Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτικη ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;


Evakimou

Recommended Posts

μπορει να το χει ξαναρωτησει καποιος και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αλλα για οσες γεννησαν στο γαια τι χαρτια χρειαστηκαν? ληξιαρχικη πραξη γαμου και πιστοποιητικα οικογενειακης καταστασης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 627
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σε όλες τις μανούλες κ σε όσες θα γίνουν..Είμαι σχετικά νέο μέλος,3μηνών έγκυος κ πραγματικά έχω ενθουσιαστεί με τις εντυπώσεις σας για το Γαία τόσο που με έχετε πείσει να γεννήσω εκεί!!Πέρα όμως από το μαιευτήριο σημαντικό είναι να έχεις βρεί έναν πολύ καλό γυναικολόγο κ εγώ SOS δεν έχω καταλήξει ακόμα...Μπορεί κάποια από εσάς να με βοηθήσει??Γνωρίζει μήπως καμία σας τον Ευάγγελο Ανθρωπέλο?Κ ποιά η γνώμη σας...Ευχαριστώ πολύ!!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά μέχρι το τέλος. Όντως τα σχόλια είναι θετικά για την κλινική Γαία αλλά όπως είπες κι εσύ μεγαλύτερη σημασία έχει η εμπιστοσύνη που έχει η κάθε γυναίκα στον γιατρό της. Εμένα για παράδειγμα ο γιατρός μου ήταν στο μητέρα αλλά τον Νοέμβρη που πήγα στο ιατρείο του εξαιτίας της εγκυμοσύνης μου μου ανακοίνωσε οτι είναι στην ομάδα του Γαία...οπότε όπως καταλαβαίνεις όπου πήγε ακολουθώ κι εγώ. Όσον αφορά για τον γιατρό που ρωτάς.... δυστυχώς δεν τον γνωρίζω οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το χει ξαναρωτησει καποιος και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αλλα για οσες γεννησαν στο γαια τι χαρτια χρειαστηκαν? ληξιαρχικη πραξη γαμου και πιστοποιητικα οικογενειακης καταστασης?

 

Δεν έχω γεννήσει ακόμη αλλά μου είπαν όταν πάω να γεννήσω, να έχω μαζί μου την ληξιαρχική πράξη γάμου και τις ταυτότητες μας (εμένα και του συζύγου).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες τις μανούλες κ σε όσες θα γίνουν..Είμαι σχετικά νέο μέλος,3μηνών έγκυος κ πραγματικά έχω ενθουσιαστεί με τις εντυπώσεις σας για το Γαία τόσο που με έχετε πείσει να γεννήσω εκεί!!Πέρα όμως από το μαιευτήριο σημαντικό είναι να έχεις βρεί έναν πολύ καλό γυναικολόγο κ εγώ SOS δεν έχω καταλήξει ακόμα...Μπορεί κάποια από εσάς να με βοηθήσει??Γνωρίζει μήπως καμία σας τον Ευάγγελο Ανθρωπέλο?Κ ποιά η γνώμη σας...Ευχαριστώ πολύ!!

 

 

