Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΑΤΕ


Κ61207

Recommended Posts

Γεια σας κι από εμένα. Εγώ είμαι δικηγόρος και μαμά ενός μπέμπη 9,5 μηνών. Δούλευα από το πρωί μέχρι το βράδυ ακόμη και στην εγκυμοσύνη. Έκανα μια μικρή παύση λόγω του μικρού για ένα τρίμηνο και μετά πάλι στο τρέξιμο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι πολιτικός μηχανικός, δουλεύω σαν ελεύθερος επαγγελματίας, τρέχω δηλαδή ολημερίς και οληνυχτίς και με τη δουλειά, και με το σπίτι, σκέψου άμα έρθει και μωρό τι έχει να γίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω ειμαι μουσικος και δουλευω απογευματα!ειμαι 4 μηνων αλλα επειδη ειχα θεμα με εμετους μεχρι προτινος,δεν αισθανομαι και πολυ δυνατη...σιγα σιγα με βλεπω να εγκαταλειπω καποια θεση που εχω εκτος της πολης μου,(σε χωριο 1.30 ωρα αποσταση) γιατι με κουραζει...τα υπολοιπα που ειναι κοντα τα συνεχιζω κανονικα και βλεπουμε!κουραγιο σε ολες!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καθηγήτρια μουσικής!!

Τα προηγούμενα χρόνια σε μουσικά γυμνάσια και λύκεια, και φέτος σε ιεκ και επάς!!!

 

Φυσικά έχω περάσει από διάφορες δουλειές πριν από αυτήν..

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεία σας και απο εμένα.. εγώ είμαι βοηθός λογιστή σε μια επιχείρηση εδώ και 4 περίπου χρόνια.Έχω ένα αντράκι 10 μηνών και πήγε να στην δουλεία 2 εβδομάδες πριν γεννήσω και απο 2 μηνών όταν ήταν το μωράκι μου..

στην αρχή ήταν πολύ ΔΥΣΚΟΛΟ αλλά τώρα συνήθισα λίγο..

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κι απο εμένα! Εγώ πάλι είμαι καλλιτεχνικής φύσεως... Γραφίστρια! Λατρευω το επάγγελμά μου, και είμαι απο τους τυχερους που ασχολουνται με κατι που απο μικρη ειχα ως χομπι! Το ιδιο και ο αντρούλης μου, οποτε οοοοοταν με το καλο αποκτησουμε παρεα σπιτι, μαλλον βλεπω να τον/την κανουμε καλλιτέχνη! Χαχαχαχα

a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι άνεργη εδώ και 2 χρόνια και φτιάχνω μόνη μου λούτρινα φουσκωτά ζωάκια, κιθάρες, μαξιλαράκια και άλλα χρήσιμα είδη από ύφασμα, τσοχα κλπ. Ετσι για να περνάει η ώρα μου. Δεν το αντέχω το σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι δικηγόρος. Δουλεύω με μια φίλη μου σε κοινό γραφείο.

Έχω ΠΗΤ 4/4 και από τη μέρα που μπήκα στο μήνα μου δουλεύω όσο μπορώ από το σπίτι. Δεν ξέρω ακριβώς πότε θα επιστρέψω στη δουλειά, ο άντρας μου όμως θα πάρει άδεια ανατροφής τέκνου, που με βάση τη σύμβασή του θα πρέπει να ξεκινήσει 2 μήνες μετά τον τοκετό μου, δηλαδή όταν θα ξεκινούσε η δική μου άδεια λοχείας, αν δικαιούμουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ,ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΙΧΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ Κ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ,ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΓΕΝΕΣΙΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας!δουλευω στο κομμωτηριο της θειας μου τα τελευτεα 4 χρονια αλλα πραλληλα εχω υπαρξει και σερβιτορα και καθηγητρια χωρου και babysitter και καθηγητρια ιταλικων. . . αφου εχουμε μια δουλεια να λεμε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπεράααααααα

!!!!!!!!!!

Το κανονικό μου επάγγελμα είναι ""τρίχες "" ... αχαχαχαχα κομμώτρια δηλώνω σαν επάγγελμα λοιπόν, αλλά όντας Υδροχόος και καλλιτεχνική φύση, ασχολούμαι και με κοσμήματα, πίνακες ζωγραφικής, κατασκευές, μπομπονιέρες και άλλα πολλά !!!!!

Ποτέ μην αφήνεις την ευκαιρία να πεις μια ενθαρρυντική κουβέντα για κάποιον ή σε κάποιον….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εγω ειμαι φιλολογος ,δουλευα χρονια φροντιστηρια κ ιδιαιτερα αλλά τωρα που έκανα τον μικρο μου που ειναι 11 μηνων ειμαι σπιτι 1,5 χρονο.Το θέμα ειναι οτι δυσκολευομαι πολυ να το συνηθισω κ αν και το παιδι μου απορροφα όλο τον χρονο μου αρχισα να δυσανασχετω πολυ με την απραγια.Φυσικα οι λογοι ειναι κ οικονομικοι αλλά δεν ειναι αυτοι οι κυριοτεροι μου αρεσει το επαγγελμα μου κ νιωθω παροπλισμενη.Εσεις πως τα καταφερνετε όσες ειστε σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμένα! Εγώ πάλι είμαι καλλιτεχνικής φύσεως... Γραφίστρια! Λατρευω το επάγγελμά μου, και είμαι απο τους τυχερους που ασχολουνται με κατι που απο μικρη ειχα ως χομπι! Το ιδιο και ο αντρούλης μου, οποτε οοοοοταν με το καλο αποκτησουμε παρεα σπιτι, μαλλον βλεπω να τον/την κανουμε καλλιτέχνη! Χαχαχαχα

 

Και εγώ γραφίστας είμαι & ζωγράφος. Εχω κάνει κάποτε & αγιογραφία!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!

