Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάραξαν σβάστικα στα χέρια της.


Recommended Posts

Το περιστατικο ειναι περισσοτερο απο τραγικο.Εδω ομως εχω μια ενσταση. Παρακαλω μπορω να μαθω τι σχεση εχει η επιθεση που δεχθηκε η φιλολογος με τις θεσεις κομματων και βουλευτων? Και θα ηθελα επισης να μαθω ποια ειναι τα ορμητηρια του σαμαρα και του καρατζαφερη. Οποιος εχει αντιθετη αποψη με την ιθαγενεια ειναι φασιστας? Και οσο για το οπλο που ειχε υποψηφιος βουλευτης αυτου του κατασκευασματος θα πω να δειτε με τι οπλα κυκλοφορουν και οι υποστηριζομενοι απο αντιφασιστες και απο αντιρατσιστες. Το επισοδιο με τη φιλολογο ειναι καταδικαστεο δεν εχει σχεση ομως με οποιον ειναι ειναι αντιθετος με το νομοσχεδιο περι ιθαγενειας. Αν της χαραζαν την ελληνικη σημαια ( και μονο με τη σκεψη ανατριχιαζω) τοτε θα ειχατε δικαιο αλλα ο αγκυλωτος σταυρος δεν ειναι το σημα κατατεθεν ουτε του σαμαρα, ουτε του καρατζαφερη. Αυτο μειναι το πρωτο μου ποστ. Το θεμα δεν ηταν μονο η σβαστιγκα, αν ηταν μονο αυτο θα ειχα εκθεσει κα εγω τον αποτροπιασμο μου και θα τελειωνε εκει. Το θεματακι ειχε σαν συνεχεια το να εμπλεξει ατομα πολιτικους και κοματα με το γεγονος. Αυτη η αντιδραση μου και η συνεχεια ηταν αλλων με ερωτησει και ποσταρισματα του τι πρεσβεβουν καποια κοματα. Αν μου πεις τι σχεση εχει το περιστατικο σαν ειδηδη με τον καρατζαφερη το λαος τον πλευρη του σαμαρα και τηςνπλατεια του αγ. παντελεημων να καταλαβω. βεβαια οι αποπροσανατολισμοι ειναι μονο δικο μου φαινομενο. Ευχαριστω για τη συμβουλη να ανοιξω θεμα για τις πολιτικες αντιπαραθεσεις. Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.....Για να θυμηθω παντως σε αναλογο σχολιο μου τι ειχε γινει?

 

1.Η καθηγητρια δεν εκανε μαθηματικα.εκανε ελληνικα σε μεταναστες, κατι που ηπολιτεια επρεπε ετσι κι αλλιως να προσφερει αφου ζητα πιστοποιηση γλωσσας για πολιτογραφηση. Αρα καποια σχεση θα χε η επιθεση με την εξαρση ρατσιστικων εκδηλωσεων λογω του επερχομενου νομοσχεδιου.

 

2.Φωνες σαν του Καρατζαφερη ακομα και αν δεν υποστηριζουν αμεσα τετοιες ομαδες (που εγω προσωπικα δεν το πιστευω αν μου το επιτρεπεις Φουλινα) σιγουρα τις απεννεχοποιουν και τις προβοκαρουν.

 

3.Εσυ γιατι κοπτεσαι τοσο πολυ και το χεις παρει προσωπικα? Δεν ειναι δικαιωμα μας να πιστευουμε ο,τι θελουμε? Οταν το ΛΑΟΣ λεει οτι πισω απο τους αναρχικους ειναι ο ΣΥΝ που το στηριζει δηλαδη? Ο καθενας πειθεται απο οποιον θελει...

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • foulina

    foulina 82 δημοσιεύσεις

  • ol_ko

    ol_ko 79 δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 57 δημοσιεύσεις

  • vouraikos

    vouraikos 22 δημοσιεύσεις

Εγω κοριτσια το μονο που εχω να πω ειναι το εξης.Να μας φυλαει ο Θεος ,η τυχη ,η οπουδηποτε αλλου πιστευει ο καθενας και να μην ερθει η ωρα που θα γινουμε φτωχοι και κατατρεγμενοι Μεταναστες σε καποια αλλη χωρα!

