Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια. Καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν για μωράκι.

Κι εγώ καινούργια είμαι...μπήκαμε κι εμείς στην μέθοδο της εξωσωματικής.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω κι εγώ είναι πόσες μέρες χρειάστηκε να πάρετε άδεια? Θα μπορέσω να κάνω την διαδικασία χωρίς να με πάρουν χαμπάρι στην δουλειά? ή θα πρέπει να παίρνω συνέχεια άδεια για εξετάσεις και ξεκούραση??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ranioula & dinad

στο ρωτήστε και στο καφέ εξωσωματικής

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=222&page=156

γιατί μπορεί οι κοπέλες που έχουν μπει στη σχετική διαδικασία να μην έχουν δει αυτό το θέμα και να είναι σε θέση να σας λύσουν πολλές απορίες!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι μου,

 

Εγώ μέχρις στιγμής δεν χρειάστηκε να πάρω άδεια από τη δουλειά αλλά εγώ δουλεύω 11-19 κάθε μέρα.

 

Επειδή οι αιμοληψίες πρέπει να γίνονται πρωϊνές ώρες θα πρέπει να κανονίσεις το πρόγραμμά σου έτσι ούτως ώστε να μη δημιουργηθεί θέμα με τη δουλειά σου. Αν πάλι το κέντρο εξωσωματικής είναι κοντά στη δουλειά σου δεν θα υπάρχει θέμα.

 

Εγώ σκοπεύω να πάρω 1 μέρα άδεια κατά την ωοληψία και μετά 2-3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά. Βέβαια η δική μου η δουλειά δεν είναι κουραστική (είναι δουλειά γραφείου) οπότε δεν τίθεται θέμα ιδιαίτερης κούρασης. Αν όμως είσαι εμπορουπάλληλος σίγουρα δεν θα μπορείς να στέκεσαι όρθια με τις ώρες μετά την εμβρυομεταφορά..

 

Όλα είναι σχετικά πάντως διότι και κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. Εγώ μέχρις στιγμής δεν έχω καταλάβει τίποτε..

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως συστήνουν σπερμοδιάγραμμα για τους άντρες και ορμονικό έλεγχο για τις γυναίκες. Από εκεί και πέρα εξαρτάται κατά περίπτωση. Καλύτερα θα σου τα πει κάποιος εξειδικευμένος γιατρός για εξωσωματική.

 

Να προτιμάτε τους ειδικούς για τέτοια θέματα και όχι τους απλούς γυναικολόγους.

 

Το πότε μπορεί να ξεκινήσει ένα ζευγάρι μια προσπάθεια εξωσωματικής, εξαρτάται από τις εξετάσεις του. Ο γιατρός θα το πει αυτό.

 

Φυσικά και μπορεί να γίνει διακριτικά η όλη διαδικασία. 2 μέρες άδεια χρειάζεται. Μια μέρα κατά την ωοληψία και μία κατά την εμβρυομεταφορά.

 

Εμείς ήρθαμε από επαρχία και πάλι δεν κατάλαβε κανένας τίποτα! Δεν είναι δύσκολο να μη δώσεις στόχο. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια ειμαι στην πρωτη προσπαθεια στο ΕΛΕΝΑ με τον κ.Παπαριστειδη...Θα δειξει...Ευχομαι ολα να πανε καλα...Εχω ακουσει πολυ καλα λογια....

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΔΙΞΕΙ!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν για μωράκι.

Κι εγώ καινούργια είμαι...μπήκαμε κι εμείς στην μέθοδο της εξωσωματικής.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω κι εγώ είναι πόσες μέρες χρειάστηκε να πάρετε άδεια? Θα μπορέσω να κάνω την διαδικασία χωρίς να με πάρουν χαμπάρι στην δουλειά? ή θα πρέπει να παίρνω συνέχεια άδεια για εξετάσεις και ξεκούραση??

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΗΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΩ .........................

