Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΛΗΤΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΜΟΝΙΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΛΟΥΞ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΟΝΟ 480? ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΣΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ.

ΒΕΒΑΙΑ, ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΚΑΤΕΛΗΞΑ (ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ) ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΗΝ κα ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!!!!!!) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΕ "ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ" ΑΥΤΗ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΠΙΕΣΗ(ΕΝΩ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ), ΔΕΝ ΜΕ ΖΥΓΙΣΕ ΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΑ κ.α.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ) ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΙΚΗ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ (ΛΟΓΩ ΕΠΙΠΛΟΚΩΝ), ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΣΑΝ ΑΠ'ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ. ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ (ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΑΠΛΩΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ <<ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ, ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ>>. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!

Η ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΒΓΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.

ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

 

Εγω είμαι στην 8η εβδομάδα, είχα ακούσει για την Γεωργιάδου, πήγαμε με την αδερφή μου σε απογευματινό το καλοκαίρι (90ευρώ η καθεμιά) και έκανε λιγότερο από 10λεπτά και για τις δυό μας, μαζί με το τεστ παπ! Ούτε ψηλάφιση μαστών δεν μας έκανε. Η αδερφή μου μετά από δύο μήνες έπιασε κάτι στο στήθος της! Μας κακοφάνηκε φυσικά, αλλά είπαμε ίσως έτυχε και αφού ολοι λένε ότι είναι καλή κλπ ίσως είμαστε υπερβολικές. Τελικά τώρα που είμαι έγκυος ξαναπήγα και μου έκανε πολύ κακή εντύπωση. Δεν κοίταξε τον υπέρηχο που έγραφε ρήξη τοιχωματος μήτρας και όταν της το έδειξα και την ρώτησα τι είναι, μου είπε "Α, θα σου δώσω κάτι χαπακια" και τίποτα άλλο! Ούτε μου είπε τίποτα για την εγκυμοσύνη, για την υγεία μου κλπ. Με το ζόρι της είπα ένα από τα προβλήματα που έχω.

Στο μεταξύ, μου είπαν ότι τα ιδιωτικά έχουν σύμβαση με τον εοπυυ και ότι είναι σχετικά μικρή η διαφορά και σκέφτομαι το λητω. Μου έκαναν και πολύ καλή εντύπωση αυτά που είπες για τον γιατρό σου mammy25 και θα ήθελα να μου πεις το όνομά του. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες και όλους.

Είμαι νέα μέλλουσα μαμά και φρέσκια στο φόρουμ. Είμαι 7 μηνών και ψάχνω κάποιον καλό/καλή μαιευτήρα στο Έλενα. Εάν έχετε κάποιον γιατρό που μπορείτε να μου συστήσετε θα με βοηθούσατε πολύ!

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες και όλους.

Είμαι νέα μέλλουσα μαμά και φρέσκια στο φόρουμ. Είμαι 7 μηνών και ψάχνω κάποιον καλό/καλή μαιευτήρα στο Έλενα. Εάν έχετε κάποιον γιατρό που μπορείτε να μου συστήσετε θα με βοηθούσατε πολύ!

ευχαριστώ

 

Καλημέρα..

με το καλό σου εύχομαι να γεννήσεις! εγώ γέννησα τον γιο μου με γιατρό τον κύριο Ζαχαρό στο Έλενα.

 

Τον πρώτο μου γιο τον γέννησα σε άλλο μαιευτήριο με άλλον γυναικολόγο από τον οποίο δεν είχα μείνει ευχαριστημένη.

Κοίτα να δεις τί συμβαίνει τώρα..ενώ η γυναικολόγος στο πρώτο μου παιδί που με ξεγέννησε, στις μηνιαίες επισκέψεις ήταν πιο "προσιτή" από τον δεύτερο γυναικολόγο, στην γέννα ήταν απαράδεχτη ενώ ο δεύτερος αρκετά καλός παρόλο που δυσκολεύτηκε.

Τί θέλω να σου πω..ότι δεν παίζει ρόλο πάντα ο τρόπος που μας προσεγγίζουν αν πχ. μας πιάνουν το κους κους στις επισκέψεις αλλά αν σου εμπνέουν ηρεμία και εμπιστοσύνη. Για εμένα αυτό παίζει ρόλο.