Γειά σου Tina, από το πρωί ψάχνω για το γαία, πήρα και τηλέφωνο μια γνωστή μου, που είχε πάει επίσκεψη εκεί στην αδελφή της. Μου είπε ότι είναι φανταστικά. Πολύ καθαρά, εξαιρετικό περιβάλλον και οι φθηνότερες τιμές της αγοράς. Κάτι που διαπίστωσα και εγώ, σήμερα μου έστειλαν τις τιμές. Όσο για γιατρό, βρήκα κάποιους που είναι στο διοικητικό του μαιευτηρίου αλλά μερικούς τους θεωρώ απαράδεκτους. Τον ένα τον ξέρω γιατί είναι από Χαλκίδα και εδώ έχει βγάλει το χειρότερο όνομα. Ψάξε, ψάξε λοιπόν ανακάλυψα πως ένας από τους κορυφαίους γιατρούς του Ιασώ ο Ζιώγας συνεργάζεται πλέον επίσημα με το γαία. Εδώ στο forum θα βρεις συζητήσεις για τον γιατρό αυτόν. Λένε πως είναι κορυφή και ειδικά στις καισαρικές. Τον είχε η νονά μου, γέννησε σε αυτόν πριν μια 10ετία. Έχει γύρω στις 60 γέννες το μήνα και σχεδόν όλες τις εξετάσεις μια έγκυος της κάνει στο ιατρείο του χωρίς να χρειαστεί να μετακινηθεί. Εγώ περιμένω νέα και για το μαιευτήριο Ρέα στην Συγγρού μια και γεννάω Φεβρουάριο. Αλλά αν δεν βρω κάτι στο καινούργιο, θα πάω στον Ζιώγα γιατί όλοι μου τον έχουν συστήσει ως κορυφή. Ψάξε και λίγο στο forum, να δεις τι γράφουν και κοπέλες που τον είχαν. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολους, ελενα συγχαρητηρια, και εμενα η γιατρος μου ειναι εκει και ειναι να κανω 2η καισαρικη οποτε θα γεννησω με το καλο τελος ιανουαριου, στις 38 μου ειπε.εμαθες τιποτα για το Ρεα; ποτε θα ανοιξει και τι θα παιζει; Θα το προλαβουμε;

παντως για το γαια ακουω απιστευτα πραγματα!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σ ολους, ελενα συγχαρητηρια, και εμενα η γιατρος μου ειναι εκει και ειναι να κανω 2η καισαρικη οποτε θα γεννησω με το καλο τελος ιανουαριου, στις 38 μου ειπε.εμαθες τιποτα για το Ρεα; ποτε θα ανοιξει και τι θα παιζει; Θα το προλαβουμε;

παντως για το γαια ακουω απιστευτα πραγματα!

 

ngeo 23 έμαθα πως το ρέα ανοίγει γύρω στον Σεπτέμβριο. Οπότε προλαβαίνουμε σίγουρα. Το θέμα είναι να βρείς και γιατρό εκεί. Αν και έχω μάθει ότι όλοι οι γιατροί κάνουν ουρά για συνεργασία. Ήδη υπάρχει ενδιαφέρον από εγκύους για καινούργια μαιευτήρια. Αφού συνδιάζουν εξαιρετικό περιβάλλον και χαμηλότερες τιμές γιατί να πάμε στα παλιά;; Πάντως η ιστοσελίδα τους είναι έτοιμη. Πάτα reahospital και θα την δεις.

Link to comment
Share on other sites

την εχω δει την ιστοσελιδα αλλα δεν λεει τιποτα για παροχες, δωματια κτλ...τα των οικονομικων τους!

εμενα η γιατρος μου παντως συνεργαζεται με το ρεα.

θα τα λεμε, φιλια

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα γεννήσω τον Οκτώβριο στο Γαία σε τετράκλινο και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια κοπέλα, αν επιτρέπεται να έχουμε από την πρώτη μέρα τα μωρά μας συνέχεια μαζί μας, όπως κάνουν τα δημόσια μαιευτήρια και από ό,τι διάβασα έχουν αρχίσει και τα ιδιωτικά σιγά σιγά...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Aπ οτι εχω ακούσει μπορείς να ζητήσεις rooming in αρκει να είσαι σε μονοκλινο ή σε δωμάτιο που να το έχουν ζητήσει και οι υπόλοιπες μανούλες!Καλού κακού πάρε ένα τηλεφωνάκι να ρωτήσεις, όμως!

Με το καλό!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Μαδρίτη...θα ρωτήσω και τη γιατρό μου, απλά μου ήρθε τώρα και λέω για κάτσε να ρωτήσω αν έχει καμία ιδίαν πείρα :rolleyes:

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρει κάποια να μου πεί πόσο χρεώνουν την αυχενική διαφάνια,στο gaia?

