Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

Καλησπέρα... Είμαι έγκυος 9 εβδομάδων κ ψάχνω γιατρό στο Ελενα.. Είχα κλείσει ραντεβού με τον κ. Σούλο και μου είπε πως δεν με αναλαμβάνει λόγω του ότι θα είναι διακοπές όταν θα μπω στον μήνα μου. Επειτα επικοινώνησα με τον κ. Κολλιοπουλου κ εκείνος δε θα με αναλάβει λόγω φόρτου εργασίας. Για να κλείσω ραντεβού στα απογευματινά θέλει περίπου 1 μήνα αναμονής. Κατέληξα τελικά να κλείσω ραντεβού με τον κ. Σπυριουνη. Έχει προσωπική εμπειρία κάποια κοπέλα με τον συγκεκριμένο γιατρό;;;οποία πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια για πείτε κανέναν γιατρο που να μη ζηταει φακελακι ή εστω να μην εχει ταρίφα.Πρωτου ξεκινησω με την εξωσωματικη θα μπορουσα να δω καποιον και να συνεχισω μαζι του αν μεινω εγκυος ή ειναι αποκλειστικα μαιευτηρες;;

Α και κατι αλλο να βρισκεις και ραντεβου σχετικα ανετα μη τον κυνηγάω...

Επεξεργάστηκαν by Cacao
Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Cacao είπε:

Κοριτσια για πείτε κανέναν γιατρο που να μη ζηταει φακελακι ή εστω να μην εχει ταρίφα.Πρωτου ξεκινησω με την εξωσωματικη θα μπορουσα να δω καποιον και να συνεχισω μαζι του αν μεινω εγκυος ή ειναι αποκλειστικα μαιευτηρες;;

Α και κατι αλλο να βρισκεις και ραντεβου σχετικα ανετα μη τον κυνηγάω...

Καλημέρα εγω εκανα εξωσωματική και γέννησα με τον Γαβαρη στο ελενα δεν ζητησε τιποτα ποτε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, markela88 είπε:

Καλημέρα εγω εκανα εξωσωματική και γέννησα με τον Γαβαρη στο ελενα δεν ζητησε τιποτα ποτε

Ευχαριστω!

Να σου πω.Σε ποια φαση τον ρωτησες;

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Cacao είπε:

Ευχαριστω!

Να σου πω.Σε ποια φαση τον ρωτησες;

Οταν με ρωτησε αν ηθελα να με παρακολουθεί εκείνος κατα την διαρκεια της κύησης τον ρωτησα αν θα με γεννουσε ο ιδιος μου απαντησε ναι οταν τον ρωτησα για χρηματα η απάντησή ηταν οτι ειναι Δημόσιο νοσοκομείο και δεν χρειάζεται να δωσω κατι .Μέχρι τελος ηταν μαζι μου και στην γεννά απο την αρχη μεχρη τελος και στης επόμενες μερες με εβλεπε τακτικά για μενα προσωπικά ειναι ενας πολυ καλος γιατρός και άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, markela88 είπε:

Οταν με ρωτησε αν ηθελα να με παρακολουθεί εκείνος κατα την διαρκεια της κύησης τον ρωτησα αν θα με γεννουσε ο ιδιος μου απαντησε ναι οταν τον ρωτησα για χρηματα η απάντησή ηταν οτι ειναι Δημόσιο νοσοκομείο και δεν χρειάζεται να δωσω κατι .Μέχρι τελος ηταν μαζι μου και στην γεννά απο την αρχη μεχρη τελος και στης επόμενες μερες με εβλεπε τακτικά για μενα προσωπικά ειναι ενας πολυ καλος γιατρός και άνθρωπος

Σ ευχαριστώ.Θα τον εχω υποψη μου:)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Γάβαρης μας απάντησε αρνητικά λόγω διακοπών τον Αύγουστο & καταλήξαμε στον Παυλάκη ο οποίος είναι ο μόνος που θα είναι τον Αύγουστο. Προς ενημέρωσή σας, μιλήσαμε με Παπαδή, Σούλο, Γάβαρη, Ξενογιάννη & Κανακάκη ενώ κάποιοι άλλοι απορρίφθηκαν λόγω προσωπικών λόγων. Γνωστό δεν είχαμε να μας συστήσει και απλά πήγαμε κανονικά χτυπώντας την πόρτα του κάθε γιατρού. Δεν ξέρουμε τι θα είχε γίνει αν είχαμε κάποια σύσταση αν και οι περισσότεροι μας είπαν ότι θα λείπουν λόγω θέρους!!! Οι εξετάσεις μας μέχρι στιγμής είναι ΟΚ (σχετικά) ενώ είμαστε ακόμα στην 15η εβδομάδα.

