Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

++++Σίδερα Μαλλιών Ισιωτικά++++


kalamaraki

Recommended Posts

Εγω έχω αυτό http://www.consumer.philips.com/c/haircare/hp8350_00/prd/gr/ είναι το 2ο που αγοραζω σε 10 χρόνια και ειμαι κατενθουσιασμένη!!!!

Εχω επίσης μακρυ και χαζα-σπαστο μαλλι που μόνο με οδοστροτήρα ίσιωνε!!!Τώρα δε το έχω και κοντο καρε...που αν σκεφτείς ότι τρό΄μαζα και μονο στην ιδέα του να το κόψω...και είναι ακομη καλύτερα!!!!

 

Το συνηστώ ανεπιφύλακτα το σίδερο μαλλιών σε χρήση 2-3 φορες την εβδομαδα στου 160 ή λιγοτερο σε υψηλότερη θερμοκρασία!!!!Ασε που τωρα με το κοντο μαλλί κανω 1,5 λεπτο ακριβως να το ισιώσω-και έχω πολυυυυυ μαλλι, όχι 5 τρίχες!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ μάλλον έχω καταλήξει στο μπελίσιμα που κάνει και στεγνά και βρεγμένα για να μου λύσει τα ΄χερια το βράδυ που κοιμούνται οι δυο τους και εγώ μενω με το μαλλί βρεγμένο γιατί δεν μπορώ να κάνω φασαρία....

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω φετος στις γιορτες εκανα δωρο στον ευατο μου το σιδερο μαλλιων....... Βασικα πηρα το πιο φθηνο που υπαρχει 45 ευρω ενα της μπραουν. Τα μαλλια μου ειναι λιγο σπαστα αρα το χρησιμοποιω και σε 10 λεπτα εχω ισιωμα κομμωτηριου. Αλλα διαβασα στις οδηγιες οτι αν εχετε ανταυγες ή εχετε κανει περμαναντ δεν κανει να το χρησιμοποιειται. προβληματιστηκα λιγο λετε να μην κανει να το χρησιμοποιω και με την απλη βαφη???

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα λέει η bp-IOLΗ.

Πήρα το βελισσιμα με τις φαρδιές πλάκες τα ίσιωσε ναι, όμως μετά από περίπου μία ώρα άρχισαν να χαλάνε, όταν δε ξύπνησα έδειχναν αχτένιστα. Πιστεύω ότι το πιστολάκι είναι απαραίτητο για να φορμαριστεί η ρίζα, διαφορετικά το αποτέλεσμα δεν είναι καλό. Εφόσον λοιπόν χρησιμοποιείς το πιστολάκι για τη ρίζα της τρίχας, στην άκρη θα κολλήσεις; Καταντά χρονοβόρο. Κατέληξα και εγώ ξανά στο πιστολάκι (ζήτημα και εγώ αν χρησιμοποίησα το σίδερο πάνω από 10 φορές).

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν τα μαλλιά είναι ούτε σπαστά ούτε ίσια τι τα κάνεις; Πιστολάκι και μετά σίδερο;

Τα σγουραίνω περισσότερο με gel ή πηγαίνω στην κομμώτρια για πιστολάκι! Αχ, να μην πιάνουν τα χέρια μου με τα μαλλιά! Γιατί κακά τα ψέμματα ένα καλοχτενισμένο κεφάλι κάνει τη διαφορά! :-( (Τι λέμε τώρα!)

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα το παρω...γιατι έχω σκάσει με το πιστολάκι,,,μονίμως μένω αχτένιστη λογο φασαρίας! Ε και αν δεν μου κάνει θα το πουλήσω εδώ χε χε!!

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το πήρα κορίτσια το απόγευμα αυτό που είναι και για βρεγμένα ....

Ενα μονο έχω να πω.........

 

Τι βλακας που ήμουν τόσο καιρό που δεν το αγόρασα!!!!!!!!!

 

Εκανα μπανάκι , κάθισα και ξεκίνησα...μου πήρε 5 λεπτά να πάρω το κολάι

αλλα΄μετά έτρεχα, έκανα μισή ώρα περίπου αλλά τα μαλλάκια μου έιναι σουπερ, δεν έχουν ηλεκτριστεί καθόλου και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη!!!

Χαλάλι τα 75ευρώ που έδωσα!!

