Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βabysitter και κάμερες


Recommended Posts

Λοιπόν, δεν έχω βάλει ακόμα κάμερες αλλά έβαλα την βιντεοκάμερα μας (που τραβάμε εμείς τα παιδιά) να γράφει ενώ έλειπα από το σπίτι.

Αυτό που είδα δεν ήταν κάτι το τρομερό, απλά το παιδί ενώ της είχα εξηγήσει ότι θέλω να το παίζει, αυτό το κακόμοιρο βαριόταν γιατί έκανε δουλειές (που της είχα πει να μην της κάνει) και αργότερα άνοιξε την τηλεόραση και του έβαλε 0-6 και έβλεπε, έβλεπε, έβλεπε μέχρι που μπάφιασε το άμοιρο. Του έδωσε και πολλά μπισκότα για να μην κάνει και φασαρία, ενώ της το είχα απαγορέψει.

Τι να πω; Είναι λόγος για να την διώξω;

Ψάχνω τώρα να βρω ή άτομο με ενέργεια καλή για να παίζει ή βρεφονηπιαγωγό για να ασχολείται δημιουργικά γιατί άλλη λύση δεν βρίσκω.

Α, και που είστε; Έψαξε ο άντρας μου που ασχολείται γενικά με την τεχνολογία και καταλαβαίνει και βρήκε κάμερες παρακολούθησης στο internet καμουφλαρισμένες ως σκυλάκι (με την κάμερα στην μύτη) ή ρολόι ξυπνητήρι κλπ. Αν ενδιαφέρει καμιά να σας στείλω το site.

 

θα ήθελα να μου στέλνατε το site

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα είμαι η Ηρω.Μ. Μένω στην Νέα Μάκρη και σύντομα (τον Νοέμβριο) θα μετακομίσω στα βριλήσσια ψάχνω να βρω μία έμπιστη μπέιμπι σίτερ για τις μεσημεριανές ώρες για να μπορεί να μου κρατάει τα παιδιά μετά το τέλος του σχολείου 1:30 εώς τις 5:00 περίπου εάν γνωρίζεται κάποιον έμπιστο άνθρωπο θα το εκτιμούσα να μου τον συστήνατε διάβασε το forum για τις μπέιμπι σίτερ και ομολογουμένως έχω τρομοκρατηθεί και οι γιαγιάδες των παιδιών μου η μια είναι επιβαρημένη η υγεία της και η άλλη αφού έχει μεγαλώσει ένα παιδί ξαφνικά αποφάσισε πως δεν τα πάει καλά στην περιποίηση παιδιών και στη φροντίδα τους επομένως δεν έχω κάποια άλλη λύση εκτός απο το προσλάβω μία έμπιστη γυναίκα για τα παιδιά. Ομως ακούγονται πολλά και εγώ δυστυχώς δεν έχω κάποια γιαγιά να την επιβλέπει είμαι εντολώς μόνη μου σε αυτό το θέμα και δεν ξέρω που να στραφώ φοβάμαι πολύ να εμπιστευτώ κάποιον ξένων αλλά δεν έχω και κάποια άλλη λύση σας παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει συνεργαστεί με επαγγελματία για την παρακολούθηση νταντάς. Δεν θα ήθελα να μπλέξω με τα προγράμματα του οτε, ούτε να αγοράσω τον εξοπλισμό γιατί θέλω η παρακολούθηση να γίνει μόνο μία φορά για δυο τρεις μέρες. Γνωρίζει κάποιος κάτι?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Έφτασε λοιπόν ο καιρός που πρέπει να διαλέξω κι εγώ η δύστυχη μάνα ανάμεσα στον παιδικό σταθμό ή τη νταντά και διαβάζω εδώ διάφορα..

 

Αν επιλέξω νταντά, σίγουρα θα βάλω κάμερα παρακολούθησης κι έτσι θα μπορώ να ελέγχω τη συμπεριφορά της.

 

Δεν υπάρχει όμως και η πιθανότητα να απαγάγει το παιδί, να εξαφανιστεί?!

 

Μπορεί να ακούγεται ακραίο, αλλά πολλά ακραία ακούμε στις ειδήσεις τον τελευταίο καιρό και μάλιστα για ''αγοραπωλησίες'' παιδιών.

