Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτικη ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;


Evakimou

Recommended Posts

ΚΑΙ οι τιμές του γαία είναι χωρίς ΦΠΑ??

 

Απο αυτό που γράφει η aliki λέει οτι "περιλαμβάνει" φπα

 

Περιλαμβάνει: τις ημέρες νοσηλείας, νάρκωση, έξοδα τοκετου, εξετάσεις, έξοδα νεογνού, εξετάσεις νεογνου, φάρμακα,υγειονομικό υλικό και Φ.Π.Α
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 627
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bebea kai oi exetaseis otoakoystikon ekpompon mporoun na ginoun kai afoy to moro sas bgei apo tin klinikh.distixos omos h sigkekrimeni exetasi exi tin dinatotita na exetasei mexri ton labirintho.gia na ginei pliris exetasi omos tha prepei na ginoun kai screening abr (proklita dinamika) etsi exetazoume mexri kai to eggefaliko stelexos pou poles fores ekei krivetai to problima...kai eimaste 99% sigouri oti to moro akoyei....

sinithos sta idiotika meeythria h exetash opos gnorizetai kimenetai apo 200-350 eyro eno ean ginei sto iatreio toy iatroy sinithos den ksepernaei ta 100 eyro.

gia perisoteri enimerosh sas grafo to til moy edit admin

stin diathesis sas.

Link to comment
Share on other sites

bebea kai oi exetaseis otoakoystikon ekpompon mporoun na ginoun kai afoy to moro sas bgei apo tin klinikh.distixos omos h sigkekrimeni exetasi exi tin dinatotita na exetasei mexri ton labirintho.gia na ginei pliris exetasi omos tha prepei na ginoun kai screening abr (proklita dinamika) etsi exetazoume mexri kai to eggefaliko stelexos pou poles fores ekei krivetai to problima...kai eimaste 99% sigouri oti to moro akoyei....

sinithos sta idiotika meeythria h exetash opos gnorizetai kimenetai apo 200-350 eyro eno ean ginei sto iatreio toy iatroy sinithos den ksepernaei ta 100 eyro.

gia perisoteri enimerosh sas grafo to til moy ........

stin diathesis sas.

Με ποια ιδιότητα γραφετε κυριε Ρουσσο? Απ οτι βλέπω με μια προχειρη αναζητηση το τηλ.που έχετε παραθέσει ανήκει σε ιατρειο ΩΡΛ στον Πειραια.Νομιζω οτι η διαφήμηση απαγορεύεται απο τους κανονες το φορουμ.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εμείς γεννήσαμε την Τρίτη 11/1/2011 στην ΓΑΙΑ με καισαρική διότι η μπέμπα μας ήταν ψηλά στον τράχηλο και είχαμε δυσαναλογία κεφαλής-πυέλου. Ένα πολύ μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον γιατρό μου (Β.Κ.), χάρις στον οποίο κρατάω τη μπέμπα μου σήμερα αγκαλία............

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις απο το προσωπικό του χειρουργείου, τους νοσηλευτές καθώς επίσης και απο τις μαίες του 7ου ορόφου, όπου και νοσηλεύτηκα. Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες "καλή λευτεριά" και πολλές ευχές για γερά και σιδερένια μωράκια...........

elzo :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εlzo να σου ζήσει η κορούλα σου, πάντα γερή και καλότυχη!!:):)

 

Μήπως έχεις τον ολοκληρωμένο τιμοκατάλογο του γαία που αφορά σε όλους τους τύπους δωματίων??

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εlzo να σου ζήσει η κορούλα σου, πάντα γερή και καλότυχη!!:):)

 

Μήπως έχεις τον ολοκληρωμένο τιμοκατάλογο του γαία που αφορά σε όλους τους τύπους δωματίων??

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!

 

 

Pola, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Δυστυχώς δεν έχω τον τιμοκατάλογο του Γαια. Εγώ έμεινα σε δίκλινο δωμάτιο (έχω ιδιωτική ασφάλεια που μου καλύπτει όλα τα έξοδα). Πάντως το τιμολόγιο που πήρα απο το μαιευτήριο με ΟΛΑ τα έξοδα τις νοσηλείας μου (έξοδα χειρουργείου, χρεώσεις φαρμάκων, αναισθησιολόγος, έξοδα δωματίου, κλπ) ήταν περίπου στο ποσό των 4.000 ? (δεν συμπεριλαμβάνεται η αμοιβή του μαιευτήρα μου).

