Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτικη ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;


Evakimou

Recommended Posts

είναι λίγο φτηνότερο το γαία ... απλά δεν ξέρω μήπως σου τα παίρνουν από αλλού. Συλλογή βλαστοκυττάρων χρεώνουν extra? (Τα άλλα χρεώνουν 300ευρώ περίπου απ' όσο θυμάμαι)

Βλαστοκύτταρα δεν χρεωνουν.

Γεννησα στο Γαια το καλοκαίρι.Υπάρχει και άλλο thread με εμπειριες.Διαβαστε εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=49686

Εγω εμεινα πολύ ευχαριστιμένη.Ολοι ευγενέστατοι, πολύ καθαρό, το 4κλινο άνετο και χωρις περιεργες χρεωσεις.

Οι βασικες εξετασεις ειναι μεσα στην τιμή, απλα υπαρχουν καποιες εξτρα που σε ρωτανε αν θες να τις κανουν.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 627
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είναι λίγο φτηνότερο το γαία ... απλά δεν ξέρω μήπως σου τα παίρνουν από αλλού. Συλλογή βλαστοκυττάρων χρεώνουν extra? (Τα άλλα χρεώνουν 300ευρώ περίπου απ' όσο θυμάμαι)

 

300 ευρώ ΜΟΝΟ ???? :shock: :shock:

 

Στο Ιασώ το 2007 τα βλαστοκύτταρα μας κόστισαν 2000 ευρώ!!!!! :roll: :roll:

(αχρείαστα να είναι!!!!!)

 

Βλαστοκύτταρα δεν χρεωνουν.

Γεννησα στο Γαια το καλοκαίρι.Υπάρχει και άλλο thread με εμπειριες.Διαβαστε εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=49686

Εγω εμεινα πολύ ευχαριστιμένη.Ολοι ευγενέστατοι, πολύ καθαρό, το 4κλινο άνετο και χωρις περιεργες χρεωσεις.

Οι βασικες εξετασεις ειναι μεσα στην τιμή, απλα υπαρχουν καποιες εξτρα που σε ρωτανε αν θες να τις κανουν.

 

Δηλαδή σου κάνουν περισυλλογή βλαστοκυττάρων

και ΔΕΝ σε χρεώνουν ??? :shock:

Τα στέλνουν σε δημόσια τράπεζα ?

Link to comment
Share on other sites

Και τι βρε κορίτσια αν ο γιατρός σου είναι σε άλλο μαιευτήριο? αλλάζεις γιατρό? με αυτά που διαβάζω θα ήθελα και εγώ να γεννήσω στο Γαία αλλά ο γιατρός μου μάλλον συνεργάζεται μόνο με το Ιασώ. Οπότε με βλέπω να τα σκάω χοντρά χωρίς να έχω και την καλύτερη περίθλψη. Πάντως φίλη μου που γέννησε σε τρίκλινο στο Ιασώ το καλοκαίρι μου είπε ότι ήταν τόσο μικρά τα δωμάτια που κάποιες φορές χρειαζόταν να βγάλουν στο διάδρομο κρεβάτι για να μπουν τα μωρά και μετά να το ξαναβάλουν. Αν και μου φάνηκε υπερβολικό στην αρχή, με αυτά που διαβάζω κατά καιρούς ίσως και να μην είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς πληρώσαμε 2000 αλλά αυτά τα πληρώνεις στην εταιρία που θα σου φυλάξει τα βλαστοκύταρα και είναι άσχετο με το μαιευτήριο. Τα μαιευτήρια όμως συνήθως χρεώνουν extra 300ευρώ περίπου τη συλλογή των βλαστοκυττάρων. (να βγάλουν κι αυτά κάτι τα κακόμοιρα!)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς πληρώσαμε 2000 αλλά αυτά τα πληρώνεις στην εταιρία που θα σου φυλάξει τα βλαστοκύταρα και είναι άσχετο με το μαιευτήριο. Τα μαιευτήρια όμως συνήθως χρεώνουν extra 300ευρώ περίπου τη συλλογή των βλαστοκυττάρων. (να βγάλουν κι αυτά κάτι τα κακόμοιρα!)

Αυτο ακριβως!

Δεν χρεωνει αυτα τα 300e των αλλων μαιευτηριων ,που σου χρεωνουν επιπρόσθετα αν διαλέξεις τραπεζα βλαστοκυτταρων αλλη από εκεινη που συνεργαζονται.