Με ενδιαφέρει πολύ,γιατί στο 2ο παιδάκι μου την έκανα στο ΜΗΤΕΡΑ, κράτησε μόνο 2 λεπτά,πλήρωσα 120Ε και αναγκαστηκα να την ξανακάνω αλλού γιατι οι μετρήσεις ηταν λάθος.

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυχενική στη 13η βδομάδα - είμαι στην 21η τώρα- και πλήρωσα 120 Ευρώ όπου περιλαμβανόταν και το Papp-a....όμως κράτησε αρκετά, περίπου κανά 20λεπτο ο υπέρηχός μου...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

το γαια που στεγάζετε?στο ιδιο κτήριο με το νοσοκομείο?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

το γαια που στεγάζετε?στο ιδιο κτήριο με το νοσοκομείο?

 

Το Γαία στεγάζετε μέσα στο κτίριο του Ερρίκος Ντυνάν. Έχει όμως απο το πλάι και δική του είσοδο για να μην έρχεσαι σε επαφή με τα υπόλοιπα περιστατικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

na rotiso vre paidia, sto gaia tis panes morou, extra gala (an hreaistei), esorouha 1 hrisis klp ta hreonoun? giati eho akousei pos se alla idiotika hreonoun akoma kai to sapouni pou ehoun sto mpanio!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και τα χρεωνουν αυτα.....για το σαπουνι μπανιου δεν ξερω ,δεν το εγραφε το χαρτι που πηρα στο τελος για το τι πληρωσαμε.εγω νομιζα πως μας κανανε δωρο τις πανες κατα την εξοδο αλλα ο αντρας μου με προσγειωσε δινοντας μου το χαρτι.εγω να σου πω χρησιμοποιησα την 1η σακουλα με τα εσωρουχα μιας χρησεως και μετα ειχε φροντισει η elisavet να με προμηθευσει με αλλα απ'εξω οποτε δεν χρεισατηκα αλλα απο εκει.το θηλαστρο που το χρειαστηκα 2 φορες δεν το χρεωσανε παντως.μεχρι και τα καλυματα που βαζουν απο κατω μας στα σεντονια για να μην λερωνομαστε εχουν στο λογαριασμο.....αλλα και παλι πιο φτηνα απο το μητερα μου στοιχισαν.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και τα χρεωνουν αυτα.....για το σαπουνι μπανιου δεν ξερω ,δεν το εγραφε το χαρτι που πηρα στο τελος για το τι πληρωσαμε.εγω νομιζα πως μας κανανε δωρο τις πανες κατα την εξοδο αλλα ο αντρας μου με προσγειωσε δινοντας μου το χαρτι.εγω να σου πω χρησιμοποιησα την 1η σακουλα με τα εσωρουχα μιας χρησεως και μετα ειχε φροντισει η elisavet να με προμηθευσει με αλλα απ'εξω οποτε δεν χρεισατηκα αλλα απο εκει.το θηλαστρο που το χρειαστηκα 2 φορες δεν το χρεωσανε παντως.μεχρι και τα καλυματα που βαζουν απο κατω μας στα σεντονια για να μην λερωνομαστε εχουν στο λογαριασμο.....αλλα και παλι πιο φτηνα απο το μητερα μου στοιχισαν.

γκρινιαρα οταν λες τα χρεωνουν δηλαδη οι τιμες που εχουν αναφερθει πιο πανω ειναι χωρις αυτες τις χρεωσεις? αν ναι μηπως μπορεις να μου πεις ποσο πληρωσες συνολικα για το νοσοκομειο μαζι με αυτα?χωρις αμοιβη ιατρου εννοω.