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το λογιστήριο του ΓΑΙΑ και να τους ζητήσεις αναλυτικά τον τιμοκατάλογο (τηλ. 210 6991000). :wink:

elzo :wink:

Link to comment
Share on other sites

ELZO μου καλησπέρα! Να χαίρεσαι το γλυκό σου το μωράκι! Τύχη και Υγεία στην ζωή σας! Να σε ρωτήσω κάτι? ξέρεις αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Γαία? Βοηθάνε στο θέμα του θηλασμού? Χρείαζεται να έχεις πολλά ρουχαλάκια για το μωράκι σου ή δίνει ρουχάκια το Γαία! Σε κούρασαααααααααα! Συγγνώμηηηηηηηηηηηηηηη!

Link to comment
Share on other sites

Εlzo μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Ναι, θα τους τηλεφωνήσω καλύτερα, αφού μάθω αν είναι ο γιατρός μου στο γαία, μην ενθουσιαστώ άδικα. Τα χρήματα πάντως που ζητάει το μητέρα δεν τα δίνω, είναι κλέφτες!!:evil::evil::evil:

 

Ratatouli, νομίζω ότι μόνο τα ρουχαλάκια της εξόδου χρειάζεσαι για το μωράκι σου. Με το καλό!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

ELZO μου καλησπέρα! Να χαίρεσαι το γλυκό σου το μωράκι! Τύχη και Υγεία στην ζωή σας! Να σε ρωτήσω κάτι? ξέρεις αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Γαία? Βοηθάνε στο θέμα του θηλασμού? Χρείαζεται να έχεις πολλά ρουχαλάκια για το μωράκι σου ή δίνει ρουχάκια το Γαία! Σε κούρασαααααααααα! Συγγνώμηηηηηηηηηηηηηηη!

 

 

RATATOULI, καλημέρα δεν γνωρίζω αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο ΓΑΙΑ. Για το θέμα του θηλασμού οι μαίες είναι πολύ καλές και κατατοπιστικές. Προωθούν τον θηλασμό αρκετά. Εχώ είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό και η μικρή όταν έκλαιγε μου την έφερναν προκειμένου να τη θηλάσω. Όσον αφορά τα ρουχαλάκια θα χρειαστείς μόνο για την έξοδό σας απο το μαιευτήριο. Καλή λευτεριά σε εύχομαι.:D

elzo :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουρια στο forum, εγκυος στην 21η εβδομαδα και ψαχνομαι κι εγω με τα μαιευτηρια. Επειδη προσανατολιζομαι στο γαια ηθελα να μάθω απο καποια που εχει γεννησει σ'αυτο ποια πολιτικη ακολουθει σε σχεση με το επισκεπτήριο. Ακουσα οτι δεν επιτρεπεται η παραμονη στο θάλαμο νοσηλειας σε κανενα παρα μονο στο συζυγο. Ειναι αληθεια η υπερβολες;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουρια στο forum, εγκυος στην 21η εβδομαδα και ψαχνομαι κι εγω με τα μαιευτηρια. Επειδη προσανατολιζομαι στο γαια ηθελα να μάθω απο καποια που εχει γεννησει σ'αυτο ποια πολιτικη ακολουθει σε σχεση με το επισκεπτήριο. Ακουσα οτι δεν επιτρεπεται η παραμονη στο θάλαμο νοσηλειας σε κανενα παρα μονο στο συζυγο. Ειναι αληθεια η υπερβολες;

Ευχαριστω!

 

Αληθεια ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουρια στο forum, εγκυος στην 21η εβδομαδα και ψαχνομαι κι εγω με τα μαιευτηρια. Επειδη προσανατολιζομαι στο γαια ηθελα να μάθω απο καποια που εχει γεννησει σ'αυτο ποια πολιτικη ακολουθει σε σχεση με το επισκεπτήριο. Ακουσα οτι δεν επιτρεπεται η παραμονη στο θάλαμο νοσηλειας σε κανενα παρα μονο στο συζυγο. Ειναι αληθεια η υπερβολες;

Ευχαριστω!

Και πάλι όταν είσαι σε θάλαμο με άλλες και είναι ώρα που φέρνουν τα μωρά για θηλασμό δεν αφήνουν ούτε τον σύζυγο.Το καλοκαιρι κάναμε μαιμουδιές για να δουν οι μπαμπάδες τα μωρά την ώρα που τα φέρνουν(και βεβαια κάποιες θηλάζουν) μεχρι και στο μπάνιο τους κρύψαμε. ;)

