Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βabysitter και κάμερες


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω έχει βάλει κανείς από εσάς κάμερες, γιατί θα ήθελα πληροφορίες. Σε λίγες ημέρες ξεκινάω δουλειά και ανησυχώ.

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Giota μου, αν θα αφήσεις το μωράκι σου μόνο του με μπέιπι σίτερ στο σπίτι ή με κάποιον άλλο συγγενή ή γνωστό σου επιβάλεται να βάλεις κάμερα. Μην εμπιστεύεσαι ποτέ κανένα και το τί μπορεί να κάνει στο μωρό σου όταν εσύ θα λείπεις, έστω κι αν του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη. Άλλωστε είναι γνωστό ότι τα ξένα χέρια είναι ΜΑΧΑΙΡΙΑ. ψάξε λίγο το λίγο στο YOU TUBE και θα καταλάβεις.

Bsc7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax, Γιώτα, κάποια κοπέλα είχε γράψει κάπου ότι είχε βάλει κάμερα και τι είχε καταγράψει...κάτσε να κάνω μια αναζήτηση και να σου πω. Μπορεί στο μεταξύ να το δεί και η ίδια και να σου γράψει.

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

πανω σε αυτο το θεμα, πιστευετε οτι αν η babysitter γνωριζει πως υπαρχουν καμερες παρακολουθησης , θα μπορουσε να ειναι πιο ..καλη και προσεκτικη με τα παιδια μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοίτα είναι περίεργο θέμα.

καταρχήν, η παρακολούθηση κάποιου χωρίς να το ξέρει, κρυφά δηλαδή είναι απο ότι ξέρω όχι νόμιμη.

δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που λες, δηλαδή δεν θα συνεναίσει σε αυτό κάποιος, ούτε και θα ήταν ωραίο να αναγκάσεις κάποιον για αυτό το πράγμα.

το καλύτερο είνια να γίνει κάποιες φορές επιλεκτικά, έτσι ώστε να υπάρχει επιβεβαίωση ή διάψευση της συμπεριφοράς που φαίνεται και όταν είσαστε μπροστά.

 

μετά δεν θα ήταν σωστό (αλλά και νόμιμο) απο ότι νομίζω.

Αν είναι εν γνώση, δεν νομίζω ότι μπορεί να χτιστεί μια σχέση εμπιστοσύνης και με τους γονείς? δεν ξέρω, είναι περίεργο. δηλαδή μπροώ να φανταστώ κάποιον με τεράστιο σπίτι που δεν προλαβαίνει να έχει επαφή με τους ανθρώπους τους σπιτιού ή και με το άτομο αυτό, να βάλει σύστημα τέτοιο το οποίο να έιναι εν γνώση του παιδαγωγού.

 

Εκεί μια παιδαγωγός πιθανώς να το περιμένει και να το δεχτεί,

αλλά μια άλλη παιδαγωγός που δεν έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο,

(ή που να έχει συνηθίσει σε λιγότερες απαιτήσεις στην δουλειά)

να επαναστατησει - ίσως αν δεν έχει εμπιστοσύνη στην ικανότητά της σαν παιδαγωγού και εάν καταβάθος ξέρει ότι κάτι απο αυτά που κάνει δεν είναι καλό)

 

νομίζω ότι πολλές κοπέλες αισθάνονται έτσι, το πρώτο ή το δεύτερο... απλώς επειδή και εκείνες δεν είναι ότι όλες το εχουν σπουδάσει και φιλοσοφήσει τρελλά.

κάποιες ναι σαφώς - αλλά σε αυτές νομίζω το καταλαβαίνεις αμέσως και δεν αισθάνεσαι την ανάγκη να επιβεβαιωθεί αυτό και με μια κάμερα.

(Loreen

ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗ ΓΡΑΨΩ, ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ..
)

 

πιστεύω ότι όταν αισθάνεται κανείς την ανάγκη να επιβεβαιωθεί η να διαψευστεί μια συμπεριφορά με κάμερα, ήδη υπαρχουν φόβοι / υπόνοιες - ?