 

Άλλωστε πολλές εγκληματικές φυσιογνωμίες, παρουσιάζουν μια πολύ ''καθώς πρέπει'' και φυσιολογική εικόνα και είναι δύσκολο να κρίνεις ποιά βάζεις μες στο σπίτι σου..

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποια συστημένη και αξιόπιστη νταντά υπ'όψιν, οπότε θα αναγκαστώ να προσλάβω κάποια κυρία τελείως άγνωστη και αυτό με αγχώνει πολύ..

 

Ναι, ναι ξέρω.. Αναμφίβολα θα κρατήσω τα στοιχεία της ταυτότητάς της και της κατοικίας της, όμως κακά τα ψέμματα, στην Ελλάδα είναι να μην εξαφανιστεί κάποιος, η αστυνομία δεν φημίζεται για την δράση της στον τομέα αυτό....

 

Ποιά είναι η γνώμη σας?

Γνωρίζετε κάποιο σχετικό περιστατικό?

 

Ευχαριστώ

line_m121_beg_40_time_1226293200_text_ef20ecf0e5ecf0dceaeff220e5dfede1e920eae9fcebe1f2.gif71650c2s4z65rli.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

εμαθα για το parents απο ενα γνωστο και ειπα να το κοιταξω. βρισκεις ενδιαφερουσες πληροφοριες και επιτελους ανθρωπους που μπορουν να καταλαβουν τις ανησυχιες σου. ειμαι νεα μαμα, ο γιος μου ειναι μολις 3 μηνων. ψαχνω για νταντα καιρο τωρα και εχω απογοητευτει απο αυτα που έχω δει μεχρι σημερα. απο αγγελίες που κοιταξα ήρθε μεχρι και... γυναικα αλκοολικη. Απίστευτο; επειδη δουλευω πολλες ώρες το θεμα νταντας ειναι για μενα υψιστης σημασιας. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα βαλω καμερες στο σπιτι και ας χαρακτηριστω υστερικη και υπερπροστατευτικη.

 

οποιος μπορει να με βοηθησει με το θεμα καμερες (μαρκες, τιμες, που τις βρισκουμε) θα το εκτιμουσα πολυ. ψαχνω για τις καμερες που παρακολουθεις μεσω internet. εχω ασυρματη συνδεση με την tellas. υποθετω οτι κανει, έτσι;

 

επισης,θα ηθελα τη γνωμη σας για βρεφονηπιακο ή νταντα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααααχ πονεμένο το θέμα αυτό agelos... να σου πω εγώ προσωπικά τη γνώμη μου. εμένα ο μικρούλης μου είναι μεγαλύτερος και σίγουρα αν τον κράταγα εγώ ή η μαμά μου δεν θα τον πήγαινα παιδικό πριν τα 3 του χρόνια. Τώρα όμως που έχω μια γυναίκα και τον κρατάει το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τον στείλω του χρόνου (στα δύο περίπου).γιατί? γιατί θεωρώ πως δεν παίρνει πολλά ερεθίσματα στο σπίτι όλη μέρα με μια γυναίκα που, καλή χρυσή αλλά κακά τα ψέμματα, δεν θα ασχοληθεί μαζί του όπως εγώ. πριν τα δύο όμως θεωρώ πως είναι πολύ μικράκια για την ταλαιπωρία του βρεφονηπιακού (πρωινό ξύπνημα, αρρώστιες κλπ). αν υπάρχει δηλαδή η δυνατότητα, καλό είναι (νομίζω) να πάει μετά τα δύο και να τον κρατάει μια γυναίκα, αρκεί να βρεις μια καλή που όλοι βέβαια ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγω βρηκα την δικια μου babysitter εντελως τυχαια , εχω βαλει και καμερα , δεν το χει καταλαβει, ειναι πολυ καλη, απλα μερικες φορες επιμενει πολυ αν δεν συμφωνει με αυτο που τις λεω να κανει. Αλλα γενικα ειναι εξαιρετικη. Συστασεις ειχα, πολυ καλες. Δυσκολευτηκα ομως πολυ να βρω....Μου λειπει αφανταστα, αλλα ευτυχως 3 το μεσημερι ειμαι σπιτι.Κατι ειναι κ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι υπερ της νταντας μεχρι το μωρο να γινει 2-2,5 χρονων. εγω, θεωρω τον ευατο μου τυχερο μια κ βρηκα νταντα απο αγγελια, αφου ειχα δει γυρω στις 20 πρωτα κ κατεληξα σε αυτη που εχω. καμερα δεν εχω βαλει, αν το εχω σκεφτει πολλες φορες παλιοτερα. τωρα την εχουμε ηδη 10 μηνες κ αν ολα πανε καλα σκοπευω να την κρατησω μεχρι του χρονου το σεπτεμβριο που θα τον στειλω π.σ. ειναι καλη κ βλεπω οτι κ ο μικρος την θελει κ του αρεσει να ειναι μαζι της. αυτο που κανω εγω ειναι να κατεβαινουν στο απροοπτο οι 2 γιαγιαδες ανα διαστηματα για να δουν αν ολα ειναι καλα κ σε τι στιγμη θα την πετυχουν. μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει κατι "κακό" ειμαι σιγουρη οτι αν κατσω απο πανω της μια μερα ολοκληρη, σιγουρα θα δω πραγματα που εγω τακανω διαφορετικα για το μικρο μου .πχ αμα ξυπνησει το πρωι εγω τον αφηνω κανα τεταρτο να χουζουρεψει στο κρεβατι( επειδη μ αρεσει κ μενα το χουζουρι :wink:) αλλα η νταντα τον σηκωνει αμεσως. αλλα ειναι μικρης σημασιας και δεν δινω τοσο προσοχη κ σημασια.

