Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ


agapina

Recommended Posts

Χμ.. θέλω να συμμετέχω στο θέμα με την άποψή μου αν και θα διευκρινίσω εκ των προτέρων πως όλα είναι σχετικά καθώς έχουμε μία πολύ γενική άποψη για το θέμα, οπότε θα εκφράσω και ʽγω μία πολύ γενική άποψη.

 

Για μένα δεν είναι "πρόβλημα" όταν ο σύντροφος μας αυνανίζεται ίσα-ίσα το θεωρώ απόλυτα υγιές. Δεν θα έσπαγα τίποτα, δεν θα έκανα καμία φασαρία ούτε λογομαχία. Το θεωρώ απόλυτα λογικό να θέλει ο καθένας να έχει τις ιδιωτικές του στιγμές. Αγαπώ, ποθώ, σέβομαι τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου και έχω επιλέξει να παντρευτώ αλλά ο καθένας μας χρειάζεται τις δικές του στιγμές. Και ʽγω αν τύχει στην τηλεόραση θα δω κάποιο ερωτικό έργο και θα θέλω την ηρεμία μου. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν ποθώ τον άντρα μου ούτε πως το απατώ! :rolleyes:

 

Φυσικά μιλώντας για τα παραπάνω, αναφέρομαι σε υγιής συμπεριφορές. Όχι εξαρτήσεις κλπ… και το διευκρινίζω αυτό γιατί δεν ξέρω όλο το φάσμα της ιστορίας και της σχέσης σας.

 

Διεκδίκησε τον και συ και μην περιμένεις να κάνει εκείνος το βήμα για να κάνετε έρωτα. Και για ένα μικρό διάστημα, ίσως θα ήταν καλό να απομακρυνθείτε από το κρεβάτι…. Κάντε έρωτα σε άλλα μέρη εκτός από το κρεβάτι σας… το έχω δοκιμάσει και βοήθησε πολύ. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν εχεις κι αδικο τωρα..:?τι να πω..απο σενα πια εξαρταται ποσο και αν θες να προσπαθησεις...

 

Πιστεψέ με ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να προσπαθώ πια μόνο εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν λεμε να του πει ψεματα αλλα το να αλαξει λιγο και να δειξει οτι αγαπαει πιο πολυ τον εαυτο της οσο να το προσεξει ο αλος και να αρχισει να αναρωτιεται...Μια ωραια γυναικα φοβασαι οτι θα την καμακωσουν στο δρομο και αψιλοζηλευεις..Αν αυτη η γυναικα παει με τα κλαμερ και τη φορμα στο φουρνο σκασιλα σου που βγαινει απο το σπιτι

 

 

μάλλον δεν διάβασες όλη μου την απάντηση:P

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν διάβασες όλη μου την απάντηση:P

Ολη την διαβασα απλα σταθηκα εκει γιατι δεν πιστευω κι εγω οτι πρεπει να ενοειθει οτι θα πουμε ψεματα οτι δηθεν υπαρχει αλλος...συμφωνω οτι αυτο εχει τελειως αντιθετα αποτελεσματα...

και επισης συμφωνω οτι τα βιντεακια κλπκλπ δεν ειναι και κατι τοσο το τραγικο σε λογικα πλαισια!--οπως λεει και η Ειρηνη.Μη σου πω οτι καμια φορα τα βλεπω κι εγω απο περιεργια...

Το θεμα απο οτι καταλβα ομως ειναι το τι γινεται οταν προτιμαει ο αλλος τα βιντεακια...

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι όταν υπάρχουν προβλήματα σε μία σχέση φταίνε κι οι 2 (άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο) αλλά στην δική μας περίπτωση τα πράγματα είναι περίπλοκα...

Αν θέλετε διαβάστε και τα αντίστοιχα post που έχω στο forum στα θέματα ΣΧΕΣΕΙΣ, ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΥΑΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ... και θα καταλάβετε!.. Τόσα χρόνια προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες σε αυτή τη σχέση! Ίσως ήταν λάθος να φτάσουμε στο γάμο! Τώρα όμως τι γίνεται μετά από τόσα χρόνια γάμου και 2 μικρά παιδιά;..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολη την διαβασα απλα σταθηκα εκει γιατι δεν πιστευω κι εγω οτι πρεπει να ενοειθει οτι θα πουμε ψεματα οτι δηθεν υπαρχει αλλος...συμφωνω οτι αυτο εχει τελειως αντιθετα αποτελεσματα...

