Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Think Possitive

Kαλώς μας ήρθες!

Πολύ ωραίο το ψευδόνυμο σου.Κόιτα και εγώ καινούρια είμαι και μάλιστα από Κρήτη.Για δημόσιο πήγα αλλά δεν μου άρεσε η επικοινωνία δύσκολο να βρείς τον γιατρό εκεί.Έκλεισα τελικά ραντεβού για την άλλη βδομάδα σε ένα ιδιωτικό εδώ στο Ηράκλειο.Πηγαινω βέβαια με κάθε επιφύλαξη.Δεν ξέρω τι θα συναντήσω εκεί.Θέλεις μόλις πάω να σε ενημερώσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι νέα στο χώρο σας. Εύχομαι τα καλύτερα στις νέες μανούλες και σε όλες μας να βρεθούμε γρήγορα στη θέση τους. Μένω Θεσσαλονίκη και από το καλοκαίρι θα είμαι μόνιμα Κρήτη. Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής που απέτυχε και την επόμενη σκοπεύω να την κάνω στο Ηράκλειο Κρήτης. Μου είπαν για το ΠΕΠΑΓΝΗ και έκλεισα ραντεβού στο γνωστό γιατρό για αυτόν το μήνα. Κάπου όμως "έπεσαν" στα αυτιά μου πληροφορίες για απίστευτη ταλαιπωρία στο ΠΕΠΑΓΝΗ που χρειάζεσαι κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής το γιατρό και δεν τον βρίσκεις. Επίσης ότι το κόστος είναι ανάλογο με τα ιδιωτικά κέντρα. Μου είπαν και για ένα πολύ καλό ιδιωτικό κέντρο με πολλές επιτυχίες. Με φοβίζουν όλα αυτά, ιδιαίτερα που θα είναι σε ένα μέρος που πρώτη φορά θα βρίσκομαι. Σας παρακαλώ αν έχετε κάποιες πληροφορίες από την εμπειρία σας να με βοηθήσετε.

THANKS

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα στο χώρο σας. Εύχομαι τα καλύτερα στις νέες μανούλες και σε όλες μας να βρεθούμε γρήγορα στη θέση τους. Μένω Θεσσαλονίκη και από το καλοκαίρι θα είμαι μόνιμα Κρήτη. Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής που απέτυχε και την επόμενη σκοπεύω να την κάνω στο Ηράκλειο Κρήτης. Μου είπαν για το ΠΕΠΑΓΝΗ και έκλεισα ραντεβού στο γνωστό γιατρό για αυτόν το μήνα. Κάπου όμως "έπεσαν" στα αυτιά μου πληροφορίες για απίστευτη ταλαιπωρία στο ΠΕΠΑΓΝΗ που χρειάζεσαι κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής το γιατρό και δεν τον βρίσκεις. Επίσης ότι το κόστος είναι ανάλογο με τα ιδιωτικά κέντρα. Μου είπαν και για ένα πολύ καλό ιδιωτικό κέντρο με πολλές επιτυχίες. Με φοβίζουν όλα αυτά, ιδιαίτερα που θα είναι σε ένα μέρος που πρώτη φορά θα βρίσκομαι. Σας παρακαλώ αν έχετε κάποιες πληροφορίες από την εμπειρία σας να με βοηθήσετε.

THANKS

καλημερα μαρια!!!!!!!ειμαι απο κρητη και κανω πρωτη φορα εξωσωματικη στα χανια...ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απ αυτον το γιατρο...πριν απ αυτον ειχα παει στο ηρακλειο στο γνωστο γιατρο...εχω ακουσει πολυ καλα λογια.....εμενα βεβαια δεν μου φανηκε καλος ........για μενα μου φανηκε πολυ του χρηματος....ο γιατρος που παω τωρα δεν ξερω αν θα πετυχει αλλ θα συνεχισω μ αυτον.......θα δεις ομω που θα μας πανε ολα καλα!!!!περιμενω νεα σου!!!!ρωτησε οτι θελεις

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι από ηρακλειο και θέλω πληροφοριες για παγνη αν γνωριζετε σας παρακαλω help

