Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΙΚΑ ΑΘΗΝΩΝ


Recommended Posts

Ντινάκι,

 

Λογικά μένεις Αθήνα. Ο γυναικολόγος του ΙΚΑ θα σου γράψει δύο συνταγές. Η μία θα έχει τα φάρμακα τα ακριβά (Gonal, Menopur, Puregon, αναλόγως ποιο θα σου δώσει το κέντρο εξωσωματικής) τα οποία αυτά θα πάρεις από το φαρμακείο του ΙΚΑ και μια δεύτερη η οποία θα έχει όλα τα υπόλοιπα. Τα φάρμακα της 2ης συνταγής τα παίρνεις από οποιοδήποτε φαρμακείο με συμμετοχή 25%.

 

Εφόσον έχεις περάσει Επιτροπή δικαιούσαι να καταθέσεις τα χαρτιά σου (απόφαση Επιτροπής, χαρτί εμβρυομεταφοράς από το κέντρο και πρωτότυπη απόδειξη του κέντρου Εξωσωματικής για την προσπάθεια που έκανες) στο τμήμα Παροχών του ΙΚΑ που ανήκεις και παίρνεις το ποσό των 352 Ευρώ.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.. Και σε σένα εύχομαι μια και έξω..

 

Μήπως εγώ που θα την κάνω στο δημόσιο νοσοκομείο , δεν δικαιούμε αυτό το ποσό? μιας και δεν νομίζω ότι θα πληρώσω κάτι...:confused: πέρα απο κάνα φακελάκι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα ταλαίπωρα κορίτσια!!Είμαι νέο μέλος στο forum και ξεκινάω και εγώ εξωσωματική.Ο γιατρός μου δεν μου έχει πει ακόμα για πρωτόκολλα κ.λ.π.Αν προλάβουμε θα ξεκινήσουμε τον Ιούλιο (οριακά γιατί τον Αύγουστο κλείνει).Εχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις και θα εκτιμούσα πολύ τις απαντήσεις σας αν γνωρίζετε κάτι.Εχω στο ιστορικό μου 5 αποβολές α) η επιτροπή θα εγκρίνει την προσπάθεια εξωσωματικής απο την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σύλληψης? β) αν το 1ο σπερμοδιάγραμμα είναι πριν 2 χρόνια και το άλλο πρόσφατο απο το ΙΚΑ εγκρίνεται ή πρέπει να περιμένω 3 μήνες για να κάνουμε καινούργιο? γ) αν μου πει ο γιατρός να ξεκινήσω απο τον Ιούλιο, τα φάρμακα πρέπει να τα πληρώσω εφόσον δεν θα προλάβω να περάσω επιτροπή? εφόσον έχω ΙΚΑ δεν τα παίρνω τα φάρμακα έτσι και αλλιώς με συμμετοχή?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις που σας έκανα

Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι μου,

 

Για το συγκεκριμένο ερώτημα δεν ξέρω να σου απαντήσω... Ίσως το Νοσοκομείο σου δώσει μια βεβαίωση που να λέει ότι υποβλήθηκες σε εξωσωματική διαδικασία και με αυτή να πας στο τμήμα παροχών. Δεν χάνεις τίποτε να κάνεις μια προσπάθεια..

 

Πήγασε καλώς ήλθες και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου...

 

Να απαντήσω ευθύς αμέσως στα ερωτήματά σου.

 

α) Λογικά η Επιτροπή θα εγκρίνει την προσπάθεια αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις έχε στο μυαλό σου και την πιθανότητα να μη στην εγκρίνουν εφόσον δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

 

β) Όσον αφορά τις επόμενες ερωτήσεις σου θα σου έλεγα να συνεννοηθείς με το κέντρο εξωσωματικής να δεις τι φάρμακα ακριβώς θα χρειαστείς και τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις. Κάποια φάρμακα είναι πολύ ακριβά για να τα πάρεις έστω και με συμμετοχή και οι γυναικολόγοι του ΙΚΑ δεν υπάρχει περίπτωση να στα γράψουν χωρίς την απόφαση της Επιτροπής. Ρώτα μήπως το κέντρο μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτή την περίπτωση. Μπορεί να σου δώσουν τα φάρμακα να ξεκινήσεις και να τους τα επιστρέψεις όταν πάρεις την απόφαση.

 

Επίσης μπορούν να σε προμηθεύσουν και με ένα πρόσφατο σπερμοδιάγραμμα διότι τα δύο χρόνια είναι πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα για να είναι έγκυρο.

 

Ότι άλλο θες στη διάθεσή σου..