και επισης συμφωνω οτι τα βιντεακια κλπκλπ δεν ειναι και κατι τοσο το τραγικο σε λογικα πλαισια!--οπως λεει και η Ειρηνη.Μη σου πω οτι καμια φορα τα βλεπω κι εγω απο περιεργια...

Το θεμα απο οτι καταλβα ομως ειναι το τι γινεται οταν προτιμαει ο αλλος τα βιντεακια...

 

Έτσι! Αλίμονο αν αρχίσουμε να απολογούμαστε και για το ότι είμαστε σεξουαλικά υγιής! Φυσικά και μας αρέσει όταν τύχει ένα έργο που περιέχει σεξουαλική πράξη, ειδικά όταν είναι καλογυρισμένο και έχει αισθητική... μας ιντριγκάρει ακόμα περισσότερο και δεν είναι λίγες οι φορές που "δανείζομαι" πράγματα να τα κάνω με τον άντρα μου...

 

Για την φίλη που έχει το πρόβλημα... θα το έλεγα πρόβλημα αν προτιμάει τον αναυνισμό από εκείνην. Αν εκείνος επιλέγει και τα 2 κανενα πρόβλημα για τα δικά μου δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Έτσι! Αλίμονο αν αρχίσουμε να απολογούμαστε και για το ότι είμαστε σεξουαλικά υγιής! Φυσικά και μας αρέσει όταν τύχει ένα έργο που περιέχει σεξουαλική πράξη, ειδικά όταν είναι καλογυρισμένο και έχει αισθητική... μας ιντριγκάρει ακόμα περισσότερο και δεν είναι λίγες οι φορές που "δανείζομαι" πράγματα να τα κάνω με τον άντρα μου...

 

Για την φίλη που έχει το πρόβλημα... θα το έλεγα πρόβλημα αν προτιμάει τον αναυνισμό από εκείνην. Αν εκείνος επιλέγει και τα 2 κανενα πρόβλημα για τα δικά μου δεδομένα.

 

Δεν μιλάμε για μια αισθησιακή ταινία με σεξουαλική πράξη αλλά για σκληρό πορνό... Επίσης, μιλάμε για τη συχνοτητα με την οποια γίνεται αυτό (που για μένα έχει φτάσει στα όρια του εθισμού) και για το γεγονός ότι... ναι, προτιμάει τον αυνανισμό από την ερωτική επαφή μαζί μου αλλά, δυστυχώς, δεν το παραδέχεται!..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκι μου,αρχικά θα πω οτι συμφωνώ απόλυτα με οσα γράφει η Ειρήνη...θεωρώ δλδ οτι ο αυνανισμός ειναι μια απολύτως φυσιολογική και υγειής πράξη.Τώρα ως προς την περιπτωσή σου που οπως λες το θέμα εχει ξεφύγει λιγο απο τα ορια του φυσιολογικού:

 

Καταρχάς εχε στο μυαλό σου οτι συναισθηματικές ταινίες με ερωτική πράξη αρέσουν μόνο στις γυναίκες...οι αντρες ολοι σαφώς προτιμούν απλώς πορνό.Το συναισθημα και ταινίες με happy end ειναι για εμας τα κοριτσάκια.Οπότε μη θεωρείς πως ο δικός σου ο αντρούλης διαφερει από τους υπόλοιπους.

 

Δεύτερον...προβλήματα τα οποία αφορούν το σεξ...δε λύνονται με κουβεντούλα και καβγάδες.Οσο και να φωνάζεις και να σπας ...τσαμπα σαλιο χαλας.

 

Εαν οπως λες ο καλός σου εχει παθει εξάρτηση από αυτό ...δεν προκειται να το παραδεχτεί γιατι πολύ απλά δεν μπορει να το παραδεχτεί στον ιδιο του τον εαυτό ..πόσο μάλλον σε σενα.Εχεις δει κανέναν αλκοολικό να παραδέχεται το πρόβλημά του?

 

Το οτι οπως λες προτιμάει τον αυνανισμό από το να κάνει σεξ μαζί σου....δεν ειναι γιατι δε σε αγαπάει η δε σε θέλει.Πολλοί αντρες το προτιμούν γιατι πολλοί απλά με τον τρόπο αυτό ικανοποιούνται καλύτερα γιατι μονοι τους ελέγχουν καλυτερα τι τους αρέσει και πως τους αρεσει ενώ εσύ μπορεί να μη το κάνεις το ιδιοσωστά (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ...προσπαθω να ειμαι προσεχτική στις εκφράσεις μου λόγω φορουμ).Εδώ ειναι που θέλει δουλίτσα από την πλευρά σου.