Πληρωνεις ποσο ξεχωριστο στην τραπεζα που θα διαλέξεις.Το ΓΑΙΑ μεχρι και τον Ιουλιο που ξερω, δεν συνεργαζοταν με καποια τραπεζα-διαλεγες οποια ηθελες.Εμεις τα δωσαμε στην δημοσια.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1. Εντυπώσεις καταπληκτικές. Κόσμημα για τα ιατρικά δεδομένα της χώρας.

2. κ. Μπαγετάκος

3. 1553? + γιατρός

4. Τα μωράκια τα κρατάς όσο θέλεις. Τα ζητάς όποτε θέλεις, τα δίνεις όποτε θέλεις. Η γενική αρχή είναι να τα φέρνουν ανά 3 ωρες.

5. Επισκληρίδιο φυσικά και κάνουνε, αν θέλεις, σε κάθε περίπτωση.

Να σε ρωτήσω τα 1553 ήταν για φ.τ. με επισκληρίδο? σε 4 κλινο? για πόσες μέρες? εγώ έχω τον Σάρλη που συνεργάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως!

Δεν χρεωνει αυτα τα 300e των αλλων μαιευτηριων ,που σου χρεωνουν επιπρόσθετα αν διαλέξεις τραπεζα βλαστοκυτταρων αλλη από εκεινη που συνεργαζονται.

Πληρωνεις ποσο ξεχωριστο στην τραπεζα που θα διαλέξεις.Το ΓΑΙΑ μεχρι και τον Ιουλιο που ξερω, δεν συνεργαζοταν με καποια τραπεζα-διαλεγες οποια ηθελες.Εμεις τα δωσαμε στην δημοσια.

 

Eπειδή και σε εμάς θα ενδιέφερε στο 2ο παιδί μας

να τα δώσουμε σε δημόσια τράπεζα....

....χρειάζεται κάποια προ-εργασία?

Δηλαδή όταν το συλέξει το ΓΑΙΑ μετά τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τα συλλέγει ο γιατρός σου αμεσως αφου γεννηθει το μωρό.

Από την δημόσια τραπεζα σου εχουν δωσει ενα κιτ (τσαντακι με σακουλακι συλλογης και ολα τα απαρετητα για τον γιατρο).

Δυστυχως, η δημοσια τραπεζα δεν εχει την δυνατότητα να ερθει να τα παρει και πρεπει να τα παει εκει καποιος δικός σου.

Εμεις τα αφησαμε εκεινη την μερα σε ψυγειο του ΓΑΙΑ και την επόμενη μερα πεταχτηκε ο αντρας μου και τα πήγε.Το καλό είναι οτι ειναι πολύ κοντα από το ΓΑΙΑ(Παπαγου 5λεπτα).

Το σακολάκι το παιρνεις από αυτούς ή μπορούν να στο στειλουν αν είσαι μακρια.Εχει όμως πολύ ενδιαφερον να ακούσεις την ενημερωση που κανει η υπευθυνη του προγραμματος καθε πρωι.Δεν θα σου μεινει καμια αμφιβολία οτι κάνεις το σωστό.

Πληροφοριες θα βρεις εδώ http://hcbb.bioacademy.gr/

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια μανουλα γεννησει στην ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;

Τι εντυπωσεις σας αφησε η κλινικη κ ποιον γιατρο ειχατε; Ειναι πολυ ακριβο; Εχουν τα μωρακια 24ωρες με την μαμα; Δεχονται να κανουν επισκληριδιο σε φυσιολογικο τοκετο;

εγω γεννησα εκει πριν σχεδον 4 μηνες τριδυμα...ειναι πολυ καλη κλινικη με αψογο προσωπικο και επειδη ειχα ξανανοσηλευτει στην διαρκεια της εγκυμοσυνης μου σου λεω πραγματικα οτι οι μαιες, το φαγητο, η καθαριοτητα ολα πολυ καλα και σχετικα φτηνο. τα μωρα δεν τα εχεις 24ωρο αλλα νομιζω καθε 3 ωρες. εμενα ηταν στην θερμοκοιτιδα βεβαια αλλα θυμαμαι απο τις αλλες κοπελες.(παρολο που ειχα μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη οταν μου σπασανε τα νερα και βεβαια ηταν επικυνδυνο και για τους 4 χαρη στο γιατρο μου και ολο το προσωπικο γεννησα τα τριδυμακια μου μια χαρα)καλη λευτερια

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω τα 1553 ήταν για φ.τ. με επισκληρίδο? σε 4 κλινο? για πόσες μέρες? εγώ έχω τον Σάρλη που συνεργάζονται.

