Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω την εκανα στο Εμβρυογενεσις με τον Μαστρομηνα και εμεινα εγκυος με την πρωτη στα διδυμακια μου!Πολυ καλο κεντρο και πολυ καλη εξυπηρετηση απο ολο το προσωπικο!μονο καλα λογια εχω να πω για αυτους!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

και εγώ θα ξεκινήσω προσπάθεια για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο τον Οκτώβριο ή το Νοέμβριο. Έχω μπλεχτεί μεταξύ δύο γιατρών και θέλω λίγο χρόνο να αποφασίσω.... Μακάρι να έρχονταν πιο εύκολα...Είναι όμως παρήγορο να ξέρεις ότι και άλλοι αντιμετωπίζουν πάνω κάτω τα ίδια...Έχει καμία εμπειρία από εξωσωματική στο Μητέρα και στο Ιασώ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την κόρη μου με κανονική εξωσωματική στην Ιατρική Έρευνα του Λαινά, (έκανα μόνο μια ορμονοθεραπεία, αλλά τα κατάφερα την 2η φορά με κατεψυγμένα έμβρυα). Στη συνέχεια αποφάσισα για 2ο παιδί να δοκιμάσω φυσικό κύκλό, για να μην φορτωθώ ορμόνες, και τα καταφέραμε με την πρώτη... Και αυτό το έκανα στο Λαινά, και είμαι πολύ ευχαριστημένη και από ιατρικής αλλά και από ανθρώπινης πλευράς Μια φίλη, μετά από πολλές προσπάθειες, τα κατάφερε τελικά με φυσικό κύκλο, αλλά δεν θυμάμαι που το έκανε. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

