Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτικη ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;


Evakimou

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 627
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ζήσουν τα παιδάκια σε όλες τις νέες μανούλες! Σας "ακούω" ενθουσιασμένες και πώς να μην είστε εφόσον κρατάτε στα χεράκια σας αυτο που εννέα μήνες μεγάλωνε μεσα στη κοιλίτσα σας! Με το Γαία όλα καλά.... οπότε.... τέλος καλά όλα καλά! Καλή συνέχεια σε όλες μας κι εδώ θα μαστε και θα τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ κάποιες ερωτήσεις;έτυχε να κάνει καμιά σας doppler στο γάια;πόση ώρα κράτησε και πόσο κόστισε;ο γιατρό σας ήταν μέσα ή μόνο ό γιατρός που έκανε τον υπέρυχο;ήτανε σχολαστικός;ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ειναι και πρωινο επισκεπτηριο? νομιζα οτι ειχε μονο απογευμα... οποτε ο μπαμπας ελευθερια μπορεσε να δει το μωρο?

 

Ναι μπόρεσε, ερχόταν κατά τις 11 το πρωί και καθόταν μέχρι τις 3. Τον μπέμπη το έφερναν κατά τις 1 οπότε τον έβλεπε δύο ωρίτσες.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ κάποιες ερωτήσεις;έτυχε να κάνει καμιά σας doppler στο γάια;πόση ώρα κράτησε και πόσο κόστισε;ο γιατρό σας ήταν μέσα ή μόνο ό γιατρός που έκανε τον υπέρυχο;ήτανε σχολαστικός;ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

 

Τις ίδιες ερωτήσεις έχω κι εγώ αλλά θα μου λυθούν την άλλη εβδομάδα που θα πάω να κάνω αυτη την εξέταση στο Γαία, οπότε υπομονή μέχρι τότε, εκτος αν μας απαντήσει κάποια άλλη μανουλίτσα μέχρι τότε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να είναι πάντα γερά και δυνατά!

Χαίρομαι που οι εντυπώσεις από το ΓΑΙΑ είναι θετικές γιατί έτσι επιβεβαιώνεται ο γιατρός μου ο οποίος μου είπε πως εκεί δεν πρόκειται να μου λείψει τίποτα. Γεννάω γύρω στις 20 με 25 Ιουλίου κι έτσι όσο περνάει ο καιρός και τα θετικά μηνύματα γίνονται περισσότερα τόσο ησυχάζω!

Φιλιά σε όλες!!!!!

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια νεα μαθαινω!!!!

να σας ζησουν τα μωρακια κοριτσακια!!!!!

να ρωτησω κατι κοριτσια...

απο υγειονομικο υλικο στο γαια τι παρεχουν;;;θελω να πω σου δινουν σερβιετες και εσωρουχα μιας χρησης ετσι δεν ειναι;;;σαμπουαν αφρολουτρα;;;

ρωταω γιατι φτιαχνω το βαλιτσακι μου....

Link to comment
Share on other sites

απο υγειονομικο υλικο στο γαια τι παρεχουν;;;θελω να πω σου δινουν σερβιετες και εσωρουχα μιας χρησης ετσι δεν ειναι;;;σαμπουαν αφρολουτρα;;;

ρωταω γιατι φτιαχνω το βαλιτσακι μου....

Με το που σε πανε στο δωματιο και ξαπλωνεις αρχιζουν και ερχονται με τις πανες και τα εσωρουχα μιας χρησεως. τιποτα αλλο.τα αλλα ηταν δικα μου.σαμπουαν,αφρολουτρο,οδοντοπαστες κλπ.παρε και καλυμματα τουαλετας μιας χρησεως αν και καθαριζουν συνεχεις τις τουαλετες.εγω ημουνα σε 4κλινο με 2 τουαλετες και εμπαιναν 3 φορες τη μερα και καθαριζαν ακομη και αν ηταν πεντακαθαρες τα ξαναεκαναν.ασε που παρολο που ημουνα καισαρικη καθε μερα με σηκωνανε για να μου φτιαξουν το κρεββατι μου.ενα πρωι κοιμωμουνα βαθεια και λεω αφηστε το βρε κοριτσια ΟΧΙΙΙΙ απαντησαν με σηκωσανε αλλαξανε τα καθαρα μου σεντονια και μου βαλανε αλλα παντακαθαρα.αν και ημουνα με καισαρικη ακομη και αν δεν ειχαν λερωθει με λοχεια αυτες αλλαζανε τα καθαρα με αλλα καθαρα

πολυ καλο λοιπονβ και απο υγειονομικης πλευρας

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τα ρούχαλακια του μωρου;το ντύνουν αυτοί;η πρέπει να πάρω διαφορά φόρμακια μαζί εκτός απ τα ρούχα εξόδου του;

 

Μόνο τα ρούχα εξόδου του χρειάζεσαι. Για τα μωρά έχουν τα συνηθισμένα νυχτικάκια που έχουν σε όλα τα μαιευτήρια. Μέχρι και πανούλα είχαν μέσα στο πυρεξάκι που τα έφερναν για να το κρατάμε αγκαλιά.

line_m121_beg_boy_time_1272254400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_flow_rose_beg_39_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο τα ρούχα εξόδου του χρειάζεσαι. Για τα μωρά έχουν τα συνηθισμένα νυχτικάκια που έχουν σε όλα τα μαιευτήρια. Μέχρι και πανούλα είχαν μέσα στο πυρεξάκι που τα έφερναν για να το κρατάμε αγκαλιά.