Λογικά είναι το πιο συχνό μάλλον, ειδικά με κοπέλες οι οποίες να μην έχουν συστάσεις/πτυχίο.

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν νομίζω ότι η εν γνώση παρακολούθηση θα βοηθήσει,.. κάποια μαμά νομίζω είχε γράψει ότι η νταντά το είχε καταλάβει και πήγαινε σε σημεία που η κάμερα δεν έπιανε ........!. :? καλύτερα όχι εν γνώση, και απλώς για λίγες μέρες κρυφά, εφ όσον δεν υπάρχει δυνατότητα επιβεβαίωσης των συστάσεων με πειστικό τρόπο....

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δεν έχω βάλει ακόμα κάμερες αλλά έβαλα την βιντεοκάμερα μας (που τραβάμε εμείς τα παιδιά) να γράφει ενώ έλειπα από το σπίτι.

Αυτό που είδα δεν ήταν κάτι το τρομερό, απλά το παιδί ενώ της είχα εξηγήσει ότι θέλω να το παίζει, αυτό το κακόμοιρο βαριόταν γιατί έκανε δουλειές (που της είχα πει να μην της κάνει) και αργότερα άνοιξε την τηλεόραση και του έβαλε 0-6 και έβλεπε, έβλεπε, έβλεπε μέχρι που μπάφιασε το άμοιρο. Του έδωσε και πολλά μπισκότα για να μην κάνει και φασαρία, ενώ της το είχα απαγορέψει.

Τι να πω; Είναι λόγος για να την διώξω;

Ψάχνω τώρα να βρω ή άτομο με ενέργεια καλή για να παίζει ή βρεφονηπιαγωγό για να ασχολείται δημιουργικά γιατί άλλη λύση δεν βρίσκω.

Α, και που είστε; Έψαξε ο άντρας μου που ασχολείται γενικά με την τεχνολογία και καταλαβαίνει και βρήκε κάμερες παρακολούθησης στο internet καμουφλαρισμένες ως σκυλάκι (με την κάμερα στην μύτη) ή ρολόι ξυπνητήρι κλπ. Αν ενδιαφέρει καμιά να σας στείλω το site.

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα δεν ήταν κάτι το τρομερό, απλά το παιδί ενώ της είχα εξηγήσει ότι θέλω να το παίζει, αυτό το κακόμοιρο βαριόταν γιατί έκανε δουλειές (που της είχα πει να μην της κάνει) και αργότερα άνοιξε την τηλεόραση και του έβαλε 0-6 και έβλεπε, έβλεπε, έβλεπε μέχρι που μπάφιασε το άμοιρο. Του έδωσε και πολλά μπισκότα για να μην κάνει και φασαρία, ενώ της το είχα απαγορέψει.

Τι να πω; Είναι λόγος για να την διώξω;

.

 

Τι άλλο δηλαδή πρέπει να κάνει?

Απ ότι περιγράφεις ΔΕΝ έκανε τίποτα απ΄ αυτά που της είχες πει.

Δηλαδή αν το παιδί ήταν αλλεργικό στα μπιστκότα που της είχες πει να μην του δίνει τι θα γινόταν τώρα?

Ξέρω κι γω τι άλλο να πω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα δεν ήταν κάτι το τρομερό, απλά το παιδί ενώ της είχα εξηγήσει ότι θέλω να το παίζει, αυτό το κακόμοιρο βαριόταν γιατί έκανε δουλειές (που της είχα πει να μην της κάνει) και αργότερα άνοιξε την τηλεόραση και του έβαλε 0-6 και έβλεπε, έβλεπε, έβλεπε μέχρι που μπάφιασε το άμοιρο. Του έδωσε και πολλά μπισκότα για να μην κάνει και φασαρία, ενώ της το είχα απαγορέψει.

Τι να πω; Είναι λόγος για να την διώξω;

.

 

Τι άλλο δηλαδή πρέπει να κάνει?

Απ ότι περιγράφεις ΔΕΝ έκανε τίποτα απ΄ αυτά που της είχες πει.

Δηλαδή αν το παιδί ήταν αλλεργικό στα μπιστκότα που της είχες πει να μην του δίνει τι θα γινόταν τώρα?