Link to comment
Share on other sites

dinad και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα, πληρώνεις χρήματα για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά που στην ουσία τα παίρνεις πίσω γιατί είναι πάνω κάτω ίδια με το επίδομα που σου δίνει το ΙΚΑ. Στο νοσοκομείο που θα κάνεις την εξωσωματική θα σου δώσουν βεβαιώσεις. Μη σε ανησυχούν αυτά, είναι μια διαδικασία γνωστή και στα κέντρα εξωσωματικής. Ασε για αυτά να ανησυχεί ο σύζυγος, εσύ θα είσαι ξαπλωμενη!;)

 

ΠΗΓΑΣΟΣ δεν ξέρω να σου απαντήσω στις ερωτήσεις, Υποθέτω όμως ότι τα δυο σπερμοδιαγράμματα έχουνε μεγάλη διαφορά. Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι. Στη χειρότερη ξεκινάς την προσπάθεια το φθινόπωρο, δε θα αλλάξει τίποτα. Μη σου πω ότι είναι κα καλύτερα να χαλαρώσετε το καλοκαίρι και να ξεκινήσετε δυναμικά από το φθινόπωρο.

Link to comment
Share on other sites

Domnina μου σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου.Εχώ δει σε πολλά θέματα το πόσο κουράγιο και συμπαράσταση δίνεις σε όλες τις κοπέλες.Είσαι ΦΟΒΕΡΗ!!Σε θαυμάζω!!!Όλες πρέπει να έχουμε θετική ενέργεια και πίστη και όλα θα γίνουν.Είναι φοβερό το πόση συμπαράσταση υπάρχει και υποστήριξη σ' αυτό το site!!Είσαστε οι μόνες που μπορείτε να καταλάβετε τον πόνο μου.Σας ευχαριστώ πολύ από τα βάθη της ψυχής μου!Θετική ενέργεια και πίστη και όλα θα γίνουν.Ο επιμένων ΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dinad και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο πήγα, πληρώνεις χρήματα για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά που στην ουσία τα παίρνεις πίσω γιατί είναι πάνω κάτω ίδια με το επίδομα που σου δίνει το ΙΚΑ. Στο νοσοκομείο που θα κάνεις την εξωσωματική θα σου δώσουν βεβαιώσεις. Μη σε ανησυχούν αυτά, είναι μια διαδικασία γνωστή και στα κέντρα εξωσωματικής. Ασε για αυτά να ανησυχεί ο σύζυγος, εσύ θα είσαι ξαπλωμενη!;)

 

Πήρα στην επιτροπή και ρώτησα και μου είπαν ότι αφού γράφει η έγκριση 11/6 πρέπει μέχρι τις 11/9 να προβώ στην εξωσωματική. Εγώ έχω κλείσει ραντεβού να μου γράψει ο γιατρός τα φάρμακα αλλά εξωσωματική θα κάνω Σεπτέμβρη. Δηλ. της λέω αν είναι μια βδομάδα μετά?(ανάλογα πότε θα έρθει η περίοδος του Σεπτέμβρη) τι γίνεται? Δεν ήξερε να μου απαντήσει...πάρτε άλλη μέρα λέει να είναι εδώ κάποια κυρία που κάνει τις εξωσωματικές να σας πει!:evil:

 

Τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί? Να μην πάρω τα λεφτά που λέτε? Ή θα έχω πρόβλημα και στην 2η προσπάθεια???(φτου φτου φτου μην χρειαστεί)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κ από μένα

 

Είμαι κ εγώ μία από εσάς κ λέμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική τον Σεπτέμβριο αφου έκλεισα ραντεβού με την επιτροπή του ΙΚΑ στις 15/09 - οπότε τώρα έχω αρχίσει κ αγχωνομαι για τα απαραίτητα χαρτιά μην τυχόν κ κάτι πάει στραβά κ δεν εγκριθούμε. Το πρόβλημα μας είναι ολιγοσπερμία και το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα που έχουμε είναι από τον Γενάρη - Λέτε οι 8 μήνες διαφορά από αυτό που θα κάνει τώρα σε δημόσιο νοσοκομείο να είναι είναι μεγάλο διάστημα?

 

και μια ακόμα ερώτηση - στο έλενα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για το 2ο σπερμοδιάγραμμα ή απλά πάμε εκεί ένα ωραίο πρωινό?

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κ συγχαρητήρια για την βοήθεια που δείνετε σε όλα τα νέα μέλη που κατέληξαν εδώ ψάχνοντας απαντήσεις στα ερωτήματά τους.:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Renita καλώς ήλθες και μακάρι να σου πάνε όλα καλά στην προσπάθειά σου..

