Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


maira07

Recommended Posts

Κορίτσια και εγώ ενδιαφέρομαι για ανατολική Θεσσαλονίκη. Ο δικός μας αν διαβάσετε το θέμα ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΟΠΡΑΝΑ ... θα δείτε ότι με έκανε να θέλω να τον δείρω!!!! Σας παρακαλώ ξέρετε κανέναν - καμία γιατρό ανατολικά ??? Πέστε μου στοιχεία!!!! Γιατί έχω ξεμείνει από γιατρό !!!! :-P :-P :-P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμάς η παιδίατρός μας είναι ανατολική Θεσ/νίκη (κοντά στην Αιγαίου), είναι υπέρ του θηλασμού, δε δίνει αντιβίωση, είναι ευχάριστος άνθρωπος και πάντα στο τηλέφωνο, και γενικώς την συστήνω ανεπιφύλακτα. Επίσης έχει εξιδίκευση στην ενδοκρινολογία... και με νοσοκομειακή πείρα.. όποια θέλει τα στοιχεία της ας μου Pm

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δε νομίζω να είναι κακό να αναφέροντε τα ονόματα των παιδιάτρων είτε έχουμε να πούμε καλά λόγια είτε όχι....αυτό στήλε πμ, το πήρες,μπερδεύει πιο πολύ τα πράγματα...

γνώμη μου...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δε νομίζω να είναι κακό να αναφέροντε τα ονόματα των παιδιάτρων είτε έχουμε να πούμε καλά λόγια είτε όχι....αυτό στήλε πμ, το πήρες,μπερδεύει πιο πολύ τα πράγματα...

γνώμη μου...

 

 

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια έχω να προτείνω την δική μας παιδίατρο στην Πυλαία την Καλούδη, που την είχαμε από την πρώτη ημέρα της Εβελίνας και την συνεχίζουμε και στον μικρό μου... είναι έμπειρη νεογνολόγος, με μεγάλη υπομονή καλοσυνάτη και γενικότερα πάντα προσιτή και διαθέσιμη..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Η δικιά μας είναι η Τριανταφύλλου Γιώτα, ανατολικά (Αιγαίου)

αν θες τα στοιχεία της πες μου

Είναι καταπληκτική επιστήμονας και πάνω απο όλα άνθρωπος!

Ενδιαφέρομαι για παιδίατρο στην καλαμαριά θα ήθελα να ξέρω αν η δικιά σου πάει σε σπίτια.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποια καμια παιδιατρο στην Καλαμαρια ή Θερμη που να ναι και στο ΙΚΑ και πανω απολα ανθρωπος? να μπορει να πηγαινει και σε σπιτια

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ. ΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!) ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ. ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΟΒΑΡΟ ΨΑΧΤΕΙΤΕ!! ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΑ!!

ΜΑΡΙΑ

o3DBp3.png

Link to comment
Share on other sites

mariaser pm μου πλιζ σε ποιν αναφέρεσαι - αν και θεωρώ ότι το καλύτερο είναι να το γράψεις εδώ... για να ξέρουν και οι υπόλοιποι γονείς.

Ευχαριστώ και καλό βράδι!

Link to comment
Share on other sites

Σοφια κι εμεις το Δημο εχουμε! Εγω μενω Σουρωτη και χαλαλιζω ενα ταξιδακι για τον καλυτεροτερο! Αν και πολυ συχνα ερχεται κι αυτος

 

Και εμείς στο Δήμο πάμε..μέχρι στιγμής είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι! Είναι συμβεβλημένος και μετο δημόσιο οπότε συμφέρει.Τώρα όσον αφορά τον παιδίατρο που αναφέρθηκε νωρίτερα , ο κάθε γονιός θα πρέπει να ακολουθεί το ένστικτο του. Άλλωστε και οι γιατροί άνθρωποι είναι και μπορεί να κάνουν λαθη..ας μην τους ακυρώνουμε τόσο εύκολα λοιπόν...και το σωστό είναι η κοπέλα που αναφέρθηκε να μιλήσει και ονομαστικά για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις και αναστατωνόμαστε άδικα..

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
αχ τερι μου και γω το ιδιο ποα περιοχη θες?

ξερω εναν καλο δυτικα και τον καθηγητη που πηγαινω στο κεντρο!!

 

eleana se parakalo steile moy pm me to onoma ka ito til tou kathigiti sto kentro.

 

se evxaristo poly

dev314pr___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia kserei kamia sas thn patsourou? vrisketai sti sofouli. ama exei paei kamia sas ekei as pei mia gnomi. egw menw anatolika

 

καλημέρα

η Πατσούρου είναι γνωστή στο πανελλήνιο!! εχει γράψει βιβλία για το μητρικό θηλασμό... κι αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις πολλά για αυτήν

εμείς έχουμε ανατολικά την Τριανταφύλλου Γιώτα κι είμαστε πολύ ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ μετά την τσατίλα μου με μια παιδίατρο έγραψα τα παιδιά μου στο ιατρικό πρόγραμμα της Express Service και ησύχασα. Έρχονται 24 ώρες το 24ωρο 365ημέρες το χρόνο. Μπορείς να κάνεις όλες τις εξετάσεις και το μόνο που δεν καλύπτει είναι το οδοντιατρικό. Υπάρχουν καλά και κακά βέβαια, εμένα προσωπικά με καλύπτει.;)

