Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδιωτικά σχολεία στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ Π.Χ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΤΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! μάλλον λιγες οι Θεσσαλονικιές εδώ μεσα.

 

Λοιπόν έχω μια κορη και κάνω ερευνα αγορας για τα ιδιωτικά και μάλλον θα καταλήξουμε στον Απόστολο Παύλο(και πιο οικονομικό και ποιο ανθρώπινο).Αποκλείω τον Μαντουλίδη και φυσικά το Ελληνικό κολέγιο,

Οσο για τις τιμές κυμαίνονται σε όλα απο 5000-6000. Αν θέλεις αναλυτικά μπορείς να τις βρεις μεσα στο google.(αν θέλεις όμως μπορώ να στις γράψω):cool:

οποιος γνωρίζει συγκεκριμενα πραγματα απο προσωπικη εμπειρια ας τα γράψει

 

 

 

[

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εμείς είμαστε λίγο μικροί ακόμη για νήπια.. όμως θα πρώτα από όλα (πρώτα ο Θεός!!) τα σχολεία, θα πάω σε αυτό που πήγα κι εγώ, στα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια... το περιβάλλον ήταν καταπληκτικό, σα σχολείο εγώ έχω τα καλύτερα βιώματα και τρυφερές αναμνήσεις (παρόλο που δεν ήμουν και πολύ κοινωνική καθότι ολίγον τι φλωράκι...) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Τον Σεπτεμβριο ξεκιναμε νηπιαγωγειο και ψαχνω ιδιωτικο,κυριως λογω ωραριου δουλειας... αν καποια μανουλα εχει εμπειρια και αποψη ειναι καλοδεχουμενη. Απο ποτε πρεπει να κανεις εγγραφη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

sorry που αργησα τοσο πολυ να απαντησω!

οπως ξαναειπα (φαντασου οτι λογω λοχειας μαλλον, ξεχασα οτι στο ειχα ξαναγραψει...:confused::confused:) εγω τελειωσα εκει δημοτικο! μου αρεσει πολυ η φιλοσοφια που ειναι ανθρωποκεντρικη (δεν "καινε" το μυαλουδακι των παιδιων μας με πολλα πολλα, αλλα μπορουν και εστιαζουν στις αναγκες καθε παιδιου (μιας που δεν εχει πολλα ατομα σε καθε ταξη)

δεν εχεις να χασεις τιποτα να το δεις! protypa.gr

εγω τον μεγαλο μου τον στελνω μικρα προνηπια στο ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ στη Θέρμη (είχε ξεκινησει απο βρεφικο εκει, που τα προτυπα δεν εχουν, και θεωρω σωστο να μην αλλαξει ακομη σχολειο)

ειμαι πολυ ευχαριστημενη! polyhromo.gr

Link to comment
Share on other sites

εμείς είμαστε λίγο μικροί ακόμη για νήπια.. όμως θα πρώτα από όλα (πρώτα ο Θεός!!) τα σχολεία, θα πάω σε αυτό που πήγα κι εγώ, στα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια... το περιβάλλον ήταν καταπληκτικό, σα σχολείο εγώ έχω τα καλύτερα βιώματα και τρυφερές αναμνήσεις (παρόλο που δεν ήμουν και πολύ κοινωνική καθότι ολίγον τι φλωράκι...) ;)

Συγνωμη αλλα τωρα προσεξα οτι το εγραφες πιο πανω....κι ας μην ειμαι λεχωνα, αφηρημενη ομως ειμαι/...:oops:Ευχαριστω για τις πληροφοριες και οποια αλλη μαμα εχει να πει κατι θα ειναι χρησιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν πληροφορίες για το δημοτικό Σχολειο ΑΔαμαντιος σχολη του ΚΑλαμαρι στη θεσσαλονικη ; Είχε κανεις το παιδάκι του πρόσφατα εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τη γνώμη σας για το Αρσάκειο (θεσσαλονίκη). Ενδιαφερόμαστε για του χρόνου για πρώτη Δημοτικού.Καποια που εχει αποψη ή ακόμη και για οποιοδήποτε αλλο ιδιωτικό στη θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Επαναφέρω το θέμα για γνώμες για ιδιωτικά Δημοτικά κυρίως ανατολικά. Αν είναι εύκολο να απαντήσουν μαμάδες που πήγαν αυτή τη χρονιά Ά Δημοτικού τα παιδιά τους γιατί άλλο τώρα άλλο πριν από 5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το Αρσάκειο που ρώτησες alphae, μια φίλη μου έχει τα παιδιά της εκεί