καλησπερα αλικη!!!!!και γω τωρα θα κανω την πρωτη εξωσωματικη ασε εχω πολυ αγωνια και αγχος!!!!!οσο αφορα το θεμα σου με το γιατρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια...πριν αρχισω και γω ειχα παει σ αυτον...αλλα τον σταματησα..γιατι πηγα στα χανια...ηταν καιμ πιο κοντα απ το ρεθυμνο..ειχα ακουσει και πολυ καλα λογια και γ αυτον...και δεν προκειται να τον αλλαξω ακομη και να μη πετυχει....αα για τον πολυποδα πρεπει να το βγαλεις ακου το γιατρο σου....γιατι επιρεαζει.....παντως ο γιατροσ ειναι παρα πολυ καλος....δε μου λες πιο ειναι το κοστος?σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για σου και ευχαριστω για την απαντηση. μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για το παγνη και το γιατρο. αυτο που με αγχωνει ειναι η δυσκολη επικοινωνια.οταν θα ξεκινησω ετσι θα είναι άραγε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω ηθελα να πω κατι που ανακαλυψα προχθες.

πηγα σε εναν αλλο γιατρο και του ειπα το ιστορικο μου και οταν φτασαμε στην εξωσωματικη,, μου ειπε, ετσι μπηκες και εκανες εξωσωματικη?

περα απο το σπερματοδιαγραμμα ο συζυγος δεν εκανε αλλες εξετασεις?

εγω κουφαθηκα και του πχι. εκει μου ειπε οτι υπαρχει μια εξεταη που ελεγχει την συμβατοτητα του σπερματος με τα υγρα του κολπου.

δεν ρωτησα λεπτομερειες γιατι δεν ενδιαφερομαι για να κανω εξωσωματικη,αλλα με τσιμπησε λιγακι στην σκεψη οτι αυτη η 'παραληψη' μπορει να μου κοστισε.... :(

το λεω σε οσες πανε σε ιδιωτκο που ειναι πιο "οργανωμενο" να ζητησουν αυτη την εξεταση, μηπς και βγαλουν ζουμι.....

αυτα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και από εμένα......

Μαρία μου εγώ έχω επισκεφτεί και τον γιατρό στο ΠΑΓΝΗ και το γιατρό στο κέντρο αναπαραγωγής Κρήτης.....και οι 2 μου φάνηκαν έμπειροι!!! και οι 2 είναι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ! στο ΠΑΓΝΗ δύσκολα βρίσκεις ρνατεβού γιατί γίνεται πανικός!Δε θα συμφωνήσω με την Ευα που λέει οτι είναι τοθ χρήματος γιατί αν ήταν έτσι εμένα θα με έβαζε αμέσως για εξωσωματική, ενώ μόλις είδε τις εξετάσεις μας, μου είπε οτι προτιμάει να πάρω για 6 μήνε το glucofase που είναι φαρμακάκι για να αφήσει την ινσουλίνη να κάνει τη δουλειά της στον οργανισμό μας, μιάς και έχω πολυκυστικές ωοθήκες και κανένα άλλο πρόβλημα, και αν δεν έχω μείνει μέχρι το Δεκέμβριο έγκυος να πάω να τον βρώ. Όσο για τον γιατρό του κέντρου γονιμότητας στην κρήτη ένα θα σου πώ.....με έκανε να νιώσω πολύ όμορφα....έκατσε μαζί μας και μας εξήγησε ακριβώς τί συμβαίνει με τις πολυκυστικές ωοθήκες και τί ακριβώς πρέπει να γίνει....με ρώτησε πόσο βιάζομαι να κάνω παιδί για να βρεί την ανάλογη θεραπεία....του είπα οτι αν μπορούσα θα ήθελα ΧΤΕΣ το παιδί και μου πρότεινε να κάνουμε 1 σπερματέγχυση σε φυσιολογικό κύκλο (όπου και έγινε τον πρηγούμενο μήνα) η οποία δυστυχώς δε πέτυχε και τώρα κάνω χρήση Bravelle για να κάνουμε αυτό το μήνα τη δευτερη σπερματέγχυση.....

ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας σε όλες κοριτσια και φερέλπιδες μανουλες !!!!!!!!!!

