Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απορία για εμβόλιο γαστρεντερίτιδας (Συνταγοραφηση - κοστος)


Kira

Recommended Posts

Απο όσο γνωρίζω, αν δεν γίνει η δεύτερη δόση, είναι σαν να μην έκανε ούτε τη πρώτη.Η πρώτη μας παιδίατρος ήταν υπέρ και κάναμε τη πρώτη δόση,ενώ ο τωρινός θεωρεί οτι δεν είναι ένα απαραίτητο εμβόλιο, αλλά μας έκανε την επαναληπτική για να μη πάει χαμένη η πρώτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Kaili Η πρωτη δόση αυτου του εμβολίου μας έκανε να λαχταρίσουμε, καθώς το μωρό έκανε διάρροια και εμετό. Παρόλα αυτά ο γιατρός επέμενε να ολοκληρωθεί και η δευτερη δόση. Στη δεύτερη δόση  όλα καλά, απλά τα κακά της ήταν μία μέρα μαλακά αρκετά. Εσείς για πιο λόγο το σκέφτεστε για την δευτερη δόση;

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kaili said:

Γειά σας! Δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα την απορία μου. Σχετικά με το εμβόλιο γαστρεντεριτιδας αν γίνει η πρώτη δόση και όχι η δεύτερη γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια επίπτωση /επίδραση στο παιδί? 

Οχι δεν εχει καμια αρνητικη επιδραση 

Link to comment
Share on other sites

@Maya14καταρχήν σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση αλλά είχα ένα θέμα με τον λογαριασμό μου... Θέλω να κάνουμε μόνο τα υποχρεωτικά εμβόλια γι αυτό... 

@maripoz ευχαριστώ ☺️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...