πατνως χωρις συστασεις ειναι πολυ δυσκολο να βρεις γυναικα αν δεν ειναι συστημενη.ο αδερφος μου εχει αλλαξει μεχρι τωρα 5 ντανταδες σε διαστημα 1 χρονου.η μια εκλεβε η αλλη ηταν παρανομη κλπ κλπ.

 

οσο για την παρακολουθηση μεσω Internet,live δηλαδη οταν το ειχα ψαξει μου χαν πει οτι ειναι πολυ πιο ακριβη λυση απ το να γραφεις απλα στη καμερα κ χρειαζονται κ καποιες ειδικες προδιαγρεφαε στη συνδεση σου. επισης, αυτη τη λυση την υποστηριζουν καλυτερα οι επιχειρησεις/μαγαζια που τους χρειαζεται περισσοτερο απο πλευρας ασφαλειας. για οικιακη χρηση, δεν ενδεικνυται, ξέρω.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαιρετω τις μαμαδες κ τους μπαμπαδες του φορουμ που προβληματιζονται γυρω απο το θεμα αυτο. Αν κ δεν νιωθω καθολου περιφανη γι αυτο, πρεπει να ομολογησω οτι μετα απο την αλλαγη στη συμπεριφορα του γιου μου, αναγκαστηκα να βαλω μια φορα την καμερα του υπολογιστη μου. Δεν θελω να σας τρομαξω αλλα με μια μονο φορα επαθα σοκ!

Η κυρια που ειχα βαλει στο σπιτι μου μεσα -με δυο συστασεις παρακαλω!- οχι μονο παραμελουσε το παιδι μου ολο το διαστημα της ημερας και του μιλουσε αποτομα, αλλα οπως ακριβως την κατεγραψε, η καμερα μας εκλεβε! Πανω απ' ολα σοκαριστηκα με την συμπεριφορα της προς το παιδι μου αλλα και το θεμα του κλεψιματος δειχνει τι ανθρωπο εβαλα εν αγνοια μου στο σπιτι. Μαλλον καλο ειναι να μην αφηνουμε τα σηματα που μας στελνουν τα παιδια μας χωρις ανταποκριση. Το φοβερο ειναι οτι ενω δεν εχει κλεισει ακομα τα δυο με τον τροπο του μας τα ελεγε ολα. Τον τελευταιο καιρο δεν την ηθελε καθολου και οταν τον ρωτουσα αν την αγαπαει μου ελεγε ξεκαθαρα "οχι!" πραγμα που δεν το εχει ξαναπει για κανεναν. Υπαρχουν δυστυχως κ καποια σκοτεινα σημεια για τα οποια φοβαμαι οτι δεν θα παρω ποτε απαντησεις. Το μονο πραγμα που χαιρομαι ειναι οτι απο δω κ στο εξης δεν θα ξαναμεινει κανενα πρωινο μαζι της. Τι να πω ειναι φρεσκο ακομα, χτες εγιναν ολα κ ειμαι ακομα σοκαρισμενη