 

Θα ανοίξουμε άλλο ποστ για την εμπειρία ΠΑΥΛΑΚΗΣ-ΕΛΕΝΑ αφού περάσουμε κάποιο χρόνο μαζί του (δεν βρήκαμε κάτι ουσιαστικό με μια πρόχειρη αναζήτηση στο φόρουμ).

 

Να είστε όλες & όλοι καλά & καλή μας λευτεριά

 

Οι Πίτσιδες

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2019 at 9:08 ΜΜ, pitsides2009 είπε:

Τελικά ο Γάβαρης μας απάντησε αρνητικά λόγω διακοπών τον Αύγουστο & καταλήξαμε στον Παυλάκη ο οποίος είναι ο μόνος που θα είναι τον Αύγουστο. Προς ενημέρωσή σας, μιλήσαμε με Παπαδή, Σούλο, Γάβαρη, Ξενογιάννη & Κανακάκη ενώ κάποιοι άλλοι απορρίφθηκαν λόγω προσωπικών λόγων. Γνωστό δεν είχαμε να μας συστήσει και απλά πήγαμε κανονικά χτυπώντας την πόρτα του κάθε γιατρού. Δεν ξέρουμε τι θα είχε γίνει αν είχαμε κάποια σύσταση αν και οι περισσότεροι μας είπαν ότι θα λείπουν λόγω θέρους!!! Οι εξετάσεις μας μέχρι στιγμής είναι ΟΚ (σχετικά) ενώ είμαστε ακόμα στην 15η εβδομάδα.

 

Θα ανοίξουμε άλλο ποστ για την εμπειρία ΠΑΥΛΑΚΗΣ-ΕΛΕΝΑ αφού περάσουμε κάποιο χρόνο μαζί του (δεν βρήκαμε κάτι ουσιαστικό με μια πρόχειρη αναζήτηση στο φόρουμ).

 

Να είστε όλες & όλοι καλά & καλή μας λευτεριά

 

Οι Πίτσιδες

Εχεις πητ τον Αύγουστο;;Καλα που βρηκες κι αυτόν...Εγω δεν εβρισκα και ειχα πητ τελη Ιουλιου.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2019 at 9:08 PM, pitsides2009 said:

Τελικά ο Γάβαρης μας απάντησε αρνητικά λόγω διακοπών τον Αύγουστο & καταλήξαμε στον Παυλάκη ο οποίος είναι ο μόνος που θα είναι τον Αύγουστο. Προς ενημέρωσή σας, μιλήσαμε με Παπαδή, Σούλο, Γάβαρη, Ξενογιάννη & Κανακάκη ενώ κάποιοι άλλοι απορρίφθηκαν λόγω προσωπικών λόγων. Γνωστό δεν είχαμε να μας συστήσει και απλά πήγαμε κανονικά χτυπώντας την πόρτα του κάθε γιατρού. Δεν ξέρουμε τι θα είχε γίνει αν είχαμε κάποια σύσταση αν και οι περισσότεροι μας είπαν ότι θα λείπουν λόγω θέρους!!! Οι εξετάσεις μας μέχρι στιγμής είναι ΟΚ (σχετικά) ενώ είμαστε ακόμα στην 15η εβδομάδα.

 

Θα ανοίξουμε άλλο ποστ για την εμπειρία ΠΑΥΛΑΚΗΣ-ΕΛΕΝΑ αφού περάσουμε κάποιο χρόνο μαζί του (δεν βρήκαμε κάτι ουσιαστικό με μια πρόχειρη αναζήτηση στο φόρουμ).

 

Να είστε όλες & όλοι καλά & καλή μας λευτεριά

 

Οι Πίτσιδες

Πόσο σας καταλαβαίνω! ! Να προσθεσω επισης και ο Γιαλελης δεν αναλαμβάνει.. Σήμερα πήγαμε και εμεις σε 4 ιατρους  και δεν μας αναλαμβανουν γιατι είναι "η καρδιά του καλοκαιριού" ΠΗΤ ..  Αν έχετε νεότερα παρακαλώ ενημερώστε μας και εμάς!!.

 

Με το  καλο!..Καλή λευτεριά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά και ο Παυλάκης απορρίφθηκε για προσωπικούς λόγους (μιας και ήταν η μοναδική λύση στο Έλενα) και στραφήκαμε στο Αλεξάνδρας. Βρήκαμε άλλο γυναικολόγο εκεί και την ερχόμενη Πέμπτη θα κάνουμε το δεύτερο ραντεβού. 