 

ellen 2010 έχουμε τον ίδιο γιατρο...εδωσα 1547 για 3ημερη νοσηλεια με φτ και επισκληριδιο και 145 για εξετασεις του μωρου. σε 4κλινο δωματιο...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια, ψαχνω τόσο καιρό και δεν έχω βρει κανέναν στο site με αυτό τον γιατρό! Γεννάμε τη μπουμπουκίτσα μας εως 30/11/2010, είναι το πρώτο μας και ανυπομονούμε!!! Βγήκατε στις 3 μερούλες ε? Μπράβο! Και έγώ θέλω Φ.Τ. ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχουμε ένα υγειές μωράκι! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα συλλέγει ο γιατρός σου αμεσως αφου γεννηθει το μωρό.

Από την δημόσια τραπεζα σου εχουν δωσει ενα κιτ (τσαντακι με σακουλακι συλλογης και ολα τα απαρετητα για τον γιατρο).

Δυστυχως, η δημοσια τραπεζα δεν εχει την δυνατότητα να ερθει να τα παρει και πρεπει να τα παει εκει καποιος δικός σου.

Εμεις τα αφησαμε εκεινη την μερα σε ψυγειο του ΓΑΙΑ και την επόμενη μερα πεταχτηκε ο αντρας μου και τα πήγε.Το καλό είναι οτι ειναι πολύ κοντα από το ΓΑΙΑ(Παπαγου 5λεπτα).

Το σακολάκι το παιρνεις από αυτούς ή μπορούν να στο στειλουν αν είσαι μακρια.Εχει όμως πολύ ενδιαφερον να ακούσεις την ενημερωση που κανει η υπευθυνη του προγραμματος καθε πρωι.Δεν θα σου μεινει καμια αμφιβολία οτι κάνεις το σωστό.

Πληροφοριες θα βρεις εδώ http://hcbb.bioacademy.gr/

 

Πολύ ενδιαφέρον!

Και βολικό που είναι κοντά στο ΓΑΙΑ !!

 

Όποιος δίνει βλαστοκύτταρα στη δημόσια τράπεζα

έχει κάποια "προτεραιότητα" σε ώρα ανάγκης ?

(κούφια η ώρα !!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον!

Και βολικό που είναι κοντά στο ΓΑΙΑ !!

 

Όποιος δίνει βλαστοκύτταρα στη δημόσια τράπεζα

έχει κάποια "προτεραιότητα" σε ώρα ανάγκης ?

(κούφια η ώρα !!!!!!)

 

 

Κι εγώ γενικά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις δημόσιες τράπεζες! Μπορεί να μας κατατοπίσει κάποια που ξέρει? Αν χρειαστεί κάτι το παιδί σου δλδ τα έχεις τα βλαστοκύταρά του ή όχι?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ψαχνω τόσο καιρό και δεν έχω βρει κανέναν στο site με αυτό τον γιατρό! Γεννάμε τη μπουμπουκίτσα μας εως 30/11/2010, είναι το πρώτο μας και ανυπομονούμε!!! Βγήκατε στις 3 μερούλες ε? Μπράβο! Και έγώ θέλω Φ.Τ. ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχουμε ένα υγειές μωράκι! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

 

Ευχαριστουμε, και γω σου ευχομαι με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας και να πανε ολα καλα. Εκανα 2 παιδια με το Σάρλη, ολα πηγαν τελεια, ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ γενικά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις δημόσιες τράπεζες! Μπορεί να μας κατατοπίσει κάποια που ξέρει? Αν χρειαστεί κάτι το παιδί σου δλδ τα έχεις τα βλαστοκύταρά του ή όχι?

 

Για να μην είμαστε off topic

madrid05 απάντησέ μας στην ερώτηση

που σου κάναμε εγώ και η ΒΕΡΑ

(για τις δημόσιες τράπεζες βλαστοκυττάρων)

εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=36359&highlight=%E4%E7%EC%FC%F3%E9%E1+%F4%F1%DC%F0%E5%E6%E1

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω τον σαρλη εχω

Γεννάμε εως 30/11/2010 και μου αρέσει σ'αυτόν τον γιατρό ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού! Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Τι επιπλέον εξετάσεις? Δεν είναι μέσα οι απαραίτητες εξετάσεις που γίνονται σε όλα τα νεογνα? Αυτές τι είναι?

