Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


maira07

Recommended Posts

ΑΓΑΠΗΤΗ antu ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ. ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ

 

 

καλησπερα,

 

θα μπορουσα να ειχα και εγω το τηλεφωνο και το ονομα του γιατρου σου στη Βουλγαρη γιατι μενω εκει κοντα? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια θα ήθελα την εμπειρία σας και τη γνώμη σας για τον Παιδίατρο Στέλιο Παπαβέντση στην Πυλαία Θεσσαλονίκης.

Θα χαιρόμουν πολύ να μάθω και γνώμες από μαμάδες που τον έχουν παιδίατρο.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε εμείς στον Παπαβέντση. Είμαι ευχαριστημένη. τον διάλλεξα επειδή είναι σύμβουλος θηλασμού και πράγματι με βοήθησε πολύ χωρίς να με αγχώνει με αυτά που άλλοι γιατροί λένε χωρίς λόγο (λίγο βάρος, δεν φτάνει ο θηλασμος και τέτοιες βλακείες). Χαλαρός, καλός με το μωρό, του μιλάει ήρεμα και το αντιμετωπίζει σαν άνθρωπο (γιατί έχω δει και άλλους που τα θεωρούν χειρότερα και από ζώα), απολυμαίνει τα χέρια του πριν την πιάσει. Σωστές συμβουλές από το τηλέφωνο, νομίζω ότι μόνο μια φορά μου πήρε ώρα να τον βρω στο κινητό, αλλά ήταν εκτός. Παρότι έχει αρρωστήσει πολλές φορές με ιώσεις, δεν έχει δώσει αντιβίωση και άφησε να κάνει τον κύκλο της η αρρώστια. Βέβαια ήμασταν σε συνεχή επαφή και δεν είχαμε κάποια υποτροπή ή κάτι εξτριμ. Επίσης στην εξέταση ρωτάει τα πάντα, τροφή, ύπνος, ανάπτυξη και εξετάζει ενδελεχώς χωρίς ξεπέτες (έχουμε βιώσει εξέταση μονόλεπτου και πολύ λέω). Το ιατρείο είναι καθαρό, με ξεχωριστό παιδότοπο για τα παιδιά, αλλαξιέρα με όλα όσα χρειαστουν για να αλλάξει το μωρό, δωμάτιο θηλασμού με καρέκλα ειδική. Στέλνει με μαιλ συχνά άρθρα σχετικά με τα παιδιά και επιβεβαιώνει και με μαιλ τα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Dawn σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Αν υπάρχουν και άλλες εμπειρίες από άλλες μαμάδες θα χαρώ να τις ακούσω-διαβάσω....

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Κορίτσια, κι εγώ είμαι σε αναζήτηση παιδιάτρου. Είτε κέντρο ή ανατολικά ή κάπου που να μπορείς να παρκάρεις τελοσπάντων! :Ρ Ιδανικά περιοχή νέου δημαρχείου... :)

VMNQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γειά σας κορίτσια!!!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω κ θα ήθελα τα φώτα σας... Είμαι εγκυούλα στο πρώτο μου παιδάκι, είμαι 7,5 μηνών κ η γυναικολόγος μου με συμβούλεψε, μέσα στον επόμενο μήνα, να βρω έναν παιδίατρο κοντά στη γειτονιά μου, να τον συναντίσω κ να με συμβουλέψει για το μωρό πριν έρθει αλλά κ για να τον έχω μόλις γεννηθεί κ η μπουμπού μας! Ψάχνω κάποιον/-α στην περιοχή Κορδελιού- Ευόσμου στη Θεσσαλονίκη!

Έχετε καμιά καλή επιλογή????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γνωρίζει κάποιος κάτι για την παιδιατρο Χριστίνα Μαγνήσαλη στην Καλαμαριά; Αλλάξμε παιδιατρο και πήγα σε αυτη. Στο πρωτο ραντεβού φάνηκε πολύ καλή αλλα θα ήθελα και καμια ακόμη γνώμη αν την ξέρει κανεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Χαίρεται .... Νέο μελος στην παρέα σας ..ψάχνω παιδίατρο για το μωράκι μου, γνωρίζει καμία για την Νάντια Παπαδοπουλου στην Τσιμισκη ή για την Φανή Αργυριου στην εθνικής αντιστάσεως;; Μου τις συστήσανε, βασικά θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον παιδίατρο που να ειναι κυρίως άνθρωπος και να ειναι έμπειρος .. Ευχαριστώ περιμένω απαντήσεις !! Σας αναφέρω ότι μου κάνουν απο Ανατολική Θεσσαλονίκη μέχρι το κέντρο ..

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται .... Νέο μελος στην παρέα σας ..ψάχνω παιδίατρο για το μωράκι μου, γνωρίζει καμία για την Νάντια Παπαδοπουλου στην Τσιμισκη ή για την Φανή Αργυριου στην εθνικής αντιστάσεως;; Μου τις συστήσανε, βασικά θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον παιδίατρο που να ειναι κυρίως άνθρωπος και να ειναι έμπειρος .. Ευχαριστώ περιμένω απαντήσεις !! Σας αναφέρω ότι μου κάνουν απο Ανατολική Θεσσαλονίκη μέχρι το κέντρο ..

 

Προσωπικά θεωρώ κορυφαίο παιδίατρο τον Δημήτρη Τζάλλα, Τσιμισκή 84, τηλ. 2310 222085. Τον έχουμε παιδίατρο και για τα τρία μας παιδιά και δεν τον αλλάζουμε με τίποτε. Έχει τεράστια πείρα και είναι φανταστικός γιατρός, άνθρωπος και επιστήμονας, στα 11 χρόνια που συνεργαζόμαστε δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη μαζί του. Δε χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις! :-)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ κορυφαίο παιδίατρο τον Δημήτρη Τζάλλα, Τσιμισκή 84, τηλ. 2310 222085. Τον έχουμε παιδίατρο και για τα τρία μας παιδιά και δεν τον αλλάζουμε με τίποτε. Έχει τεράστια πείρα και είναι φανταστικός γιατρός, άνθρωπος και επιστήμονας, στα 11 χρόνια που συνεργαζόμαστε δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη μαζί του. Δε χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις! :-)

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την ανταπόκριση!!

Απο τιμές πως ειναι ;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την ανταπόκριση!!

Απο τιμές πως ειναι ;;;

 

Παλιότερα είχε 50 ευρώ το ραντεβού, τώρα λόγω κρίσης το έριξε στα 40 ευρώ. Εννοείται αν χρειαστεί κάποια επανεξέταση πχ δεν χρεώνει επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα μανούλες ψάχνω και εγώ παιδίατρο μένω φοίνικα και θα ήθελα παιδίατρο Πυλαία καλαμάρια η φοίνικα οποία ξέρει κάποια καλή θα ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνε στοιχεία... Ευχαριστώ. το email μου είναι [email protected] 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπερα μανουλες εχετε να μου προτεινετε καποιον παιδιατρο ανατολικη Θεσσαλονικη που να υποστηριζει το θηλασμο και να σηκωνει τα τηλ? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...