Εγώ έχω το εξής θέμα: με το συζυγό μου προσπαθούμε εδώ και 3 χρονια για παιδακι. έχουμε μπει στην διαδικασία προγραμματισμένων επαφών αλλά τίποτα. Ε'ιπαμε να πάμε στο επόμενο στάδιο και να ψαχτούμε. Οι δικές μου εξετάσεις ορμονικές είναι καλές και δεν εμφανίζουν ιδιαίτερο προβλημα και το σπέρμα είναι αρκετά καλό. Αποφασίσαμε να πάμε στο ΠΑΓΝΗ όπου μετά από πολύ κόπο βρήκα ραντεβού με το γνωστό γιατρό, οποίος ενω μου είχαν πει πήγαινε με κλειστά μάτια με το που βλέπει τον υπέρηχο που είχα κάνει σε φάση ωορηξίας, χωρίς ο ίδιος να με εξετάσει, μου λέει για πολυκυστικές ενω πριν ο γυναικολόγος μου δεν μου ανέφερε τίποτα για τέτοιο θέμα. Μου δίνει glucophage και να κλείσω ραντεβού για Οκτώβρη. Εννοείται πως μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να κλείσω παντεβού γιατί δεν κλείνουν. Πήγα λοιπόν και σε τρίτο γιατρο στην Αθηνα , ούτε και εκείνος δεν είδε τις πολυκυστικές και με ρώτησε ποιός μου το είπε.

Με βάζουν κατευθείαν να κάνω εξωσωματική, ενω δεν λένε κουβέντα για σπερματέγχυση και μόνο όταν επιμένω για 1-2 σπερματεγχύσεις τότε λένε εντάξει , αλλά μου δίνουν να καταλάβω οτι δεν θα πετύχουν.

Είμαι πολύ μπερδεμένη δεν ξέρωτι να κάνω σκέφτομαι να πάω ξανα Αθήνα στο κέντρο εμβρυογεννεσης.

Ξερετε κα΄τι για αυτό?

Είανι δυνατόν να μην φαίνονται οι πολυκυστικές ?

ο ΓΙΑΤΡΌς ΣΤΟ ΠΑΓΝΗ μου έδωσε την εντύπωσης¨¨¨αντε να τελειώνουμε μαζί σου¨¨ και στην Αθήνα οτι απλώς ήθελαν να πάρουν τα λεφτα.

τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλες κοριτσια και φερέλπιδες μανουλες !!!!!!!!!!

Εγώ έχω το εξής θέμα: με το συζυγό μου προσπαθούμε εδώ και 3 χρονια για παιδακι. έχουμε μπει στην διαδικασία προγραμματισμένων επαφών αλλά τίποτα. Ε'ιπαμε να πάμε στο επόμενο στάδιο και να ψαχτούμε. Οι δικές μου εξετάσεις ορμονικές είναι καλές και δεν εμφανίζουν ιδιαίτερο προβλημα και το σπέρμα είναι αρκετά καλό. Αποφασίσαμε να πάμε στο ΠΑΓΝΗ όπου μετά από πολύ κόπο βρήκα ραντεβού με το γνωστό γιατρό, οποίος ενω μου είχαν πει πήγαινε με κλειστά μάτια με το που βλέπει τον υπέρηχο που είχα κάνει σε φάση ωορηξίας, χωρίς ο ίδιος να με εξετάσει, μου λέει για πολυκυστικές ενω πριν ο γυναικολόγος μου δεν μου ανέφερε τίποτα για τέτοιο θέμα. Μου δίνει glucophage και να κλείσω ραντεβού για Οκτώβρη. Εννοείται πως μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να κλείσω παντεβού γιατί δεν κλείνουν. Πήγα λοιπόν και σε τρίτο γιατρο στην Αθηνα , ούτε και εκείνος δεν είδε τις πολυκυστικές και με ρώτησε ποιός μου το είπε.

Με βάζουν κατευθείαν να κάνω εξωσωματική, ενω δεν λένε κουβέντα για σπερματέγχυση και μόνο όταν επιμένω για 1-2 σπερματεγχύσεις τότε λένε εντάξει , αλλά μου δίνουν να καταλάβω οτι δεν θα πετύχουν.

Είμαι πολύ μπερδεμένη δεν ξέρωτι να κάνω σκέφτομαι να πάω ξανα Αθήνα στο κέντρο εμβρυογεννεσης.

Ξερετε κα΄τι για αυτό?

