Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΥΡΤΗΣ ή ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ??? (Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ)


Recommended Posts

να ρωτησω και εγω κατι, θα παμε στο μαλιγιαννη, εκει μας ειπε ο γιατρος, ειχε και αλλος εμπειρια με το θεμα της αποδειξης;αλλα να πληρωνει και αλλα να κοβουν;σας παρακαλω να μου πει καποιος ακομα που πηγε εκει για να κανονισω να μη παω και ας περιμενω στον αλλο περισσοτερο.ευχαριστω

ειναι να παω αρχες οκτωβρη

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!!! Μήπως μπορεί κάποια να μου στείλει περισσότερα στοιχεία για τον Κούρτη?

Thanks!!!!

 

καλημερα...

νομιζω οτι ολα τα ειπαμε παραπανω...τι ακριβως θες να μαθεις?

 

εγω παντως εκει θα ξαναπαω σιγουρα..:P

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

νομιζω οτι ολα τα ειπαμε παραπανω...τι ακριβως θες να μαθεις?

 

εγω παντως εκει θα ξαναπαω σιγουρα..:P

 

 

ήθελα το τηλ και τη διεύθυνση του. Αλλά τα βρήκα τελικά.

Σε ευχαριστώ!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είχα μια παλίνδρομη στην 9η εβδομάδα το Μάιο και ακόμη δεν έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες για νέο "φύτεμα". Παρόλα αυτά (επειδή μου αρέσει να ξέρω και να προγραμματίζω), διαβάζω για τη Β' επιπέδου όσα γράφετε. Ο δικός μου γυναικολόγος (Κοραντζής) κάνει ο ίδιος τη Β΄επίπέδου. Γενικά του έχω εμπιστοσύνη. Εσείς γιατί δεν τις κάνετε στους δικούς σας γιατρούς? Δεν έχουν το μηχάνημα ή αυτοί οι δύο που περιγράφετε είναι κορυφή? Μήπως πρέπει να απευθυνθώ κι εγώ σε αυτούς? Σας ευχαριστώ πολύ.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι, θα παμε στο μαλιγιαννη, εκει μας ειπε ο γιατρος, ειχε και αλλος εμπειρια με το θεμα της αποδειξης;αλλα να πληρωνει και αλλα να κοβουν;σας παρακαλω να μου πει καποιος ακομα που πηγε εκει για να κανονισω να μη παω και ας περιμενω στον αλλο περισσοτερο.ευχαριστω

ειναι να παω αρχες οκτωβρη

 

Εγώ πήγα στο Μαλιγιάννη σήμερα για αυχενική και PAPP-Α. Η εξέταση κράτησε περίπου 10λεπτά (λίγο???) και κόστισε 200ευρώ με απόδειξη ή μου είπαν 160ευρώ με απόδειξη μικρή (20ευρώ). Επέλεξα 200ευρώ με full απόδειξη. Συμπαθητικός ήταν και δεν περίμενα πολύ.

 

Απλά βρε κορίτσια με προβληματίσατε και ειδικά κάποια κοπέλα παραπάνω που έγραψε ότι δεν βρήκε ο Μαλιγιάννης κάποια συγγενή καρδιοπάθεια. Μήπως τελικά δεν είναι καλός ο μαλιγιάννης??? Μήπως να πω στο γιατρό μου να πάω αλλού? Πείτε και καμιά άλλη εμπειρία από αυτόν. (Ο Κούρτης γιατί κάνει διπλάσιο χρόνο στην εξέταση?)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βερα και ο κουρτης και ο μαλιγιαννης ειναι πολυ καλοι και πιστοποιημενοι για αυτοι την εξεταση...

απλα διαφερει το "στυλ" του καθε γιατρου πιστευω...

οσο για την κοπελα πιο πανω τι να σου πω,ανθρωποι ειμαστε και λαθη γινονται καμια φορα,ισως ηταν κατι που δεν φαινοταν.τι να πω.θα μπορουσε να το ειχε κανει ο καθενας ισως

 

βαλλια ειναι πολοι γιατροι που ξερουν και την κανουν στο ιατρειο τους οι ιδιοι...καποιοι ειναι πιστοποιημενοι,καποιοι απλα απο την εμπειρια γνωριζουν...