 

Δλδ εστω οτι τον πιανεις να βλέπει ταινία πορνό και να κάνει οτι κάνει.Με το να αρχίσεις εκεινη τη στιγμή να γκρινιάζεις...απλά τον φερνεις σε δυσκολη θέση και φυσικά προκειμένου να αμυνθεί θα αρχίζει κι αυτός να σε κατηγορεί οτι φταις εσυ.Αντι γι αυτό...προσπαθησε να βγάλεις την αγριογατα απο μεσα σου και να συμμετάσχεις κι εσυ στο ολο σκηνικό χωρίς να σταματήσεις την ταινια.Ασε τις ντροπες στην ακρη και πες του τι σου αρεσει προκειμενου να λυθει κι αυτός να αρχισει να ζηταει...και ετσι να μαθει ο ενας να ικανοποιει τον αλλον.Σιγα σιγα θα αρχίσεις να σταματας την ταινία και θα δεις πως το προβλημα θα διορθωθει.

 

Επίσης μην περιμένεις ποτε θα σε προσεγγίσει εκεινος...αυτο τονκανει να βαριέται και του δινει την αισθηση οτι τα περιμενεις ολα απο εκείνον.Παρε πρωτοβουλιες...γινε ομορφη...ασχολησου με τον εαυτό σου.

 

Κοιτα δεν ειναι απλο θεμα...θελει πολυ προσπαθεια και πανω απο ολα θελει να εχεις τη διαθεση να προσπαθησεις.Μη σε πιανει ο εγωισμός οτι και καλά ολο εσυ προσπαθεις.Σκεψου οτι ο καλός σου εχει προβλημα και πρεπει σε αυτο να τον βοηθήσεις να το ξεπερασει γιατι σ'αυτο μονο εσυ μπορεις να τον βοηθησεις.Το θεμα ειναι αν θελεις.Γιατι αν εχεις ξενερωσει μαζι του και εχεις φτασει σε σημειο να αηδιαζεις μαζι του δε νομιζω να σου βγει η διαθεση να τα κανεις ολα αυτα.Σκεψου τη σχεση σας,αν τον αγαπας και τι αγαπας σε αυτον ακι αν οντως θελεις να διορθωθουν αυτα τα προβληματα παλεψε το...ειναι ο ανθρωπος σου την τελικη.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ .ΒΑΛΕ ΣΕ ΘΕΣΗ ΜΑΧΗΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ , ΤΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΚΛΠ. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΝΤΩΝΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΑ. ΑΛΛΑ ΜΠΑΛΕΨΕ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα είναι πιο σοβαρό απ'το να βάλει μια ζαρτιέρα για να γίνει η πράξη.

Πήγενε σ'ένα ειδικό να πάρεις μία επιστημονική απάντηση..

 

Αν θέλεις τηλεφώνησε στο νούμερο 2310 99 90 99, υπάρχουν Κέντρα Σεξουαλικής και Αναπαραγωγικής Υγείας που διαθέτουν ανοικτή γραμμή βοήθειας για την έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση των πολιτών τους.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια πολλη θετικες σας βρησκω στο θεμα αυνανισμου το οποιο εγω προσωπικα το θεωρω φυσικο για εναν αντρα ελευθερο και μονο το θεμα προσωπικα πορνο μου φενετε χυδαιο και εμενα θα με αηδιαζε να εχω εναν αντρα διπλα μου που η μονη επαφη του θα ηταν μονο στο σεξ εγω προσωπικα πιστευω οτι αυτο που ζει η κοπελα ειναι μια ρουτινα γαμου ο ανθρωπος ζει μαζι της μονο απο συνηθεια πιστευω πως η επικοινωνια που εχουν μεταξυ τους ειναι μηδενικη ... συγνωμη αλλα προσωπικα θα με αηδιαζει ενας αντρας που το μονο που τον διαφερει ειναι το σεξ μηδενιζωντας την γυναικα που εχει διπλα του εαν εθιζετε και αυτο τον βοηθα ας το δουν μαζι και ας το νιωσουν μαζι γιαυτο παντρευτικε και μαλιστα οταν αυτο γινετε επανελημενα ακομα πιστευω οτι πρεπει να το συζητησεις μαζι του και εαν συνεχισει και δεν υπαρχει ειλικρινεια μεταξυ σας να παρεις πιο σκληρα μετρα....παντα σε ολα φταιει η γυναικα δεν ντυνετε καλα ,ειναι κουρασμενη παντα ο αντρας αγας ε οχι αρκετα ξερω περιπτωσεις που τα ειχαν ολα απο τις γυναικες τους και τις εριχνα και κερατα εαν την γεμισεις μια γυναικα δεν σε αφηνει ποτε στο κατω κατω τι κανει αυτος για να σε γεμισει ωστε εκεινη την στιγμη να το νιωθεις χωρις αηδια και υποχρεωση;;;;; συγνωμη εαν καπου μιλω σκληρα νικη 81 πιστευω πως δεν αρκει να τον αγαπα αυτη αυτος την αγαπα;;; και οι προσπαθεια πρεπει να ειναι αμοιβαια εαν ειναι τελικα εθισμενος;;; καλο κουραγιο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα είναι πιο σοβαρό απ'το να βάλει μια ζαρτιέρα για να γίνει η πράξη.