Είανι δυνατόν να μην φαίνονται οι πολυκυστικές ?

ο ΓΙΑΤΡΌς ΣΤΟ ΠΑΓΝΗ μου έδωσε την εντύπωσης¨¨¨αντε να τελειώνουμε μαζί σου¨¨ και στην Αθήνα οτι απλώς ήθελαν να πάρουν τα λεφτα.

τι να κάνω?

καλησπερα!!!!!εγω ειμαι απο ρεθυμνο......την εξωσωματικη την εκανα στα χανια...ειναι η δευτερη με κατεψυγμενα...χθεσ πηρα τα αποτελεσματα...και πετυχε!!!!!σ αυτο το γιατρο που παω...ειμα περα πολυ ευχαριστημενη....και οχι γιατι πετυχα αμεσως....και παλι εκει θα προσπαθουσα....γιατι πρωτα απ ολα ειναι ανθρωποσ και προπαντων οχιιιιι του χρηματος ...επιμενω.....σκεψουτο παντως....ειναι φοβερος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!εγω ειμαι απο ρεθυμνο......την εξωσωματικη την εκανα στα χανια...ειναι η δευτερη με κατεψυγμενα...χθεσ πηρα τα αποτελεσματα...και πετυχε!!!!!σ αυτο το γιατρο που παω...ειμα περα πολυ ευχαριστημενη....και οχι γιατι πετυχα αμεσως....και παλι εκει θα προσπαθουσα....γιατι πρωτα απ ολα ειναι ανθρωποσ και προπαντων οχιιιιι του χρηματος ...επιμενω.....σκεψουτο παντως....ειναι φοβερος!!!!!!!

 

ευα 21 σου εχω στειλει πμ

XBQNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σου mairoula33

εκπλησομαι μ αυτα που διαβασα στο μηνυμα σου. ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα και μαλλον και στην ιδια ηλικια. και εγω μετα απο 3 χρονια και κατι αποφασισα οτι πρεπει να κανω εξωσωματικη αφου και ο γιατρος στο παγνη και στην αθηνα σε ενα γνωστο κεντρο που ειχα παει μου ειπαν για εξωσωματικη. Το θεμα ειναι οτι με αντιμετωπισαν οπως εσενα. Στην Αθηνα χωρις σχεδον να δουν τις εξετασεις μας και στο παγνη μου μιλησε ο γιατρος για μικροπολυκιστικες και μου εδωσε το glucophage, ενω κανεις μεχρι τωρα δεν μου ειχε πει για μικροπολυκιστικες- και εχω παει σε αρκετους. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι προτιμω το παγνη γιατι και ο γιατρος μου συμπεριφερθηκε καλυτερα και ειναι πιο βολικο απο το να τρεχω στην Αθηνα.Γενικα του εχω εμπιστοσυνη.

 

 

QUOTE=MAIROULA33;1654980]Γειά σας σε όλες κοριτσια και φερέλπιδες μανουλες !!!!!!!!!!

Εγώ έχω το εξής θέμα: με το συζυγό μου προσπαθούμε εδώ και 3 χρονια για παιδακι. έχουμε μπει στην διαδικασία προγραμματισμένων επαφών αλλά τίποτα. Ε'ιπαμε να πάμε στο επόμενο στάδιο και να ψαχτούμε. Οι δικές μου εξετάσεις ορμονικές είναι καλές και δεν εμφανίζουν ιδιαίτερο προβλημα και το σπέρμα είναι αρκετά καλό. Αποφασίσαμε να πάμε στο ΠΑΓΝΗ όπου μετά από πολύ κόπο βρήκα ραντεβού με το γνωστό γιατρό, οποίος ενω μου είχαν πει πήγαινε με κλειστά μάτια με το που βλέπει τον υπέρηχο που είχα κάνει σε φάση ωορηξίας, χωρίς ο ίδιος να με εξετάσει, μου λέει για πολυκυστικές ενω πριν ο γυναικολόγος μου δεν μου ανέφερε τίποτα για τέτοιο θέμα. Μου δίνει glucophage και να κλείσω ραντεβού για Οκτώβρη. Εννοείται πως μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να κλείσω παντεβού γιατί δεν κλείνουν. Πήγα λοιπόν και σε τρίτο γιατρο στην Αθηνα , ούτε και εκείνος δεν είδε τις πολυκυστικές και με ρώτησε ποιός μου το είπε.