1096285.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω αναλογη εμπειρια και ελπιζω να μην περασω ποτε κατι τετοιο Παναγια μου.Η κουμπαρα της αδερφης μου ειχε παρει καποια κυρια για να της κραταει το παιδι...Συστημενη απο γραφειο κ ολας και με πολλες συστασεις...στην αρχη ολα καλα μεχρι που κατι αρχιζε να μην της αρεσει στη συμπεριφορα της ιδιας.Το παιδι της κουμπαρας ηταν δυστυχως μωρο 9 μηνων και δεν μπορουσε να μιλησει....Αλλιως θα ειχε πολλα να πει...Εβαλε καμερα και κατεγραψε τα εξης:Χτυπαγε το μωρο...του πεταξε μια κουταλα...του εδινε ντεπον για να κοιματε... εφτυνε το μωρο και το εβριζε...Εκλαιγε το μωρο και του φωναζε...Δεν το πηγαινε πουθενα ολη μερα μεσα στο σπιτι ητανε σε εναν καναπε και εβλεπε πρωιναδικα και οταν γυρνανε η κοπελα απο την δουλεια της ελεγε ασε τρελαθηκαμε στην βολτα και στην κουνια σημερα...Εννοειται οτι τους εκλεβε απο το σπιτι..μεχρι και πατατες εβαζε στην τσαντα της!!!Ελεος!!!!Οταν η κοπελα πηρε την κασετα στα χερια επαθε σοκ βεβαια..πηγαν στην αστυνομια κανανε καταγγελια και το μονο που εγινε επειδη αυτη ηταν ξενη την απελασανε και την στειλαν στην χωρα της...Ααα να πω και οτι η κοπελα εχουν περασει 3 χρονια τωρα και ακομα ξυπναει απο εφιαλτες στον υπνο της....Αυτα.....Ααα και κατι αλλο βαλτε αν δεν εχετε χρηματα για καμερα ενα κασετοφωνακι...ειναι φτηνα και μπορουν να καταγραψουν πολλες ωρες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ήμουν σε πολύ μεγάλο δίλημμα για το αν θα προσλάβω νταντα η θα πάω τον μικρό σε παιδικό σταθμό. Και ευτυχώς κατέληξα στην δεύτερη απόφαση. Το μόνο που με προβλημάτιζε είναι οι ασθένειες για το θέμα το σταθμών, αλλά δόξα τω Θεό πάμε πολύ καλά έως τώρα.

Περνάει καλά και φαίνεται. Αν έπαιρνα νταντά το σίγουρο είναι ότι θα έβαζα κάμερες γιάτί εμπιστοσύνη δεν έχω σε κανέναν και εννοείται ότι δεν θα έπαιρνα αλλοδαπή.

Φιλικό μας ζευγάρι γιατροί είχαν νταντά στα διδυμάκια τους και μετά από αρκετο καιρό έβαλαν κάμερα για να δουν τι γίνεται. Η εν λόγω νταντά άφηνε τα παιδιά νηστικά σχεδόν όλη τη μέρα! τους έδινε μονο κανένα μπισκοτάκι και όχι μόνο αυτό, καθόταν στην αυλή και κάπνιζε αφήνοντας τα παιδιά μόνα τους, τους μιλούσε πολύ άσχημα και τα τραβολογούσε. Φυσικά πήρε πόδι και τα έγραψαν σε παιδικό σταθμό και έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Τρελλαίνονται όταν πάνε και φυσικά της γράφουν πόσο φαγητό έχουν φάει.

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια να σας πω την αληθεια δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να βρω καποια γυναικα,οταν ηταν να επιστρεψω στη δουλεια ο γιωργος θα ηταν 9 μηνων.προτιμησα το βρεφικο σταθμο και τις ιωσεις παρα ολα αυτα...:?