α ωραια γιατι το χα ενα αγχος που δε ξερω καν τι φορανε στα μωρακια εχω μπερδευτει, φορμακια,εσωρουχακια, ολοσωμα, κοντομανικα...ουφ!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

line_wave_beg_16_time_1216872000_text_e720ece1f1e9e1ededeff5ebe120eceff520e5e9ede1e920323120ece7edf9ed.gif

 

τελικα σου παρεχουν τα παντα,μεχρι και πετσετες για τη μητερα 2 τον αριθμο,δεν θα ειχανε τα παντα για το μωρο?

βεβαια εγω ειχα παρει και πανακια μαζι μου για την μπεμπα δηλ.αμα λερωνοταν απο το γαλα ή για να την ακουμπαω στον ωμο μου .ειχα παρει 6 και δεν με εφτασαν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

line_wave_beg_16_time_1216872000_text_e720ece1f1e9e1ededeff5ebe120eceff520e5e9ede1e920323120ece7edf9ed.gif

 

τελικα σου παρεχουν τα παντα,μεχρι και πετσετες για τη μητερα 2 τον αριθμο,δεν θα ειχανε τα παντα για το μωρο?

βεβαια εγω ειχα παρει και πανακια μαζι μου για την μπεμπα δηλ.αμα λερωνοταν απο το γαλα ή για να την ακουμπαω στον ωμο μου .ειχα παρει 6 και δεν με εφτασαν κιολας.

τι πανακια εννοεις?πετσετουλες?η' αυτα που ειναι σαν σεντονακια αγκαλιας?

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! 3.860 kg βγήκε ο παίδαρος! Λοιπόν ζήτησα στη ρεσεψιόν 4κλινο με 2 τουαλέτες και μου είπαν ότι θα το σημειώσουν. Αρχικά με προωρίζαν για 2κλινο καθώς δεν υπήρχε ελεύερο δωμάτιο, αλλά μέχρι να ανέβω στο δωμάτιο άδειασε θέση σε 4κλινο με 1 τουαλέτα δυστυχώς. Συμφωνώ με τα όσα έχουν προαναφερθεί, άψογο προσωπικό, πολύ υπέρ του θηλασμού και γενικώς ένιωθες ότι δεν υπάρχει αυτή η εκμετάλλευση που υπάρχει π.χ. στο Ιασώ που έχω να συγκρίνω. Τέλειο και το ότι διαλέγεις φαγητό από 3 διαθέσιμα πιάτα. Όσον αφορά στην τιμή, εμείς πληρώσαμε 1.900? με καισαρική.

Τέλος, αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο από όλα, ήταν το γεγονός ότι η αναισθισιολόγος (έγκυος στις μέρες τις!) ήταν δίπλα μου σε όλη τη διάρκεια και ένιωθα απόλυτη ασφάλεια που την είχα εκεί, άψογη στη δουλειά της και γλυκύτατη.

Τις καλύτερες εντυπώσεις μου άφησε το Γαία και χαίρομαι που τελικά το επέλεξα.

Αν έχετε οποιαδήποτε απορία πείτε μου.

Υ. Γ. Nanana δεν αφήνουν όλη την ημέρα επισκεπτήριο (και καλά κάνουν). Αν θέλει κάποιος μπορεί να μείνει 1-2 ώρες παραπάνω αλλά ως εκεί. Δηλαδή το επισκεπτήριο το μεσημέρι τελείωνε στις 13:00 και ερχόταν ο σεκιούριτι και τους έβγαζε όλους (μπαμπάδες και γιαγιάδες δηλαδή) έξω στις 15:00 και τους έλεγε ότι μπορούν να ξαναέρθουν στις 18:00.

ελεθερία, πώς και πληρώσατε 1900 για καισαρική;έχουν πέσει και άλλο οι τιμές;

 

επίσης κάπου είχες πει οτι σου είχαν ζητήσει προκαταβολικά 2 φυάλες αίμα λόγω καισαρικής.τελικά τι έγινε; όντως πήγες ή δεν σου τις ζήτησαν;

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

τι πανακια εννοεις?πετσετουλες?η' αυτα που ειναι σαν σεντονακια αγκαλιας?

 

πετσετουλες στο jumbo της ειχα παρει που ειναι 3 μαζι....ασπρες με τρεσσα πρασινη,πορτοκαλι,κιτρινη.ειναι πολυ βολικες.ειχα παρει και 2 αγκαλιας αλλα σου εχουν και κει πεντακαθαρες μεσα στο καλαθακι του μωρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πετσετουλες στο jumbo της ειχα παρει που ειναι 3 μαζι....ασπρες με τρεσσα πρασινη,πορτοκαλι,κιτρινη.ειναι πολυ βολικες.ειχα παρει και 2 αγκαλιας αλλα σου εχουν και κει πεντακαθαρες μεσα στο καλαθακι του μωρου.