ειναι θεμα δικο σου ποσο πολυ εμπιστευεσαι τον γιατρο σου ...

εμενα δεν την εκανε και γι αυτο πηγα εκτος...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

βερα και ο κουρτης και ο μαλιγιαννης ειναι πολυ καλοι και πιστοποιημενοι για αυτοι την εξεταση...

απλα διαφερει το "στυλ" του καθε γιατρου πιστευω...

οσο για την κοπελα πιο πανω τι να σου πω,ανθρωποι ειμαστε και λαθη γινονται καμια φορα,ισως ηταν κατι που δεν φαινοταν.τι να πω.θα μπορουσε να το ειχε κανει ο καθενας ισως

 

Απλά θα ήθελα να ακούσω κάποιες εμπειρίες από κοπέλες από το Μαλιγιάννη ... εμπιρίες από κοπέλες που είχε κάτι το παιδί τους και το βρήκε στο β επιπέδου ή στο doppler. (ή που δεν το βρήκε όπως πιο πάνω)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

βερα και ο κουρτης και ο μαλιγιαννης ειναι πολυ καλοι και πιστοποιημενοι για αυτοι την εξεταση...

απλα διαφερει το "στυλ" του καθε γιατρου πιστευω...

οσο για την κοπελα πιο πανω τι να σου πω,ανθρωποι ειμαστε και λαθη γινονται καμια φορα,ισως ηταν κατι που δεν φαινοταν.τι να πω.θα μπορουσε να το ειχε κανει ο καθενας ισως

 

βαλλια ειναι πολοι γιατροι που ξερουν και την κανουν στο ιατρειο τους οι ιδιοι...καποιοι ειναι πιστοποιημενοι,καποιοι απλα απο την εμπειρια γνωριζουν...

ειναι θεμα δικο σου ποσο πολυ εμπιστευεσαι τον γιατρο σου ...

εμενα δεν την εκανε και γι αυτο πηγα εκτος...

 

 

τον γυναικολόγο μου τον εμπίστευομαι, έχει από τα καλύτερα μηχανήματα (κι αυτό μου το έχουν πει γιατροί διάφορων ειδικοτήτων όταν τους λέω ότι με παρακαλουθεί ο κοραντζής). οπότε μάλλον θα καταλήξω μαζί του. Σε ευχαριστώ πολύ!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου από τον κ Κούρτη:

 

Κλείσαμε ραντεβού 9:00 το βράδυ και τελικά μας τηλεφώνησε η γραμματέας του να πάμε λίγο αργότερα γιατί είχαν καθυστερήσει τα ραντεβού του. Μας είδε τελικά στις 12:00 το βράδυ. Η εξέταση κράτησε περίπου 1,5 ώρα.Διαπίστωσε ένα προβληματάκι και επειδή δεν μπορούσε να δει καλά το μωρό γιατί ήταν γυρισμένο με έβαλε να περπατήσω. Τελικά με ξαναείδε όπου με καθησύχασε λεγοντάς μου ότι επειδή είχα παεί νωρίτερα για την εξέταση μπορεί γιαυτο να φαινόταν αυτό το πρόβλημα στην καρδούλα του μωρόυ αλλα ήθελε να σιγουρευτεί και γιαυτό με έστειλε σε παιδοκαρδιολογο στο ΙΑσω.τελικά ο άνθρωπος είχε δίκιο όντως δεν είχε τίποτα το μωρακι μου. πολυ λεπτομερης εξέταση, πολύ γλυκός άνθρωπος , λιγο κουραστική η αναμονη αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Ο Κουρτης ήταν παλιοτερα στο Ιασώ αλλά επειδή αργουσε πολύ τα ραντεβού του και εξέταζε εξονυχιστικά δημιουργουσε προβλημα στο μαγαζακι του Ιασω. Του είπαν ότι έτσι δεν μπορούν να συνεργαστουν οποτέ επέλεξε να φυγει και να δουλευει ανεξαρτητα για να μπορεί να κάνει καλά την δουλεια του. Αυτό κάτι λέει νομιζω.... (Μου το είπε ο γυναικολόγος μου που τον ξέρει προσωπικά) Και για τον κ. Μαλιγιάννη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.