 

 

Σου αναγραφω τις εξετασεις οπως τις λεει μεσα το τιμολογιο μαζι και τις τιμες.

 

Καλλιεργια φαρυγγικου εκκριματος.........32 ευρω

Εξεταση αιματος ομφαλιου λωρου...........28 ευρω

Υπερηχογραφημα νεογνου Ν.Ο.Κ............165 ευρω

Χολερυθρινη νεογνου............................20 ευρω

US Ισχιων (εκτακτη κληση)....................50 ευρω

Χολερυθρινη νεογνου............................20 ευρω (ξανα)

Γενικη αιματος......................................23 ευρω

Ορθοπεδικη εξεταση...............................80 ευρω

χολερυθρινη νεογνου.............................20 ευρω (ξανα)

 

επισης καποια ψιλοπραγματα που δεν τα αναγραφω(πανες κτλ)

Συνολικα μαζι με φπα μας κοστισαν εχτρα 470 ευρω!!

 

Να σημειωσω δε οτι με ενημερωσαν μονο για το υπερηχογραφημα ισχιων και Ν.Ο.Κ οπου οπως μου ειπαν επρεπε να γινουν προληπτικα και βεβαια το μωρακι μου ηταν μια χαρα.Επειδη ειμαι λιγο καχυποπτη...........προσεξτε λιγακι με αυτες τις εξετασεις!

Αφου μας ειχαν πει για το δικο μας το μωρακι την επομενη μερα οταν ηρθε ο παιδιατρος ξανα ειπε τα ιδια και στις αλλες τρεις κοπελες που ηταν μαζι μου στο δωματιο.Λεω εγω τωρα.....λεω.....μηπως το εχουν λιγακι συστημα????:roll::roll::roll:Βεβαια στο παρουσιαζουν ετσι που δεν μπορεις να κανεις αλλιως!!!

 

Τελος σου δινουν και ενα χαρτι αν θελεις να δηλωσεις να κανουν επισης καποιες εχτρα εξετασεις για κληρονομικα νοσηματα που κοστιζουν 90 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και μου έστειλαν το fax με τον τιμοκατάλογο από το Γαία.

Αντιγράφω (ΦΤ για 4 ημέρες νοσηλείας και καισαρική για 5 ημέρες νοσηλείας με επισκληρίδιο):

 

Οικονομικό (4κλινο) 1600 1850

Οικονομικό (3κλινο) 1850 2050

ΒΑ2 3735 3950

Α 5750 6175

LUX 7250 8100

Suite 10900 11500

 

Περιλαμβάνει 4 ημέρες νοσηλείας, νάρκωση, έξοδα τοκετού, εξετάσεις, έξοδα νεογνού, εξετάσεις νεογνού, φάρμακα και υγειονομικό υλικό

 

Και βέβαια υπάρχει και ο προληπτικός έλεγχος νεογνών ο οποίος ανέρχεται στο ποσό των 265 ευρών (δεν φαίνονται καθαρά οι τιμές .. βρήκε στιγμή να τα φτύσει το μελάνι του εκτυπωτή ).

rLFup2.png i9eWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν από ένα μήνα γέννησα και εγώ στο Γαία. Αυτό με τις εξετάσεις δεν είναι η ιδέα σου και δεν σταματάνε εκεί. Εμένα το μωρό μου λόγο διαβήτη κύησης έπρεπε να μπει προληπτικά στη ΜΕΝΝ για 24 ώρες. Το μωρό δεν παρουσίασε τίποτα μέσα στο 24ώρο ωστόσο αυτοί το κράτησαν τρεις μέρες χωρίς να μας λένε το λόγο παρά μόνο κάτι αερολογίες. Το πρόβλημα λύθηκε όταν ο γυναικολόγος σήκωσε το Γαία στο πόδι από τις φωνές και το βρίσιμο που έκανε στους παιδιάτρους. Όπως και με άλλους γονείς που είχαν τα παιδιά τους στη ΜΕΝΝ υποψιάζονταν ότι γινόταν το ίδιο πράγμα. Επίσης για το παραμικρό λόγο μεταφέρουν το νεογνά από τον όροφο στη ΜΕΝΝ. Αν σας συμβεί κάτι τέτοιο ενημερώστε τους αμέσως ότι θα φέρετε δικό σας παιδίατρο να εξετάσει το μωρό και ως διαμαγείας το μωράκι θα γίνει καλά. Για το μόνο που πραγματικά ευχαριστήθηκα και τους αξίζουν χίλια μπράβο είναι για τις κοπέλες του ορόφου, είναι απλά τέλειες. Όταν μου έφεραν το μωρό μου επί δύο ώρες καθόταν η μαία μαζί μου για να καταφέρουμε τη μικρή να θηλάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σου αναγραφω τις εξετασεις οπως τις λεει μεσα το τιμολογιο μαζι και τις τιμες.