Ξέρω κι γω τι άλλο να πω?

 

Συμφωνώ....

Αφού δεν έκανε τίποτα από όσα της είπες τώρα προφανώς δεν θα το κάνει ποτέ... Είτε για κάτι σημαντικό ή ασήμαντο.Φαίνεται να σε έχει 'γραμμένη'..

Τι να πω ! Σκέψου το.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΗ GIOTA,

ΤΥΧΑΙΑ ΕΙΔΑ ΤΟ POST ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ. Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΜΕΡΑ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΑ, ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΚΑΣΕΤΕΣ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΙΚΑΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΙΣ ΑΝ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΝΕΙ Ή ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ (ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΜΑΡΙΑ Η ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗ) ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΜΕΡΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΟΧΙ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΗ.

ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΨΩ? ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ (20 ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ) ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΣΟΦΙΑ.

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ, Η ΣΟΦΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ, ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΗΣ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ (Η ΜΕΓΑΛΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΕΣ ΩΡΙΤΣΕΣ).

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ ότι περιγράφεις ΔΕΝ έκανε τίποτα απ αυτά που της είχες πει.

 

..... έτσι είναι.....

σαφώς όχι σωστή συμπεριφορά.

είναι πολύ απλό. όταν λες κατι σε καποιον τον πληρώνεις να το κάνει.

δεν σου κάνει χάρη που δουλεύει για σένα, είναι μια ανταλλαγή υπηρεσιών προς χρήματα. εάν δεν κάνει ολόκληρη την υπηρεσία που υποτίθεται θα προσφέρει ε τότε, γιατί και εσύ να πληρώσεις?

ζήτα της να εργάζεται αφιλοκερδώς τότε! (αν θέλει να τα κάνει τα πράγματα όπως θέλει)

 

εάν σε απλά πράγματα δεν μπορούν να ακολουθήσουν οδηγίες τι θα γίνει στα πιο σημαντικά?????

 

εγώ μετά απο αυτή την ημέρα θα την ρώταγα τι κάνατε? παίξατε? είδατε τηλεόραση? φάγατε φρουτάκι? της έδωσες μπισκοτάκια ?

 

Θα σου έλεγε αλήθεια?

 

( Loreen σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, για το θέμα του παρανόμου... μάλλον μου είχε διαφύγει ότι το είχες γράψει ! 8):) )

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχετε δίκιο. Αλλά με το που λέω ότι θα την αλλάξω την λυπάμαι. Δεν είναι κακή. Σκέφτομαι μήπως της πω ότι έχει μεγάλη σημασία για μένα να περνάει καλά το παιδάκι κυρίως το μεγάλο που καταλαβαίνει και μετά όλα τα άλλα, και να μην τρώει μπισκότα και να προσέχει πιο πολύ.

Εχει τη θέληση.

Ισως να της πω και για τις κάμερες ότι ο άντρας μου ήθελε να τις βάλουμε γιατί θέλει να βλέπει πώς είναι το παιδί.

Ξέρω και γω. Κορίτσια, είναι η έβδομη που αλλάζω.

Σήμερα που ήμουν σπίτι έπαιξαν τόσο καλά που σημαίνει ότι άμα θέλει μπορεί να προσφέρει καλό έργο.

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχει τη θέληση.

 

μα αν είχε τη θέληση,θα ακολουθούσε ΚΑΤΑΓΡΑΜΜΑ τις εντολές σου.

 

το ότι έπαιξαν ωραία όταν ήσουν εκεί δεν σημαίνει τίποτα...

 

ότι άμα θέλει μπορεί να προσφέρει καλό έργο.

 

και εγώ αμα θέλω μπορώ να γίνω μπαλαρίνα! (αν προσπαθήσω πολύ!) αλλά βαριέμαι σημερα να αρχίσω, δεν ξέρω, μπορεί να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα...

 

Γιώτα δεν πάει έτσι, μια σωστή κοπέλα, θα έχει την θέληση κατευθείαν, να κάνει απο την πρώτη μέρα ακριβώς αυτό που της είπες.