κατερίνα ευχαριστώ πολύ και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Προτού καν αρχίσω έχω λίγο απογοητευθεί γιατί όλοι λένε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με το φυσικό κύκλο. Πριν την ωοληψία στο φυσικό κύκλο είχες κάνει κάποια ένεση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (γνωστο, γνωστοτατο! ενα απο τα καλυτερα) ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΙΚΤΡΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΩΜΟΣ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ. ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ. Ο λόγος που φυγαμε τρεχοντας ήταν όταν εκλεισα εκανα τεστ παπ και κολπικο υπερηχο (φυσικα δεν εμφανιστηκε αυτος αλλα οι βοηθοι του) και μου βρηκαν πολυποδα στη μητρα, με φωναξε στο γραφειο του να με ενημερωσει. Ήταν σαν αγγουρι και υφος αδιαφορο και το μονο που εκανε ήταν να γραψει σ'ενα χαρτι το ονομα και το κινητο καποιας και μου ειπε: "παρε αυτη να πας να το βγαλεις". Καμια άλλη πληροφορια. Ηταν απαραδεκτος.Χεστ... που εγω εκλαιγα με λυγμους γιατι εμφανιστηκε αλλη μια δυσκολια. Όταν τον ρωτησα ποτε θα ξεκινησουμε την εξωσωματικη μετα την υστεροσκοπιση, εκεινος με διαβεβαιωσε οτι θα ξεκινησω μετα απο 20 μερες περιπου. (ασχετο!!!) Θα πηγαινε η προσπαθεια υπερ πιστεως και πατριδος και τα χρηματα στην τσεπη του. Ευτυχως φυγαμε. Οταν πηγα φυσικα στον γυναικολογο μου για 2ο υπερηχο το κλιμα ηταν αλλιως. Ηταν απο πανω μου, μου εξηγησε και τελικα εκανα την υστεροσκοπηση με επιτυχια σ'αυτον. Φυσικα ο γυν. μου, με ενημερωσε οτι μετα την υστεροσκοπηση δεν μπορουμε να μπουμε σε διαδικασια εξωσωματικης αμεσως αλλα θα πρεπει να περιμενουμε τουλαχιστον 1 κυκλο και βλεπουμε... για να αναλάβει η μητρα. Τωρα με το καλο, θα παμε συστημενοι απο το γιατρο μου σε αλλο κεντρο. Ας ελπισουμε να ειναι τουλαχιστον "ανθρωποι". Συγγνωμη για την "πολυλογια".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (γνωστο, γνωστοτατο! ενα απο τα καλυτερα) ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΙΚΤΡΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΩΜΟΣ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ. ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ. Ο λόγος που φυγαμε τρεχοντας ήταν όταν εκλεισα εκανα τεστ παπ και κολπικο υπερηχο (φυσικα δεν εμφανιστηκε αυτος αλλα οι βοηθοι του) και μου βρηκαν πολυποδα στη μητρα, με φωναξε στο γραφειο του να με ενημερωσει. Ήταν σαν αγγουρι και υφος αδιαφορο και το μονο που εκανε ήταν να γραψει σ'ενα χαρτι το ονομα και το κινητο καποιας και μου ειπε: "παρε αυτη να πας να το βγαλεις". Καμια άλλη πληροφορια. Ηταν απαραδεκτος.Χεστ... που εγω εκλαιγα με λυγμους γιατι εμφανιστηκε αλλη μια δυσκολια. Όταν τον ρωτησα ποτε θα ξεκινησουμε την εξωσωματικη μετα την υστεροσκοπιση, εκεινος με διαβεβαιωσε οτι θα ξεκινησω μετα απο 20 μερες περιπου. (ασχετο!!!) Θα πηγαινε η προσπαθεια υπερ πιστεως και πατριδος και τα χρηματα στην τσεπη του. Ευτυχως φυγαμε. Οταν πηγα φυσικα στον γυναικολογο μου για 2ο υπερηχο το κλιμα ηταν αλλιως. Ηταν απο πανω μου, μου εξηγησε και τελικα εκανα την υστεροσκοπηση με επιτυχια σ'αυτον. Φυσικα ο γυν. μου, με ενημερωσε οτι μετα την υστεροσκοπηση δεν μπορουμε να μπουμε σε διαδικασια εξωσωματικης αμεσως αλλα θα πρεπει να περιμενουμε τουλαχιστον 1 κυκλο και βλεπουμε... για να αναλάβει η μητρα. Τωρα με το καλο, θα παμε συστημενοι απο το γιατρο μου σε αλλο κεντρο. Ας ελπισουμε να ειναι τουλαχιστον "ανθρωποι". Συγγνωμη για την "πολυλογια".

sugaroula

δεν ξερω εαν εννοεις το κεντρο στην παπανικολη στο χαλανδρι, γιατι εγω ειχα χειροτερη εμπειρια

Μου ειπαν οτι εαν θελω βοηθεια οτα μιλησα για το κοστος,

να παω στον Ερυθρο Σταυρο......

Τι αλλο να πεις?

Link to comment
Share on other sites

μαργαρώ πολύ κατατοπιστική....καλλιρροίτσα δεν πας και συ στο ίδιο εκει στη Θεσσαλονίκη!!

μαργαρώ θα περιμένουμε νέα!!!!!!διδυμάκια μαργαρώ μου ευχομαι!!!!

αν καποια ξερει τον Τσιριγώτη ας μου πει!

metohi- Εγω αν και απο θεσσαλονικη εκανα διδυμακια με τον Κο Τσιριγωτη στο Ακεσω. Συστηνω ανεπιφυλακτα