 

ΥΓ> Λεφτά δεν μου πήρε με τίποτα, γιατί ο άνδρας μου είναι και αυτός γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγω είμαι αναμεσα στους 2 απο την μία όλες μου οι γνωστές πάνε στον Μαλλιγιάννη και είναι ευχαριστημένες απο την άλλη δεν θέλω να με ξεπετάξει και σε 10 λεπτά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμας που κουνιοταν μια χαρα το παιδι καθησαμε κανενα 20 λεπτο γιατι μπορεσε αμεσως και τα ειδε ολα.αλλες μπαιναν βγαιναν και ξαναμπαιναν, μια χαρα ηταν, πηραμε ολα τα χαρτια αναλυτικα και το dvd μας, και μια ωραιοτατη φωτο του μπεμπη, πολυ γελιο!και πληρωσαμε λιγο πιο κατω απ οτι λεμε παραπανω...

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
H εμπειρία μου από τον κ Κούρτη:

 

Κλείσαμε ραντεβού 9:00 το βράδυ και τελικά μας τηλεφώνησε η γραμματέας του να πάμε λίγο αργότερα γιατί είχαν καθυστερήσει τα ραντεβού του. Μας είδε τελικά στις 12:00 το βράδυ. Η εξέταση κράτησε περίπου 1,5 ώρα.Διαπίστωσε ένα προβληματάκι και επειδή δεν μπορούσε να δει καλά το μωρό γιατί ήταν γυρισμένο με έβαλε να περπατήσω. Τελικά με ξαναείδε όπου με καθησύχασε λεγοντάς μου ότι επειδή είχα παεί νωρίτερα για την εξέταση μπορεί γιαυτο να φαινόταν αυτό το πρόβλημα στην καρδούλα του μωρόυ αλλα ήθελε να σιγουρευτεί και γιαυτό με έστειλε σε παιδοκαρδιολογο στο ΙΑσω.τελικά ο άνθρωπος είχε δίκιο όντως δεν είχε τίποτα το μωρακι μου. πολυ λεπτομερης εξέταση, πολύ γλυκός άνθρωπος , λιγο κουραστική η αναμονη αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Ο Κουρτης ήταν παλιοτερα στο Ιασώ αλλά επειδή αργουσε πολύ τα ραντεβού του και εξέταζε εξονυχιστικά δημιουργουσε προβλημα στο μαγαζακι του Ιασω. Του είπαν ότι έτσι δεν μπορούν να συνεργαστουν οποτέ επέλεξε να φυγει και να δουλευει ανεξαρτητα για να μπορεί να κάνει καλά την δουλεια του. Αυτό κάτι λέει νομιζω.... (Μου το είπε ο γυναικολόγος μου που τον ξέρει προσωπικά) Και για τον κ. Μαλιγιάννη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.

 

ΥΓ> Λεφτά δεν μου πήρε με τίποτα, γιατί ο άνδρας μου είναι και αυτός γιατρος.

 

 

μηπως θα μπορυσατε να μου πειτε το τηλ του Κουρτη? ευχαριστω πολυ

www.childιt.gr where parents smile like children!
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΣΤΟΝ ΜΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗ! ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ...

ΕΓΩ ΛΕΩ ΜΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΤΣΙ!