δεν ξερω ανα εκανα καλα παντως ο μικρος τωρα ειναι 15 μηνων και ολα πανε μεχρι τωρα καλα.βεβαια δεν τους αφηνω σε χλωρο κλαρι τα τηλεφωνα και οι αιφνιδιες επισκεψεις δινουν και περνουν.*

το παιδι μου εχουν...και σε οτι αφορα το γιωργο ειμαι αμιληκτη...:twisted:

 

*καποια φορα η υπευθυνη του σταθμου μου ειπε να μην πηγαινω τοσο και να μην εχω τοσο αγχος...

και της λεω και εγω: νομιζεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανενας δεν χαριζει για το παιδι του αλλα αυτο δεν μας δικαιολογει κιολας.γνωμη μου ειναι οτι αν πρεπει να μπει καμερα πρεπει να το ξερει κ το ατομο.ορωτον γιατι μας νοιαζει να μην το κανει το κακο κ οχι να το δουμε μετα κ δευτερον δεν μας δικαιολογει αυτη η παρανομια επειδη ανησυχουμε.κ ο προισταμενος στη δουλεια μπορει να εχει τους λογους του να το κανει δεν θα το δεχτουμε ομως κιολας

Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν χαριζει για το παιδι του αλλα αυτο δεν μας δικαιολογει κιολας.γνωμη μου ειναι οτι αν πρεπει να μπει καμερα πρεπει να το ξερει κ το ατομο.ορωτον γιατι μας νοιαζει να μην το κανει το κακο κ οχι να το δουμε μετα κ δευτερον δεν μας δικαιολογει αυτη η παρανομια επειδη ανησυχουμε.κ ο προισταμενος στη δουλεια μπορει να εχει τους λογους του να το κανει δεν θα το δεχτουμε ομως κιολας

 

Συμφωνώ. Κυρίως με το δεύτερο επιχείρημα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω την συγκεκριμενη κυρια την ειχα πρωτα 15 μερες μαζι με την μητερα μου για να γνωριστουν καλυτερα και για να δει αν επρεπε να της επισημανω κατι για το παιδι μου.

Φυσικα μπροστα στην μητερα μου ηταν ολα μελι γαλα και μαζι του επαιζε και γελαγε και του μιλουσε ομορφα.Ηξερε τι επρεπε να κανει δηλαδη.Αρχικα δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο μου να παρακολουθησω τι γινοταν οταν ελειπα. Μενουμε σε μια κλειστη κοινωνια και ουτε μου περνουσε η σκεψη οτι θα εκανε ολα αυτα που εκανε. Το παιδι το μαλωνε ομως και μαλιστα ασχημα. Τωρα μου λεει πολλες βρισιες που δεν τις εχει ακουσει απο μας και αλλα πολλα. Προσεξτε ομως οτι δεν ειναι το ιδιο με τον προισταμενο σας στη δουλεια οπως λετε μερικοι. Συνηθως στην δουλεια σας παρευρισκονται και αλλοι οι οποιοι εμμεσα ή αμεσα σας ελεγχουν. Εσεις επισης εχετε κατακτησει τον λογο και αν σας κανουν κατι κακο θα το πειτε αμεσως. Τα μικρα μωρα ειναι ανυπερασπιστα και οσο υπαρχουν υπουλοι ανθρωποι θα υπαρχουν και υπουλοι τροποι να τους ξεσκεπαζουμε. Δεν μετανιωνω ουτε στιγμη που εβαλα καμερα στην εν λογω κυρια. Εσεις θα το μετανιωνατε;

1096285.png
Link to comment
Share on other sites

θεσ να το κανεις; καντο..να το πεις ομως.εκει ειναι η μαγκια κ οχι να το κανεις κρυφα. ετσι θα αρχησουμε να παρακολουθουμε τον αντρα μας το φιλο μας κ μια χαρα ολα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω την συγκεκριμενη κυρια την ειχα πρωτα 15 μερες μαζι με την μητερα μου για να γνωριστουν καλυτερα και για να δει αν επρεπε να της επισημανω κατι για το παιδι μου.