και είναι πολύ ευχαριστημένη,

αν θέλεις ρωτάω περισσότερα

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Εγώ στέλνω και τα 2 παιδιά μου στον Φρυγανιώτη (η πρώτη προνήπια και ο δεύτερος παιδικό). Ότι γίνεται δουλειά γίνεται. Βλέπω 2 παιδάκια που έρχονται χαρούμενα από το σχολείο και αυτό πιστέυω ότι είναι πολύ σημαντικό.(είναι σημαντική η πρωτη επαφή του παιδιού με το σχολείο) Έχουμε μια καταπληκτική νηπιαγωγό που δεν αξιολογεί τα παιδιά μόνο σε επίπεδο μάθησης αλλά και προσεγγίζει το κάθε παιδί ξεχωριστά και μας ενημερώνει που το παιδί θέλει δουλειά ως προς τον χαρακτήρα του.

Link to comment
Share on other sites

evita ως προς το ωράριο είναι: 7,30-16,00 όπου έχεις πολλές εναλλακτικές ως προς το ωράριο. το πάσχα είναι ανοιχτά μέχρι την Μ. πέμπτη και την επόμενη εβδομάδα μετά το Πάσχα Τετάρτη- Πέμπτη - Παρασκευή, επίσης τα Χριστούγεννα είναι ανοιχτά,μόνο φύλαξη γίνεται. Και το καλοκαίρι υπάρχουν προγράμματα δραστηριοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

evita ως προς το ωράριο είναι: 7,30-16,00 όπου έχεις πολλές εναλλακτικές ως προς το ωράριο. το πάσχα είναι ανοιχτά μέχρι την Μ. πέμπτη και την επόμενη εβδομάδα μετά το Πάσχα Τετάρτη- Πέμπτη - Παρασκευή, επίσης τα Χριστούγεννα είναι ανοιχτά,μόνο φύλαξη γίνεται. Και το καλοκαίρι υπάρχουν προγράμματα δραστηριοτήτων.

Ποσο πληρωνεισ το μηνα για το προνηπιο?

Link to comment
Share on other sites

evita ως προς το ωράριο είναι: 7,30-16,00 όπου έχεις πολλές εναλλακτικές ως προς το ωράριο. το πάσχα είναι ανοιχτά μέχρι την Μ. πέμπτη και την επόμενη εβδομάδα μετά το Πάσχα Τετάρτη- Πέμπτη - Παρασκευή, επίσης τα Χριστούγεννα είναι ανοιχτά,μόνο φύλαξη γίνεται. Και το καλοκαίρι υπάρχουν προγράμματα δραστηριοτήτων.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Τελικά επέλεξα άλλο σχολείο από το οποίο είμαστε ευχαριστημένοι, αρκεί φυσικά να αντέχουμε να πληρώνουμε τα δίδακτρα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Τελικά επέλεξα άλλο σχολείο από το οποίο είμαστε ευχαριστημένοι, αρκεί φυσικά να αντέχουμε να πληρώνουμε τα δίδακτρα:wink:

 

Μπορείς να μας πεις σε ποιο και κάποιες επιπλέον πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Τα δίδακτρα για το προνήπιο ήταν 4200 και έχεις μια επιπλέον έκπτωση άν τα δώσεις εφ' άπαξ.

Σαυτα τα χρηματα ειναι μεσα το φαγητο και η μετακινηση η ειναι εξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...