Σου ευχομαι καλη επιτυχια:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 3 εξωσωματικές με τον Μουρελάτο. Η πρώτη στη Διάγνωση στην Αλεξάνδρας (εκεί είχαμε κάνει και τις 4 σπερματεγχύσεις) και οι άλλες δύο στο MediMall. Η πρώτη απέτυχε παταγωδώς και όταν πήγαμε για τη δεύτερη μας είπε ότι δεν θα κάνουμε εξωσωματική αλλά λαπαρόσκοπηση γιατί του έχει τύχει πάμπολες φορές οι εξετάσεις να είναι τέλειες αλλά εσωτερικά να υπάρχει κάτι που δεν το πιάνουν οι υπέρηχοι λόγω υφής. Το αυτό και κάναμε. Στη λαπαροσκόπηση βρήκε συμφύσεις και πολύποδες που αφαίρεσε. Προχωρήσαμε στη δεύτερη μετά από έναν κύκλο. Ήταν επιτυχής αλλά το κύημα παλλινδρόμησε τον 2ο μήνα. Κάναμε την τρίτη μετά από έναν κύκλο ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ επιτυχής και έχω σήμερα το πιτσιποπάκι :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη επιτυχια κοπελα μου!!!!!!εγω απο τον κ.παντο ειμαι ενθουσιασμενη αφου με την πρωτη εξωσωματικη εχω σημερα δυο πανεμορφες (η κουκουβαγια τα παιδια της......) κορουλες!!!!!!!εμεινα απολυτα ικανοποιημενη και απο εξυπηρετιση και απο ευγενεια.ειναι πολυ καλη η επιλογη σου και ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που ειχα και εγω.με το καλο τα μωρακια σου!!!!!!!!!!

....και εγω σου ευχομαι καλη επιτυχια.

Να εισαι προετοιμασμενη ομως να αποδεχτεις οτι προσωπικη φροντιδα θα ειναι δυσκολη. Περασα απο εκει, και μετα μαστρομηνα και τελος κατεληξα στο Ακεσω για να πετυχω την ευτυχια με τον Τσιριγωτη.

Καλη επιτυχια ομως οποια και εαν ειναι η επιλογη σου

Τελικα ολες στο ιδιο καζανι ειμαστε και θεωρουμε σωστο και τελειο τον γιατρο με τον οποιο πετυχαινουμε το αποτελεσμα που θελουμε...

Αυτα !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! καλη επιτυχια σε όλες!!

 

 

και γω ξεκινησα στο διαβαλκανικο (θεσ/νίκηw) εξωσωματική με τον ko λουφοπουλο ..αλλα δεν εχω βρει καμια κοπελα που να εχει εμπειρια με τον συγκεκριμμενο γιατρο ή το κέντρο...και αισθανομαι η μοναδικη εκει...ελπιζω να μου βγει σε καλο η επιλογη μου..

 

 

διαβαζω συχνα οτι αποτυχαινει μια εξωσωματικη λόγω του dna του σπερματος η του ωαριου??? τι σημαινει αυτο ?? ειναι συχνο φαινομενο?? μπορω να κανω κατι για αυτο ? υπαρχει δηλαδη θεραπεια?

 

φιλια

συνικ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
sugaroula

δεν ξερω εαν εννοεις το κεντρο στην παπανικολη στο χαλανδρι, γιατι εγω ειχα χειροτερη εμπειρια

Μου ειπαν οτι εαν θελω βοηθεια οτα μιλησα για το κοστος,

να παω στον Ερυθρο Σταυρο......

Τι αλλο να πεις?

ΟΧΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑΜΕΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.

Link to comment
Share on other sites

και γω ξεκινησα στο διαβαλκανικο (θεσ/νίκηw) εξωσωματική με τον ko λουφοπουλο ..αλλα δεν εχω βρει καμια κοπελα που να εχει εμπειρια με τον συγκεκριμμενο γιατρο ή το κέντρο...και αισθανομαι η μοναδικη εκει...ελπιζω να μου βγει σε καλο η επιλογη μου..

 

 

 

kalispera egw exw kanei mia apotuximenh praspathia sto diabalkaniko me giatro omws ton k .tzafeta twra xekinaw gia na kanw ta katepsigmena embria proswpika den exw kapoio problima apo to diabalkaniko , apo ton giatro k apo tin xenia tin embriologo exw gnwrisei k alles kopeles pou kaname mazi alles me epituxia k alles oxi.twra pou tha xekiniseis tis pio sixnes episkepseis tha deis oti tha gnwriseis k esu perissoteres kopeles.