Πήγενε σ'ένα ειδικό να πάρεις μία επιστημονική απάντηση..

 

Αν θέλεις τηλεφώνησε στο νούμερο 2310 99 90 99, υπάρχουν Κέντρα Σεξουαλικής και Αναπαραγωγικής Υγείας που διαθέτουν ανοικτή γραμμή βοήθειας για την έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση των πολιτών τους.

συμφωνω......

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ πλεον δε μιλάμε για το θέμα αυνανισμού μόνο..μιλάμε για την παντελή απουσία του σεξ στο γάμο και την ύπαρξη μόνο του αυνανισμου και μάλιστα "on line".

Νομίζω ότι με το να γίνει μια άλλη δεν θα αλλάξει τίποτα γιατι πολύ απλά ΔΕΝ είναι μια άλλη, είναι η γυναίκα που παντρεύτηκε και έκανε παιδιά μαζί της..δηλαδή θα λυθεί το πρόβλημα άν του ικανοποιήσει τα "τερτίπια"???? Μάλλον όχι απλά θα συνεχίσει το χαβά του και που και που θα πηγάινει και με τη γυναίκα του για αλλαγή...Το πρόβλημα πλεον είναι ότι ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το πως νιώθει η γυναίκα του (παέι το βραδυ στο κρεβάτι και της περιγράφει κι όλας τι έκανε

..έλεος!!!) Από τη στιγμή που ο ένας από τους δύο δε νιώθει καλά η έχει πρόβλημα ο άλλος έχει υποχρέωση να το συζητήσει μαζί του, να βρουν μια λύση, αυτό είναι ο γάμος...και όχι η συμπεριφορά του κυρίου....

Κοπέλα μου σε θαυμάζω για την υπομονή σου και το κουράγιο σου να το ανέχεσαι και να το ζείς όλο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ .ΒΑΛΕ ΣΕ ΘΕΣΗ ΜΑΧΗΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ , ΤΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΚΛΠ. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΝΤΩΝΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΑ. ΑΛΛΑ ΜΠΑΛΕΨΕ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.

 

Κορίτσια να συμφωνήσω μαζί σας αλλά μέχρι ένα σημείο...

Βέβαια κι εσείς δεν ξέρετε γενικότερα πως έχει η κατάσταση... Το θέμα είναι ότι υπάρχει μια έλλειψη ερωτικής επιθυμίας και κυρίως συναισθήματος! Στις δύο εγκυμοσύνες μου δεν μπορούσε να με δει ερωτικά λέει... Όμως εγώ ξέρω ότι αν αγαπάς τον άλλο και τον ποθείς δεν ριχνεις τόσο βάρος τελικά στην εξωτερική εμφάνιση (και στο κάτω κάτω στις εγκυμοσύνες μου δεν ξεπέρασα τα 57 κιλά!), δηλαδή αργότερα που θα εμφανιστούν και περισσότερες ρυτίδες και χαλάρωση και.. και... τι πρέπει να γίνει; Έπειτα κι εκείνος είναι ο Μπραντ Πιτ; Δε νομίζω... αλλά εγώ έτσι τον έβλεπα!