 

το χω πει και εγω και φοβαμαι οτι δεν ειμαστε μακρια

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

. Αν της χαραζαν την ελληνικη σημαια ( και μονο με τη σκεψη ανατριχιαζω) τοτε θα ειχατε δικαιο αλλα ο αγκυλωτος σταυρος δεν ειναι το σημα κατατεθεν ουτε του σαμαρα, ουτε του καρατζαφερη. ?

 

Αν της χαραζαν το τριφυλλι θα ηταν βαζελοι?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

το χω πει και εγω και φοβαμαι οτι δεν ειμαστε μακρια

Μη το ψαχνεις συνονοματη!Οσο αυξανεται η φτωχεια η ανεργια και η δυστυχια σε ενα τοπο τοσο αυξανονται οι ρατσιστικες τασεις και κερδιζουν εδαφος τα φασιστικα κομματα!Ετσι δεν ειχε συμβει και στη Γερμανια του Χιτλερ;

Οσοι χτυπανε ανυπερασπιστους ανθρωπους δεν το κανουν για προστατευσουν καποιον η για να αλλαξουν τα πραγματα απλα ξεσπανε τα δικα τους προβληματα οπως οι οπαδοι που τα σπανε στα γηπεδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως απ τη βολη του καναπε μας νιωθουμε ατρωτοι και μια χαρα κυριλε..με το σπιτακι μας που θα το χρωσταμε μεχρι να πεθανουμε και τις κατρουλες μας να μας κυνηγανε εχουμε τι δουλιτσα μας και ολα αυτα σε υποκοριστικο.

 

Δεν σκεφτομαστε οτι μπορει , λεω μπορει,καποιοι απο μας να γινουμε αυτοι οι ενοχλητικοι ,βρωμιλοι τυποι που μενουν στα υπογεια μας , και να παλευουμε απλα για την επιβιωση μας. Ευχομαι να μη συμβει σε κανενα αλλα ερχονται δυσκολοι καιροι

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι λετε?Συγνωμη κιολας ποιος δεν ξερει πως οι τρομοκρατικες ενεργειες υποκινουνται απο κομματα που ο ελληνικος λαος εχει ψηφισει.Και ποιος δεν ξερει πως οι φασιστικες οργανωσεις ειναι σε εξαρση στην Ευρωπη και παντου.Και σιγα τωρα να μην δεν ξερουμε πως κομματα σαν του Καρατζαφερη δεν επικροτουν για να μην πω υποκινουν ενεργειες οπως αυτη που συζητατε.Τι λεμε τωρα!Και ναι τι σχεση εχουν οι αναρχικοι?Εχουμε μαθει να πιπιλαμε την καραμελα,οι γνωστοι αγνωστοι και επαναπαυομαστε σε αυτο.Και δεν καταλαβα,η κυβερνηση Μιτσοτακη δεν ανοιξε χωρις ορους τα συνορα?Ο Καρατζαφερης σε ποιο κομμα ηταν τοτε?Μην λεμε τα αυτονοητα.Οι μεταναστες ειναι ανθρωποι,επιτελους οπως και εμεις.Και περα απο καθε πολιτεικο δικαιωμα υπαρχουν και τα ανθρωπινα δικαιωματα που μαλλον τα ξεχναμε.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αν οι περισσοτεροι καθονται στο καναπε τους χροστωντας σε καρτες και δανεια, μη σκεπτομενοι την επομενη ημερα και του τι θα συμβει αν δεν εχουν δουλεια την επομενη ημερα και του ποσο δυσκολα θα ανταπεξελθουν στις δοσεις τους. Δυστυχως ομως ο καθεις κανει τις επιλογες του.....Και δεν μιλαμε ολοι απο τη βολη του καναπε μας νιωθοντας ατρωτοι......

