Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ PHILLIPS AVENT


Recommended Posts

Κορίτσια έχω νευριάσει πολύ! Πριν από 10 μέρες αγόρασα από τα mothercare Θεσσαλονίκης ένα πακέτο με τον εν λόγο αποστειρωτή,θερμαντήρα και μπιμπερό στα 149 ευρώ.Γυρίζω σπίτι ξεπακετάρω, περιεργάζομαι και ανακαλύπτω ότι το φις του καλωδίου είναι αγγλικό και φυσικά δεν μπορεί να μπεί στις δικές μας πρίζες και να λειτουργήσει το μηχάνημα. Τους παίρνω απευθείας τηλέφωνο και μου λένε α ξέρετε ξέχασε να σας πει η κοπέλα ότι μερικές συσκευασίες έρχονται απευθείας από αγγλία για αυτό είναι έτσι και μην στεναχωριέστε θα σας δώσουμε αντάπτορες απλά δεν έχουμε τώρα σε δυό μέρες θα έρθουν. Λέω κομμάτια να γίνει θα περιμένω δύο μέρες. Από τότε πέρασαν 2 εβδομάδες και φυσικά ακόμη περιμένω... Τους ξαναπαίρνω τηλ και μου λένε δεν ήρθαν και δεν ξέρουμε και πότε θα έρθουν και αν το χρειάζομαι άμεσα. Εντάξει εγώ γεννάω μέσα στον Μάρτιο αλλά είναι κατάσταση αυτή? Δηλαδή εάν το χρειαζόμουν άμεσα τι θα γινόταν?Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να πουλήσουν. Από την μια πλευρά δεν έχω ψυχολογία για καβγάδες και ιστορίες από την άλλη είμαι μέσα στα νεύρα και δεν ξέρω πως να αντιδράσω:evil::evil::evil:. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο με αυτήν την μάρκα? Τι θα κάνατε στην θέση μου?Σόρρυ για το μεγάλο ποστ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι πηραμε ακριβως το ίδιο πακετο απο Θεσ.νικη! Εγω το ειχα παραγγειλει απο τον Οκτωβρη κ μου ηρθε πριν 3 βδομάδες, μεσα στην σακούλα μου είχαν βάλει τους ανταπτορες γιατι κ σε μενα ηταν αγγλικου τυπου. Το θεμα το δικο μου είναι οτι ενω το ανοιξαμε το περιεργαστηκαμε όλα καλά, ελα ντε ομως που τωρα αποφασισαμε να το βαλουμε να δουλέψει κ βρηκαμε οτι είναι ραγισμενο σε ένα σημειο! Εγω γενναω απο μέρα σε μέρα οποτε δεν θελω να μπω σε διαδικασιες επιστροφης αφου δουλευει μια χαρα! Παντως εσυ περιμενει να σου στειλουν τους ανταπτορες κ αν βλεπεις οτι αργουν πιεσε τους με τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

εγω τον εχω!!!

κοιτα...αυτο που λες με την πριζα δε το παθα!

μπαινει κανονικα....αλλα γενικως δεν τρελαθηκα κιολας με τον αποστειρωτη!

ειναι κοντος κ χωράει μπουκάλια μόνο της anent ...και οταν ειχα ρωτησει, μου παν τα παιρνει ολα...καλα τα chicco τα ψηλα ουτε κατα διάνοια:evil:...μόνο πλαγια μπαινουν!

κ μετα από κανα μηνα αρχισε να μου μαζευει κάτι σαν πρασινάδα κατω!!

υποτιθετε οτι αποστειρωνει, ε οχι να μαζευει κ διάφορα:evil:

κ τωρα τελευταια , τη ποσοτητα που βαζω (που φυσικα ηταν αυτη που συνιστούσαν αυτοι) απο θέμα νερού για να αποστειρωσει μετα την αποστειρωση βρισκω κ παραπάνω νερό μεσα!!!!

κ γω απο τα mothercare τον πηρα επαρχια, ακομα δεν ειπα τιποτα, αλλα αν παω να ξαναψωνισω κάτι που σιγουρα θα τυχει θα τους το πω!!! ...σε κανα 2μηνο το πολυ θα την κοψω την αποστειρωση γιατι θα παμε παιδικό κ να ναι καλα κ η μαμα μου που βραζει τα μπουκάλια με τον πατροπαράδατο τρόπο , μέσα στη κατσαρόλα με βραστό νερό!!!!!

για μενα τωρα που ειναι ακομα νωρίς να τους το πεις!!!!

εμενα εμφανιστηκαν πιο μετα τα προβλήματα ε κ το αφησα.........