 

Το διάστημα των 8 μηνών είναι ικανοποιητικό μιας και θέλουν τουλάχιστον να υπάρχει τριών μηνών απόσταση του ενός σπερμοδιαγράμματος από το επόμενο.. Άρα σε αυτό είσαι καλυμμένη.. Όσον αφορά το ΕΛΕΝΑ δεν ξέρω να σου απαντήσω διότι εμείς το κάναμε το σπερμοδιάγραμμα στο ΙΚΑ.

 

Καλή σου επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα στην επιτροπή και ρώτησα και μου είπαν ότι αφού γράφει η έγκριση 11/6 πρέπει μέχρι τις 11/9 να προβώ στην εξωσωματική. Εγώ έχω κλείσει ραντεβού να μου γράψει ο γιατρός τα φάρμακα αλλά εξωσωματική θα κάνω Σεπτέμβρη. Δηλ. της λέω αν είναι μια βδομάδα μετά?(ανάλογα πότε θα έρθει η περίοδος του Σεπτέμβρη) τι γίνεται? Δεν ήξερε να μου απαντήσει...πάρτε άλλη μέρα λέει να είναι εδώ κάποια κυρία που κάνει τις εξωσωματικές να σας πει!:evil:

 

Τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί? Να μην πάρω τα λεφτά που λέτε? Ή θα έχω πρόβλημα και στην 2η προσπάθεια???(φτου φτου φτου μην χρειαστεί)

απλα τα φαρμακα πρεπει να γραφτουν μεχρι 11/9 και την εξωσωματικη την αρχιζεις αναλογα με την περιοδο σου και τωρα μπορεις να τα γραψεις τα φαρμακα σου.Τα εκανα 2 φορες εγινα εξπερ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ από μένα

 

Είμαι κ εγώ μία από εσάς κ λέμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική τον Σεπτέμβριο αφου έκλεισα ραντεβού με την επιτροπή του ΙΚΑ στις 15/09 - οπότε τώρα έχω αρχίσει κ αγχωνομαι για τα απαραίτητα χαρτιά μην τυχόν κ κάτι πάει στραβά κ δεν εγκριθούμε. Το πρόβλημα μας είναι ολιγοσπερμία και το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα που έχουμε είναι από τον Γενάρη - Λέτε οι 8 μήνες διαφορά από αυτό που θα κάνει τώρα σε δημόσιο νοσοκομείο να είναι είναι μεγάλο διάστημα?

 

και μια ακόμα ερώτηση - στο έλενα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για το 2ο σπερμοδιάγραμμα ή απλά πάμε εκεί ένα ωραίο πρωινό?

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κ συγχαρητήρια για την βοήθεια που δείνετε σε όλα τα νέα μέλη που κατέληξαν εδώ ψάχνοντας απαντήσεις στα ερωτήματά τους.:!::!:

Απο την στιγμη που ειναι ολιγοσπερμια δεν θα σου πουν τπτ κατευθειαν θα στην εγκρινουν,να εχεις μαζι και την συνταγη με τα φαρμακα της εξωσωματικης απο τον γιατρο σου στα γραφει η επιτροπη κατευθειαν και πας στο ικα στο γουδι και τα παιρνεις.Οσον αφορα το Ελενας πρεπει να παρεις τηλ να δεις το συστημα τους στην συγκεκριμενη εξεταση,τωρα για τους 8 μηνες διαφορα που εχει πρεπει να κοιταξεις το εγγραφο με τα δικαιολογητικα απο το ικα,δεν νομιζω ομως,ο γιατρος σου σε ποιο νοσοκομειο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που ειναι ολιγοσπερμια δεν θα σου πουν τπτ κατευθειαν θα στην εγκρινουν,να εχεις μαζι και την συνταγη με τα φαρμακα της εξωσωματικης απο τον γιατρο σου στα γραφει η επιτροπη κατευθειαν και πας στο ικα στο γουδι και τα παιρνεις.Οσον αφορα το Ελενας πρεπει να παρεις τηλ να δεις το συστημα τους στην συγκεκριμενη εξεταση,τωρα για τους 8 μηνες διαφορα που εχει πρεπει να κοιταξεις το εγγραφο με τα δικαιολογητικα απο το ικα,δεν νομιζω ομως,ο γιατρος σου σε ποιο νοσοκομειο ειναι?

 

στο site του ίκα δευκρινίζει το ελαχιστο περιθωριο μεταξύ των σπερμοδιαγραμματων - όχι το μέγιστο!