Den exw idaieteri empeiria na se boithisw giati ekana mono 1prospathia k den epsaxa polu oute gia to kentro alla oute gia ton giatro

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα!!!

 

Καμια που να εχει κανει εξωσωματικη στο Μητέρα?

Εγω εκει εχω κανει τωρα την 3 μου προσπαθεια και περιμενω την χοριακη μου?

Εχετε καλες ή κακες εμπειριες?

Εμένα ο γιατρος που ειμαι (δεν ξερω αν κανει να το γραψω το ονομα) ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και εδειξε οτι εκανε καλη δουλεια για το πριν...Τώρα για το μετά πρεπει να βάλει και λιγο η τύχη το χεράκι της....

 

Σας φιλω γλυκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις καναμε την πρωτη μας προσπαθεια στο Μητερα με τον Σκλαβουνο! Ημασταν τυχεροι και πιασαμε με την πρωτη και τωρα ειναι ηδη 2 χρονων η μικρη μας. Σκεφτομαστε για δευτερη και παλι εκει και παλι με τον ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλημερα!!!

 

Καμια που να εχει κανει εξωσωματικη στο Μητέρα?

Εγω εκει εχω κανει τωρα την 3 μου προσπαθεια και περιμενω την χοριακη μου?

Εχετε καλες ή κακες εμπειριες?

Εμένα ο γιατρος που ειμαι (δεν ξερω αν κανει να το γραψω το ονομα) ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και εδειξε οτι εκανε καλη δουλεια για το πριν...Τώρα για το μετά πρεπει να βάλει και λιγο η τύχη το χεράκι της....

 

Σας φιλω γλυκα!!!!

 

Καλή χρονιά σε όλες. Ρηνιώ, πως τα πήγες, κοπέλα μου? Αν θέλεις, πες μας τα αποτελέσματά σου.

Εγώ μετράω δύο αποτυχημένες προσπάθειες στο Μητέρα. Όταν λέμε αποτυχημένες, δε, μιλάμε για την απόλυτη ήττα, τη δεύτερη φορά, βγάλαμε μόνο έναν ψωροωάριο και δεν γονιμοποιήθηκε καν. Ο γιατρός στον οποίον πήγα (καλό είναι να μην αναφέρω όνομα), θεωρείται πολύ επιτυχημένος, πολύ υπεύθυνος και πολύ έντιμος. Εγώ όμως, δεν έμεινα ικανοποιημένη, όχι μόνο γιατί δεν πήγαμε καλά (ΟΚ, για αυτό φταίει κυρίως ο οργανισμός μου, μην τα ρίχνουμε και όλα στο γιατρό), αλλά λόγω συμπεριφοράς. Σε καμία περίπτωση δεν θα αποτρέψω κάποια κοπέλα από το να πάει στο Μητέρα για να κάνει την προσπάθειά της! Όμως, σε άλλη φίλη μου, που επίσης πήγε στο κέντρο του Μητέρα, σε άλλο γιατρό από τον δικό μου, ο οποίος της έκανε πολύ περισσότερο κλικ και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένη μαζί του, πρότεινα αφού δεν είχε θετικό αποτέλεσμα (ούτε εκείνη), να αλλάξει κέντρο.

Αυτή είναι απλά, η προσωπική μου άποψη. Περισσότερες λεπτομέρειες αν θέλετε, θα σας πω με π.μ..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας,

Εγω πιστευω οτι ολοι οι γιατροι, οσο ειναι καλοι για καποιες αλλο τοσο μπορει να φανουν απαραδεκτοι σε αλλες...