 

Την μικρή εμπειρία Παυλάκης θα την μοιραστούμε όταν με το καλό γεννήσουμε. Δε θέλουμε να προδιαθέσουμε/ προκαταβάλουμε κανέναν (αλλά δυστυχώς για εμάς ήταν αρνητική).

 

Να είστε όλοι καλά.

 

Καλή λευτεριά σε όλες (& όλους ;)

 

Οι Πίτσιδες 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2019 at 12:04 AM, Irene8 said:

Πόσο σας καταλαβαίνω! ! Να προσθεσω επισης και ο Γιαλελης δεν αναλαμβάνει.. Σήμερα πήγαμε και εμεις σε 4 ιατρους  και δεν μας αναλαμβανουν γιατι είναι "η καρδιά του καλοκαιριού" ΠΗΤ ..  Αν έχετε νεότερα παρακαλώ ενημερώστε μας και εμάς!!.

 

Με το  καλο!..Καλή λευτεριά!

 

Ο Γιαλέλης με βάση τα γραφόμενα εδώ στο φόρουμ, είναι υπέρμαχος της καισαρικής αλλά επειδή εμείς προτιμάμε το φυσιολογικό τοκετό (με το δεδομένο ότι το μπεμπάκι θα είνα ΟΚ & δε θα ΠΡΕΠΕΙ να γίνει καισαρική), απορρίφθηκε πολύ γρήγορα & χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Καλησπέρα.. :) Είμαι σε νησί, στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης και θέλω να γεννήσω στο Έλενα.. Μου είπαν για τον γυναικολόγο Παπά Στέφανο.. Είχε καμία εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό.. Θέλω πολύ να μάθω άμεσα..  :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα σε όλες σας:) διανύω τον 4ο μήνα και θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για το Έλενα. Πώς λειτουργεί και για καλούς γυναικολόγους. Σας ευχαριστώ όλες πολύ :-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 3/5/2019 at 11:43 PM, pitsides2009 said:

Τελικά και ο Παυλάκης απορρίφθηκε για προσωπικούς λόγους (μιας και ήταν η μοναδική λύση στο Έλενα) και στραφήκαμε στο Αλεξάνδρας. Βρήκαμε άλλο γυναικολόγο εκεί και την ερχόμενη Πέμπτη θα κάνουμε το δεύτερο ραντεβού. 

 

Την μικρή εμπειρία Παυλάκης θα την μοιραστούμε όταν με το καλό γεννήσουμε. Δε θέλουμε να προδιαθέσουμε/ προκαταβάλουμε κανέναν (αλλά δυστυχώς για εμάς ήταν αρνητική).

 

Να είστε όλοι καλά.

 

Καλή λευτεριά σε όλες (& όλους ;)

 

Οι Πίτσιδες 

Σε παρακαλώ πες μου τι δεν σου αρεσε;  εχω ραντεβού δεν εχω ξαναγεννησει και δεν ξερω απο αυτα.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/6/2019 at 5:23 AM, Marianna91 said:

Σε παρακαλώ πες μου τι δεν σου αρεσε;  εχω ραντεβού δεν εχω ξαναγεννησει και δεν ξερω απο αυτα.  

 

Το ότι δεν έκανε το κλικ σε μας, δε σημαίνει ότι δεν είναι καλός γιατρός. Κάνε το ραντεβού σου και θα βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Με το καλό να γεννήσεις! Πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 26/8/2019 at 3:09 ΜΜ, Marsit είπε:

Καλημέρα σε όλες σας:) διανύω τον 4ο μήνα και θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για το Έλενα. Πώς λειτουργεί και για καλούς γυναικολόγους. Σας ευχαριστώ όλες πολύ :-D:-D:-D

Δεν ξερω αν σου φανουν χρησιμα αυτα που θα σου πω την δεδομενη στιγμη! Αλλα θα τα γραψω ισως βοηθησουν και αλλες κοπελες! 