Κι έχω προσπαθήσει αρκετά, πιστέψτε με αλλά μερικά πράγματα με χαλάνε πολύ! Ήμουν την άλλη φορά ράκος γιατί είχε γίνει κάτι στη δουλειά κι είχε ειπωθεί ότι τίθεται θέμα απόλυσης! Του το χα πει, ήξερε πόσο χάλια είμαι, μετά κοιμισαμε τα παιδιά μαζί στο κρεβατι μας κι έτσι μεσα στη κούραση και τη στενοχώρια γλάρωσα εκεί όπως ήμουνα (ούτε μπάνιο είχα κάνει, ούτε είχα φάει...) μετά από λίγο σηκώθηκα και τον βρήκα ξέρετε πώς... προσπαθώντας να «καλύψει» τα ακάλυπτα, σαν τον έφηβο που τον «πιάνει» η μαμά του.. Πώς μπορώ να συμμετέχω σε μια τέτοια φάση;.. Kai να πω ότι ήταν «στερημένος»;.. Το προηγουμενο βράδυ είχαμε έρθει σε επαφή!

Γενικά έχουμε πολλά προβλήματα και πάντα προσπαθούσα να κρατάω ισσοροπίες αλλά κουράστηκα!

Με βλέπει φεριπείν στη κουζίνα να μαγειρεύω, να καθαρίζω... λίγο από όλα (από αυτά που κάνουμε όλες μας!) και τa παιδιά να «σκοτώνονται» στο σαλόνι και να τον φωνάζω να τα ηρεμήσει κι αυτός «aπομωνωμένος» στο γραφείο του να τσαντίζεται κιόλας που τον φωνάζω! ...και ξέρετε γιατί τσαντιζόταν;... γιατί «κατέβαζε» υλικό από το ιντερνετ για να μη ξεμείνει!.. Κι εγώ η «δουλάρα» να προσπαθώ να τα φέρω εις πέρας όλα μόνη μου! Και το φαί, και το καθάρισμα και τα παιδιά και να εισπράττω την αναισθησία του... Κι αυτό δεν είναι μεμονωμένο φαινόμενο αλλά σχεδόν καθημερινό! ...κι είναι το λιγότερο! Υπάρχουν πολλά χειρότερα! Έχω «καταπιεί» πολλά!.. πάρα πολλά!..

Link to comment
Share on other sites

Μην με πεις κακια αλλα εκει που λειπει στην δουλεια γιατι δεν του καταστρεφεις τα αρχεια με τις τ*=--΅ς η και τον υπολγιστη ακομα ταχα οτι το χαλασαν τα παιδια λεω μπας και το δει αλλιος το θεμα αφου για ενα διαστημα δεν θα τα εχει. βλεπω οτι προσπαθεις αλλα δεν ξερω εγω θα τον εσπαγα τον υπολ.αν ηταν να με χωρησει αποτον αντρα μου λιγο κατινιστηκο ειναι το ξερω αυτο που λεω αλλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπηνα σε κατλαβαινω εγω στην θεση θα καθομουν να συζητισω μαζι του και να δω τι νιωθει παργματικα μια ζωη εσυ δεν θα εισαι υπο στον κυριο αγα τουλαχιστον οπως λες δεν ειναι και ο κυριος πιτ.... το σεξ στην γυναικα ειναι πρωτα απο ολα συναισθηματικο γεμισμα και οχι μια τυπικη διαδικασια... κουραγιοα και εαν χρεισττητε παντε σε ειδικο σιγα να μην δεκτη αλλα θεσε και εσυ τα ορια σου...

Link to comment
Share on other sites

jenia δεν φταίει ο υπολογιστής...Ούτε μόνος ανοίγει, ούτε μόνος κατεβάζει πορνό ούτε μόνος πατάει το play. Agapina το πρόβλημά σου λοιπόν δεν είναι ο τίτλος του θέματος αλλά ότι ο άνδρας σου δε σου κάνει πια. Αν ήταν το μόνο σας πρόβλημα, οκ να εψαχνες λύση. Αλλά όπως λες υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά θέματα. Απαντάς μόνη σου...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ πλεον δε μιλάμε για το θέμα αυνανισμού μόνο..μιλάμε για την παντελή απουσία του σεξ στο γάμο και την ύπαρξη μόνο του αυνανισμου και μάλιστα "on line".