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικής καταγωγής βουλευτές της Αυστραλίας ανέλαβαν πρωτοβουλίες για την προώθηση της διδασκαλίας της ελληνικής γλώσσας στα αυστραλιανά δημόσια σχολεία. Με ομιλίες τους στην ομοσπονδιακή βουλή οι ομογενείς Εργατικοί βουλευτές Στιβ Γεωργανάς και Βαμβακίδου Μαρία όπως και η σκιώδης υφυπουργός Βιομηχανίας, Επιστημών και Έρευνας, βουλευτής του Φιλελεύθερου κόμματος, Σοφία Μιραμπέλα-Πανοπούλου, ανέλυσαν την πολιτισμική, οικονομική και εκπαιδευτική σημασία της ελληνικής γλώσσας ενώ εν συνεχεία προχώρησαν στην εκτίμηση πως το ενιαίο πρόγραμμα διδασκαλίας θα είναι "ελλειμματικό" χωρίς την ελληνική γλώσσα.

 

Εξάλλου στην Μελβούρνη πραγματοποιήθηκε στο κοινοτικό κτίριο δημόσια συγκέντρωση για τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας στα σχολεία της Victoria, που οργάνωσαν ο πρώην υπουργός, Γιάννης Πανταζόπουλος, και η υφυπουργός Πολεοδομίας, κ. Τζένη Μικάκου. Την περίληψη της ελληνικής γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα Διδασκαλίας υποστηρίζει με θέρμη και ο καθηγητής, Αναστάσιος Τάμης, προεδρεύων της Επιτροπής Περίληψης της Ελληνικής Γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα. Σε σχετική έκθεσή του, ο κ. Τάμης παραθέτει βασικούς λόγους που επιβάλλουν τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας σε εθνικό επίπεδο και σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης όπως:

 

-Η ελληνική γλώσσα είναι η αρχαιότερη επιζώσα γλώσσα της Ευρώπης με γλωσσολογική παράδοση 4.000 χρόνων

 

-Η ελληνική γλώσσα παραμένει "γλώσσα-πηγή" για τις άλλες γλώσσες - 28.000 λέξεις της αγγλικής έχουν ελληνική ρίζα

 

-Η ελληνική γλώσσα έχει χρηστική αξία για την Αυστραλία, λόγω της μόνιμης διαμονής 600.000 ελληνόφωνων πολιτών και χιλιάδων άλλων με προγονική, συναισθηματική, επαγγελματική, πολιτισμική και πνευματική σχέση με την Ελλάδα και την Κύπρο

 

-Η Ελλάδα διαθέτει ετησίως 9.000.000 δολάρια για τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας και του πολιτισμού στην Αυστραλία και η γενναιοδωρία θα πρέπει να ανταποδοθεί από την Αυστραλία με την περίληψη της ελληνικής γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα Διδασκαλίας

 

 

 

 

 

για σκεφτειτε να γινοταν κατι τετοιο στην Ελλαδα απο οποιαδηποτε κοινοτητα μεταναστων.Διαλεξτε οποια θελετε.

 

Επισης σημειωνω οτιη Ελλαδα διαθετει 9 εκ.δολαρια για την ΑυστραλιΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Για την ιδια τι διαθετει??

 

Για τους μεταναστες που ζουν εδω και πηγαινουν στο κρυφο σχολειο απο δασκαλες σαν την κοπελα στην Κρητη τι κανει??

 

Συγνωμη αν ειμαι λιγο off

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φουλίνα καλως ή κακως ολοι τωρα που μιλαμε και γραφουμε ειμαστε σε ενα καναπε (εγω σε δανεικό καναπε κοιμαμαι τα τελευταια 3 χρόνια ) και ε΄χουμε και ιντερνετ και να μην πω και λαπτοπ -πυργο και λεμε λεμε λεμε λεμε......!

στην υπογα παντως χωρίς ρευμα δνε είμαστε (θα χε σωθει και η μπαταρία του λαπτοπ τόσες ωρες ποια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γνωριζεις κατι συγκεκριμενο στο θεμα της υποκινησης του κοματος του καρατζαφερη? α επισης αφου αναφερεσε σε δεξια και αριστερα ο τσιπρας ανοικει στο συριζα, η οικολογικη παρεμβαση του συριζα δεν ηταν αυτη που με αφισες της ελεγε αλληλεγυη και συνεργασια με τη δημοκρατια τη μακεδονιας? και ο τσιπρας και οι υπολοιποι του κοματος εξακολουθουν να μετεχουν σε αυτο. Εδω ειναι παντως φανερο ποιος πολιτικος φορεας υποκινει καποια θεματα....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Τουρκοσπορους και ψειριαρηδες αποκαλουσαν τους παπουδες μου που ηρθαν να μαγαρισουν την Ελλαδα!!!!Ελληνες εκει Τουρκοι εδω!!!!!!