Με βάζουν κατευθείαν να κάνω εξωσωματική, ενω δεν λένε κουβέντα για σπερματέγχυση και μόνο όταν επιμένω για 1-2 σπερματεγχύσεις τότε λένε εντάξει , αλλά μου δίνουν να καταλάβω οτι δεν θα πετύχουν.

Είμαι πολύ μπερδεμένη δεν ξέρωτι να κάνω σκέφτομαι να πάω ξανα Αθήνα στο κέντρο εμβρυογεννεσης.

Ξερετε κα΄τι για αυτό?

Είανι δυνατόν να μην φαίνονται οι πολυκυστικές ?

ο ΓΙΑΤΡΌς ΣΤΟ ΠΑΓΝΗ μου έδωσε την εντύπωσης¨¨¨αντε να τελειώνουμε μαζί σου¨¨ και στην Αθήνα οτι απλώς ήθελαν να πάρουν τα λεφτα.

τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Είανι δυνατόν να μην φαίνονται οι πολυκυστικές ?

 

υπαρχει περιπτωση να εχεις συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων αλλα να μην φαινονται σε υπερηχο

το συνδρομο αυτο εχει πολλες εκφρασεις

μηπως σε εβαλε να κανεις εξετασεις ζαχαρου ή ινσουλινες ή καμπυλες απο αυτα?

μηπως εχεις πολλα κιλα ? εντονη τριχοφυια ? ανεβασμενη τετοστερονη ?

δινοντας σου το glucophage σημαινει οτι κατι πρεπει να ειδε

το συγκεκριμενο φαρμακο ειναι για την αντιμετωπιση της αντιστασης στην ινσουλινη που ανηκει στο συνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενώ μόλις είδε τις εξετάσεις μας, μου είπε οτι προτιμάει να πάρω για 6 μήνε το glucofase που είναι φαρμακάκι για να αφήσει την ινσουλίνη να κάνει τη δουλειά της στον οργανισμό μας, μιάς και έχω πολυκυστικές ωοθήκες και κανένα άλλο πρόβλημα, και αν δεν έχω μείνει μέχρι το Δεκέμβριο έγκυος να πάω να τον βρώ.

μου πρότεινε να κάνουμε 1 σπερματέγχυση σε φυσιολογικό κύκλο (όπου και έγινε τον πρηγούμενο μήνα) η οποία δυστυχώς δε πέτυχε και τώρα κάνω χρήση Bravelle για να κάνουμε αυτό το μήνα τη δευτερη σπερματέγχυση.....ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε :)

 

Μου δίνει glucophage και να κλείσω ραντεβού για Οκτώβρη. Εννοείται πως μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να κλείσω παντεβού γιατί δεν κλείνουν. .

 

 

στο παγνη μου μιλησε ο γιατρος για μικροπολυκιστικες και μου εδωσε το glucophage, ενω κανεις μεχρι τωρα δεν μου ειχε πει για μικροπολυκιστικες- και εχω παει σε αρκετους.

 

Κορίτσια καλημέρα, είναι δυνατόν και στις 3 να μίλησε για την ίδα φαρμακευτική αγωγή χωρίς να σας εξετάσει και να σας στέλνει να ξανακλείσετε ραντεβού μερικούς μήνες αργότερα;

Δύο πράγματα σκέφτομαι

είτε έχουν κάποιο οικονομικό συμφέρον από την πώληση του glucophage

είτε είναι ένα φάρμακο που δεν ενέχει αποδεδιγμένα κάποιο κίνδυνο για τη γυναίκα που το παίρνει (πάσχει δεν πάσχει από αυτό που λέει ο γιατρός) και απλά το δίνει για να "ξεφορτωθεί" κάποιες περιπτώσεις σε μια χρονική περίοδο όπου πνίγεται!

Είναι επίσης εντυπωσιακό που παρόλο που δίνει το glucophase για να γίνει κάπιοα αγωγή στην Evelina1981, δε λέει όχι στη σπερματέγχυση. Γιατί;

Λίγο περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά

 

 

Είμαι πολύ μπερδεμένη δεν ξέρωτι να κάνω σκέφτομαι να πάω ξανα Αθήνα στο κέντρο εμβρυογεννεσης.

