Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός στα νότια προάστεια


Recommended Posts

να τα χαιρεσαι τα παιδάκια σου vouraikos!!

 

Μήπως εχετε βρε κοριτσια καμία πρόταση για παιδικο σταθμο στο καλαμακι να μας πειτε?Απο προσωπικη εμπειρια να με βοηθήσετε??

 

Να σαι καλα!

 

Αμα βρειτε εναν τετοιο σταθμο πειτε μου και μενα γιατι και εγω καλαμακι ειμαι και ψαχνω!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας. Ενδιαφέρομαι για την κόρη μου που είναι 3 ετών. Μόλις μετακόμοισα στη Γλυφάδα και άρχισα να ψάχνω για παιδικούς σταθμούς. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικό με το Βιο το λαγουδάκι θα του ήμουν υπόχρεη!!

 

Ευχαριστώ Πολύ

 

Ελένη35

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κ εγω για το bio το λαγουδακι ψαχνω πληροφοριες... Το ειδα κ μου αφησε καλες εντυπωσεις, αλλα ειδα οτι υπαρχουν καποια οχι κ τοσο καλα σχολια απο μαμαδες. Αν μπορει καποια να ειναι πιο συγκεκριμενη.... Κ επισης αν καποιος εχει να μου πει κατι κ για τη χαιντι... Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Του χρόνου θα πάρω το γιο μου από το Βημα Βημα.Πήγα το Σάββατο στη γιορτή του σχολείου και δε μου επέτρεψαν την είσοδο στο θέατρο για να δω το παιδί μου γιατι ''είχα ξεχάσει την πρόσκληση'' και ήταν ''αυστηρός κανόνας του σχολείου''!Έπρεπε να περιμένω όρθια μέχρι λίγα λεπτά πριν αρχίσει η παράσταση για να μπω να κάτσω!Όπως ήταν αυτονόητο,διαμαρτυρήθηκα και με κάλεσε η διευθύντρια χθές στο γραφείο της για να με επιπλήξει που διαμαρτυρήθηκα!!Η δε στολή του παιδιού μου μαζί με τα παπουτσάκια κόστισε 65 ευρω,κόστος που το επιβαρύνεται πάντα ο γονιός.Φτιαγμένη από ένα ευτελέστατο υλικό(σκίστηκε κατά τη διάρκεια της παράστασης!) και σε καιρό κρίσης...Να προσθέσω κάτι επίσης σημαντικό που δεν έχει γίνει σεβαστό από τη γυναίκα που διευθύνει το σταθμό:Ο καθαρισμός των τάξεων (η μια από τις 2 αίθουσες του προνηπιου είναι στο ισογειο,αρκετά μικρή και σκοτεινή)γίνεται το μεσημέρι κατά τη διάρκεια της φύλαξης (πρέπει να ειναι καθαρες οι αιθουσες για το απογευματινο εξτρα τμημα)κι ενω τα παιδιά ειναι μέσα στην αιθουσα,ο δε καθαρισμός γινεται με ΧΛΩΡΙΝΗ!Τα παιδιά εισπνέουν τις βλαβερες καρκινογονες ουσιες για αρκετη ωρα!!οταν συζητησα το θεμα με την εν λογω κυρια,απαντησε οτι το υπουργειο τους επιβαλλει να καθαριζουν με χλωρινη μετα τα περιστατικα με τη γνωστη γριπη κι οτι τα παιδια δεν παθαινουν τιποτα,γιατι η ποσοτητα που βαζουν ειναι μικρη!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω για τήν "εικόνα" που θέλει να προωθήσει το σχολείο. πρέπει επιτέλους τα πρώτα σχολεία των παιδιών μας να καταλάβουν ότι πρέπει να δέχονται και να αντιμετωπίζουν τα παιδιά μας σαν οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

phga stis kitrines ompreles to moraki mou einai 11 mhnon kai poli orees egatastaseis kai zesto kai times kales graftikame kai perimenoume me agonia to septemvrio i prosarmogi ginete me mamades den se petane exo opos se allous stathmous mou aresei auto se anamoni loipon

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας μανούλες!

Μετά από αρκετό ψάξιμο, καταλήξαμε στον Πασχάλη και τις Γλυκές Φατσούλες για βρεφικό!!! μου άρεσαν και τα δύο εξίσου, αν και λίγο περισσότερο στου Πασχάλη !!! μπορεί καμιά μανούλα να με βοηθήσει εάν γνωρίζει κάτι;;; σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας

 

Επειδή φέτος λογικά θα πάρουμε το ΕΣΠΑ σκέφτομαι να πάω την μικρή που τον Σεπτέμβριο θα είναι ενός, στις Γλυκές Φατσούλες.

Έχετε κάποια εμπειρία ή έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον, αν είναι και πιο οικονομικός ακόμα καλύτερα ωστε να μην χρειαστεί να την μεταφέρω του χρόνου.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...