mammy-m

Ιδιωτικά σχολεία στη Θεσσαλονίκη

Recommended Posts

Διαφημίσεις

litsa 79 στα 4200 δεν έχει φαγητό, έχει όμως λεωφορείο.Αυτό που περιμένουμε πάντως οι περισσότεροι είναι να ρίξουν λίγο τις τιμές. Δεν λέω έχεις πολλές παροχές. Στα προνήπια μπορείς να επιλέξεις κολύμβηση και 1 φορά την εβδομάδα τους πάνε στο κολυμβητήριο. Κάνουν αγγλικά, μουσική, γυμναστική.

litsa 79 στα 4200 δεν έχει φαγητό, έχει όμως λεωφορείο.Αυτό που περιμένουμε πάντως οι περισσότεροι είναι να ρίξουν λίγο τις τιμές. Δεν λέω έχεις πολλές παροχές. Στα προνήπια μπορείς να επιλέξεις κολύμβηση και 1 φορά την εβδομάδα τους πάνε στο κολυμβητήριο. Κάνουν αγγλικά, μουσική, γυμναστική.

Eυχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις

να ρωτησω κατι τελευταιο?στο νηπιαγωγειο κ το δημοτικο λογικα ανεβαινουν οι τιμες ετσι δεν ειναι?

στα προνηπια στελνεις φαγητο απο το σπιτι?

Στα προνήπια στέλνω φαγητό από το σπίτι. Αν έρθει με το 1ο λεωφορείο στέλνω μόνο πρωινό, αν έρθει με τα επόμενα και μεσημεριανό, εσύ επιλέγεις.

Τα δίδακτρα ανέβαιναν ανά τάξη. Τώρα να σου πω με την κρίση δεν ξέρω πόσα θα μας ζητήσουν και πόσα θα μπορέσουμε να δώσουμε.

Κακοπληρωμενο προσωπικο και οχι καλες εγκαταστασεις,κατα την γνωμη μου παντα:(

Μιλούσα με μία συνάδελφό μου (που την έχω για νορμάλ άτομο) και μου είπε τα καλύτερα εκτός από τις δραστηριότητες πέραν του εκπαιδευτικού προγράμματος

Καλημέρα, επαναφέρω το θέμα, μιας και πρόκειται να στείλω το γιο μου στην Α΄ Δημοτικού και ενδιαφέρομαι για ιδιωτικά σχολεία. Επομένως, οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύτιμη, κυρίως για Πρότυπα - Αδαμάντιο - Αρσάκειο, αλλά και οποιοδήποτε σχολείο ανατολικά. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Εμείς επιλέξαμε τον Απόστολο Παύλο. Πολύ καλό περιβάλλον και εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Υπάρχουν και πολλές δραστηριότητες εκτός του ωραρίου, αν θέλεις να επιλέξεις.

Joyse σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εμείς τελικά τον γράψαμε στα Πρότυπα. Ελπίζω να μείνουμε ευχαριστημένοι. Θα σας πω από Σεπτέμβριο. Για τον Απ. Παύλο, έχω ακούσει κι εγώ καλά σχόλια, απλά έχει έντονο το θρησκευτικό στοιχείο κι αυτό έχει λειτουργήσει αποτρεπτικά για μένα, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό κριτήριο. Καλή σχολική χρονιά και σε σας λοιπόν (αν και λίγο πρόωρη η ευχή μου) και απο Σεπτέμβριο θα ανταλλάσσουμε απόψεις.

Joyse σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εμείς τελικά τον γράψαμε στα Πρότυπα. Ελπίζω να μείνουμε ευχαριστημένοι. Θα σας πω από Σεπτέμβριο. Για τον Απ. Παύλο, έχω ακούσει κι εγώ καλά σχόλια, απλά έχει έντονο το θρησκευτικό στοιχείο κι αυτό έχει λειτουργήσει αποτρεπτικά για μένα, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό κριτήριο. Καλή σχολική χρονιά και σε σας λοιπόν (αν και λίγο πρόωρη η ευχή μου) και απο Σεπτέμβριο θα ανταλλάσσουμε απόψεις.