Για το εμβρυογέννεσις και το Μαστρομηνά ακούγονται πολλά θετικά σχόλια. Εγώ το κέντρο αυτό το έχω βάλει ως ένα από τα τρια που θα επισκεφθώ πριν επιλέξω τελικά που θα καταλήξω.

Φυσικά στη δική μου περίπτωση μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες σε άλλο κέντρο θα επιλέξω κάποιο που να μπορεί να με βοηθήσει για το συγκεκριμένο πρόβλημα που αντιμετωπίζω (υψηλή κατάτμιση σπέρματος).

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι πρεπει να ειναι ritaf. σε εμενα οι ορμονες fsh και LH που ειναι και υπευθυνες για τη ωορηξια ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα και ο κυκλος μου νορμαλ αλλα καποιο ανδρογονο ειναι ανεβασμενο, εχω και ακμη κ.τλ οποτε γι αυτο μου μιλησε για συνδρομο μικροπολυκιστικων ωοθηκων νομιζω.Απ οτι μου ειπε τα ωαρια που παραγονται δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας αλλα κανω κανονικα ωορηξια. Ευχομαι τουλαχιστον να πετυχει η εξωσωματικη.

 

υπαρχει περιπτωση να εχεις συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων αλλα να μην φαινονται σε υπερηχο

το συνδρομο αυτο εχει πολλες εκφρασεις

μηπως σε εβαλε να κανεις εξετασεις ζαχαρου ή ινσουλινες ή καμπυλες απο αυτα?

μηπως εχεις πολλα κιλα ? εντονη τριχοφυια ? ανεβασμενη τετοστερονη ?

δινοντας σου το glucophage σημαινει οτι κατι πρεπει να ειδε

το συγκεκριμενο φαρμακο ειναι για την αντιμετωπιση της αντιστασης στην ινσουλινη που ανηκει στο συνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκων

Link to comment
Share on other sites

melita2

την ποιοτητα των ωαριων την ειδε φανταζομαι στο εργαστηριο μετα την ωοληψια

γιατι εκτος απο αυτον τον τροπο δεν υπαρχει εξεταση που να δειχνει την ποιοτητα των ωαριων

μονο την ποσοτητα υπαρχει

οι γιατροι υποστηριζουν οτι το glucophage βελτιωνει την ποιοτητα των ωαριων

αλλα ας μην ξεχναμε οτι ειναι φαρμακο

και ολα τα φαρμακα πρεπει να παιρνονται με προσοχη

εχω στην θεση σου θα του ζητουσα να μου εξηγησει για ποιο λογο ακριβως μου το δινει και αν υπαρχουν καποιες εξετασεις που θα επρεπε να κανω ωστε να τσεκαρω αν χρειαζεται να το παρω

 

επισης ισως να πηγαινα σε εναν ενδοκρινολογο για να συζητησω το θεμα μαζι του (εγω αυτο εκανα)

ο καθε γιατρος στην δουλεια του και ο εξωσωματικος οπως και ο γυναικολογος δεν ειναι οι καταλληλοι για αυτο

γνωμη μου βεβαια

 

σου ευχομαι ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπερα κοριτσια..κ εγω βρισκομαι στον 3 μηνα που παιρνω τα συγκεκριμενα φαρμακα μου τ εγραψε κ εμενα ο κ..μακρυγιανακης κ τον επομενο μηνα ξεκιναμε για μακρυ πρωτοκολλο απο τις οδηγιες που μου εδωσε