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον έχω! Τον πήρ από ένα αγγλικό site. Πήρα βέβαια αντάπτορα για νακάνω την μετατροπή. Το χρησιμοποιώ αρκετά συχνα αλλά δεν μου έπιασε πρασινάδα. Βέβαια μετά από 2 χρήσεις πετάω το νερο, τον καθαρίζω και μετά προσθέτω νέο. Τώρα για την συμπερφόρα στα Mothercare, είναι φυσικά απαράδεκτη συμπεριφορά, εγώ θα έκανα κάποιο σχόλιο!

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή εάν το χρειαζόμουν άμεσα τι θα γινόταν?

 

Απλά θα αγόραζες από την αγορά έναν αντάπτορα και θα τελείωνε η υπόθεση...Κυκλοφορούν στα διάφορα μαγαζιά με ηλεκτρολογικό εξοπλισμό τέτοιοι αντάπτορες...Δεν είναι και να πελαγώσεις.Έχω άπειρες συσκευές από Αγγλία, από πιστολάκι για μαλλιά μέχρι και το baby monitor της μικρής και για όλα αγόρασα εγώ αντάπτορες.

 

Τώρα, για τη συμπρειφορά στο μαγαζί, είναι άλλο θέμα...

 

Επίσης, για την ποιότητα του αποστειρωτή, εγώ ήμουν ευχαριστημένη, αν και θήλαζα και τον χρησιμοποιούσα σπάνια έως καθόλου και έτσι δεν ξέρω τι γίνεται με καθημερινή χρήση. Όσες φορές χρειάστηκα να αποστειρώσω, ήταν μια χαρά και πολύ γρήγορος. Όσο για αυτό

ειναι κοντος κ χωράει μπουκάλια μόνο της anent ...και οταν ειχα ρωτησει, μου παν τα παιρνει ολα...καλα τα chicco τα ψηλα ουτε κατα διάνοια:evil:...μόνο πλαγια μπαινουν!

προσωπικά απλά έβγαζα την πάνω-πάνω γαλάζια "πλάκα" και όλα μπαίναν μια χαρά!!!!!!Φαντασία θέλει για το πώς να τα τοποθετήσεις και δεν υπάρχει πρόβλημα.Ακόμα και της chicco με το στραβό λαιμό έχω αποστειρώσει εκεί-όρθιο εννοείται!!!!- οπότε ή περίμενε τον αντάπτορα ή αγόρασε έναν και έκλεισε το θέμα.

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είχα πάρει τον θερμαντήρα μπιμπερό της AVENT από mothercare και μου έσβηνε μετά από κάποιες χρήσεις (τον είχα χρησιμοποιήσει δηλαδή) το πήγα πίσω στο κατάστημα τους είπα το πρόβλημα μου και μου το άλλαξαν επιτόπου! Δεν είχα κανέναν πρόβλημα.

 

maraki1980 εγώ στη θέση σου θα το άλαζα να πάρω ένα άλλο, μη σκας για τέτοια και στεναχωρείς το μπεμπε!

 

sabrina το παραπάνω νερό που βρίσκεις είναι από τους εγκλωβισμένους υδρατμούς.

Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένη από τη μάρκα και μου αρέσουν και σαν αισθητική!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θα ήθελα και εγώ να παραγγείλω τον θερμαντήρα IQ της Avent απο Αγγλία γιατι εδώ τον βρίσκω 90 Ευρω.Μπορείται να μου πείτε απο ποιο site τον παραγγείλατε και σε τι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να παραγγείλω τον θερμαντήρα IQ της Avent απο Αγγλία γιατι εδώ τον βρίσκω 90 Ευρω.Μπορείται να μου πείτε απο ποιο site τον παραγγείλατε και σε τι τιμή?

 

Εδω ειναι ο απλος (στελνει Ελλαδα) και

εδω ειναι ο ηλεκτρονικος (τσεκαρε αν στελνει Ελλαδα)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εδω ειναι ο απλος (στελνει Ελλαδα) και

εδω ειναι ο ηλεκτρονικος (τσεκαρε αν στελνει Ελλαδα)

 

Ποια είναι η διαφορά;

 

Λέω να πάρω αυτόν

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF276-01-Steriliser/dp/B003P9WSVW/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1302675764&sr=1-1

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσον αφορα το καλωδιο μην μπειτε στον κοπο να παρετε ανταπτορα πηγενετε σε ενα μαγαζι με υπολογιστες και ζητηστε ενα καλωδιο που συνδειες τον πυργο στο ρευμα!η στην τελικη παρτε το μαζι το ειδη υπαρχον και δειχτε το στον πωλητη.και πιο φτηνο ειναι και πιο μακρύ θα είναι!ουτε ανταπτορες ουτε τιποτα.λογικα ολο και καπου θα εχετε ενα τετοιο καλώδιο μες στο σπιτι αν εχετε υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το καλωδιο μην μπειτε στον κοπο να παρετε ανταπτορα πηγενετε σε ενα μαγαζι με υπολογιστες και ζητηστε ενα καλωδιο που συνδειες τον πυργο στο ρευμα!η στην τελικη παρτε το μαζι το ειδη υπαρχον και δειχτε το στον πωλητη.και πιο φτηνο ειναι και πιο μακρύ θα είναι!ουτε ανταπτορες ουτε τιποτα.λογικα ολο και καπου θα εχετε ενα τετοιο καλώδιο μες στο σπιτι αν εχετε υπολογιστή.

 

Nαι; Σήμερα τον παρήγγειλα τελικά κι είχα σκοπό να πάω για αντάπτορα. Αλλά για να λες πως και το καλώδιο του υπολογιστή κάνει προφανώς το έχεις δοκιμάσει.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγω τον εχω!!!

κοιτα...αυτο που λες με την πριζα δε το παθα!

μπαινει κανονικα....αλλα γενικως δεν τρελαθηκα κιολας με τον αποστειρωτη!

ειναι κοντος κ χωράει μπουκάλια μόνο της anent ...και οταν ειχα ρωτησει, μου παν τα παιρνει ολα...καλα τα chicco τα ψηλα ουτε κατα διάνοια:evil:...μόνο πλαγια μπαινουν!

κ μετα από κανα μηνα αρχισε να μου μαζευει κάτι σαν πρασινάδα κατω!!

υποτιθετε οτι αποστειρωνει, ε οχι να μαζευει κ διάφορα:evil:

κ τωρα τελευταια , τη ποσοτητα που βαζω (που φυσικα ηταν αυτη που συνιστούσαν αυτοι) απο θέμα νερού για να αποστειρωσει μετα την αποστειρωση βρισκω κ παραπάνω νερό μεσα!!!!

 

για μενα τωρα που ειναι ακομα νωρίς να τους το πεις!!!!

εμενα εμφανιστηκαν πιο μετα τα προβλήματα ε κ το αφησα.........

που απο κατω? μεσα στον αποστειρωτη ή στη βαση?

εγω τον καθαριζα μια φορα τη βδομαδα με απορρυπαντικο πιατων και μετα με ξυδι για τα αλατα, . απ εξω κ απο κατω το περνουσα καθημερινα με πετσετα ή σφουγγαρι γιατ το ειχα κοντα στο νεροχυτη και φοβομουν μην πιασει μουχλα

γενικα το μονο "προβλημα" ηταν που δε χωραει τα μεγαλα μπιμπερο και τα εβαζα στο πλαι

 

επισης ειχε κανονικο φις. απο τα μαδερκερ στα γιαννενα τον ειχα παρει γυρω στα 120 ευρω μαζι με 3 μπιμπερο πριν 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να παραγγείλω τον θερμαντήρα IQ της Avent απο Αγγλία γιατι εδώ τον βρίσκω 90 Ευρω.Μπορείται να μου πείτε απο ποιο site τον παραγγείλατε και σε τι τιμή?

αυτοσχεδιος θερμαντηρας:

σ ενα μπρικι ή μπολ βαζουμε ζεστο νερο (απο το θερμο που εχομε για το γαλα) αφηνουμε το μπιμπερο λιγα λεπτα εκει μεσα ι ετοιμο το ζεστο γαλατακι του μωρου!

 

αντιστοιχα για νακρυωσουμε το γαλα ριχνουμε στο μπωλ νερο απ το ψυγειο.

 

δεν ξερω αν για καποιο λογο σου εναι απαραιτητος, εγω τα λυπαμαι να τα δωσω τοσα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω τον αποστειρωτη και θερμαντηρα IQ Avent.

 

Ο αποστειρωτης ειναι κορυφαιος για εμενα...μου ελυσε τα χερια..για 5 μηνες αποστειρωνα 10 μπουκαλια καθε βραδυ(αρα εβαζα 2 φορες απανωτα)...Χωραει τελεια τα 250αρια φαρδια μπουκαλια χωρις προβλημα...Τα 330 μλ τι να τα αποστειρωσω????Δεν ξερω κανενα μωρακι να πινει μεγαλυτερη ποσοτητα απο 270 μλ σε ηλικια που συνεχιζει η αποστειρωση...οποτε δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα..

Αποστειρωσα ακομη και το ανοξειδωτο θερμος απλα το λεει στις οδηγιες οτι αυτο γινεται με ανοιχτο καπακι...

 

Ο θερμαντηρας στο γαλα σκονη δεν με βολεψε...αφηνε το γαλα κρυο ενω απεξω το μπουκαλακι ζεματαγε...Ομως δεν τον χαρισα ουτε τον πεταξα...Εδω κι εναν μηνα που αρχισαμε φρεσκο γαλα ειπα να του δωσω ξανα μια ευκαιρια διοτι ουτε να το διανοηθω να χρησιμοποιησω μπρικια,ματια,μπεν μαρι κλπ ιδιως στο πρωινο γαλα που το θελω ετοιμο σε dt..

Eεε...με εξεπληξε ευχαριστα...το γαλα μας ζεσταινεται τελεια στην επιθυμητη θερμοκρασια και πλεον τον χρησιμοποιω καθημερινα.

 

Και τα δυο μηχανηματα τα ειχα παρει απο εξωτερικο...το θερμαντηρα σε τιμη προσφορα τοτε...που εδω ουτε τον τελευταιο απο τα τζαμπο δεν βρισκεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτοσχεδιος θερμαντηρας:

σ ενα μπρικι ή μπολ βαζουμε ζεστο νερο (απο το θερμο που εχομε για το γαλα) αφηνουμε το μπιμπερο λιγα λεπτα εκει μεσα ι ετοιμο το ζεστο γαλατακι του μωρου!

 

αντιστοιχα για νακρυωσουμε το γαλα ριχνουμε στο μπωλ νερο απ το ψυγειο.

 

δεν ξερω αν για καποιο λογο σου εναι απαραιτητος, εγω τα λυπαμαι να τα δωσω τοσα λεφτα.

 

Kαι πως καταλαβαινουμε αν έχει φτάσει στη σωστή θερμοκρασία;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει ολη την σειρα της avent και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!!!!

Ο δε θερμαντηρας μου ελυσε τα χερια!!

Επειδη θηλαζω στην αρχη που ηταν αποκλειστικος ο θηλασμος χωρις στερεες τροφες,οταν η μικρη μου εγινε 40 ημερων επρεπε να γυρισω στην δουλεια!!

Ετσι εβγαζα γαλα με το θηλαστρο της avent και το αποθηκευα στα ειδικα δοχεια (της ιδιας σειρας) το οποιο αποθηκευα στην καταψυξη συνηθως για να εχει γαλα ο αντρας μου να της δινει!

Ετσι....εβγαζε το βαζακι απο την καταψυξη ...το εβαζε στον θερμαντηρα με την διαφορα αν ηταν π.χ. 80 ml το γαλα,εβαζε τον θερμαντηρα για 100 ml !Ετσι ερχοταν απευθειας στην σωστη θερμοκρασια!!!Ουτε αγχος μηπως ειναι κρυο ή πολυ ζεστο και ιδιως για τον αντρα μου ,που μια ανασφαλεια την ειχε στην αρχη γιατι την κραταγε μονος του ,ηταν το δεξι του χερι ο θερμαντηρας!!!

Το χρησιμοποιησαμε μεχρι τον 6ο μηνα μιας και μετα τα απογευματα που ελειπα ειχε αντικαταστησει το γαλα με κρεμα......αλλα θεωρω οτι τα εβγαλε τα λεφτα του και με το παραπανω!!!!!!

 

Οσο για τον αποστειρωτη παλι πολυ ικανοποιημενη!!!ουτε πρασσινιλες ουτε αλατα ουτε τιποτα!!!Μας εβγαλε ασπροπροσωπους!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει ολη την σειρα της avent και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!!!!

Ο δε θερμαντηρας μου ελυσε τα χερια!!

Επειδη θηλαζω στην αρχη που ηταν αποκλειστικος ο θηλασμος χωρις στερεες τροφες,οταν η μικρη μου εγινε 40 ημερων επρεπε να γυρισω στην δουλεια!!

Ετσι εβγαζα γαλα με το θηλαστρο της avent και το αποθηκευα στα ειδικα δοχεια (της ιδιας σειρας) το οποιο αποθηκευα στην καταψυξη συνηθως για να εχει γαλα ο αντρας μου να της δινει!

Ετσι....εβγαζε το βαζακι απο την καταψυξη ...το εβαζε στον θερμαντηρα με την διαφορα αν ηταν π.χ. 80 ml το γαλα,εβαζε τον θερμαντηρα για 100 ml !Ετσι ερχοταν απευθειας στην σωστη θερμοκρασια!!!Ουτε αγχος μηπως ειναι κρυο ή πολυ ζεστο και ιδιως για τον αντρα μου ,που μια ανασφαλεια την ειχε στην αρχη γιατι την κραταγε μονος του ,ηταν το δεξι του χερι ο θερμαντηρας!!!

Το χρησιμοποιησαμε μεχρι τον 6ο μηνα μιας και μετα τα απογευματα που ελειπα ειχε αντικαταστησει το γαλα με κρεμα......αλλα θεωρω οτι τα εβγαλε τα λεφτα του και με το παραπανω!!!!!!

 

Οσο για τον αποστειρωτη παλι πολυ ικανοποιημενη!!!ουτε πρασσινιλες ουτε αλατα ουτε τιποτα!!!Μας εβγαλε ασπροπροσωπους!!!!:lol:

 

Δηλαδή πήρες αυτά;

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=938&cat=83

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=962&cat=78

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=956&cat=81

 

Ίσως χρειαστώ κι εγώ και θέλω να είμαι ετοιμη. Μην ψάχνω τελευταία στιγμή.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήρες αυτά;

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=938&cat=83

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=962&cat=78

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=956&cat=81

 

Ίσως χρειαστώ κι εγώ και θέλω να είμαι ετοιμη. Μην ψάχνω τελευταία στιγμή.

 

 

Καλημερα!!

Ναι αυτα εχω παρει με την διαφορα στο θηλαστρο,ειχα παρει το ηλεκτρικο http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=955&cat=81. Μονο που περσυ που το πηρα εγω δεν το εβγαζε με φορητη μπαταρια(πραγμα εξυπνο και ειχαν τυχει καποιες φορες που θα ηθελα να εχει μπαταρια).Ριξε μια ματια απο τωρα να ξερεις τι θα παρεις!!!Με το καλο το μωρακι σου!!

Αααα....να σου πω οτι τα δοχεια φυλαξης αποστειρωνονται και τα χρησιμοποιω ακομη αποθηκευοντας πλεον το μεσημεριανο φαγητο της!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αααα....να σου πω οτι τα δοχεια φυλαξης αποστειρωνονται και τα χρησιμοποιω ακομη αποθηκευοντας πλεον το μεσημεριανο φαγητο της!!;)

 

Πού τα αποστειρώνεις; Στον αποστειρωτή των μπιμπερό;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πού τα αποστειρώνεις; Στον αποστειρωτή των μπιμπερό;

 

 

ναι στον αποστειρωτη κανονικα οπως τα μπιμπερο!Καλο σαπουνισμα πρωτα και μετα αποστειρωση.Επισης εβαζα κατα τον ιδιο τροπο και τις πιπιλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο γιατι εγω ακολουθησα αλλον τροπο...με το που αποστειρωνα τα μπουκαλια,τα εβγαζα ολα τα σφραγιζα και τα εβαζα στο ψυγειο οποτε τον αποστειρωτη τον χρησιμοποιουσα μονο μια φορα καθε βραδυ....

αλλα ας μας πουν κι οι αλλες κοπελες...

το θεμα ειναι οτι σε καθε κυκλο πρεπει να αλλαζεις το νερακι οποτε μαλλον δεν γινεται αυτο που λες...διαβασε τις οδηγιες εκει θα το λεει ξεκαθαρα...εγω ομως δεν θυμαμαι να αναφερεται κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

tamar, ποιον αποστειρωτη εχεις? τον IQ24? αυτος κανει αυτοματα κυκλους αποστειρωσης καθε 6 ωρες. Δεν κανεις κατι εσυ.

 

Απλα στις οδηγιες γραφει οτι αν ανοιχθει το καπακι παυει να θεωρειτε αποστειρωμενο το μπουκαλι (και καλα οτι μολυνεται απο τον αερα).

 

Αν εχεις τον απλο πρεπει καθε φορα να πατας το κουμπακι για να ξεκινησει η αποστειρωση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πώς λειτουργεί ο αποστειρωτής; Όταν ανοίγω το καπάκι και παίρνω ενα μπιμπερό ή βάζω ένα μπιμπερό η αποστείρωση ξεκινά απο την αρχή;

 

 

Απο την στιγμη που ανοιγεις το καπακι παυει να ισχυει η αποστειρωση!Πρεπει αμεσα να αποθηκευσεις τα μπιμπερο (εγω τα εβαζα στο ψυγειο......αλλη ειχα ακουσει σε ενα ντουλαπι).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...