Αυτο που φοβαμαι περισσσοτερο απο τους μεταναστες ομως ειναι οι μεγαλοσταυροι και οι πατριωτες!!!!Συνεση, μελετη της ιστοριας και γνωμονας παντα το συμφερον των επομενων γενεων!!!!

Link to comment
Share on other sites

καποτε διδασκα σε ¨κρυφο σχολιο¨τωρα μια φιλημου διδασκει ....

αυτο που γινόταν ηταν ....εγω σε παγκακια στου στρεφη με ενα ματσο αλλοδαπους και σκονακια στα σκοταδια ( με φακό σπυλαιοδιασωσης ....στο κεφαλι να δείχνω )

και τωρα οι τυχεροι εχουν σχολικές αιθουσες δανεικες .... και μαλιστα με την οδηγία να μην βγει και παραεξω οτι δόθηκε η αιθουσα.... απο κινήσεις ανθρωπων προς ανθρωπο ΔΩΡΕΑΝ ΟΛΑ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρια ειμαστε σε καναπε. Καποιοι ομως περασαν απο υπογα και αυτοι δεν ειναι μονο οι μεταναστες....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

φουλίνα ανοιξε νεο θεμα (δε με ακους)

 

αδικούνται τα πολιτικα σχολια εδω και αγγίζουν την παραφωνία

......

Ρ ΦΟΥΛΙΝΑΟ ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ .....???

ΠΟΙΟς ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ ο ορος δημοκρατία της μακεδονίας ...???

ιχααααααααααααααα......

σορι φωναξα κι ολας ,,,χοχοχοχοχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι αν οι περισσοτεροι καθονται στο καναπε τους χροστωντας σε καρτες και δανεια, μη σκεπτομενοι την επομενη ημερα και του τι θα συμβει αν δεν εχουν δουλεια την επομενη ημερα και του ποσο δυσκολα θα ανταπεξελθουν στις δοσεις τους. Δυστυχως ομως ο καθεις κανει τις επιλογες του.....Και δεν μιλαμε ολοι απο τη βολη του καναπε μας νιωθοντας ατρωτοι......

 

εσυ παντως που εχεις υπολογισει τα παντα σιγουρα νιωθεις ατρωτη και ειλικρινα σου ευχομαι να εισαι αλλα δεν ειναι ολα στο χερι μας παντα.Πιστεψε με , καισ το λεω με πραγματικη αγαπη , ανθρωπος που εχει τα παντα δυσκολα πιστευει οτι μπορει να τα χασει.Και ομως η ζωη εχει ανατροπες.

 

Αυτοι στη πρωην ΕΣΔΔ μια χαρα ζωη ειχαν...

 

Αυτοι στο Σουδαν ζουσαν μια χαρα πριν τον εμφυλιο

 

Στο Αφγανισταν το ιδιο πριν τον πολεμο...

 

ΑΛΛΑ

 

Αποφασιζουν αλλοι γι αυτους χωρις αυτους

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικής καταγωγής βουλευτές της Αυστραλίας ανέλαβαν πρωτοβουλίες για την προώθηση της διδασκαλίας της ελληνικής γλώσσας στα αυστραλιανά δημόσια σχολεία. Με ομιλίες τους στην ομοσπονδιακή βουλή οι ομογενείς Εργατικοί βουλευτές Στιβ Γεωργανάς και Βαμβακίδου Μαρία όπως και η σκιώδης υφυπουργός Βιομηχανίας, Επιστημών και Έρευνας, βουλευτής του Φιλελεύθερου κόμματος, Σοφία Μιραμπέλα-Πανοπούλου, ανέλυσαν την πολιτισμική, οικονομική και εκπαιδευτική σημασία της ελληνικής γλώσσας ενώ εν συνεχεία προχώρησαν στην εκτίμηση πως το ενιαίο πρόγραμμα διδασκαλίας θα είναι "ελλειμματικό" χωρίς την ελληνική γλώσσα.