Να είστε καλά για τις συμβουλές σας πραγματικά δεν θα το τολμούσα αν δεν μου λέγατε τις εμπειρίες σας!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου είπαν αλλά λεει μεσα στις οδηγίες οτι απαγορεύεται τα μαλλιά να έχουν προιόντα οπως λακ τζελ κτλπ

Δεν με πειράζει καθόλου....Μιλάμε από εκεινη την ώρα τα χαιδεύεω σαν χαζή όλη την ώρα!

Αλλά το μεγάλο τεστ φυσικά είναι ο ύπνος σε συνδυασμό με την υγρασία της Θεσσαλονίκης γιατί πάντα ξυπνάω σαν αγριοκάτσικο..άλλα σπαστά άλλα ίσια και άλλα σγουρά...

Θα δούμε το πρωί...

Ακόμα και αν είναι έστω και λίγο χαλασμένα δεν θα με πειράξει καθόλου

Γιατί το μονιμο παράπονο μου είναι ότι δεν μου κάθεται το πιστολάκι πέραν της μιας μέρας!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από donmatina στο kalamaraki:Υπάρχει το κατάστημα Lotus στην οδό Πρασακάκη στη συμβολή με Εγνατία κοντά στην οδό Αγίας Σοφίας στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και έχει μόνο επαγγελματικά προϊόντα.Ρίξε μια ματιά και ΔΕΝ είναι απαραίτητο να είσαι επαγγελματίας για κάποια πράγματα που θέλεις να αγοράσεις,π.χ. κερί αποτριχωτικό ή κάποια στιγμή ήθελα τα πολύ μεγάλα ρόλλεϋ στη μισή τιμή από HONDOS, 1 λίτρο ασετόν 4 ?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω 2 χρ.τώρα πάρει το σίδερο της Rowenta από το carrefour , 40 E, κεραμικές λεπτές πλάκες με ρύθμιση θερμοκρασίας και μου έλυσε τα χέρια. Μέσα σε 10΄το πολύ έχω μαλλια κομμωτηρίου, στην κυριολεξία σιδερωμένα. Τα μαλλια μου είναι ελαφρώς χαζοσπαστά. Με ένα γρήγορο πέρασμα την κάθε τούφα (εγώ το κάνω 4 δάχτυλα περίπου μετά τη ρίζα) έχω ξεμπερδέψει μέχρι το επόμενο λούσιμο. Είχα πάρει και έναν αφρό της loreal που προστατευει τα μαλλια από το σίδερο αλλά μου τα θάμπωνε και μου τα βάραινε πολύ και δεν το βάζω. Οι άκρες έχουν κάνει ψαλίδα αλλά σίγουρα σ΄αυτό φταίνε και οι ανταυγιες που κάνω. Κουρευω συχνά τις άκρες και ξεμπερδευω. Πάντως για τις μαμάδες που δεν έχουν χρόνο για κομμωτήρια το σίδερο είναι σίγουρη λύση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, κορίτσια, από τότε που σταμάτησα τις ανταύγειες, έχω το πιο υγιές μαλλί που είχα ποτέ. Στην κυριολεξία λάμπει. Έχω ακριβώς 2 χρόνια να κάνω ανταύγειες και άρχισα να τα βάφω στο φυσικό μου χρώμα, επειδή έχω λευκά. Κόψιμο στο κόψιμο μετά από 2 χρόνια έχουν φύγει εντελώς οι ανταύγειες από το μαλλί και πλέον είναι τόσο υγιές, τόσο δυνατή η τρίχα και τόσο λαμπερό που έχω αποφασίσει ότι δεν πρόκειται να ξανακάνω ανταύγειες.

Και τώρα που το σκέφτομαι θυμήθηκα ότι έχω να χρησιμοποιήσω το σίδερο από τότε που είχα ανταύγειες, οπότε ίσως έπαιζε ρόλο κι αυτό.

Επηρεάστηκα πολύ από αυτά που γράφετε, οπότε αποφάσισα στο επόμενο λούσιμο να ξαναδοκιμάσω το σίδερο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν αναφέρω από το μέτωπο των μαλλιών μου

Ξύπνησα...ένιωθα ανάλαφρα τα μαλλιά μου και λεω για να κοιταχτώ...

Έχουμε και λεμε...φούντωσαν αρκετά, αλλά έτσι κάνουν τα μαλλιά μου, χαζοσπάσανε σε διάφορα σημεία,όχι όλα και ακόμα είναι ξεμπέρδεμένα προς μεγάλη μου εντύπωση,δηλαδη το χέρι μου περνάει μεσα χωρις να ΄τα έχω χτενίσει με την βούρτσα.