 

ο γιατρός μου-γυναικολογος μου είναι στο Λητώ - γιατί?

Link to comment
Share on other sites

στο site του ίκα δευκρινίζει το ελαχιστο περιθωριο μεταξύ των σπερμοδιαγραμματων - όχι το μέγιστο!

 

ο γιατρός μου-γυναικολογος μου είναι στο Λητώ - γιατί?

αν ηταν στο ελενα θα σου εδινε χαρτι χωρις να κανετε την εξεταση,μηπως και τογλυτωνε ο συζυγος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, θέλω να σας ενημερώσω ότι για το σπερμοδιάγραμμα που πρέπει να γίνει στο ΙΚΑ, μπορείτε να πάτε ΧΩΡΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ στο

ΙΚΑ Πειραιά, Καραολή Δημητρίου 10, 1ος όροφος, τηλ. 2104176288.

Όπως σας είπα, δέχονται το δείγμα χωρίς ραντεβού, καθημερινά 11:00-12:00 και μετά από 2 μέρες ξαναπάτε τις ίδιες ώρες για να πάρετε τα αποτελέσματα.

Το λέω για όποιες κοπέλες κάνουν "αγώνα δρόμου" για να προλάβουν να μαζέψουν τα δικαιολογητικά πριν το ραντεβού με την επιτροπή. (εννοήται ότι πρέπει να έχετε πάρει πρώτα παραπεμπτικό για σπερμοδιάγραμμα από ουρολόγο του ΙΚΑ και να τους το δώσετε μαζί με το δείγμα).

Όμως νομίζω πως θα κλείσει το εργαστήριο μόνο για την εβδομάδα του 15 Αυγουστου. Όποια κοπέλα ενδοιαφέρεται ας πάρει ένα τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσει.

Καλή επιτυχία σε όλες!

Εμείς οι δυο, σαν ένα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Επειδή κατάφερα μετά από αρκετά τηλέφωνα κ ώρα αναμονής να βρω το τηλέφωνο στο Έλενα για να κλήσω ραντεβού για το απαιτούμενο από κρατικό φορέα σπερμοδιάγραμμα πιστεύω ότι αξίζει να σας το γράψω για να μην παιδεύεστε κ εσείς! Το τηλέφωνο είναι:

 

210 6402268 κ το εργαστήριο είναι στο υπόγειο του κτηρίου Μαρίκα Ηλιάδη.

Σας συστήνω αν μπορείτε να είστε εκεί σε 20 λεπτά να πάρετε "το υλικό" από το σπίτι γιατί οι συνθήκες εκεί δεν θα βοηθήσουν τους κυρίους σας!

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα

 

Θα ήθελα τα φώτα σας! Στις 15/09 παιρνάω επιτροπή και στις 22/09μου χουν πει οτι θα ξεκινήσω τις ενεσεις καταστολής.

 

Όποια ξέρει ας μου πει γιατι αγχωνομαι λίγο, εφοσον έχεις το χαρτη της επιτροπής και στα χει γραψει ο γιατρός τα φαρμακα κ πας στο φαρμακειο, τα παίρνεις αμέσως ή πρέπει να κάνεις παραγγελία? Και πόσο περίπου να υπολογίζω ότι θα πληρώσω στο φαρμακείο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρενίτα μου,

 

Εφόσον έχεις την έγκριση της Επιτροπής και τη συνταγή από το γυναικολόγο του ΙΚΑ πρέπει να πας μόνο σε συγκεκριμένο φαρμακείο του ΙΚΑ για να πάρεις τα ενέσιμα φάρμακα από εκεί. Σε αυτά δεν πληρώνεις τίποτε.

 

Τα υπόλοιπα σκευάσματα στα γράφει σε διαφορετική συνταγή στην οποία αναγράφεται επάνω "συμμετοχή 25%). Οπότε πας σε οποιοδήποτε άλλο φαρμακείο, στα φέρνουν και πληρώνεις το 25% της συνολικής τους αξίας!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

koritsia εμεις εχουμε σπερμοδιαγραμμα 12/02/2010 απο ιδιωτικο και 31/05/2010 ιδιωτικο και 08/07/2010 απο δημοσιο νοσοκομειο εχουν καποιο διαστημα μεταξυ τους