 

Εξάλλου στην Μελβούρνη πραγματοποιήθηκε στο κοινοτικό κτίριο δημόσια συγκέντρωση για τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας στα σχολεία της Victoria, που οργάνωσαν ο πρώην υπουργός, Γιάννης Πανταζόπουλος, και η υφυπουργός Πολεοδομίας, κ. Τζένη Μικάκου. Την περίληψη της ελληνικής γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα Διδασκαλίας υποστηρίζει με θέρμη και ο καθηγητής, Αναστάσιος Τάμης, προεδρεύων της Επιτροπής Περίληψης της Ελληνικής Γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα. Σε σχετική έκθεσή του, ο κ. Τάμης παραθέτει βασικούς λόγους που επιβάλλουν τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας σε εθνικό επίπεδο και σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης όπως:

 

-Η ελληνική γλώσσα είναι η αρχαιότερη επιζώσα γλώσσα της Ευρώπης με γλωσσολογική παράδοση 4.000 χρόνων

 

-Η ελληνική γλώσσα παραμένει "γλώσσα-πηγή" για τις άλλες γλώσσες - 28.000 λέξεις της αγγλικής έχουν ελληνική ρίζα

 

-Η ελληνική γλώσσα έχει χρηστική αξία για την Αυστραλία, λόγω της μόνιμης διαμονής 600.000 ελληνόφωνων πολιτών και χιλιάδων άλλων με προγονική, συναισθηματική, επαγγελματική, πολιτισμική και πνευματική σχέση με την Ελλάδα και την Κύπρο

 

-Η Ελλάδα διαθέτει ετησίως 9.000.000 δολάρια για τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας και του πολιτισμού στην Αυστραλία και η γενναιοδωρία θα πρέπει να ανταποδοθεί από την Αυστραλία με την περίληψη της ελληνικής γλώσσας στο Εθνικό Πρόγραμμα Διδασκαλίας

 

 

 

 

 

για σκεφτειτε να γινοταν κατι τετοιο στην Ελλαδα απο οποιαδηποτε κοινοτητα μεταναστων.Διαλεξτε οποια θελετε.

 

Επισης σημειωνω οτιη Ελλαδα διαθετει 9 εκ.δολαρια για την ΑυστραλιΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Για την ιδια τι διαθετει??

 

Για τους μεταναστες που ζουν εδω και πηγαινουν στο κρυφο σχολειο απο δασκαλες σαν την κοπελα στην Κρητη τι κανει??

 

Συγνωμη αν ειμαι λιγο off

Μετα απο ποσα χρονια παραμονης ελληνων και ποσων γενεων ερχονται οι ελληνες να ζητησουν κατι τετοι? Μετα απο ποσα χρηματα που εστελνε η ελλαδα στην αυστραλια για να γινουν τα σχολεια να παρθουν βιβλια και δασκαλοι? Και ειναι κατι που ακομα δεν εχει γινει απο οτι αντιλαμβανομαι, σε συζυτηση ειναι...κατσε να δουμε πρωτα το αποτελεσμα και μετα το κουβεντιαζουμε. Ας ξεκινησει π.χ. η αλβανια με δικα της λεφτα να φτιαξει σχολεια για τα αλβανοπουλα και μετα απο καποια χρονια συνδραμει και το κρατος το δικο μας. Α επισης αφου λες οτι η ελλαδα διαθετει κονδυλια για τους ομογενεις στην αυστραλια ενω για εδω τι διαθετει θα σου πω και εγω το αλλο. Η ελλαδα διαθετει εκατομυρια για την γιουροβιζιον ενω κοβει τις παρελασεις στους ομογενεις λογο κρισης......