Link to comment
Share on other sites

γκρινιαρα οταν λες τα χρεωνουν δηλαδη οι τιμες που εχουν αναφερθει πιο πανω ειναι χωρις αυτες τις χρεωσεις? αν ναι μηπως μπορεις να μου πεις ποσο πληρωσες συνολικα για το νοσοκομειο μαζι με αυτα?χωρις αμοιβη ιατρου εννοω.

οι τιμές είναι μέσα στις χρεώσεις

.πάντως και εγώ έχω να πώ τα καλύτερα για το γαία.γέννησα στις 11/06 με καισσαρική. όλοι ήταν ευγενέστατοι , απο τον τραυματιοφορέα μέχρι και την προισταμένη, τις νοσοκόμες κτλ.με το που χτύπαγες το κουδούνι έρχοταν αμέσως και γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη.τα δωμάτια πολύ καλά και πεντακάθαρα και απο φαγητό, σούπερ.εγώ πλήρωσα μαζί με τις έξτρα εξετάσεις τις μικρής που κοστίζανε 90 ευρώ και κάτι φωτογραφίες 2030.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

exeis omos epilogi na min ta hrisimopoiiseis, ara na min ta hreosoun? rotao giati fysika kai tha eho mazi mou panes gia to moro kai esorouha 1 hrisis klp. to katalavaino pos ehoun aftes tis parohes alla nomizo pos aforoun kopeles pou ginontai manoules gia 1 fora kai den xeroun ti prepei na ehoun mazi. tora ego ta eho ola afta prosfata kai tha pao proetoimasmeni.

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

προς πληροφορηση απανταχου μαμαδων: μολις τηλεφωνησα στο λογιστηριο του Γαια - το υγειονομικο τους υλικο συμπεριλαμβανεται στην τιμή του δωματίου, ωστοσο οταν με το καλο πας μπορεις να συνεννοηθεις με τον οροφο να ΜΗΝ το χρησιμοποιησεις, αρα και δεν στο χρεώνουν. Λογικο ακουγεται, τουλαχιστον υπαρχει η επιλογη.

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει η επιλογη αλλα ειναι χρησιμα μωρε ,ειδικα τα εσωρουχα.αν δεν εχεις δικα σου που να τρεχεις τωρα να βρησκεις ή να βαλεις κανονικα εσωρουχα.εγω περιττο εξοδο θεωρησα τα καλυμματα του κρεββατιου και οχι τα αλλα.αν και την 3 μερα εβαλα δικα μου εσωρουχα και δικες μου σερβιετες.οταν πας στο δωματιο οπως εχω πει παραπανω ερχονται με 2 πακετα(1 με σερβιετες ,ενα με βρακακια,πετσετες και το τηλεκοντρολ)δεν με ρωτησαν αν τα θελω ή οχι αλλα μου ηταν χρησιμα.θα κοιταξω την αποδειξη αργοτερα και θα ξαναγραψω .εγω πληρωσα 1950,με εξετασεις μωρου μεσα και αυτες των 90 ευρω με καισαρικη βεβαια και 4κλινο με 2 τουαλετες.δεν ξερω αν παιζει και αυτο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

 

τι εννοεις οταν λες φωτογραφιες?

σας εβγαλαν το μωρο?εγω ρωτησα αν τα βγαζουν κλαι δεν μου δωσανε απαντηση.ποτε γεννησες?εγω 23-4-2010 και δεν ηξεραν τιποτα για φωτο.ηθελα και εγω να βγαλουν το νινι μου αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαρα,

 

αν δεν εχεις προβλημα μπορεις να γραψεις αναλυτικα τι & ποσο σου χρεωσαν; Συμφωνω οτι ειναι ταλαιπωρια να τρεχεις για πανες, εσωρουχα 1 χρησης κλπ, αλλα εγω τα εχω ηδη! Ποτε ξανα θα χρησιμοποιησω τα 1 χρησης βρακακια, αν παρω αυτα του μαιευτηριου θα πανε τσαμπα τα λεφτα που εδωσα για οσα εχω ηδη.

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...