 

Ο κύριος Ζαχαρός κατ εμέ πάντα, γιατί αυτά είναι υποκειμενικά, μου δημιουργούσε μία ηρεμία όποτε τον έβλεπα παρά το άγχος μου, και στην γέννα παρότι το μωρό ήταν μεγάλο και γέννησα φυσιολογικά ήταν δίπλα μου. Και όταν μάλιστα του συζήτησα για επισκληρίδειο(μιας και στον πρώτο μου δεν είχα κάνει και είπα να μην ξαναδοκιμάσω και δεύτερη χωρίς) ήταν αρνητικός και με καθυσήχασε ότι δεν χρειάζεται όλα θα πάνε καλά..και πήγαν.

Και κάτι άλλο εξίσου σημαντικό, όποτε τον έπαιρνα στον τηλ. το σήκωνε και απαντούσε με προθυμία ακόμα και αν πχ. κοιμόταν. Και όσον αφορά στα χρηματα όταν οτν ρώτησα μου είπε, έλα μωρέ θα τα βρούμε, σαν να μην τον ενδιέφερε και δεν πήρε τπτ σε σχέση με αυτά τα υπέρογκα ποσά που ακούω να ζητάνε! Το μόνο "κακό" ήταν ότι δεν με ζύγιζε (άλλο που δεν ήθελα καταλαβάινεις, δως του να χει φαγητό!) με αποτέλεσμα να πάρω κάποια κιλάκια παραπάνω(τα χάνεις όμως όπως και να έχει)

 

Σου εύχομαι το καλύτερο και μην φοβάσαι δεν είναι τπτ το τραγικό, στο λέω εγώ που έχω γεννήσει και στα 2 φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδειο. Όλα είαν ιστο μυαλό μας, αν μπορείς να "κουμαντάρεις" τις σκέψεις σου τις ώρες των ωδινών όλα θα πάνε καλά, χαλαρώνει το σώμα και κατα συνέπεια και οι πόνοι. Να σκέφτεσαι εκείνες τις στιγμές ότι πρέπει να βοηθήσεις το μωράκι σου να βγει με το καλό και να συγκεντρωθείς σε αυτό.

Θα σε βοηθήσουν πολύ και τα μαθήματα τοκετού.

 

Να σαι καλά!

5qfMp3.pngM5Bvp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά την Γεωργιάδου δεν την πιάσανε να χρηματίζεται μετά απο καταγγελία; είχα την εντύπωση οτι μιλούσαν γι' αυτή και εχουν αναρτήσει αυτές τις ενοχλητικές προειδοποιησεις οι αντμιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά την Γεωργιάδου δεν την πιάσανε να χρηματίζεται μετά απο καταγγελία; είχα την εντύπωση οτι μιλούσαν γι' αυτή και εχουν αναρτήσει αυτές τις ενοχλητικές προειδοποιησεις οι αντμιν

Ναι, την πιάσανε, αλλά στο μαιευτήριο πηγαίνει κανονικά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Την είδα όταν γέννησα. Φαντάζομαι ότι μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση δεν θα αλλάξει τίποτα, γιατί μέχρι τότε δεν είναι ένοχη, αλλά κατηγορούμενη (θα έχει πάρει σύνταξη μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την πιάσανε, αλλά στο μαιευτήριο πηγαίνει κανονικά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Την είδα όταν γέννησα. Φαντάζομαι ότι μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση δεν θα αλλάξει τίποτα, γιατί μέχρι τότε δεν είναι ένοχη, αλλά κατηγορούμενη (θα έχει πάρει σύνταξη μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση).

 

 

...και να υποθεσω οτι πλεον ξεγεννα τσαμπα......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...και να συμπληρωσω την κακια μου.....

πλεον η συγκεκριμενη γιατρος θα ειναι η καλυτερη,θα σηκωνει τα τηλεφωνα της,θα ειναι παρον σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης και του τοκετου,θα,θα,θα..........

 

εε ρε ταρακουνημα που χρειαζονται μερικοι,μερικοι για να κανουν (απλα)την δουλεια τους....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

Είμαι εγκυος στην 10 εβδ, κ σε λίγο θα πρέπει να κάνω τον υπέρηχο του 3ου μήνα, αλλά είμαι λίγο χαμένη, θέλω να πάω στο Ελενα, επειδή είμαι ασφαλισμένη στο ΟΑΕΕ - ΤΕΒΕ- και ξέρω πώς πολλά έξοδα είναι καλυμένα. Απότι έχω διαβάσει ο κ. Φαρμακίδης, ο Γαζής και κ. Παπαδής φαίνονται καλοί και δεν παίρνουν φακελλάκια, θα ήθελα να με παρακολουθήσει ή ενας απο αυτους ή κάποιος καλός γιατρός που δεν παίρνει πολλά επειδή δεν έχω πολλά.