Φυσικα μπροστα στην μητερα μου ηταν ολα μελι γαλα και μαζι του επαιζε και γελαγε και του μιλουσε ομορφα.Ηξερε τι επρεπε να κανει δηλαδη.Αρχικα δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο μου να παρακολουθησω τι γινοταν οταν ελειπα. Μενουμε σε μια κλειστη κοινωνια και ουτε μου περνουσε η σκεψη οτι θα εκανε ολα αυτα που εκανε. Το παιδι το μαλωνε ομως και μαλιστα ασχημα. Τωρα μου λεει πολλες βρισιες που δεν τις εχει ακουσει απο μας και αλλα πολλα. Προσεξτε ομως οτι δεν ειναι το ιδιο με τον προισταμενο σας στη δουλεια οπως λετε μερικοι. Συνηθως στην δουλεια σας παρευρισκονται και αλλοι οι οποιοι εμμεσα ή αμεσα σας ελεγχουν. Εσεις επισης εχετε κατακτησει τον λογο και αν σας κανουν κατι κακο θα το πειτε αμεσως. Τα μικρα μωρα ειναι ανυπερασπιστα και οσο υπαρχουν υπουλοι ανθρωποι θα υπαρχουν και υπουλοι τροποι να τους ξεσκεπαζουμε. Δεν μετανιωνω ουτε στιγμη που εβαλα καμερα στην εν λογω κυρια. Εσεις θα το μετανιωνατε;

 

Κοπέλα μου, δε σου είπε κανείς ότι κακώς έβαλες κάμερα. Κάποιες είπαμε ότι αν είναι να βάλεις, κατά τη γνώμη μας, πρέπει να ενημερώσεις τον παρακολουθούμενο.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις καμερες παντου και να παρακολουθεις ολη μερα.Οταν κλονιστει η εμπιστοσυνη σου κατι θα πρεπει να κανεις. Πιστεψτε με οτι αν σας ειχε συμβει αυτο που μου συνεβει δεν θα γραφατε ετσι. Δεν επελεξα να γραψω την εμπειρια μου για κανεναν αλλο λογο παρα να δωσω το μηνυμα οτι πρεπει να εχουμε τον νου μας. Τα παιδια μας μας δειχνουν με τον τροπο τους οταν κατι δεν παει καλα. Να δινουμε σημασια στα ψιλα γραμματα. Μακαρι να το ειχα σκεφτει νωριτερα να ειχα εγκαταστησει πανακριβο εσωτερικο συστημα παρακολουθησης και να ειχα βαλει και μια ταμπελα "ο χωρος παρακολουθείται". Δεν ειχε παει ο νους μου εκ των πρωτερων στο κακο. Λυπαμαι. Ομως κ παλι επρεπε να μαθω αν ηταν βασιμες οι υποψιες μου. Τι να εκανα; Να την ρωτουσα; Εδω μεχρι τελευταία στιγμη μου έλεγε πως δεν μας εκλεβε. Αυτο μου συνεβη και οποιος καλοπροαιρετος θελει το διαβαζει...ολα τα αλλα ειναι φιλολογιες.

1096285.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

kalimera koritsia tha thela tin voithia sas simera afisa tin mikri me tin kopela pou tin krataei gia 3 ores vevea den tin krataei sinexeia akoma erxxete mia fira tin evdomada apo ianouario tha erxete sinexeia..kai san kaxipopti mama ixografisa tin mikri i simperifora tis itan poli kali apla mou ekane entiposi pou evgaze tin mikri foto me to kinito tis arxika nevriasa i na min doso simasia katholou

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia tha thela tin voithia sas simera afisa tin mikri me tin kopela pou tin krataei gia 3 ores vevea den tin krataei sinexeia akoma erxxete mia fira tin evdomada apo ianouario tha erxete sinexeia..kai san kaxipopti mama ixografisa tin mikri i simperifora tis itan poli kali apla mou ekane entiposi pou evgaze tin mikri foto me to kinito tis arxika nevriasa i na min doso simasia katholou

 

μπορει να το κανει για να γελαει η μικρη-εμενα γελαει!-μπορει να νιωθει πολυ κοντα της κ να θελει να την εχει φωτο-κ εγω εβγαζα με μια μικρη που εκανα μαθημα,το ηξερε η μαμα βεβαια- μπορει να ειναι ανωριμο ..μην το αφησεις αφου δε νοωθεις καλα. μπορεις απλα πολυ ευγενικα να πεις σε ασχετη φαση οτι αμα θελει να βγαλει φωτο να σου το πει γιατι αισθανεσαι λιγο ασχημα με οτι ακους..μην της κλεψει κανεις το κινητο η τη φωτογραφικη κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...