Να σου πω.....προτιμώ λίγη υπερβολή παρά το "μπάτε σκύλοι αλέστε" του Μητέρα και του Ιασω!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ με το "μπάτε σκύλοι αλέστε" οσον αφορά τα ιασώ-μητέρα γιατί μερικές φορές γίνεται πανηγύρι με τους επισκέπτες. Το θυμάμαι όταν γέννησε η αδελφή μου στο 2ο. απο την άλλη όμως μου φαίνεται και το αντίθετο λίγο ακραίο. Ίσως να οφείλεται στο οτι είμαι απο επαρχία και νιώθω ανασφαλής. Τ.Π. Το επισκεπτήριο που γίνεται; Τα μωρά μπορούν να τα δουν συγγενείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουρια στο forum, εγκυος στην 21η εβδομαδα και ψαχνομαι κι εγω με τα μαιευτηρια. Επειδη προσανατολιζομαι στο γαια ηθελα να μάθω απο καποια που εχει γεννησει σ'αυτο ποια πολιτικη ακολουθει σε σχεση με το επισκεπτήριο. Ακουσα οτι δεν επιτρεπεται η παραμονη στο θάλαμο νοσηλειας σε κανενα παρα μονο στο συζυγο. Ειναι αληθεια η υπερβολες;

Ευχαριστω!

 

Δεν έχει επισκεπτήριο δλδ?? Και αν έρθει κάποιος φίλος να σε δει ή τ' αδέρφια σου ή οι γονείς σου δε θα μπορέσουν να δουν το παιδί??? Πολύ ακράιο μου φαίνεται αυτό. Στο μητέρα που είχα γεννήσει δεν ήταν τόσο ακράιοι χωρίς να γίνεται και χαμός φυσικά!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισκεπτήριο εχει πρωι και απογευμα, αλλά οχι την ωρα που φερνουν τα παιδια.Οταν γεννησα εγω το μωρό καταφεραν να το δουν ελάχιστοι.Λιγο πριν ξεκινησει τα μαζευουν. Ειναι μανούλες που θηλάζουν και δεν μπορει να μπαινοβγαινει κόσμος.

Σε συννενόηση με τις άλλες μαμαδες του δωματίου κατι γίνεται...

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισκεπτήριο εχει πρωι και απογευμα, αλλά οχι την ωρα που φερνουν τα παιδια.Οταν γεννησα εγω το μωρό καταφεραν να το δουν ελάχιστοι.Λιγο πριν ξεκινησει τα μαζευουν. Ειναι μανούλες που θηλάζουν και δεν μπορει να μπαινοβγαινει κόσμος.

Σε συννενόηση με τις άλλες μαμαδες του δωματίου κατι γίνεται...

 

 

Καλά για τους άσχετους δε με νοιάζει ... με νοιάζει για τους δικούς μου. Τον άντρα μου, τους γονείς μου, τ' αδέρφια μας ... αυτούς ... και προφανώς όταν θηλάζουμε πρέπει ο κόσμος να είναι έξω αλλά μπορούν να μην τα πάρουν κατευθείαν μετά ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουρια στο forum, εγκυος στην 21η εβδομαδα και ψαχνομαι κι εγω με τα μαιευτηρια. Επειδη προσανατολιζομαι στο γαια ηθελα να μάθω απο καποια που εχει γεννησει σ'αυτο ποια πολιτικη ακολουθει σε σχεση με το επισκεπτήριο. Ακουσα οτι δεν επιτρεπεται η παραμονη στο θάλαμο νοσηλειας σε κανενα παρα μονο στο συζυγο. Ειναι αληθεια η υπερβολες;

Ευχαριστω!

 

Καλημερα!Εγω ημουν σε 4κλινο δωματιο και οι 4 μας ειχαμε αποκλειστικο θηλασμο!Ετσι τυχαινε αρκετες φορες να θηλαζουμε τα μωρα μας και να εχει αρχισει η ωρα του επισκεπτηριου!(το οποιο ειναι πρωι-απογευμα).

Ερχονταν οι μαιες για να τα παρουν οντως....αλλα τους λεγαμε να τα αφησουν για 5-10 λεπτα για να τα δουν οι δικοι μας και μας αφηναν(στην ζουλα)Τους αντρες μας τους αφηναν και ολη την ημερα να ειναι μεσα!!!Κανενα προβλημα δεν ειχαμε!!!

Πιστευω οτι παιζει επισης ρολο και οι υπολοιπες κοπελες που θα πετυχεις στον θαλαμο.Ημουν πολυ τυχερη,γιατι τα αλλα 3 κοριτσια ηταν υπεροχα!!!!Δεσαμε αμεσως(ασε που και οι 4 ειχαμε κοριτσια!!) το ιδιο και οι αντρες μας και καναμε απιστευτη παρεα!!!Σε σημειο να θηλαζουμε και οι 4 με τους αντρες μας ολους μαζι....και καμια φορα ηταν και καποια απ τις μανουλες μας!!!(δεν υπηρχε το αισθημα της ντροπης κατα εναν πολυ περιεργο τροπο!)Με τα κοριτσια εχω ακομη επαφη συχνη!!