 

Καλλιεργια φαρυγγικου εκκριματος.........32 ευρω

Εξεταση αιματος ομφαλιου λωρου...........28 ευρω

Υπερηχογραφημα νεογνου Ν.Ο.Κ............165 ευρω

Χολερυθρινη νεογνου............................20 ευρω

US Ισχιων (εκτακτη κληση)....................50 ευρω

Χολερυθρινη νεογνου............................20 ευρω (ξανα)

Γενικη αιματος......................................23 ευρω

Ορθοπεδικη εξεταση...............................80 ευρω

χολερυθρινη νεογνου.............................20 ευρω (ξανα)

 

επισης καποια ψιλοπραγματα που δεν τα αναγραφω(πανες κτλ)

Συνολικα μαζι με φπα μας κοστισαν εχτρα 470 ευρω!!

 

Να σημειωσω δε οτι με ενημερωσαν μονο για το υπερηχογραφημα ισχιων και Ν.Ο.Κ οπου οπως μου ειπαν επρεπε να γινουν προληπτικα και βεβαια το μωρακι μου ηταν μια χαρα.Επειδη ειμαι λιγο καχυποπτη...........προσεξτε λιγακι με αυτες τις εξετασεις!

Αφου μας ειχαν πει για το δικο μας το μωρακι την επομενη μερα οταν ηρθε ο παιδιατρος ξανα ειπε τα ιδια και στις αλλες τρεις κοπελες που ηταν μαζι μου στο δωματιο.Λεω εγω τωρα.....λεω.....μηπως το εχουν λιγακι συστημα????:roll::roll::roll:Βεβαια στο παρουσιαζουν ετσι που δεν μπορεις να κανεις αλλιως!!!

 

Τελος σου δινουν και ενα χαρτι αν θελεις να δηλωσεις να κανουν επισης καποιες εχτρα εξετασεις για κληρονομικα νοσηματα που κοστιζουν 90 ευρω.

 

 

τι λετε βρε παιδια;;;; εμενα στο τηλ μου ειπαν οτι ι εξετασεις του μωρου ειναι 200ε επιπλεον, οχι 470!!!

να αγχωθω;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

τι λετε βρε παιδια;;;; εμενα στο τηλ μου ειπαν οτι ι εξετασεις του μωρου ειναι 200ε επιπλεον, οχι 470!!!

να αγχωθω;;;;;;;;;;;;;;;

 

Τιμη,απ οτι καταλαβα , δεν μπορουν να σου πουνε ακριβως γιατι μπορει να προκυψουν εξετασεις που δεν μπορεις να το ξερεις απο πριν οτι θα γινουν.....παραδειγμα εμενα εκαναν στο μωρο υπερηχο νεφρων και ισχιων οπου δεν το ξερεις απο πριν οτι θα χρειαστουν!!Βεβαια δεν εδειξαν τιποτα,αλλα οταν σου λενε οτι πρεπει να κανουν και αυτες τις εξετασεις για να ειναι σιγουροι οτι ολα ειναι καλα.....τι να πεις???οχι????Λες και αμα????Αστα να πανε.....ειναι να μην μπεις στο τρυπακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι έχω παρακολουθήσει, το Γαια πρέπει να έρχεται πιο οικονομικά και απο τα δημόσια.

Στα δημόσια δεν σου δίνουν αποδείξεις και είναι όλα "μαύρα". Στο Γαία και αποδείξεις παίρνεις και πολλές εξετάσεις δεν χρεώνονται γιατί είναι μέσα στο "πακέτο". Και απο συνθήκες πολύ καλύτερα. Ούτε περιμένεις με τις ώρες ούτε τίποτα.

Να ήταν και ο γιατρός μου στο νοσοκομείο αυτό...

ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΕΝΤΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΌ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΥ. ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα γιατρός μου είναι ο Μεταξάς και τώρα στο δεύτερο παιδάκι μου θα γεννήσω στο Γαία.

Έχω ακούσει τα καλύτερα απ' όλους και εννοείται ότι τον γιατρό και τις μαίες του δεν τις αλλάζω με τίποτα!!!

6Oeqp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ? ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΛΗΡΩΣΕ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...