Μπορείτε να με συμβουλέψετε γιατί αρχίζω να αγχόνομαι !!

Πώς όμως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί τους; έχει κανείς το τηλ. τους; Τα ραντεβού τηλεφωνικώς είναι με οποιοδήποτε γιατρό;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,κοριτσια ! Ειμαι 38 εβδομαδων. Την αλλη παρασκευη μπενω για καισαρικη,στο Ελενα. Τελευταια φορα οταν με ειδε ο γιατρος μου,ηταν δευτερα 14/05. Μου εκανε υπερηχο,ειπε ολα καλα,θα τα πουμε την ημερα της καισαρικης. Δηλαδη σε 10 μερες. Κοριτσια,δεν ειναι καπως πολες οι μερες?? Δεν πρεπει να με δει και αλλη μια φορα μεσα σε αυτο το 10ημερο?? Η μηπως εγω ειμαι παρανοικη?? NST δεν εχω κανει ποτε,δεν μου προτεινε ποτε να το κανω. Μονο υπερηχο κανουμε καθε φορα κ αιμα-ουρα. Τι να κανω τελικα? Να περιμενω τη μερα καισαρικης? Θα σκασω απο το αγχος , αν ειναι καλα το μωρο,ακομα εχω 8 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κοριτσια ! Ειμαι 38 εβδομαδων. Την αλλη παρασκευη μπενω για καισαρικη,στο Ελενα. Τελευταια φορα οταν με ειδε ο γιατρος μου,ηταν δευτερα 14/05. Μου εκανε υπερηχο,ειπε ολα καλα,θα τα πουμε την ημερα της καισαρικης. Δηλαδη σε 10 μερες. Κοριτσια,δεν ειναι καπως πολες οι μερες?? Δεν πρεπει να με δει και αλλη μια φορα μεσα σε αυτο το 10ημερο?? Η μηπως εγω ειμαι παρανοικη?? NST δεν εχω κανει ποτε,δεν μου προτεινε ποτε να το κανω. Μονο υπερηχο κανουμε καθε φορα κ αιμα-ουρα. Τι να κανω τελικα? Να περιμενω τη μερα καισαρικης? Θα σκασω απο το αγχος , αν ειναι καλα το μωρο,ακομα εχω 8 μερες!!

 

 

Δηλαδή ηλικία πλακούντα και τα λοιπά δεν σου έχουν δει? Μήπως μπερδεύεσαι και αγχώνεσαι άδικα? Πού κάνεις τους υπερήχους?στον 1ο όροφο απέναντι απο την σκάλα? Έχεις δει όταν σου τον κάνουν στην οθόνη κάποια στιγμή κάτι μπλε και κόκκινα σημεία στα οποία κάνουν μετρήσεις?

[

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ηλικία πλακούντα και τα λοιπά δεν σου έχουν δει? Μήπως μπερδεύεσαι και αγχώνεσαι άδικα? Πού κάνεις τους υπερήχους?στον 1ο όροφο απέναντι απο την σκάλα? Έχεις δει όταν σου τον κάνουν στην οθόνη κάποια στιγμή κάτι μπλε και κόκκινα σημεία στα οποία κάνουν μετρήσεις?

Υπερηχους κανω στο Ελενα,στο τμημα παραλαβης. Για ηλικια πλακουντα δεν μου εχει πει τιποτα, και η οθονη ειναι ασπρομαυρη:(.

Ο γιατρος μου ειναι ο κ. Ζαχαρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,κοριτσια ! Ειμαι 38 εβδομαδων. Την αλλη παρασκευη μπενω για καισαρικη,στο Ελενα. Τελευταια φορα οταν με ειδε ο γιατρος μου,ηταν δευτερα 14/05. Μου εκανε υπερηχο,ειπε ολα καλα,θα τα πουμε την ημερα της καισαρικης. Δηλαδη σε 10 μερες. Κοριτσια,δεν ειναι καπως πολες οι μερες?? Δεν πρεπει να με δει και αλλη μια φορα μεσα σε αυτο το 10ημερο?? Η μηπως εγω ειμαι παρανοικη?? NST δεν εχω κανει ποτε,δεν μου προτεινε ποτε να το κανω. Μονο υπερηχο κανουμε καθε φορα κ αιμα-ουρα. Τι να κανω τελικα? Να περιμενω τη μερα καισαρικης? Θα σκασω απο το αγχος , αν ειναι καλα το μωρο,ακομα εχω 8 μερες!!

ola kala tha pane min anisixeis katholou..de s kanei kalo allwsteee...me to kalo perimenoume nea s..