Απ την μερια του μαιευτηριου δεν μας δημιουργησαν ποτε προβλημα στο επισκεπτηριο....ουτε με τους αντρες μας!!

Το μωρο οποτε ηθελα μου το εφερναν!!!

Ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!Παντως γνωμη μου καλα κανουν και δεν τα αφηνουν τα μωρα στο επισκεπτηριο,γιατι κανονικα δεν τα αφηνουν(αλλο που εμεις ειχαμε συμφωνησει και οι 4 οτι δεν ειχαμε προβλημα να μεινουν για 5-10 λεπτα στο επισκεπτηριο!)Ειναι για την υγεια των μωρων μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

"Η Μαιευτική – Γυναικολογική κλινική «ΓΑΙΑ» πρωτοπορεί με μείωση χρεώσεων κατά 20%-50%, ανατρέποντας τα δεδομένα στο χώρο των ιδιωτικών κλινικών.

Η «ΓΑΙΑ» παραμένει προσηλωμένη στις αρχικές εξαγγελίες με στόχο την παροχή σύγχρονων και υψηλού επιπέδου υπηρεσιών υγείας.

Καλωσορίσατε στο Μέλλον!"

 

Eίναι από τη σελίδα του "Γαία" στο facebook.

Link to comment
Share on other sites

"Η Μαιευτική – Γυναικολογική κλινική «ΓΑΙΑ» πρωτοπορεί με μείωση χρεώσεων κατά 20%-50%, ανατρέποντας τα δεδομένα στο χώρο των ιδιωτικών κλινικών.

Η «ΓΑΙΑ» παραμένει προσηλωμένη στις αρχικές εξαγγελίες με στόχο την παροχή σύγχρονων και υψηλού επιπέδου υπηρεσιών υγείας.

Καλωσορίσατε στο Μέλλον!"

 

Eίναι από τη σελίδα του "Γαία" στο facebook.

 

Αυτό είναι καινούριο?? Κάνει μειώσεις τώρα??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Xθες δημοσιεύτηκε. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες. Καλύτερα να πάρουμε τηλ.

 

 

 

 

Μακάρι να ισχύει. Εγώ λέω κάποια μέρα να πάω από εκεί να δω και τα δωμάτια ... Ξέρει καμιά σας αν θα βρω κανέναν να μου δώσει τιμές Σάββατο και τι ώρα είναι το επισκεπτήριο ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει. Εγώ λέω κάποια μέρα να πάω από εκεί να δω και τα δωμάτια ... Ξέρει καμιά σας αν θα βρω κανέναν να μου δώσει τιμές Σάββατο και τι ώρα είναι το επισκεπτήριο ...

 

Tιμές δίνει το λογιστήριο, πιθανόν να είναι ανοιχτό και το σάββατο. Για να δεις τα δωμάτια, νομίζω ότι πρέπει να κλείσεις ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο ΓΑΙΑ και μου είπαν για 4κλινο 1850 με καισαρική που είμαι εγώ και για 3κλινο 2100.

 

Αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μου είπε ότι δεν περιλαμβάνονται οι εξετάσεις νεογνού και ότι αυτές οι συνηθισμένες κάνουν 150-200ευρώ.

 

Να σας ρωτήσω ... το τρίκλινο είναι πολύ καλύτερο από το 4κλινο στο γαία?? Αξίζει δλδ τον κόπο?

 

Επίσης πήρα τηλ και στο ΜΗΤΕΡΑ και για το τρίκλινο που ενδιαφέρομαι είναι για καισαρική πάλι 1980 + 13%ΦΠΑ δλδ περίπου 2240 αλλά είναι όλα μέσα ... και οι εξετάσεις του παιδιού!

 

Οπότε τελικά στο τρίκλινο μου έρχεται πιο ακριβά το ΓΑΙΑ ΚΑΙ δεν έχει και δωρεάν τη φύλαξη των βλαστοκυτάρων που έχει το ΜΗΤΕΡΑ... και έχω μπει σε σκέψεις ...

 

Αξίζει τόσο πολύ το ΓΑΙΑ σε σχέση με το ΜΗΤΕΡΑ ... πέστε εμπειρίες ...

 

Πάντως τι πιο φτηνό λένε?? Πιο ακριβό μου βγαίνει εμένα το τρίκλινο στο ΓΑΙΑ τελικά!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...