Link to comment
Share on other sites

Παντος στο Γεννασις αθηνων...με την πρωτη επιασα τα διδυμακια μου μετα απο μικρογονιμοποιηση!Τις ενεσεις τις εκανα μονη μου στην κοιλιτσα μετα απο εκπαιδευση της φαρμακοποιου μου!Γενικα ολη η διαδικασια για μενα ηταν σαν να ημουν διακοπες...σκεφτομουν θετικα κ απολαμβανα την καθε στιγμη οση ταλαιπωρια κ αν ειχε!Απο τα 16 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 10 μου εβαλαν τα 3 επιασαν κ τα 3 εχασα το 1 τωρα εχω τα μωρακια μου κ αλλα 7 στο Γεννεσις!Σκεφτομαι κ για τριτο καποια στιγμη!Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα....να σκεφτεστε θετικα!

θα μπορουσα να μαθω το κοστος στον παντο για μικρογονιμοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να μαθω το κοστος στον παντο για μικρογονιμοποιηση?

 

Ωοληψία - εμβρυομεταφορά μαζί με τον αναισθησιολόγο 3.900 Ε μου είπανε πριν δυό - τρεις μήνες που τηλεφώνησα.Τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω!Τηλεφώνησε στο λογιστήριο τους και θα σου πούνε ότι θέλεις.....

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα στο πανεπιστημιακο κρητης λογω του γιατρου αντωνη μακρυγιανακη και επιασε με την πρωτη!!οσο για αδεια δουλεψα το απογευμα μετα την ωοληψια αλλα μετα την εμβρυομεταφορα ημουν 2 εβδομαδεσ ξαπλα!εντολη γιατρου!!

qMlNp2.png

 

cVHYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα μπορουσα να μαθω το κοστος στον παντο για μικρογονιμοποιηση?

Τον ιουνιο του 2008 3700Ε με αποδειξη..απ'οτι εχω ακουσει απο μια γνωστη μου ομως καμια φορα προτεινουν αυτοι να μην δωσουν αποδειξη (μετα την εμβρυομεταφορα)κ το κοστος κατεβαινει 600 με 700Ε!Αλλα αυτο το τελευταιο παιζει...δεν μπορω να εγγυηθω,ετσι μου εχουν πει!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι νούμερα είναι αυτά?!! :shock:

 

Το 2006 είχα πληρώσει περίπου 1800 ευρώ, με απόδειξη!

+ 300 ευρώ τα φάρμακα (γιατί το ταμείο δικαιολογούσε το 75%).

Από τα οποία 1800 πήρα πίσω κάποια λόγω ταμείου.

 

Έχουν ανέβει γενικά οι τιμές ή είναι σε συγκεκριμένα κέντρα;

 

Υ.Γ. Μόλις πρόσεξα πως μιλάτε για μικρογονιμοποίηση!! Λάθος!! Εγώ μιλούσα για απλή εξωσωματική. Η μικρογονιμοποίηση είναι σαφώς πιο ακριβή!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Μάιο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση στον Μαστρομηνά.Η εμπειρία ήταν ικανοποιητική με δεδομένο ότι λόγω ηλικίας (39) και χαρακτήρα δεν μπορούσα να πιστέψω ότι μερικούς μήνες μετά θα κρατούσα αγκαλιά τον δεύτερο άντρα της ζωής μου.Με αντιμετώπισαν ανθρώπινα.Δεν μου αρέσει να δίνω συμβουλές αλλά αν αληθινά το πιστεύεις και το θέλεις πολύ και με τη βοήθεια του θεού θα κρατάς το μικρό σου θαύμα στην αγκαλιά σου και δε θα το πιστεύεις.Γέννησα στις 26/2/2010 και αν με ρωτούσε κάποιος αν άξιζε η ταλαιπωρία, οι ενέσεις, η ψυχολογική κατάσταση, τα προβλήματα που αντιμετώπισα γενικότερα, θα έλεγα πως τίποτα δεν συγκρίνεται με τη χαρά που σου δίνει ένα παιδί και ολοκληρώνει την σχέση με τον σύντροφό σου.Εύχομαι με το καλό να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σας μέσα από την καρδιά μου!:-D

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει εξωσωματική στη Μονάδα Αναπαραγωγικής Ιατρικής του Τζεφεράκου στο Λητώ;

 

Σκέφτομαι εκεί να κάνω την πρώτη μου εξωσωματική και μιας και το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε είναι ιδιαίτερο σοβαρό (αζωοσπερμία) ίσως να μην έχω το περιθώριο για πολλές προσπάθειες. Είναι σημαντικό να είναι το κέντρο καλό λοιπόν. Αν και θεωρώ πως μόνο αν θέλει ο Θεός, θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Τι νούμερα είναι αυτά?!! :shock:

 

Το 2006 είχα πληρώσει περίπου 1800 ευρώ, με απόδειξη!