Γεννησα τελος Σεπτεμβρη στο Ελενα!! Μια εξαιρετικη επιλογη αποδειχθηκε! Επιλεξαμε Μονοκλινο απλο (6ος οροφος) οπου ήταν πολυ ευρύχωρο, είχε ψυγειο, εννοειται ιδιωτικο μπανιο, και ειχε μια μεγαλη μπαλκονοπορτα οπου αεριζοταν ευκολα το δωματιο και το φως της μερας απλετο!! Εχει μια στυλ πολυθρονα που ανοιγει και γινεται κρεβατι για τον συνοδο. Οσο αφορα την καθαριοτητα, μολις μπηκαμε ηταν αψογο, και καθε πρωι περνουσε η καθαριστρια και ακουπιζε τα παντα και σφουγγαριζε και καθαριζε ολο το μπανιο. Το μωρακι σου το εχεις διπλα σου ολη την μερα (εκτος απροοπτου π.χ αν ενα μωρο μπει θερμοκοιτιδα) Ερχονται οι μαιες καθε πρωι και το περνουν να του κανουν το μπανακι του γυρω στις 8 το πρωι! Αργοτερα τα βλεπει και παιδιατρος σε καθημερινη βαση οσο μεινεις. Οι μαιες πολυ βοηθητικες σε οτι χρειαζεσαι για τον θηλασμο ιδιαιτερα, βοηθουν πολυ και ειναι προθυμες!! Ολο το προσωπικο του οροφου αψογο ολα τελεια! Και οι νοσηλευτριες που ερχονταν για τους ορους, τα παυσιπονα τις αλλαγες κτλ πολυ καλες! Οταν χρειαζεται να αλλαζεις το μωρο υπαρχει μια αιθουσα που πας εκει και το αλλαζεις. Επισης αν για καποιο λογο καποια μαμα δεν μπορει να θηλασει υπαρχει ενα δωματιο που εχει θηλαστρα για να βγαζουν το γαλατακι τους. Οσο αφορα τωρα το τι χρειαζεσαι πραγματικα στο μαιευτηριο εγω χρειαστηκα τα εξης: Για το μωρο,δικα του φορμακια και τα αναλογα που χρειαζονται για την εποχη (παρε αρκετες αλλαξιες) πετσετες, σεντονακι αγκαλιας και αναλογα παλι την εποχη κουβερτα κτλ.. κρεμα συγκαματος, σελτεδακια για οταν πας στο δωματιο να αλλαξεις το μωρο να εχεις τα δικα σου, μερικα μπεμπιλινα εφεδρικα, εχουν στο δωματιο του προσωπικου και παιρνεις καθε φορα που αλλαζεις το μωρο! Για την μαμα σιγουρα 2 νυχτικα-ρομπες και επιθεματα στηθους! Αυτα τα βασικοτερα τα υπολοιπα τα ξερετε! 

Οταν χρειαζεσαι το οτιδηποτε κατευθειαν ερχονται μαιες ή νοσηλευτριες για βοηθεια. Καθε δευτερα και παρασκευη γινεται ενα "μαθημα" οπου πας με το μωρακι σου και τον αντρα σου αν θελετε και ειναι πααααρα πολυ χρησιμο αφου ασχολειται με το πως να θηλασουμε σωστα τι να τρωμε και τι οχι εμεις οι μαμαδες πως να κανουμε ευκολα μπανακι το παιδι μας και αλλα πολλα! 

Η ολη εμπειρια της γεννας μου εκει ηταν πραγματικα υπεροχη και ευχομαι το ιδιο και σε ολες σας! Αυτα ειχα να σας παραθεσω απο την δικη μου εμπειρια  και οσα γραφω ισχυαν μεχρι και που γεννησα σιγουρα! Μην ξεχασετε τα απαραιτητα εγγραφα για να δηλωσετε την γεννηση του παιδιου σας!! Ευχομαι με το καλο ολα τα μωρακια σας με υγεια πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, antwniaki29 said:

Οταν χρειαζεται να αλλαζεις το μωρο υπαρχει μια αιθουσα που πας εκει και το αλλαζεις.

Καλησπέρα, αν έχεις κάνει καισαρική και δεν μπορείς να σηκωθείς και να κινηθείς καλά καλά βοηθούν με τις αλλαγές; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 6/9/2019 at 5:23 ΠΜ, Marianna91 είπε:

Σε παρακαλώ πες μου τι δεν σου αρεσε;  εχω ραντεβού δεν εχω ξαναγεννησει και δεν ξερω απο αυτα.  

Kαλησπέρα, τελικά τι εμπειρία είχες εσύ με τον Παυλάκη;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 18/2/2016 at 2:04 ΜΜ, tzitzikaki80 είπε:

 

NAYLAR ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1500ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΟ 2011 ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!

Καλησπέρα !!!! Μήπως βρήκες κάποιον κατάλληλο γιατρό ????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, μήπως είχε κάποια γιατρό τον κ. Σταυρόπουλο Αγγελή στο Έλενα; Ξέρουμε αν γενικά είναι εύκολος στις καισαρικές ή υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό  (εάν όλα είναι καλά εννοείται);;;;;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...