εχει κανει καποια τ ιδιο στο πεπαγνη?αν ναι κ ποσο τελικα ηταν τ τελικο ποσο που πληρωσανε?οταν ρωτησαμε μας ειπαν οτι τ καλυπτει τ ταμειο μου κ αν χρειαστει τπτ παραπανω θα μας τ πουν,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα...........οσο αφορα το χρηματικο μερος ο συγκεκριμενος γιατρος δεν παιρνει χρηματα........εχω προσπαθησει 2 φορες μαζι του και το μονο που πληρωσα ηταν τα εξοδα νοσοκομειου 340 ευρω που αν εχεις περασει απο επιτροπη του ικα τα περνεις πισω.........επειδη ομως εχω γνωρισει αρκετες κοπελες που κανουν προσπαθεια μαζι του,δεν εχει πει σε ολες για πολυκυστικες...με γυναικκολογους στην αθηνα που εχω μιλησει τον θεωρουν απο τους καλυτερους στο ειδος του........ολα ειναι θεμα τυχης και καλης ψυχολογιας..πιστεψτε με.......και για να μην παρεξηγηθω δεν τον υπερασπιζομαι γιατι κι εγω εκνευριζομαι οταν δεν μπορω να βρω ραντεβου και για να τον ρωτησεις κατι πρεπει πρωτα να το πεις στη γραμματεια του και απαντηση θα λαβεις μεσο αυτης.καλη επιτυχια σε ολες και παντα θετικη σκεψη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλημέρα σας!! μήπως θα μπορούσε κάποιος να μοιραστεί την εμπειρία με εξωσωματική στον Μακρυγιαννάκη?? με έβαλε να κανω 1 προσπάθεια σπερματέγχυσης που φυσικά με παρέπεμψε στο δικό του κέντρο....και θα πάω εκει για την πρωτη προσπάθεια... (μήπως κάποια γνωρίζει το κόστος αυτής της διαδικασίας???)

βέβαια έχω ήδη πάρει έγκριση απο την επιτροπή για εξωσωματική και αγόρασα ήδη τα φάρμακα.... αλλα αφού επιμένει να κανω και μια προσπάθεια σπερματέγχυσης... θα τον εμπιστευτώ....

εξωσωματική θέλω να κανω στο παγνη.. αν και δεν ξερω πόσο εύκολο θα είναι να μεταπηδήσω πάλι... από το ιατρείιο του ξανά στο παγνή....

αλλα δεν νομίζω οτι εχω την οικονομική άνεση (ούτε υπάρχει λόγος) να το κάνω ιδιωτικά....

μήπως κάποια γνωρίζει το κόστος εξωσωματικής στο παγνή??

το κόστος εξωσωματικής στο προσωπικό του ιατρείο???

πού έχει τέρμα αυτή η κατάσταση απορώ....

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλημέρα σας!! μήπως θα μπορούσε κάποιος να μοιραστεί την εμπειρία με εξωσωματική στον Μακρυγιαννάκη?? με έβαλε να κανω 1 προσπάθεια σπερματέγχυσης που φυσικά με παρέπεμψε στο δικό του κέντρο....και θα πάω εκει για την πρωτη προσπάθεια... (μήπως κάποια γνωρίζει το κόστος αυτής της διαδικασίας???)

βέβαια έχω ήδη πάρει έγκριση απο την επιτροπή για εξωσωματική και αγόρασα ήδη τα φάρμακα.... αλλα αφού επιμένει να κανω και μια προσπάθεια σπερματέγχυσης... θα τον εμπιστευτώ....

εξωσωματική θέλω να κανω στο παγνη.. αν και δεν ξερω πόσο εύκολο θα είναι να μεταπηδήσω πάλι... από το ιατρείιο του ξανά στο παγνή....

αλλα δεν νομίζω οτι εχω την οικονομική άνεση (ούτε υπάρχει λόγος) να το κάνω ιδιωτικά....

μήπως κάποια γνωρίζει το κόστος εξωσωματικής στο παγνή??

το κόστος εξωσωματικής στο προσωπικό του ιατρείο???

πού έχει τέρμα αυτή η κατάσταση απορώ....

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Καλησπέρα ελπίζω να πέτυχε η προσπάθεια σου και να μην ταλαιπωρηθείς, όπως εγώ μαζί του.....Δεν είχα δει την ερώτηση σου, τώρα φαντάζομαι να έμαθες τις λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

Τα έμαθα τα νεωτερα και καταλαβα γιατί μετά από δυο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις δε μου έκλεινε ραντεβού για την εξωσωματική....

 

Γιατί;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

 

προφανώς γιατί τον κυνηγούσαν... έδιωχνε διακριτικά τους πελάτες από το ιατρείο του.... ή τελος πάντων προφανως εξαφανίστηκε για ενα διάστημα μέχρι να τακτοποιηθούν οι δικαστικές του εκρεμότητες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...