:-P Μπεμπούλα (22/02/2011):-P
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον Κούρτη πήγα για αυχενική και β' επιπέδου. Με κράτησε 1 ώρα στην αυχενική και 1 ώρα στη β' επιπέδου, επαναλάμβανε κάθε μέτρηση 4-5 φορές. Επίσης, απάντησε με πολλή υπομονή ακόμη και στις πιο γελοίες ερωτήσεις μας, μέχρι και εγκυκλοπαίδεια για να μας εξηγήσει το σύνδρομο Down κατέβασε από τη βιβλιοθήκη. Παραδόξως, δεν καθυστέρησα να μπώ σε καμία από τις δύο εξετάσεις, νομίζω μόνο 20 λεπτά περίμενα. Τιμές 150 ευρώ με απόδειξη για κάθε εξέταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κι εγώ αν και είμαι παλιά καραβάνα και τα παιδιά μου είναι μεγαλούτσικα τώρα, ο γυναικολόγος μου με είχε στείλει στον Μαλιγιάννη και όλους του υπέρηχους στην πρώτη εγκυμοσύνη τους είχα κάνει εκεί, όπως και αυχενική και αμνιοπαρακέντηση στην δεύτερη εγκυμοσύνη αλλά μετά από την αυχενική και επειδή τα πράγματα είχαν δυσκολέψει λίγο με είχε στείλει τότε στον Καμινόπετρο ο οποίος δεν ξέρω αν συνεχίζει τώρα πια αλλά εμένα μετά από την σύγκριση που έκανα τότε ανάμεσα στους δύο ξεχώρισα τελικά τον Καμινόπετρο που εξέταζε ακριβώς όπως ο Κούρτης, δηλαδή κάθε εξέταση κρατούσε πολύ ώρα και ψείριζε το κάθε τί, όλους τους υπέρηχους από την β επιπέδου και πέρα τους είχα κάνει μετά τις 24:00 μμ και μετά από αναμονή τουλάχιστον 2-3 ωρών, και είχα κάνει και πολλούς γιατί μετά την 30η εβδομάδα εως και την 36η έκανα doppler κάθε τρείς ημέρες και τελικά όλα πήγαν καλά για όλους μας. Διαβάζοντας λοιπόν τα όσα γράφετε και έχοντας εμπειρία μόνο από τον Μαλιγιάννη μου φαίνεται οτι ο Κούρτης είναι πιό αξιόλογος.

Link to comment
Share on other sites

Μη με τρομάζετε ... γιατί εγώ όλα στο Μαλλιγιάννη τα έκανα! Ελπίζω να μην έχει κάτι το παιδί μου και να του διέφυγε γιατί για να κάνουν οι άλλοι τόση ώρα κάτι θα ξέρουν!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον πρώτο μου γιό όλες τις εξετάσεις στον Μαλλιγιάννη τις είχα κάνει και όλα πήγαν πολύ καλά αυτό που έγγραψα δεν ήταν οτι μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα ο άνθρωπος αλλά οτι μου άρεσε πολύ περισσότερο στην δεύτερη εγκυμοσύνη ο τρόπος που εξέταζε ο Καμινόπετρος γιατί τον θεώρησα πολύ πιό προσεκτικό,αλλά και αυτό είναι προσωπική άποψη χωρίς να έχω να πώ κάτι αρνητικό για τον Μαλιγιάννη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Κορίτσια, στον Κούρτη στην τιμή των 150 ευρώ συμπεριλαμβάνονται και οι αιματολογικές(papp-a); Ή πρέπει να κλείσεις αλλού να τις κάνεις με έξτρα χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 εβδομάδες μετά...

Aυτό το θέμα ήθελα να το ανοίξω κ εγώ, μια που στην αυχενική με ξεπέταξαν σε 10' κ πλήρωσα κ πάρα πολλά (στην επαρχιακή πόλη που δυστυχώς μένω τα τελευταία χρόνια). Στη β'επιπέδου θέλω να πάω στον καλύτερο κ είχα ακούσει κ εγώ γι'αυτούς τους δυό. Ο Μαλιγιαννης απ'ό,τι κατάλαβα είναι πολύ πιο γρήγορος ενώ ο Κούρτης πιο αναλυτικός; Ο Παπαπαναγιώτου που είναι μαζί με το Μαλιγιαννη; Μήπως ξέρει καμιά να μου πει πόσο νωρίτερα πρέπει να κλείσουμε το ραντεβού, φοβάμαι μήπως έχω αργήσει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές έκλεισα ραντεβου στον Κούρτη για τισ 2 Δεκεμβρη. Βέβαια εγώ τότε ήθελα, δεν ξέρω αν έχει και νωρίτερα ραντεβού. Οπως λές, απο ιατρική άποψη την πατήσαμε με τις επαρχιακές πόλεις που ήρθαμε να μείνουμε. Δεν φτάνει που πρέπει να τις πληρώνουμε είναι και τα έξοδα μετακίνησης που τουλάχιστον απο εδώ ειναι κοντά στα 180 ευρώ κάθε φορα.

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Κουρτης και ξερο ψωμι...ο ανθρωπος ειναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ...

 

Μονο καλη εμπειρια εχω απο αυτον τον υπερηχογραφιστη...και ο μονος που συστηνω ανεπιφυλακτα απο ολη μου την εγκυμοσυνη!

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...