Link to comment
Share on other sites

kalispera k apo menaa..eimai egios sto prwto m paidaki k eimai stin 25evdomada..menw eparxia alla tha gennisw athina sto elena.giatros m einai o kirios diakakis..iparxei kapoia p na exei gennisei ekei me ton sigekrimeno na m pei??sas euxaristw....

 

 

Καλησπέρα και με το καλό!!!

Ανάρτησε το θέμα σου στους γιατρούς του Έλενα....Αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ θα το βρεις και εκεί θα λάβεις σίγουρα μια απάντηση...

[

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με το καλό!!!

Ανάρτησε το θέμα σου στους γιατρούς του Έλενα....Αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ θα το βρεις και εκεί θα λάβεις σίγουρα μια απάντηση...

euxaristwwww......

Link to comment
Share on other sites

Υπερηχους κανω στο Ελενα,στο τμημα παραλαβης. Για ηλικια πλακουντα δεν μου εχει πει τιποτα, και η οθονη ειναι ασπρομαυρη:(.

Ο γιατρος μου ειναι ο κ. Ζαχαρος.

 

Ναι κατάλαβα, εκεί είναι όντως ο απλός υπέρηχος...Αν και δεν πρεπει να ανησυχείς....Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου?Να του πεις για ένα Doppler? σου κάνει ο ίδιος τους υπερήχους? Κανονικά στο Έλενα για doppler κλείνεις 1μιση μήνα πριν ραντεβού...δεν ξέρω αν μπορείς να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου να πας σαν έκτακτο( λόγω εβδομάδας κύησης) . Τι λες? Ή αλλιώς πήγαινε έξω να το κάνεις να σου φύγει...

[

Link to comment
Share on other sites

Με το που μπήκα στον μήνα μου, έκανα 1 φορά την εβδομάδα υ/ς στις παραλαβές στο "Έλενα", στον ασπρόμαυρο υ/ς και πάντα μου'λεγαν τον βαθμό ωριμότητας πλακούντα.

Γι'αυτό που μου'παν ότι χρειάζεται το doppler είναι για να δουν 100% αν υπάρχει περιτύλιξη.

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα, εκεί είναι όντως ο απλός υπέρηχος...Αν και δεν πρεπει να ανησυχείς....Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου?Να του πεις για ένα Doppler? σου κάνει ο ίδιος τους υπερήχους? Κανονικά στο Έλενα για doppler κλείνεις 1μιση μήνα πριν ραντεβού...δεν ξέρω αν μπορείς να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου να πας σαν έκτακτο( λόγω εβδομάδας κύησης) . Τι λες? Ή αλλιώς πήγαινε έξω να το κάνεις να σου φύγει...

Ντοπλερ εχω κανει πριν 1,5 μηνα. Ηταν καλο. Μετα δεν εχουμε ξανακανει. Μονο υπερηχους,που μου κανει ο ιδιος. Για να κανουμε NST δν μου εχει πει ποτε.

Μου λενε οτι σαν γιατρος ειναι καλος..Ξεερω'γω...Γιατι με αφηνει τοσες μερες πριν καισαρικη χωρις να με δει? Μου ειπε βεβαια αν εχω κατι να τον παιρνω τηλ,αλλα να με δει εμενα για να δουμε πως παει το μωρο-τιποτα.

dimpap_4,με απλο υπερηχω δεν φαινεται περιτυλιξη?? η αν υπαρχουνε κομποι??

Link to comment
Share on other sites

Ντοπλερ εχω κανει πριν 1,5 μηνα. Ηταν καλο. Μετα δεν εχουμε ξανακανει. Μονο υπερηχους,που μου κανει ο ιδιος. Για να κανουμε NST δν μου εχει πει ποτε.