Βέβαια...τα ξαναέκανα σε 10 λεπτά και είναι τέλειααααααααααααααα

Μου πήρε μονο τόσο γιατι ειναι ακόμα στιλπνά, καθαρά και ασχετα αν σπάσανε που το περίεμενα με τέτοια υγρασία ολα τα μαλλιά σπάνε αλλά ήταν πολύ έυκολο να τα ξανακάνω!

Σιγουρα η καλυτερη αγορά που έχω κάνει!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αναφέρω από το μέτωπο των μαλλιών μου

Ξύπνησα...ένιωθα ανάλαφρα τα μαλλιά μου και λεω για να κοιταχτώ...

Έχουμε και λεμε...φούντωσαν αρκετά, αλλά έτσι κάνουν τα μαλλιά μου, χαζοσπάσανε σε διάφορα σημεία,όχι όλα και ακόμα είναι ξεμπέρδεμένα προς μεγάλη μου εντύπωση,δηλαδη το χέρι μου περνάει μεσα χωρις να ΄τα έχω χτενίσει με την βούρτσα.

Βέβαια...τα ξαναέκανα σε 10 λεπτά και είναι τέλειααααααααααααααα

Μου πήρε μονο τόσο γιατι ειναι ακόμα στιλπνά, καθαρά και ασχετα αν σπάσανε που το περίεμενα με τέτοια υγρασία ολα τα μαλλιά σπάνε αλλά ήταν πολύ έυκολο να τα ξανακάνω!

Σιγουρα η καλυτερη αγορά που έχω κάνει!!!

 

στειλε φωτογραφια!χα χα!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε kalamaraki,με γεια τη συσκευη και καλα χτενισματα!!

κι εγω θυμαμαι οταν την αγορασα ειχα πολυ ενθουσιασμο με το αποτελεσμα,

και οσο θα περναει ο καιρος θα δεις που θα ¨σπαει¨ το χερι σου και θα ειναι ακομη πιο ευκολο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό.....το πήρα στα 75ευρώ από κοτσωβολο

http://www.bellissima.imetec.com/gr/prod_1639d.php

και χτες τα έκανα βρεγμένα και ήταν τέλειααααααααα!

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα κι εγώ αυτό είχα βάλει στο μάτι, αλλά πήρα το άλλο γιατί το είχε σε προσφορά ένας φίλος. Δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά για κάτι που μπορεί να μη με βόλευε. Όχι ότι δεν κάνει δουλειά, αλλά μάλλον το δικό σου είναι πιο επαγγελματικό.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο για να γελάσουμε και να καταλάβετε τι τραβάω με τα μαλλιά μου.Τα παιδιά στο σχολείο:"Κυρία θα αποφασίσετε επιτέλους πώς τα θέλετε τα μαλλιά σας; Μια ίσια, μια σπαστά, μια γουέικαπ (αυτό δεν είναι σκόπιμο:lol:), μια κάτι ενδιάμεσο". Είναι και γυμνάσιο, ρεζίλιιιι.

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα αυτό:

http://www.apothema.gr/Product/5-1-151-52237/Imetec/STRAIGHTENER_BELLISSIMA_B200.html

Mεσα σε 5 λεπτα έτοιμο το μαλλί! το πήρα πριν καμια 15 μερες και ειμαι

καταενθουσιασμενη! το πληρωσα 64 ευρω στην ηλεκτρονικη αλλα σε e-shop εχει πιο φθηνα. Δεν εχω κατσαρα μαλλια αλλα εχω πολλα και σπανε λιγο, οταν τα ισιωνω με αυτο ειναι λεια και απαλα! Μονο για ανταυγειες στο κομμωτηριο (καλα οχι οτι πηγαινα και συχνα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν θέλω απόλυτο ίσιωμα χρησιμοποιώ το HotLiss της L'oreal (σε ροζ μπουκαλάκι), το οποίο είναι κατάλληλο για χρήση ισιωτικού. Bunny, εννοείς σιλικόνη ή μετάξι για προστασία ή για καλύτερο αποτέλεσμα? Από που τα παίρνουμε αυτά, από το κομμωτήριο? Πάντως, δεν επιτρέπεται η χρήση αφρού, ζελέ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...