδιο δωμάτιο στο μαιευτήριο και ήταν αρκετά ευχαριστημένη. Νομίζω ήταν και γιατρός της γυναίκας του τραγουδιστή Πλούταρχου.

 

Πάντως σε σχέση με άλλους γυναικολόγους την επισκεφτόταν στο θάλαμο, ήταν ήρεμος και σε ένα περιστατικό που έτυχε τον ξύπνησαν στι 2 τα ξημερώματα και πρόθυμος μίλησε με την ασθενή του για να τη καθησυχάσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω είχα τον Δαρα απ τον οποίο δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημένη κ γύρω στον 6 μηνα την εγκυμοσυνης μου άλλαξα κ πήγα στον Κυρουση τον οποίο τώρα πια δεν αλλάζω με κανέναν :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...