Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

CATERING ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΟΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΥ.

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΓΙΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΕΤΗΙΜΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ, ΚΑΛΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΕΤΗΙΝΑ & EVENTS ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗ ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.

ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ CATERING. ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΔΙΑΜΑΣΤΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ. ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΓΙΑΣΜΑ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΕΥΚΑΡΠΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμείς βαφτίσαμε στον Άγιο Παντελεήμονα στην Ιασονίδου λίγο πάνω απ την καμάρα με catering από το γνωστό τσουρεκοζαχαροπλαστείο.. ήταν ΘΕΪΚΑ όλα! η εκκλησία μικρή αλλά όμορφη, ο προαύλιος άνετος, είχαμε 220 άτομα, και από το catering είχαν φέρει φανταστικά σταντ με ομπρέλες παρακαλώ... φάγανε όλοι καταευχαριστήθηκαν, περάσαμε τέλεια απλά... μου άρεσε που δεν επιτρεπόταν στολισμός στην εκκλησία (πέραν μιας απλής ανθοσύνθεσης για την κολυμβήθρα)

α και ΤΟ ΚΟΥΦΟ: μια απ τις εκκλησίες που δεν έχουν ταρίφα, έτσι??? ΄,τι προαιρείσθε,,, πως να μην σε κερδίσει κάτι τέτοιο... ;)

να και μια χρήσιμη λίστα:

http://www.infowedding.gr/ekklisies%20ieroi%20naoi.htm

 

καλησπέρα,

Εχουν περάσει πολλοί μήνες απο το μήνυμα σου αλλα πες μου σε παρακαλώ ποιο catering ειχες επιλέξει γιατί και εμεις θέλουμε να το κάνουμε τον Ιουνιο του 2012 και τώρα θα ξεκινήσω την εύρενα.!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα στη μικρη μου βαφτιση στο προφ ηλια πυλαιας !! πολυ ωραια εκκλησια και με κατεριγκ ! την εκανα 20 το βραδυ και καθησαμε μεχρι τις 12 το βραδυ ! ειχα και μια κοπελα που αποσχολουσε τα παιδια ειχαμε μουσικη και περασαμε ολοι καταπληκτικα! αν θες σου δινω πληροφοριες για οτι θες και το κετεριγκ μαας βγηκε πολυ οικονομικα;);)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Εχουν περάσει πολλοί μήνες απο το μήνυμα σου αλλα πες μου σε παρακαλώ ποιο catering ειχες επιλέξει γιατί και εμεις θέλουμε να το κάνουμε τον Ιουνιο του 2012 και τώρα θα ξεκινήσω την εύρενα.!!!

 

τερκενλής! με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλησπέρα, έχω χαθεί, ψάχνω απεγνωσμένα εκκλησίες που δέχονται catering στη θεσσαλονίκη, θέλουμε να βαπτίσουμε την μικρή μας 01/09/2013. Έχετε να μου προτείνετε κάποιες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κι εγώ νέα μανούλα και ετοιμάζουμε τη βάπτιση της μικρής μας! Σήμερα απογοητεύτηκα γιατί η εκκλησία που θέλαμε δεν έχει ημερομηνίες, οπότε ξαναψάχνω... Ξέρετε κάποια εκκλησία που να δέχεται catering? Έχω ψάξει για Κυρρίλου και Μεθοδίου, Αγ. Αλέξανδρος στο Κόδρα και δεν υπάρχουν μέρες! Στη Καλαμαριά υπάρχει κάποια άλλη??? Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα, επαναφερω το θεμα με αφορμη το ψαξιμο για τη βαπτιση του γιου μας.

 

Σκεφτομαστε να την κανουμε στην εκκλησια που παντρευτηκαμε, στον Ι.Ν. Αγ Αθανασιου στον Τριλοφο. Ξερεις κανεις εαν επιτρεπεται το catering στον προαυλιο χωρο;

 

Επισης, εκτος απο τα καλα λογια της myangel για τις υπηρεσιες του Τερκενλη εχει κανεις αλλος πληροφοριες για τον Τερκενλη ή αλλο catering που εμεινε ευχαριστημενος;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ενδιαφέρομαι και εγώ για catering στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά οικονομικό και ποιοτικό;:rolleyes:

Ευχαριστώ πολύ!!!

:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα!Προτείνω ανεπιφύλακτα τον Μίλτο(αλυσίδα ζαχαροπλαστείων).Στην δικιά μας βάπτιση,είχα πέντε είδη αλμυρών και δύο γλυκών για 80 άτομα,έδωσα 500 ευρώ μαζί με τα ποτά.Αυτό βέβαια που μου έκανε σούπερ εντύπωση ήταν το στρώσιμο των τραπεζιών με σταντ και ροτόντες,ροζ τραπεζομάντηλα,φαναράκια ,μπεζέδες και σμάρτις,ποτήρια και πιάτα εννοείται γυάλινα.Το σέρβις ήταν άψογο και τα παιδιά ευγενέστατα.Και στο τέλος ό,τι περίσσεψε μας το έδωσαν σε κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!Προτείνω ανεπιφύλακτα τον Μίλτο(αλυσίδα ζαχαροπλαστείων).Στην δικιά μας βάπτιση,είχα πέντε είδη αλμυρών και δύο γλυκών για 80 άτομα,έδωσα 500 ευρώ μαζί με τα ποτά.Αυτό βέβαια που μου έκανε σούπερ εντύπωση ήταν το στρώσιμο των τραπεζιών με σταντ και ροτόντες,ροζ τραπεζομάντηλα,φαναράκια ,μπεζέδες και σμάρτις,ποτήρια και πιάτα εννοείται γυάλινα.Το σέρβις ήταν άψογο και τα παιδιά ευγενέστατα.Και στο τέλος ό,τι περίσσεψε μας το έδωσαν σε κουτιά.

 

Πολυ καλή τιμη! Ειχε κανονικα τραπεζια που καθονταν ή μονο σταντακια για να ακουμπανε οι καλεσμενοι;

 

Πας σε οποιοδηποτε ζαχαροπλαστειο της αλυσιδας κ ζητας να σου δειξουν τι διαθετουν ή υπαρχει καποιο συγκεκριμενο γι' αυτο;

 

Κ αν επιτρεπεται σε ποια εκκλησια κανατε τη βαπτιση; Να εχουμε καμια εναλλακτικη εαν κατι στραβωσει με το ναο που θελουμε να κανουμε τη δικη μας.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα ήταν με σταντ,είχε όμως και δυο ροτόντες με καρεκλίτσες για γηραιότερους,έγκυες ,πονεμένους από τα παπούτσια:eek:!Ξέχασα να σου πω,έιχαν φτιάξει και τέντα για τον ήλιο!Εγώ είχα πάει στον Μίλτο στην Καλαμαριά,διάλεξα τα είδη που μου άρεσαν από τον κατάλογο και μου έστειλαν με μειλ την προσφορά.Η βάπτιση έγινε στην Κυρίλλου και Μεθοδίου.Με το καλό και σε εσάς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επαναφερω το θεμα με αφορμη το ψαξιμο για τη βαπτιση του γιου μας.

 

Σκεφτομαστε να την κανουμε στην εκκλησια που παντρευτηκαμε, στον Ι.Ν. Αγ Αθανασιου στον Τριλοφο. Ξερεις κανεις εαν επιτρεπεται το catering στον προαυλιο χωρο;

 

Επισης, εκτος απο τα καλα λογια της myangel για τις υπηρεσιες του Τερκενλη εχει κανεις αλλος πληροφοριες για τον Τερκενλη ή αλλο catering που εμεινε ευχαριστημενος;

 

Ευχαριστω.

 

Από τον Τερκενλή κάνω κάθε χρόνο τα πάρτυ των παιδιών μου, με catering στο σπίτι. Οι τιμές του είναι πολύ καλές, και η εξυπηρέτηση άψογη. Οι καλεσμένοι πάντα κατενθουσιασμένοι και πολλές φίλες μου τον προτίμησαν επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα ήταν με σταντ,είχε όμως και δυο ροτόντες με καρεκλίτσες για γηραιότερους,έγκυες ,πονεμένους από τα παπούτσια:eek:!Ξέχασα να σου πω,έιχαν φτιάξει και τέντα για τον ήλιο!Εγώ είχα πάει στον Μίλτο στην Καλαμαριά,διάλεξα τα είδη που μου άρεσαν από τον κατάλογο και μου έστειλαν με μειλ την προσφορά.Η βάπτιση έγινε στην Κυρίλλου και Μεθοδίου.Με το καλό και σε εσάς!

 

Από τον Τερκενλή κάνω κάθε χρόνο τα πάρτυ των παιδιών μου, με catering στο σπίτι. Οι τιμές του είναι πολύ καλές, και η εξυπηρέτηση άψογη. Οι καλεσμένοι πάντα κατενθουσιασμένοι και πολλές φίλες μου τον προτίμησαν επίσης.

 

Σας ευχαριστω πολυ!

La latina για τον Τερκενλη για το catering πας στο καταστημα κ σε ενημερωνουν εκει για επιλογες κ τιμες; Γιατι νομιζω οτι ειδα στο site του ενα τηλ που παιρνεις για το catering.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ!

La latina για τον Τερκενλη για το catering πας στο καταστημα κ σε ενημερωνουν εκει για επιλογες κ τιμες; Γιατι νομιζω οτι ειδα στο site του ενα τηλ που παιρνεις για το catering.