+ 300 ευρώ τα φάρμακα (γιατί το ταμείο δικαιολογούσε το 75%).

Από τα οποία 1800 πήρα πίσω κάποια λόγω ταμείου.

 

Έχουν ανέβει γενικά οι τιμές ή είναι σε συγκεκριμένα κέντρα;

 

Υ.Γ. Μόλις πρόσεξα πως μιλάτε για μικρογονιμοποίηση!! Λάθος!! Εγώ μιλούσα για απλή εξωσωματική. Η μικρογονιμοποίηση είναι σαφώς πιο ακριβή!

 

alcyon, τώρα στο Γέννημα το κόστος είναι 3.000 ευρώ για απλή και 3.500 ευρώ για μικρογονιμοποίηση, τεράστια διαφορά από το 2006 έως σήμερα..:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιπλέον, στο πακέτο των 3.000 ή 3.500 ευρώ, συμπεριλαμβάνεται η παρακολούθηση (υπέρηχοι κλπ.)

εγώ που ζω εκτός Αθηνών, και δεν θα κάνω την παρακολούθηση στο κέντρο, δε μειώνεται το κόστος του πακέτου...

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον, στο πακέτο των 3.000 ή 3.500 ευρώ, συμπεριλαμβάνεται η παρακολούθηση (υπέρηχοι κλπ.)

εγώ που ζω εκτός Αθηνών, και δεν θα κάνω την παρακολούθηση στο κέντρο, δε μειώνεται το κόστος του πακέτου...

σε βρηκα!!αρα το αποφασισες κοριτσαρα,ξεκινας!~!!!καλη επιτυχιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΤΑΣΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΥ. ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ.

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΗΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

marikaki

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα στο ΕΜΡΥΟART με τον Μουστακαρία (συνεργάτης του Χασιάκου). Δουλεύει μαζί και με το Γιάνναρη (κάπου είδα μια κοπέλα να αναφέρει το όνομα του).Η 1η παλλινδόμησε και είμαι στη 2η εξωσωματική και μου δίνει απίστευτο θάρρος ότι θα μείνω οπωσδήποτε έγκυος. Αυτό που έχω να πω είναι ότι υπάρχει απίστευτη χημεία όχι μόνο με το γιατρό αλλά και με όλο το προσωπικό. Όλοι είναι δίπλα σου.Συνιστώ ανεπιφύλακτα και το κέντρο και τον γιατρό. Μία συμβουλή σε όλες '' Πρέπει να έχετε εμπιστοσύνη στο γιατρό σας''.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΔΙΞΕΙ!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...................

 

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 2Η..κοριτσια ειναι τυχερό ..όπου και να πας ακους και επιτυχιες και αποτυχιες ..εγω τον εμπιστευομαι κι ετσι μενω εκει..θα δειξει.

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

alcyon, τώρα στο Γέννημα το κόστος είναι 3.000 ευρώ για απλή και 3.500 ευρώ για μικρογονιμοποίηση, τεράστια διαφορά από το 2006 έως σήμερα..:evil:

 

Δεν ξέρω τις σημερινές τιμές!!

Πράγματι αν είναι αυτές η διαφορά είναι μεγάλη!!!!

Για το δικό μου εισόδημα ας πούμε θα ήταν απαγορευτική. Πάντως θυμάμαι την ύπαρξη δύο τιμολογίων.... (πάντα με απόδειξη). Άρα αν υπάρχει κάποιο οικονομικό θέμα, ίσως να συζητιώταν με το γιατρό...;

 

Εγώ ας πούμε τότε είχα εξηγήσει στο γιατρό την οικονομική μας κατάσταση και τον είχα ρωτήσει για το ακριβές ποσό που θα χρειαζόταν γιατί τέτοια για ποσά θα έπρεπε να κάνω μεγάλο οικονομικό προγραμματισμό. Γενικά όμως δεν αισθάνθηκα πως με κοιτούσε στην τσέπη. Και κατάλαβα πως όπου υπήρχε περιθόριο έκανε γενναίες εκπτώσεις... Και περιθόρια υπήρχαν αρκετά (τουλάχιστον τότε).