α οκ, σέυχαριστω θα επισκεφτω τα jumbo και θα τις βρω.:D

ασχετο- και μια γνωστη μου που ειχε γεννησει στο γαια με καισαρικη πριν λιγους μηνες 1850 πληρωσε δε ξερω μηπως δεν εκανε επισκληρηδιο? η' τιποτα εξετασεις? δεν τη ρωτησα γιατι τοτε δεν ηξερα οτι θα γεννησω κι εγω στο γαια.

Link to comment
Share on other sites

α οκ, σέυχαριστω θα επισκεφτω τα jumbo και θα τις βρω.:D

ασχετο- και μια γνωστη μου που ειχε γεννησει στο γαια με καισαρικη πριν λιγους μηνες 1850 πληρωσε δε ξερω μηπως δεν εκανε επισκληρηδιο? η' τιποτα εξετασεις? δεν τη ρωτησα γιατι τοτε δεν ηξερα οτι θα γεννησω κι εγω στο γαια.

 

Εγώ το Μάρτη με καισαρική πλήρωσα 2100 (μαζί με κάτι extra εξετάσεις που κόστιζαν 90?). Δηλαδή θα ήταν 2000?.

Άρα το 1900 και 1850 μου κάνουν εντύπωση.

9ca39a6803.png
Link to comment
Share on other sites

λετε δηλαδη να χτυπανε οτι να ναι στις τιμες?

κανονικα εμενα ηταν 2150 αλλα λογω εκπτωσεις του αντρα μου που ειναι κτηνιατρος πληρωσα 1950 τελικα.καισαρικη-επισκληριδιο και ολες τις εξετασεις του μωρου.εμενα μου φανηκε καλα γιατι πριν 2 χρονια στο μητερα και με εκπτωση μου ειχε στοιχισει 2250.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό http://www.facebook.com/gaiamaternity?v=app_2347471856. λέτε να άλλαξαν τελικά;ή μήπως δεν περιλαμβάνονται οι εξετάσεις του μωρού, οπότε έρχετε μία η άλλη;]

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό http://www.facebook.com/gaiamaternity?v=app_2347471856. λέτε να άλλαξαν τελικά;ή μήπως δεν περιλαμβάνονται οι εξετάσεις του μωρού, οπότε έρχετε μία η άλλη;]

 

Ακριβώς!

Αυτές τις τιμές σου δίνουν τηλεφωνικά και σου λένε να υπολογίζεις περί τα 200? τις εξετάσεις του μωρού!

9ca39a6803.png
Link to comment
Share on other sites

Με το που σε πανε στο δωματιο και ξαπλωνεις αρχιζουν και ερχονται με τις πανες και τα εσωρουχα μιας χρησεως. τιποτα αλλο.τα αλλα ηταν δικα μου.σαμπουαν,αφρολουτρο,οδοντοπαστες κλπ.παρε και καλυμματα τουαλετας μιας χρησεως αν και καθαριζουν συνεχεις τις τουαλετες.εγω ημουνα σε 4κλινο με 2 τουαλετες και εμπαιναν 3 φορες τη μερα και καθαριζαν ακομη και αν ηταν πεντακαθαρες τα ξαναεκαναν.ασε που παρολο που ημουνα καισαρικη καθε μερα με σηκωνανε για να μου φτιαξουν το κρεββατι μου.ενα πρωι κοιμωμουνα βαθεια και λεω αφηστε το βρε κοριτσια ΟΧΙΙΙΙ απαντησαν με σηκωσανε αλλαξανε τα καθαρα μου σεντονια και μου βαλανε αλλα παντακαθαρα.αν και ημουνα με καισαρικη ακομη και αν δεν ειχαν λερωθει με λοχεια αυτες αλλαζανε τα καθαρα με αλλα καθαρα

πολυ καλο λοιπονβ και απο υγειονομικης πλευρας

 

ευχαριστω κοριτσακι μου...

Link to comment
Share on other sites

ελεθερία, πώς και πληρώσατε 1900 για καισαρική;έχουν πέσει και άλλο οι τιμές;

 

επίσης κάπου είχες πει οτι σου είχαν ζητήσει προκαταβολικά 2 φυάλες αίμα λόγω καισαρικής.τελικά τι έγινε; όντως πήγες ή δεν σου τις ζήτησαν;

 

Ο γιατρός μου, μου είπε εξαρχής 1850€ το 4κλινο και 2050 το 3κλινο όλα μαζί για καισαρική και τελικά πλήρωσα 1900€ (είχα πάρει μια κρέμα για τις θηλές και κάτι άλλο). Αίμα δώσαμε τελικά 2 φιάλες αν και δε χρειάστηκε.

Δε ξέρω τι τιμές ίσχυαν τους προηγούμενους μήνες ούτε μίλησα με το μαιευτήριο για τις τιμές, μου τις είπε εξαρχής ο γιατρός μου.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...