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που το σκέφτομαι κι εγώ. Μπορείς να γράψεις περισσότερες λεπτομέρειες για το τι ισχύει σ' αυτό το πρόγραμμα, τιμή, κ.λπ;

Τα αρνητικά που αναφέρεις, ποια είναι;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Λοπόν, καλύπτει εξετάσεις (μικροβιολογικές, ακτίνες, υπερηχογραφήματα και άλλα που δεν τα γνωρίζω ακριβώς), αν χρειαστείς κλινική πληρώνεις μόνο το κρεββάτι, οι γιατροί είναι δικοί τους. Έχουν ασθενοφορο για μεταφορά. Εμβόλια κάνουν μόνο στις εγκαταστάσεις, για αποφυγή μπερδεμάτων. Μπορείς να έχεις κάποιο συγκεκριμένο παιδίατρο όταν πηγαίνεις εκεί για τον μηνιαίο έλεγχο του παιδιού(όταν είναι μωρό δηλ) και πληρώνεις μόνο το εμβόλιο. Όταν καλείς παιδίατρο σπίτι δεν μπορείς να καλέσεις τον γιατρό που σε παρακολουθεί, αλλά όποιον έχει βάρδια εκείνη την ώρα. Αυτό σε μερικούς είναι το μειονέκτημα. Τα δικά μου τα παιδάκια μεγάλωσαν και δεν με προβληματίζει αυτό (βασικά ούτε όταν ήταν και πιο μικρά. Την μικρή την έγραψα μόλις γεννήθηκε) Έχουν έρθει τις άπειρες φορές μέσα σε 1 το πολύ σε 1,5 ώρα (σκεφτείτε πάμε παιδικό και κάθε μήνα έρχονται τουλάχιστο 2-3 φορές). Όταν μια φορά δε η μικρή μου έπεσε και είδα αίμα στο στόμα της και πανικοβλήθηκα (ευτυχώς τελικά δεν ήταν τίποτα) ήρθε σε μισή ώρα παιδοχειρούργος. Μας παρακολουθεί μια φανταστική παιδοοφθαλμίατρος (η μεγάλη μου έχει αρκετή μειωπία), και όταν σπάσαμε το δαχτυλάκι μας εξυπηρετηθήκαμε πολύ καλά. Η τιμή είναι περίπου 540 ευρώ για ένα παιδάκι, 880 νομίζω για 2 και ΄κάπου στα 1000 για 3 και πάνω. Οι τιμές είναι στο περίπου δε θυμάμαι καλά. Μπορείς να πληρώσεις και με κάρτα, αν θέλεις. Βασικά έχω ησυχάσει πολύ, γιατί όταν τυχαίνει να είσαι μόνη σου, με 2 ζουζουνάκια και συμβεί κάτι δεν χρειάζεται να τρέχεις. Ερχονται αυτοί σε σένα. Αν θέλεις κάτι άλλο, ευχαρίστως.:D

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Λέγεται Κιουλτσάκη Ανθούλα στην Εθνικής Αντιστάσεως στη Θεσσαλονίκη. Μήπως καμία μανούλα τη γνωρίζει να μου πει εντυπώσεις??? Είναι συμβεβλημένη με την ιδιωτική ασφάλεια που έχουμε και θέλω να έχω μια γιατρό από την ασφάλειά μας για να μου γράφει τις εξετάσεις μας. Αλλά σίγουρα θέλει η γυναίκα να παρακολουθεί και τη μικρή μου. Οπότε μήπως τη γνωρίζεται να μου πείτε και εμένα?????

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

kalhspera.gennhse h gunaika mou kai tha ithela na matho enan kalo paidiatro gia to moro.tha thelame na pame se kapoion pou tha mas proteinei kapoios pou tha to kserei.an exeis kales kritikes apo ton giatro pou les tha ithela na mou steileis ena mhnuma sto e-mail mou ([email protected]).se euxaristo polu..........tha perimeno.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εμεις εχουμε τον δαουκοπουλο δημητρη στο ωραιοκαστρο ειναι πολυ καλος κανει διαγνωση με κλειστα ματια

 

Και με κλειστά μάτια εξετάζει! Η μικρή μας είναι 17 μηνών και ενώ εδώ και 4 μήνες του αναφέρουμε ότι το παιδί είναι ανύσηχο και παραπονιέται για τα αφτάκια της απλά μας έλεγε πως δεν έχει τίποτε! Σήμερα την πήγαμε σε Ωριλα και η γιατρός έφριξε! "Καλά ο παιδίατρος τί κάνει", μας είπε. Τα αφτάκια του μωρού είναι τελείως βουλωμένα και το δεξί της τύμπανο έχει φλεγμονή! Για να μην αναφέρω πως το παιδί γέμισε μύκητες από λάθος αγωγή που μας έδωσε αλλά κυρίως από την αμέλεια του να το εξετάσει ενώ του ανέφερα πως υπήρχε ερεθισμός! Τελικά η δερματολόγος μας βοήθησε! Μπορεί να είναι πολύ καλός όμως όταν βαριέται να κάνει ολοκληρωμένη εξέταση και βασίζεται μόνον στο αν το μωρό πήρε βάρος ή όχι, τότε τί να τον κάνω! Απλά να αρπάζει τα σαραντάρια και για να σηκώσει τηλέφωνο ούτε λόγος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...