Είμαι λογοθεραπεύτρια και σε 3 μήνες περιμένω τη μπέμπα μου! Ευτυχώς η εγκυμοσύνη είναι σχετικά καλή και μου επιτρέπει να συνεχίζω να εργάζομαι.:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Καθηγήτρια Αγγλικών. Έχω δουλέψει στο παρελθόν σε πολυεθνικές και σε συμβολαιογραφείο γιατί έχω τελειώσει και β.λογιστή αλλά μετά το 2ο παιδί είπα να εκμεταλλευτώ το πτυχίο των Αγγλικών για να μπορώ να κανονίζω το ωράριό μου. Άσε που η επαφή με τα παιδιά σε "ανεβάζει" και δεν έχεις τον ανταγωνισμό από μερικές ζηλόφθονες συναδέλφους που είναι και ψυχοφθόρο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι νοσηλευτρια σε ογκολογικο τμημα!ειμαι εκει 9 χρονια περιπου τωρα περιμενω το δευτερο παιδι και θα δουλεψω οπως και στη πρωτη εγκυμοσυνη αν ειμαι καλα μεχρι τελευταιο μηνα(ειμαι με ιδιωτικες συμβασεις)αλλα καλα να ειμαστε!μονο τα φαρμακα με φοβιζουν επειδη ειναι κυτταροστατικα αλλα τωρα προσεχουμε παραπανω!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ είμαι άνεργη 3 χρόνια. Δεν καθόμουν όμως. Έμαθα κινέζικα και πήγα σε σχολή αργυροχρυσοχοϊας. Οπότε τώρα είμαι σπίτι μου, αφού δεν μπορώ πλέον να εργαστώ όντας έγκυος, και ασχολούμαι με το χειροποίητο κόσμημα.

8mD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλάβει να διαβάσω ακόμη όλες τις αναρτήσεις, αλλά απο οσο είδα αποτελούμε χαρακτηριστικό δείγμα της κοινωνίας! Απο όλα τα επαγγέλματα και τις ειδικότητες έχουμε!

 

Εγω είμαι Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ με εξειδίκευση στα δημόσια έργα (εκεί με έριξε η μοίρα), δούλεψα για αρκετά χρόνια σε εταιρίες δημοσίων έργων, χτυπώντας τα γνωστά 12ωρα, γυρνόντας σπίτι μετά απο το εργοτάξιο χειμώνα με βροχή στάζοντας παντού και μέσα στη λασπουριά!! Ωραία χρόνια χαχαχαχα.

 

Απο το 2011 ανοίξαμε με μια συνάδελφο δικό μας γραφείο όπου προσπαθούμε να καλύπτουμε τα πάντα απο τη διαχείριση δημοσίων έργων, τις ιδιωτικές άδειες, τις τακτοποιήσεις αυθαιρέτων (πάντα επίκαιρο δυστυχώς θέμα), ενεργειακές επιθεωρήσεις, άδειες καταστημάτων, ανακαινίσεις, κατασκευή κλπ κλπ κλπ. Το καλό είναι πως δεν έχεις κανέναν πάνω απο το κεφάλι σου, το κακό είναι πως έχεις τα πάντα πάνω απο το κεφάλι σου (πληρωμές, πελάτες, χρόνους κλπ) !!!

 

Πάντως ομολογώ Nemecis πως πολύ θα ήθελα να κάνω όσα κάνεις, να έχω μάθει κινέζικα και να κατασκευάζω κοσμήτατα, τέλειο! Ζηλεύω! Με την καλή έννοια!

 

Καλησπέρα! Εγώ είμαι άνεργη 3 χρόνια. Δεν καθόμουν όμως. Έμαθα κινέζικα και πήγα σε σχολή αργυροχρυσοχοϊας. Οπότε τώρα είμαι σπίτι μου, αφού δεν μπορώ πλέον να εργαστώ όντας έγκυος, και ασχολούμαι με το χειροποίητο κόσμημα.
2014.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για δείτε εδώ μήπως σας ενδιαφέρει ή μήπως μπορείτε να μας βοηθήσετε:

 

 

Συναιτερισμός γυναικών Αθήνα: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21360

 

Συνεταιρισμός γυναικών Θεσ/νίκη: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21464

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Και εγω εκτος το οτι σπουδασα πληροφορικη και εχω το πτυχιο στο συρταρι ουτε καν στο τοιχο μετα πηγα κομμωτρια δουλεψα για λιγο αφου σταματησα λογω εγκυμοσυνης .Τωρα ομως δουλευω σε κρεοπωλειο(δουλεια αντρος μου) ως "χασαπης".Καμια σχεση το ενα με το αλλο!αα και εμενα το χομπι μου οπως απο πολλες ειναι τα κοσμηματα,πιανκες βαζα κ.α και απο εκει βγαινει και κανενα χαρτζιλικι.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...