 

Με τηλέφωνο το κάνω, στη σελίδα έχει το νούμερο, μου στέλνουν προσφορά με μειλ και διαλέγω εδέσματα......μετά τα φέρνουν τη μέρα και την ώρα που είπαμε.....τέλεια εξυπηρέτηση, έχει τύχει και χειμώνα να μου φέρουν συσκευές με ειδικές φωτιές από κάτω για να κρατηθούν όλα ζεστά και δεν με χρέωσαν καν. Την τελευταία φορά που έκανα, ήταν και οι καλύτερες τιμές της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Με τηλέφωνο το κάνω, στη σελίδα έχει το νούμερο, μου στέλνουν προσφορά με μειλ και διαλέγω εδέσματα......μετά τα φέρνουν τη μέρα και την ώρα που είπαμε.....τέλεια εξυπηρέτηση, έχει τύχει και χειμώνα να μου φέρουν συσκευές με ειδικές φωτιές από κάτω για να κρατηθούν όλα ζεστά και δεν με χρέωσαν καν. Την τελευταία φορά που έκανα, ήταν και οι καλύτερες τιμές της αγοράς.

 

Πολυ ωραια! Εχω διαβασει κ αλλα θετικα σχολια για τον Τερκενλη. Σιγουρα θα παρω προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια εγώ τελικά κατέληξα στο

halkidiki catering services

 

γιατί μου έκανε την καλύτερη προσφορά από Μίλτο και Τερκενλή.

Τα φαγητά δοκιμασμένα γιατί αυτο το catering έκανα και στον γάμο μου ο οποίος έγινε Χαλκιδική. Η βάφτιση θα γίνει Θεσσαλονίκη και φέρνει κανονικά catering και εκτός Χαλκιδικής.

:D
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι τιμή πήρατε από τα catering και για πόσα άτομα; Σκέφτομαι να κάνω μετά την γαμοβάφτιση στο πατρικό μου το σπίτι που έχω μεγάλη αυλή.

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

Το halkidiki catering του λες τι θέλεις και σου βγαζει διαφορες τιμες. Π.χ. στο γαμο μου του ειπα οτι θελω να ειναι κατι ορθιο και τσιμπητο και μου εβγαλε διαφορες τιμες. Για τη βαφτιση του ειπα οτι θελω branch και μου εβγαλε τις αντιστοιχες τιμες. Απο σχεση ποιοτητας και τιμης ειμαι αρκετα ευχαριστημενη!Ελπιζω να βοηθησα!

:D
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email και περιμένω προσφορά. Απλώς δεν ήξερα τι να του διαλέξω. Κάτι σε μπουφέ ή κατι σε σερβιριζόμενο. Στο γάμο πόσα άτομα είχες. Μήπως θα γίνει ψιλοχαμος αν επιλέξω κάτι στα όρθια. Τι μενού είχες εσυ; Και ακόμα μια ερώτηση. Πήγες από εκεί για να δοκιμάσεις τα πιάτα;

Σ ευχαριστω πολύ!!

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

Στο γάμο είχα 200 άτομα περίπου.Μου βγήκε περίπου 8 ευρώ το άτομο χωρίς ποτά, με ποτά λογικά θα σου βγει λιγο παραπάνω απο τα 8 ευρώ.Είχαμε 7 η 8 αλμυρά και 3 γλυκά. Δεν είχε φέρει όμως εξοπλισμό, καθίσματα καρέκλες κτλ γιατί η ''δεξίωση'' έγινε σε beach bar και είχε ήδη τραπέζια και καρέκλες. Αν χρειάζεσαι και εξοπλισμό να υπολογίσεις παραπάνω έξοδο. Τα φαγητά δεν τα δοκίμασα, αλλά αν θέλεις να δοκιμάσεις νομίζω πως μπορείς. Από γεύσεις ολοι μου οι καλεσμένοι ήταν πολύ ευχαριστημένοι. Είχαμε σουβλάκια και μπιφτεκάκια μινι σε ξυλάκι, διαφορα αλμυρά σου με σαλάτες γέμιση, μίνι χοτ ντογκ, κισ λορεν, πιτσάκια και καποια ακόμη που δεν θυμαμαι και τρια διαφορετικα είδη γλυκών όλα πολύ νοστιμα.

Ελπίζω να βοήθησα!

:D
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω κ δεν είδα ότι είχαμε νέες απαντήσεις.

 

Sophie μήπως μπορείς να μας πεις τελικά πόσο σου βγαίνει το catering που κατέληξες κ περίπου τι περιλαμβάνει;

 

Τις προσφορές απο τα catering τις πήρες τηλεφωνικά;

 

Αυτή τη βδομάδα λέω να αρχίσω να ψάχνω κι εγω.

 

Τελικά τη βάπτιση θα την κάνουμε 31/8 12:30 στον Τριλοφο. Λέτε να σκασουμε; Η άλλη εναλλακτική ημερομηνία ήταν 21/9 κ μου φάνηκε αργά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...