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Καλα μαλλον ειμαι εκτος.Αλλα εαν εχουμε τυψεις για τον καναπε ας σηκωθουμε,ας μιλησουμε ανοιχτα στους χωρους μας και στους ανθρωπους μας.ΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.Παρακολουθουμε,αποδοκιμαζουμε και μετα τι?Εγω λεω πως απλα ανεχομαστε.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις κατι συγκεκριμενο στο θεμα της υποκινησης του κοματος του καρατζαφερη? α επισης αφου αναφερεσε σε δεξια και αριστερα ο τσιπρας ανοικει στο συριζα, η οικολογικη παρεμβαση του συριζα δεν ηταν αυτη που με αφισες της ελεγε αλληλεγυη και συνεργασια με τη δημοκρατια τη μακεδονιας? και ο τσιπρας και οι υπολοιποι του κοματος εξακολουθουν να μετεχουν σε αυτο. Εδω ειναι παντως φανερο ποιος πολιτικος φορεας υποκινει καποια θεματα....

 

και ποιον ακριβως χαραξαν αυτοι ???για να ειμαστε και εντος θεματος

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια το θεμα ειναι ο Τσιπρας η ο Καρατζαφερης;

Θα πρεπει να υποστηριξω μια απο τις δυο πλευρες;Δοξα το Θεο αν οχι μυαλο μια κοινη λογικη την εχω και αυτη μου λεει να σκεφτομαι μονη μου!

Τι μεταναστες και αλυτρωτες πατριδες και πρασινα αλογα αλλου ειναι το θεμα!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ παντως που εχεις υπολογισει τα παντα σιγουρα νιωθεις ατρωτη και ειλικρινα σου ευχομαι να εισαι αλλα δεν ειναι ολα στο χερι μας παντα.Πιστεψε με , καισ το λεω με πραγματικη αγαπη , ανθρωπος που εχει τα παντα δυσκολα πιστευει οτι μπορει να τα χασει.Και ομως η ζωη εχει ανατροπες.

 

Αυτοι στη πρωην ΕΣΔΔ μια χαρα ζωη ειχαν...

 

Αυτοι στο Σουδαν ζουσαν μια χαρα πριν τον εμφυλιο

 

Στο Αφγανισταν το ιδιο πριν τον πολεμο...

 

ΑΛΛΑ

 

Αποφασιζουν αλλοι γι αυτους χωρις αυτους

Σε ευχαριστω και μονο για τη φραση σου Πιστεψε με , καισ το λεω με πραγματικη αγαπη, αλλα πιστεψε με εχω περασει τοσο δυσκολα που δε με φοβιζει τιποτα, πιο δυσκολα και απο μερικους καημενους που ηρθαν στη χωρα. Χειροτερα απο τοι περασα δεν προκειται να περασω, αρα μαθημενη σατ πολυ δυσκολα. Να ειναι καλα τα χερια μου και οτι και να γινει θα βγαλω απο το μποστανι μου 1 κιλο πατατες να ταισω τα παιδια μου....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Καλα μαλλον ειμαι εκτος.Αλλα εαν εχουμε τυψεις για τον καναπε ας σηκωθουμε,ας μιλησουμε ανοιχτα στους χωρους μας και στους ανθρωπους μας.ΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.Παρακολουθουμε,αποδοκιμαζουμε και μετα τι?Εγω λεω πως απλα ανεχομαστε.

 

εχεις δικιο αλλα εγω μιλησα για τη βολη που μας κανει απονους απεναντι στον πονο του αλλου

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

παρελασεις....????????!!!!!!!!

αχαχαχαχχαχαχχα

να κι ενα καλο νεο που ακουσα

κόβουν παρελασεις !!!

δλδ δίνουν και λεφτα για να κανουν παρελασεις και το εκοψαν το κονδυλη ?

παλι καλα θεε μου

χαχαχαχχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια το θεμα ειναι ο Τσιπρας η ο Καρατζαφερης;

Θα πρεπει να υποστηριξω μια απο τις δυο πλευρες;Δοξα το Θεο αν οχι μυαλο μια κοινη λογικη την εχω και αυτη μου λεει να σκεφτομαι μονη μου!

Τι μεταναστες και αλυτρωτες πατριδες και πρασινα αλογα αλλου ειναι το θεμα!!

Σαφως και δεν υποχρεουσε να υποστηριξεις κανεναν. Γιατι ομως σε ενα ακραιο περιστατικο να εμπλεκονται σαν υποκινητες και εμπλεκομενοι κοματα που στη τελικη δεν εχει κανενας κατι χειροπιαστο για να δειξει.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...