Μου λενε οτι σαν γιατρος ειναι καλος..Ξεερω'γω...Γιατι με αφηνει τοσες μερες πριν καισαρικη χωρις να με δει? Μου ειπε βεβαια αν εχω κατι να τον παιρνω τηλ,αλλα να με δει εμενα για να δουμε πως παει το μωρο-τιποτα.

dimpap_4,με απλο υπερηχω δεν φαινεται περιτυλιξη?? η αν υπαρχουνε κομποι??

 

 

Αφού σου κάνει ο ίδιος τους υπερήχους θα έχει δει σίγουρα ότι χρειάζεται να ξέρει...μην ανησυχείς...

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο?υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που μπαίνεις για καισαρική?

[

Link to comment
Share on other sites

dimpap_4,με απλο υπερηχω δεν φαινεται περιτυλιξη?? η αν υπαρχουνε κομποι??

Απ'ό,τι κατάλαβα μπορούν να το δούν αλλά όχι με 100% σιγουριά. Γιατί θυμάμαι που'χα ρωτήσει αν είχα περιτύλιξη και μου'χαν πει ακριβώς: "Φαίνεται πως δεν υπάρχει περιτύλιξη αλλά με το doppler το βλέπουμε σίγουρα". E..να κλείσω ραντεβού για doppler δεν προλάβαινα και αρκέστηκα στα λόγια του γιατρού που μου'χε κάνει τον ασπρόμαυρο υ/ς. Ευτυχώς βγήκαν αληθινά και δεν είχαμε περιτύλιξη.

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου κάνει ο ίδιος τους υπερήχους θα έχει δει σίγουρα ότι χρειάζεται να ξέρει...μην ανησυχείς...

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο?υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που μπαίνεις για καισαρική?

Εχω μικρο θεματακι με την καρδια μου.

 

Αποφασησα,αμα ειναι, τη Δευτερα να παω να με δει,αλλιως θα σκασω απο αγχος:oops:. Γιατι δεν μου ειπε τιποτα για ηλικια πλακουντα?

 

Κοριτσια μηπως ειχε καμια τον γιατρο τον κ. Ζαχαρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μπορεις να μου δωσεις το ονομα και το τηλεφωνο του γιατρου σου?ειμαι στον εβδομο μηνα και θα γεννησω με καισαρικη ,ευχαριστω

Εγώ γέννησα τον Οκτώβριο του 2009 στο Έλενα, τότε το μονόκλινο λουξ δωμάτιο είχε 200 ευρώ τη μέρα, υπήρχε επίσης και απλό μονόκλινο. Το δίκλινο είχε 120 ευρώ. Έκανα καισαρική, με ρώτησε ο γιατρός μου τι θέλω, του είπα επισκληρίδιο και δεν έφερε καμιά αντίρρηση. Kαι όσες γνωστές μου ξέρω, που γέννησαν με καισαρική εκεί, έκαναν επισκληρίδιο. Η καισαρική στοίχιζε 200 ευρώ παραπάνω από το φυσιολογικό τοκετό. Γενικότερα έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από το γιατρό μου και από το μαιευτήριο. Όταν έκανα την εισαγωγή, ζήτησα μονόκλινο λουξ, αλλά ήξερα ότι πας βάσει διαθεσιμότητας. Την πρώτη μέρα με βάλανε σε δίκλινο, που μια χαρά ήταν, τα κρεβάτια ήταν απέναντι, δεν ενοχλούσε ο ένας τον άλλον ιδιαίτερα. Σχεδόν καθόλου θα έλεγα. Το επόμενο πρωί άλλαξα δωμάτιο και για τις επόμενες μέρες έμεινα σε λουξ στην ανακαινισμένη πτέρυγα και ήταν πάρα πολύ άνετα. Είχε μέχρι και ειδική πολυθρόνα για τον συνοδό. Γενικά ήταν πολύ καλό το προσωπικό, καλό το φαγητό, είχα στήριξη στο θηλασμό. Το ότι έχεις το μωρό στο δωμάτιο μόνο θετικό είναι και γιατί το θηλάζεις όποτε θέλει και γιατί (ειδικά για τις μανούλες που γεννάνε 1η φορά) γυρίζεις στο σπίτι εξοικειωμένη. Άσε που έχει και καλά χειρουργεία, τα σοβαρά περιστατικά από τα ιδιωτικά μαιευτήρια τα πάνε στο Έλενα. Με κλειστά μάτια εκεί θα ξαναπήγαινα.
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...