Εγω εκανα 2 εξωσωματικες Tsi.... (εμεινα εγκυος αλλα τελικα και οι 2 δεν προχωρησαν).Πιστευω οτι ειναι καλος, αλλα με στεναχωρησε το οτι δεν μου ειχε πει, πριν κανω τις εξωσωματικες οτι μπορει να εχω ενδομητριωση και γιαυτο να μην μενω και μονη μου. Θα ηθελα αυτο να το εχω μαθει πιο πριν. Πρεπει ο γιατρος να εχει λιγο φαντασια, να εχει το κατι παραπανω...Δεν ξερω...

Εχασα χρονο...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑ ΥΓΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Κο ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΙΝΑΡΕΤΖΗ. (ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ). ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΧΑΖΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 20 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΟΛΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες για τον Λουτράδη.

Ο τύπος είναι κορυφή!!!

Το καλό του είναι ότι αντιλαμβάνεται αμέσως την ψυχολογία των επίδοξων γονιών και εφαρμόζει τη μέθοδο που ταιριάζει στην κάθε περίπτωση.

Όσες ξέρω να έχουν προσπαθήσει μαζί του είχαν όλες επιτυχία, εκτός από μία (η οποία όμως είχε σύνθετο πρόβλημα και μετά από 10 προσπάθειες σε διάφορα κέντρα τελικά υιοθέτησε παιδάκι).

Γεγονός είναι ότι στην ψυχολογία της μάνας βασίζεται το 50% της επιτυχίας, από εκεί και πέρα κάνει δουλειά η επιστήμη. Γι'αυτό η γνώμη μου είναι ότι δεν ωφελεί να ψάχνεις θαύματα στους γιατρούς άν δεν έχεις βρει το θαύμα μέσα σου. Καλές επιτυχίες !!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως εχω αλλη αποψη. Καλη και η ψυχολογια αλλα για μενα η επιστημη παιζει τον σημαντικοτερο ρολο. Ολες με καλη ψυχολογια και την θετικοτερη διαθεση ξεκιναμε. Απο τα αποτελεσματα ομως φαινεται πως η καλη ψυχολογια δυστυχως δεν σημαινει και επιτυχημενη εξωσωματικη. Και η εξωσωματικη δεν πετυχαινει κατα τυχη λογω καλης ψυχολογιας. Η εξωσωματικη και η υποβοηθουμενη αναπαραγωγη ειναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ. Μιλαω απο προσωπικη πειρα. 3 προσπαθειες εκανα τα τελευταια χρονια, με ψυχολογο απο το κεντρο να με στηριζει και την βιολογο να μου λεει να σκεφτομαι θετικα και πως ολοι κανουν το καλυτερο δυνατο και προσπαθουν μαζι μου, ειμαστε ομαδα και αλλα τετοια. 3 προσπαθειες, 3 αποτυχιες... Εγω δεν ηθελα το καλυτερο "δυνατο", ηθελα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!! Και το βρηκα!! Με την πρωτη προσπαθεια στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ και στον κ.Πραπα τα καταφερα! Αυτη ειναι η διαφορα του επιστημονα. Ο γιατρος μου ειναι Καθηγητης στο Πανεπιστημιο της Θεσσαλονικης και εχει εξειδικευτει πολλα χρονια στα καλυτερα Πανεπιστημια του Εξωτερικου πανω στο αντικειμενο της υποβοηθουμενης αναπαραγωγης. Δεν με κοροιδεψε ουτε και τα φορτωσε στην ψυχολογια, αλλα με τις γνωσεις και την εμπειρια του μου χαρισε ενα μωρακι που σε 2 μηνες θα σφιξω στην αγκαλια μου!! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε ολες να πραγματοποιησετε το ονειρο σας να γινετε μανουλες το συντομοτερο δυνατο!! Απλα εμπιστευτειτε τους καταλληλους.

Link to comment
Share on other sites

στον Μαστρομηνα και εμεινα εγκυος με την πρωτη. Εμεινα απολυτα ικανοποιημενη απο το προσωπικο!Ειδικα απο τον κ. Παπανικοπουλο!Το συνιστω ανεπιφυλαχτα το κεντρο αυτο!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...