 

Μια μικρή διευκρίνηση.... Το 2006 δεν υπήρχε το Γέννημα... Αυτό δημιουργήθηκε μετά. Δε γνωρίζω τις τιμές του συγκεκριμένου κέντρου, αν και το γιατρό τον ξέρω πάρα πολύ καλά. Κι αυτό γιατί είχα τη συγκυρία να τον γνωρίσω πριν δημιουργήσει το κέντρο.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε καποιο κεντρο για φυσικό κυκλο στη Θεσσαλονίκη κ αν γνωριζετε τιμές. Γενικά τι εμπειρίες εχετε, θετικές ή αρνητικές. Εκανα την πρωτη εξωσωματική με την οποια απεκτησα το γιο μου κ ετοιμαζομαι για τη δευτερη τωρα.

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα!

Εγω εκανα την εξωσωματική στον Παρασχο και ημουν τυχερη γιατι με την πρωτη προσπάθεια τα κατάφερα και αυτη την στιγμη εδω και 1,5 μηνα εχω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου!

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια μεσα απο την καρδια μου να εχουν την τυχη μου και συντομα στην αγκαλιτσα τους ακόμη και 2 πανεμορφα πλασματακια!

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τις σημερινές τιμές!!

Πράγματι αν είναι αυτές η διαφορά είναι μεγάλη!!!!

Για το δικό μου εισόδημα ας πούμε θα ήταν απαγορευτική. Πάντως θυμάμαι την ύπαρξη δύο τιμολογίων.... (πάντα με απόδειξη). Άρα αν υπάρχει κάποιο οικονομικό θέμα, ίσως να συζητιώταν με το γιατρό...;

 

Εγώ ας πούμε τότε είχα εξηγήσει στο γιατρό την οικονομική μας κατάσταση και τον είχα ρωτήσει για το ακριβές ποσό που θα χρειαζόταν γιατί τέτοια για ποσά θα έπρεπε να κάνω μεγάλο οικονομικό προγραμματισμό. Γενικά όμως δεν αισθάνθηκα πως με κοιτούσε στην τσέπη. Και κατάλαβα πως όπου υπήρχε περιθόριο έκανε γενναίες εκπτώσεις... Και περιθόρια υπήρχαν αρκετά (τουλάχιστον τότε).

 

Μια μικρή διευκρίνηση.... Το 2006 δεν υπήρχε το Γέννημα... Αυτό δημιουργήθηκε μετά. Δε γνωρίζω τις τιμές του συγκεκριμένου κέντρου, αν και το γιατρό τον ξέρω πάρα πολύ καλά. Κι αυτό γιατί είχα τη συγκυρία να τον γνωρίσω πριν δημιουργήσει το κέντρο.

 

alcyon αυτό είναι το κοστολόγιο, αυτό που με ενόχλησε είναι ότι πλήρωσα την πρώτη επίσκεψη, με εξέταση/υπέρηχο, εκ των πραγμάτων την παρακολούθηση θα την κάνω στην πόλη μου μιας και δεν είμαι από Αθήνα, και δεν αφαιρείται από το πακέτο έστω το στοιχειώδες κόστος της παρακολούθησης με υπερήχους ή των εξετάσεων αίματος.

Τέλος πάντων τίποτα δεν είναι όπως θα έπρεπε αυτό είναι γνωστό και ελπίζω να με προσέξει και να έχω καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλλιρόη μου,

 

Την πρώτη επίσκεψη την πληρώνει οποιαδήποτε κοπέλα είτε συνεχίσει με το Γέννημα είτε όχι μιας και είναι περισσότερο ως επίσκεψη διερευνητική και συμβουλευτικού χαρακτήρα.

 

Είμαι σίγουρη ότι θα σε προσέξουν και τα κορίτσια (που είναι όλα καταπληκτικά με άψογη συμπεριφορά και διάθεση να βοηθήσουν πάντα) και ο γιατρός μας ο οποίος είναι εκεί για να σου λύνει την οποιαδήποτε απορία.

 

Πότε ξεκινάς τελικά κορίτσι μου;

 

Καλή μας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...