καλησπερα. μπορεις να μου πεις εντυπωσεις απο τα Προτυπα γιατι το σκεφτομαστε κι εμεις για εκει ή για Αρσακειο;

Think Different

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιοι που να στέλνουν τα παιδιά τους στο δημοτικο του ελληνικού κολλεγίου γιατί ενδιαφέρομαι να στείλω την κορη μου εκει.

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιοι που να στέλνουν τα παιδιά τους στο δημοτικο του ελληνικού κολλεγίου γιατί ενδιαφέρομαι να στείλω την κορη μου εκει.

Καλημέρα! Κι εγώ θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς για τα δίδακτρα νηπιαγωγείου στο Ελληνικό κολλέγιο:?:

Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Επαναφέρω κι εγώ το θέμα μήπως κάποια μανούλα μπορεί να βοηθήσει. Έχω τον γιο μου σε δημόσιο σχολείο στην Τρίτη δημοτικού. Η απογοήτευση μου ξεκίνησε μόλις είχε τελειώσει την πρώτη δημοτικού ως προς την αδιαφορία των δασκάλων προς τα παιδιά κ γενικότερα το "χαλαρό" σύστημα εκπαίδευσης όπου κανείς δεν ενδιαφερεται πέρα από το να βγάλει την ύλη και να σηκωθεί να φύγει. Τότε είχα ρωτήσει λοιπόν στο Δελασάλ για να τον γράψω στη δευτέρα δημοτικού εκεί κ μου είχαν πει πως ήταν ήδη αργα ( τέλος Αυγούστου είχα πάει) και δεν είχαν θέσεις. Και το είχα αφήσει (κακώς) και δεν έψαξα καπου αλλου. Φέτος καθως συζητούσα με μια φίλη μου που στέλνει τα παιδιά της στο Ελληνικό κολλέγιο είπα να το ψάξω πάλι. Αλλά δεν ξέρω πλέον αν θα μου τον δεχτούν για τετάρτη δημοτικού (του χρόνου δηλαδή αφού και είναι πάλι αργά) μιας κ ερχόμενος απο δημόσιο σχολείο σίγουρα θα έχει κενά. Και θα εχουν θέσεις άραγε; Εχω κ μιά μικρη κορούλα που θα είναι νήπια του χρόνου. Κάνουν κάποια σημαντική έκπτωση για 2 παιδάκια ή μόνο τα 500 ευρω που κόβουν όλοι αν τους τα πληρώσεις εφάπαξ; Για το Δελασάλ έχει κάποια μανούλα άποψη να μας πει αν αξίζει; Συγνώμη για το τεράστιο πόστ! 

Eξαρταται τι ψαχνει κανεις... 

Ας τα πάρουμε με την σειρα... Το Ανατολια ειναι ενα ευχαριστο δημοτικο και φυσικα δινεται βαση στα αγγλικα .. Στην Αμερικανικη Γεωργικη Σχολή υπάρχουν θεματα οργανωσης μεχρι προσφατα δεν υπηρχαν καν κάποιοι δασκαλοι που να ειχαν μητρικη την αγγλικη γλωσσα,,, ωραιες εγκαταστασεις αλλα τωρα αρχισαν να οργανωνονται... Το Δελασαλ και η Αδαμαντιος εχουν εκπαιδευτικη εμπειρια το ιδιο και το Αρσακειο. Στον Μαντουλίδη υπάρχει ενα συστημα εκπαιδευσης που καποιοι το λατρευουν και καποιοι το μισουν... Το Ελληνικο Κολλεγιο μαλλον δεν βρισκεται στις δόξες του... Για τα Προτυπα εχω ακουσει πολυ αντικρουομενες αποψεις επίσης. 

Απο αποψη χρηματων νομιζω το Αρσακειο και η Αδαμαντιος εχουν πολυ λογικη τιμη για αυτα που προσφερουν. 

• Μου αρέσει 1

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι κι.εγω για το Ανατόλια η τα Πρότυπα. Αν υπάρχει προσωπική εμπειρία να τη μοιραστεί κάποιος θα το εκτιμούσα.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα