Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από ενα ενδιαφέρον κάλεσμα ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • foulina

    foulina 113 δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 43 δημοσιεύσεις

  • elenik

    elenik 36 δημοσιεύσεις

  • mamina

    mamina 32 δημοσιεύσεις

βλεπω τα αγγλικα σου βελτιωνονται καθημερινα...

 

το θεμα ποιο ειναι?εχουμε αλλαξει θεμετικη ή απλα πυροδοτεις τη συζητηση?

Επειδη εχετε μαθει να διαβαζετε τα ποστ μου αποκλειστικα, αν διαβασετε το προηγουμενο θα δειτε οτι μου εγινε μια ερωτηση. Οσο για τα αγγλικα εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν ξερω αλλα οτι δεν με βοηθουν....Επειδη το συγκεκριμενο κειμενο το ειχα μεταφρασμενο, δεν ειχα φοβο να μεταφρασω κατι λαθος, και προς αποφυγη παρεξηγησεων παρεθεσα το πρωτοτυπο....αυτα......καλημερα σας......

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχετε μαθει να διαβαζετε τα ποστ μου αποκλειστικα, αν διαβασετε το προηγουμενο θα δειτε οτι μου εγινε μια ερωτηση. Οσο για τα αγγλικα εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν ξερω αλλα οτι δεν με βοηθουν....Επειδη το συγκεκριμενο κειμενο το ειχα μεταφρασμενο, δεν ειχα φοβο να μεταφρασω κατι λαθος, και προς αποφυγη παρεξηγησεων παρεθεσα το πρωτοτυπο....αυτα......καλημερα σας......

 

ναι και γιατι ειπαμε οτι το εβαλες? ποιο ειναι το θεμα?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση που σου εγινε παραπανω (δεν διαβαζουμε μονο τα ποστ σου) , σου εγινε για το ιδιο λογο ακριβως......γιατι τα λες αυτα που λες.....μηπως για να πυροδοτεις την ατμοσφαιρα!!!???

 

λεω μηπως.........????????

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δε πρεπει να λεω τιποτα λεω εγω τωρα......οταν βαζουν αλλοι για ακροτητες ελληνων δεν πειροδοτειται καμια συζητηση. Αν θελετε σχολιαζετε τα κειμενακια, αν απο την αλλη αρκειστε και αρεσκεστε να σχολιαζετε εμενα που παρεθεσα τα κειμενα αυτα, τι να πω....οτι δεν υπαρχει εμπαθεια? οκ δεν υπαρχει.....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φουλινα δεν υπαρχει καμμια εμπαθεια.

απλα ρωτησα ποιο ειναι το θεμα σε σχεση με το αρχικο τοπικ

γιατι το εβαλες και τι θες να μας πεις

το να βαζουμε ενα αρθρο χωρις να εξηγουμε τους λογους και να το αφηνουμε προς σχολιασμο δε το καταλαβαινω...απλα δειτε και αυτο ? οκ το ειδαμε ...οτι τι? πες μας που θες να καταληξεις

εξαλλου στα συγκεκριμενα θεματα που μιλαμε εσυ το κανεις συνεχεια αυτο

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φουλινα δεν υπαρχει καμμια εμπαθεια.

απλα ρωτησα ποιο ειναι το θεμα σε σχεση με το αρχικο τοπικ

γιατι το εβαλες και τι θες να μας πεις

το να βαζουμε ενα αρθρο χωρις να εξηγουμε τους λογους και να το αφηνουμε προς σχολιασμο δε το καταλαβαινω...απλα δειτε και αυτο ? οκ το ειδαμε ...οτι τι? πες μας που θες να καταληξεις

εξαλλου στα συγκεκριμενα θεματα που μιλαμε εσυ το κανεις συνεχεια αυτο

αγαπητη ολγα δεν εβαλα ενα αρθρο χωρις να εξηγησω, και σου λεω οτι υπηρξε ενας διαλογος με τη μαμινα που της λεω στο ποστ, ριξε μια ματια σε αυτο. Δεν ειπα ριξτε μια ματια. Αυτο το απλο πραγματακι.....ελπιζω να σε καλυψα

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Θες να ριξεις μια ματια εδω? http://www.edugate.gr/content/symfona-me-egkyklopaidiko-leksiko-tis-akadimias-epistimon-ton-tiranon-%C2%ABalbanika-ethnika-edaf

και αυτο...

FOCUS: What is your vision about the future of the Albanians in Southern Serbia and Macedonia?

Faton Klinaku: Just like in Macedonia, liberating wars were held in Presevo, Medvedja and Bojanovci too. There the war was held by the Army for the Liberation of Presevo, Medvedja and Bojanovci as the goals was these territories to join Kosovo since they are populated with Albanians. The war in Macedonia also aimed to liberate the Albanian people from the occupier since we view them as occupiers. Macedonians, Montenegrins, and the Serbs in Eastern Kosovo (editor’s note – Southern Serbia) are occupiers, and the Albanian people are living in the conditions of classical occupations in their own lands. That is why I think that Albanians could not guarantee their right’s observing by means of an agreement, and that the only way to do that is to live in their own state, and out state is Albania. Thye issue is different as far as the decision of the people of Kosovo is concerned. But speaking about the Albanians in Macedonia and Eastern Kosovo, it is clear that they live under classical occupation. The same refers to the Albanians in Greece, who live under the occupation of Greece since Greece denies recognizing their rights. We have always said that each action against the will of the Albanian people could cause different dangers on the Balkans. http://www.focus-fen.net/index.php?id=f1427, ισως και αυτο

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,2605355,00.html . Αν ειναι συνεντευξη ελληνα διευθυντη σχολειου στην αλβανια να τον πιστεψω ή οχι? Ποσοι ειναι πια ειναι οι αλβανοι καρατζαφερηδες?

 

Hello Foulina,

 

Σε απάντηση του ποστ σου,

 

Βρήκα το σιτε της Ακαδημίας Επιστημονων Αλβανίας http://www.akad.edu.al και οντος υπάρχει εκδοση "Εγκυκλοπαιδικό Λεξικό" , με την πρώτη ευκαιρία θα το αγοράσω, θα το διαβάζω και προσεχως θα σε ενημερώσω για το περιεχομενο.

 

Σχετικά με τον Faton Klinaku και τη συνεντευξη του (εχω διαβάσει παρόμοια στο δυαδικτιο δεκάδες) δεν το παίρνω στα σοβαρά, με αυτή την πλευρά να κοιμηθεί, τον θεωρώ συνάδελφο του Καρατζαφερη team.

 

Σχετικά με τη συνέντευξη του διευθυντή Ελληνικού σχολείου φυσικά και τον πιστευω. Το 1988 που εγω πηγαινα δημοτικό στην Αλβανία (εποχή Χότζα) τα κειμενα βιβλιων ήταν οπως περιγράφει ο κος διευθυντής και φαντάζομαι οτι ετσι εχουν παραμείνει εως σήμερα.

 

Εννοήται οτι είναι ντροπή και ΧΡΗΖΟΥΝ ΑΜΕΣΗΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΕΙΜΕΝΩΝ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ, ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ...ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ..ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΟΙ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΑ ΚΟΛΛΕΓΙΑ , Χ.........ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.

5Fhvp3.pngeVNwp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητη ολγα δεν εβαλα ενα αρθρο χωρις να εξηγησω, και σου λεω οτι υπηρξε ενας διαλογος με τη μαμινα που της λεω στο ποστ, ριξε μια ματια σε αυτο. Δεν ειπα ριξτε μια ματια. Αυτο το απλο πραγματακι.....ελπιζω να σε καλυψα

Αρα ηταν μονο για τη μαμινα.

Απο οσο ξερω εγω, γιατι δεν εχω και πολυ μεγαλη πειρα βαζοντας κατι σε ενα φορουμ ειναι προς δημοσια συζητηση...αλλιως κανουμε τσατ.

Δηλαδη αν ποσταρω κατι σε διαλογο με εσενα και το σχολιασει η αρια ή η νταλια απαγορευεται?γιατι δεν της το εστελνες σε προσωπικο μην τοτε?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρα ηταν μονο για τη μαμινα.

Απο οσο ξερω εγω, γιατι δεν εχω και πολυ μεγαλη πειρα βαζοντας κατι σε ενα φορουμ ειναι προς δημοσια συζητηση...αλλιως κανουμε τσατ.

Δηλαδη αν ποσταρω κατι σε διαλογο με εσενα και το σχολιασει η αρια ή η νταλια απαγορευεται?γιατι δεν της το εστελνες σε προσωπικο μην τοτε?

 

Ολγα μου δεν ειχα προβλημα κανενα με το να σχολιασετε το αρθρο μου...και ειτε ηταν σε κουοουτ ειτε οχι ο καθενας μπορουσε να σχολιασει. Εδω ομως δεν μπηκατε στον κοπο να σχολιασετε το αρθρο μου αλλα γιατι το εγραψα και ποιος ηταν ο σκοπος μου σε σχεση με το θεμα. Προφανως δεν μπεικατε στη διαδικασια να δειτε τι ειχε πει η μαμινα τι η φουλινα και τι δε ξερω και εγω ποιος. Α ποστ η φουλινα....γιατι το βαζεις φουλινα μηπως πυροδοτεις τη συζητηση φουλινα,κανουμε διαγωνισμα αγγλικων φουλινα,τα αγγλικα σου βελτιωνονται διαρκως φουλινα, για ποιο λογο φουλινα...γιαυτο μιλαω για εμπαθεια....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[YOU TUBE]dT0k-UShsuA&feature[/YOU TUBE]

 

5/2/2010 Παιδιά λυκείου καίνε σπίτι μεταναστών από το Μπαγκλαντές, που βρίσκεται στα "προάστια" της Σπάρτης, και καταγράφουν την επίθεσή τους. Εδώ είναι η πρώτη φάση.....

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα λοιπον ειναι αποκλειστικα οι κακοι ρατσιστες ελληνες.....υπαρχει ομως και η αλλη οψη του νομισματος

Αναστάτωσε το τμήμα αλλοδαπών του Δήμου Θεσσαλονίκης, απειλώντας τους υπαλλήλους με τσεκούρι! Ο λόγος για έναν αλλοδαπό, που με αυτό τον τρόπο απαίτησε να ανανεωθεί άμεσα η άδεια παραμονής του στη χώρα.

Στον χώρο βρίσκονταν άνδρες της Δημοτικής Αστυνομίας, οι οποίοι προσπάθησαν να τον συγκρατήσουν, καθώς έξαλλος και με τον πλέον... ανορθόδοξο τρόπο εκινείτο εναντίον των αρμόδιων για την έγκριση νέας άδειας παραμονής υπαλλήλων.

 

Η αστυνομία κλήθηκε εσπευσμένα και συνέλαβε τον άνδρα, ο οποίος οδηγήθηκε στο αυτόφωρο.

 

Από το zougla

http://egklimatikotita-allodapwn.blogspot.com

Ελπιζω να μην αρχισει η κοντρα του ποιοι κανουν τα πιο πολλα. Αρθρα και βιντεο μπορουμε να βρουμε ολοι απλετα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: πλάκα κάνεις έτσι???? :shock::shock::shock::shock::shock:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να το λες ειληκρινα και οχι ειρωνικα. Και οι δυο περιπτωσεις, και αυτη που ποσταρες εσυ και αυτη που ποσταρα εγω ειναι για μεγαλο σοκ. Παντου και παντα υπαρχουν ανεγκεφαλοι, αποτροπαιοι και εσχροι τυποι.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να το λες ειληκρινα και οχι ειρωνικα. Και οι δυο περιπτωσεις, και αυτη που ποσταρες εσυ και αυτη που ποσταρα εγω ειναι για μεγαλο σοκ. Παντου και παντα υπαρχουν ανεγκεφαλοι, αποτροπαιοι και εσχροι τυποι.

 

Όχι δεν ειρωνέυομαι καθόλου.

Απλός δεν κατάλαβα αν με το ένα περιστατικό δικαιολογείς το άλλο.

Ευχαριστώ που διευκρίνησες τι ενοέις και συμφωνώ μαζί σου σ'αυτό.

 

Υ.Γ. Το δικό μου θέμα είναι οι ρατσιστές και ο ρατσισμός γενικώς όποιοι κι όπου κι αν είναι.

 

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι φιλε μου (χωρις ειρωνια) ποτε δε θα το δικαιολογουσα. Στην ελλδα εχουμε μαθει το ενα λαθος να το δικαιολογουμε με αλλο λαθος. Αυτο ειναι που μας καταστρεφει, σε ολους τους τομεις. Αφου εκανε εκεινος αυτο και εγω θα κανω το αλλο, αφου πηρε με ρουσφετι ο ξαδελφος τη δουλεια θα ζητησω και εγω, αφου ο γειτονας πηρε με δανειο bmw και εγω θα παρω με δανειο mercendes και παει λεγοντας. Μηπως στα θεματα ρατσισμου απο τους ελληνες και στις επιθεσεις των αλλοδαπων δε γινετε το ιδιο. Βγηκα λιγο οφ το ξερω αλλα ειναι καταντια πια ολο αυτο.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Και στην κατάντια που περιγράφεις συμφωνώ.

Και θα προσθέσω ότι είναι καιρός σα λαός να αφήσουμε τα άλλοθι της κατάντιας γιατί δεν έχει παρακάτω γι'αυτή τη χώρα.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το αλοθι της καταντιας αυτο ειναι ακομα πιο πολυ καταντια.....Και εχει παρακατω για αυτη τη χωρα...μολις αφηχθεν με τα νεα μετρα της κυβερνησης (παλι οφ)

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα λοιπον ειναι αποκλειστικα οι κακοι ρατσιστες ελληνες.....υπαρχει ομως και η αλλη οψη του νομισματος

Αναστάτωσε το τμήμα αλλοδαπών του Δήμου Θεσσαλονίκης, απειλώντας τους υπαλλήλους με τσεκούρι! Ο λόγος για έναν αλλοδαπό, που με αυτό τον τρόπο απαίτησε να ανανεωθεί άμεσα η άδεια παραμονής του στη χώρα.

Στον χώρο βρίσκονταν άνδρες της Δημοτικής Αστυνομίας, οι οποίοι προσπάθησαν να τον συγκρατήσουν, καθώς έξαλλος και με τον πλέον... ανορθόδοξο τρόπο εκινείτο εναντίον των αρμόδιων για την έγκριση νέας άδειας παραμονής υπαλλήλων.

 

Η αστυνομία κλήθηκε εσπευσμένα και συνέλαβε τον άνδρα, ο οποίος οδηγήθηκε στο αυτόφωρο.

 

Από το zougla

http://egklimatikotita-allodapwn.blogspot.com

Ελπιζω να μην αρχισει η κοντρα του ποιοι κανουν τα πιο πολλα. Αρθρα και βιντεο μπορουμε να βρουμε ολοι απλετα.

 

Σκεψου τι θα του χουμε κανει του ανθρωπου!!!!!

 

εχετε ιδεα τι αναμονη (παρανομη) εχουν οι αιτησεις των μεταναστων...και 5 χρονια

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο και αν ειναι πως να το πω. Δηλαδη με την ιδια λογικη για το ποστ που εβαλε ο gavrias να ελεγε καποιος οτι σκεψου τι θα ειχαν κανει στους ανθρωπους εκει και εφτασαν σε αυτο το σημειο. Οσο επικυνδυνος ειναι ο ρατσισμος τοσο επικυνδυνο ειναι και αυτο που εκφραζεις. Και αντε να δεχτουμε οτι καποιος μπορει να κλεψει γιατι δεν εχει να φαει.Αλλωστε η αναμονη αυτη δεν ειναι το μονο παρανομο σε αυτη τη χωρα. Ας παρει ο καθενας ενα τσεκουρι ανα χειρας να το παιζει δεν ξερω και εγω τι. Να παει σε μια υπηρεσια με τσεκουρι ομως, να απειλησει? Εχεις συνειδητοποιησει τι λες, φαντασου τι του εχουμε κανει? Εμενα καλα με στολισατε σας ρατσιστρια μερικοι, αυτο εδω πως λεγετε τωρα?

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο και αν ειναι πως να το πω. Δηλαδη με την ιδια λογικη για το ποστ που εβαλε ο gavrias να ελεγε καποιος οτι σκεψου τι θα ειχαν κανει στους ανθρωπους εκει και εφτασαν σε αυτο το σημειο. Οσο επικυνδυνος ειναι ο ρατσισμος τοσο επικυνδυνο ειναι και αυτο που εκφραζεις. Και αντε να δεχτουμε οτι καποιος μπορει να κλεψει γιατι δεν εχει να φαει.Αλλωστε η αναμονη αυτη δεν ειναι το μονο παρανομο σε αυτη τη χωρα. Ας παρει ο καθενας ενα τσεκουρι ανα χειρας να το παιζει δεν ξερω και εγω τι. Να παει σε μια υπηρεσια με τσεκουρι ομως, να απειλησει? Εχεις συνειδητοποιησει τι λες, φαντασου τι του εχουμε κανει? Εμενα καλα με στολισατε σας ρατσιστρια μερικοι, αυτο εδω πως λεγετε τωρα?

 

μα εδω μιλαμε για την αγανακτηση ενος πολιτη απεναντι σε μια υπηρεσια , κατι που πολλοι εχουμε νιωσει , ανεξαρτητως αν ειναι αλλοδαπος ή οχι και το συγκρινεις με μια ρατσιστικη εγκληματικη πραξη ΠΑΙΔΙΩΝ.τι να πω?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

και το Παρισι οταν το εκαψαν οι μεταναστες αγανακτηση εξεφρασαν απεναντι σε μια κοινωνια που τους θεωρει πολιτες β κατηγοριας.

 

Δηλαδη τι???αν εισαι μεταναστης δε δικαιουσαι να ομιλεις ή να εξαγριωνεσαι?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγανακτηση ενος πολιτη? Οταν αγανακτουμε αντε να περνουμε ενα τσεκουρι και βουρ στο δημοσιο να βρουμε το δικιο μας. Οπως αυτα τα παιδια απο καπου πηραν τετοια παραδειγματα, ετσι και αυτος ο κυριος θα μαθει στα παιδια του πως να λυνουν τα προβληματα τους με τη βια. Αυτο ειναι το προβλημα. Τα παιδια γινονται καποια στιγμη ενηλικες που γαλουχουν και τα δικα τους παιδια που και αυτα μεγαλωνουν καποια στιγμη.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που λογω αυτου του αναλγητου συστηματος δεν μπορεσαν να πανε στην κηδεια της μανας τους ή στο αρρωστο παιδι τους??

τι μου λες τωρα?

και τι θα μπορουσαν να κανουν σε αυτα τα παιδακια στη Σπαρτη πουνα δικαιολογει μια τετοια πραξη που δεν την επικροτεις αλλα την κατανοεις?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...