δεν είναι δα μαθηματικά και φυσική επιστήμη, να κάνει αυτα τα δυο πράγματα.

και η δεκατη εκτη να ήταν, για ποιό λόγο, να δεχτείς να πληρώνεις καποιον τον οποίο απο την πρώτη μέρα κιόλας εδειξε ότι δεν μπορεί να εκτελέσει τις πιο απλές οδηγίες!?

 

συζήτα το αν θέλεις μαζί της ξέρω γώ. την ρώτησες αν του έδωσε μπισκοτο εκείνη την ημέρα (πές ότι τελείωσαν και είχες αρκετά και μήπως έδωσε τελικά)

θα σου πει ψέμματα?

 

εγώ δε θα το δεχόμουνα.... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.... με τίποτα όμως....

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω σήμερα ραντεβού με μια αγγλίδα 29 χρ. παντρεμένη με Ελληνα που κρατάει παιδάκια. Ξέρει ελάχιστα ελληνικά. Από δική σας πείρα, αν ξέρει καμιά, είναι πολύ δύσκολο αυτό για το παιδί που είναι 2,5?

Το σκέφτηκα από την άποψη ότι θα μάθει αγγλικά σαν μητρική...

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια! Παρήγγειλα κάμερες χθες και έρχονται. Έχει ο Θεός (και ο βοηθός). Χα χα. Θα τις πιάσω όλες στα πράσα! :lol:

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΕΡΕΣ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αγόρασα τελικά κάμερες και θα τις εγκαταστήσω αύριο. Να σε ρωτήσω. Από τη δουλειά όταν τσεκάρεις τι γίνεται, κρεμάει όλο το σύστημα? Και τι καθυστέρηση έχεις από την εικόνα που βλέπεις?

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΕΡΕΣ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΑ

 

 

το βρίσκω πάρα πολύ σωστό και θεμιτό αυτό

το να γνωρίζει η οποιαδήποτε γυναίκα ότι παρακολουθείται καταρχάς δεν την προσβάλει όσο αν το καταλάβει από μόνη της και κατά δευτερον, υποχρεωτικά κάνει τα πάντα σωστά έστω και εξαναγκαστικά επειδή ξέρει ότι τη βλέπουν

Εμένα δε θα με ένοιαζε το γιατί τα κάνει όλα όπως θέλω, δλδ οι προθέσεις της, αλλά το αποτέλεσμα.... και ο άγιος φοβέρα θέλει!

 

μπορείς επίσης να την ρωτήσεις αν θα την ενοχλούσε κάτι τέτοιο ΠΡΙΝ καν την προσλάβεις οπότε δεν θα σου κάνει και ποτέ σκηνή ή μουτρα :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΜΕΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΙ Κ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ Κ ΦΩΤΟ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ Κ ΜΙΚΡΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΕΑΝ ΘΕΣ , ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΑΝ ΤΥΧΟΝ ΛΕΙΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ Κ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ ΟΠΟΤΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Κ ΣΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ , ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΜΑΖΕΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΛΑ Κ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΣΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

...και να σε ρωτήσω Vann. Επειδή εμείς βάλαμε κάμερες, σε πόσα δωμάτια έχετε βάλει (δλδ πόσες κάμερες) και πόσο σας κόστισε?

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΒΑΛΕΙ 3ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ Κ ΣΤΟ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ.

Η ΚΑΘΕ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 200ΕΥΡΩ Κ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΤΟ CONNEX V ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 120ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΔΙΜΗΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ Κ ΗΧΟ Κ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν έβαζα κάμερες, θα θεωρούσα καθήκον μου, όχι μόνο απο νόμιμη υποχρέωση σαν εργοδότης, αλλά και απο στοιχειώδη ανθρώπινη ευθιξία να ενημερώσω την καταγραφόμενη οτι οι κινήσεις της θα μαγνητοσκοπούνται.

 

Το να ανησυχεί κανείς για τα παιδιά του είναι ανθρώπινο, αλλά αυτό δεν δικαιώνει την αλλοτρίωση της προσωπικής ζωής του κάθε εργαζομένου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...