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΔΙΝΟΥΝ

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Γολγοθάς ΙΚΑ είναι απίστευτος! Πραγματικά δεν ξέρω πως να αντιδράσω! Να τα σπάσω όλα από τα νεύρα μου ή να βάλω τα γέλια!Και εκεί που πίστευα ότι το δύσκολο κομμάτι ήταν η επιτροπή, ήρθε το μετά! Έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο του ΙΚΑ για να μου γραψει τα φαρμακα αφού πέρασα επιτυχώς από την επιτροπή. Ο γιατρός αυτός αρνήθηκε να μου τα γράψει - ενώ παράλληλα είχε βάλει το μπρίκι να φτιάξει καφέ- γιατί λέει δεν τα ξέρει κ μου φώναζε να πάω σε άλλο γιατρό!Τρέμοντας από τα νεύρα μου πήγα στον διευθυντή, ο οποίος για να καλύψει τον γιατρό του με παρέμπεμψε σε άαααλλο υποκαταστημα του ικα. Πήγα στο άλλο ικα κ ευτυχώς ο γιατρός εκεί μου τα γραψε, αλλά ο ελεγκτής έλειπε οπότε έπρεπε να ξαναπάω πίσω στο αρχικό ίκα! Μετά από το πήγαινε έλα περιχαρής που επιτέλους είχα την περιβόητη συνταγή ανά χείρας, πήγα στο φαρμακείο του ικα στην αγ. κωνσταντίνου! Μετά από ένα 15λεπτο αναμονής ήρθε η σειρά μου κ ανακάλυψα ότι έπρεπε να πάω στο φαρμακείο του 6ου θεραπευτηρίου ΙΚΑ κάπου στην λεωφ. αλεξάνδρας!Με το αφεντίκο μου να ουρλιάζει στο τηλέφωνο, πήρα ταξί κ πήγα κ αφού περίμενα κ εκεί στην ουρά ήρθε η ώρα επιτέλους να πάρω τα φάρμακα .. έτσι νόμιζα! Η υπάλληλος εκεί διαπίστωσε ότι ο γιατρός δεν είχε γράψει τα φάρμακα στο βιβλιάρειο οπότε αρνήθηκε να μου τα δώσει ! Οπότε αύριο θα πρέπει να ξαναπάω στον γιατρό του ικα για να τελειωσει την δουλειά του και να ξαναματαπάω στην λεωφ. αλεξάνδρας !

 

Αναρωτιέμαι, πόση υπομονή να κάνει πια κανείς!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια... γι' αυτό έχω ανοίξει αυτό το θέμα, για να μην ταλαιπωρείστε άδικα... Αν το διαβάσετε από την αρχή θα δείτε τι ακριβώς χρειάζεται να κάνετε για να μην ταλαιπωρείστε αδίκως..

 

Ρενίτα μου πως θα στα έδινε τα φάρμακα αφού δεν στα είχε γράψει στο βιβλιάριο; Κι εγώ κάπως έτσι παραλίγο να την πατήσω διότι είχε ξεχάσει να μου γράψει κάποια φάρμακα από όλα αυτά στο βιβλιάριο και στις συνταγές... Ευτυχώς επειδή είμαι ψείρας κοίταξα τη συνταγή μια μια και το βιβλιάριο και το είδα και του είπα εκείνη τη στιγμή και το συμπλήρωσε.. άσε που δεν είχε βάλει και τη σφραγίδα του στο παραπεμπτικό ο γυναικολόγος... Οπότε του επισήμανα και αυτό... Πρέπει να τα κοιτάμε 100 φορές!!!

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο domnina αλλά ήταν τόση η χαρά μου που επιτέλους βρέθηκε κάποιος να μου τα γράψει που αφέθηκα στο γεγονός ότι αυτός ξέρει την δουλειά του!Στις 8.00 ήμουν σήμερα εκεί κ ο άνθρωπος μου ζήτησε συγνώμη ...

 

Οπότε ξαναπήγα σήμερα στο φαρμακείο στην Λεωφ. Αλεξάνδρας και παραλίγο η υπάλληλος εκεί να μην μου τα δώσει γιατί λέει δεν είχε Gonal των 900! Πάλι καλά κράτησα την ψυχραιμία μου κ θυμήθηκα χθες που είχαν δώσει σε μια άλλη κοπέλα των 1050 για τον ίδιο λόγο ακριβώς, οπότε το επισήμανα στην υπάλληλο κ τελικά μου έδωσε κ μένα των 1050!

 

Γολγοθάς φάρμακα ελπίζω να έλαβε τέλος εδώ! Αύριο έχω ραντεβού με το κέντρο για να ξεκινήσω τις ενέσεις ! Ποιος θα μου το λεγε ότι δεν θα βλέπω την ωρα για αρχίσω να τρυπιέμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...