Νομίζω ότι με το να γίνει μια άλλη δεν θα αλλάξει τίποτα γιατι πολύ απλά ΔΕΝ είναι μια άλλη, είναι η γυναίκα που παντρεύτηκε και έκανε παιδιά μαζί της..δηλαδή θα λυθεί το πρόβλημα άν του ικανοποιήσει τα "τερτίπια"???? Μάλλον όχι απλά θα συνεχίσει το χαβά του και που και που θα πηγάινει και με τη γυναίκα του για αλλαγή...Το πρόβλημα πλεον είναι ότι ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το πως νιώθει η γυναίκα του (παέι το βραδυ στο κρεβάτι και της περιγράφει κι όλας τι έκανε

..έλεος!!!) Από τη στιγμή που ο ένας από τους δύο δε νιώθει καλά η έχει πρόβλημα ο άλλος έχει υποχρέωση να το συζητήσει μαζί του, να βρουν μια λύση, αυτό είναι ο γάμος...και όχι η συμπεριφορά του κυρίου....

Κοπέλα μου σε θαυμάζω για την υπομονή σου και το κουράγιο σου να το ανέχεσαι και να το ζείς όλο αυτό!

 

 

Υπομονή και κουράγιο είχα αλλά εξαντλήθηκαν! Του χα προτείνει να πάμε σε σύμβουλο γάμου και αρνήθηκε! Τώρα αρχικά θα επισκεφτώ εγω η ιδια ψυχολογο για να μπορέσω λίγο να κατασταλάξω και να ηρεμησω και να αποφασίσω (μόνη μου πλέον αφού δεν δέχεται να συνεργαστούμε) τι θα κάνουμε στην πορεία. Κοντεύω να πάθω (αν δεν έχω πάθει ήδη) κατάθλιψη! Το θέμα δεν είναι ότι δεν υπάρχει καθόλου σεξ, απλά δεν είναι επαρκές κι όσο για αυτό που αναφέρεις ότι έρχεται στο κρεβάτι και μου περιγράφει τι έκανε, συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο! Προσπαθεί να το κρύψει όσο πιο καλά μπορεί! Όταν τον ρωτάω δεν μου το αρνείtai όμως! Δεν ξέρω αν αυτό προυπήρχε, αν ήταν πάντα έτσι κι εγώ απλά άργησα να το ανακαλύψω ή αν συνέβη με τον καιρό... Μηπως τελικά παντρεύτηκα έναν ανώμαλο;.. Πόσο καλά ξέρουμε τελικά αυτούς που παντρευόμαστε;..

Link to comment
Share on other sites

ravt ξερεις τι γενεται μερικες φορες δεν λεω οτι φτεει ο υπολογιστης αλλα οπως ο αλκολικος οταν παει σπιτι ψαχνει απεγνωσμενα το μπουκαλι για να πιει ετσι εχει παθει ο αντρας της. εχει εθυστη απο αυτη την κατασταση και την βρισκει.ετσι το πρωτο πραγμα που κανουν στους αλκολικους το πρωτο διαστημα εξαφανιζουν το αλκοολ απο το χωρο που βρησκονται και μετα ξεκινουν ψυχαναληση . και σε αυτην την περιπτωση αυτο χριαζεται ετσι ωστε να αρχησουν να λεινουν τα προβληματα τα τους σαν ζευγαρι.

Link to comment
Share on other sites

jenia δεν φταίει ο υπολογιστής...Ούτε μόνος ανοίγει, ούτε μόνος κατεβάζει πορνό ούτε μόνος πατάει το play. Agapina το πρόβλημά σου λοιπόν δεν είναι ο τίτλος του θέματος αλλά ότι ο άνδρας σου δε σου κάνει πια. Αν ήταν το μόνο σας πρόβλημα, οκ να εψαχνες λύση. Αλλά όπως λες υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά θέματα. Απαντάς μόνη σου...

 

Υπήρχαν κι υπάρχουν πολλά προβλήματα επικοινωνίας, έλλειψης σεβασμού, συμπεριφοράς αλλά πάντα «προσπαθούσαμε» να τα προσπεράσουμε! Έτσι πιστεύαμε τουλάχιστον! Ή εγώ έκανα πως δεν τα έβλεπα και τα ξεχνούσα και γύριζα σελίδα!.. Τον τελευταίο καιρό όμως το πρόβλημα εστιάζεται εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να συμφωνήσω μαζί σας αλλά μέχρι ένα σημείο...

Βέβαια κι εσείς δεν ξέρετε γενικότερα πως έχει η κατάσταση... Το θέμα είναι ότι υπάρχει μια έλλειψη ερωτικής επιθυμίας και κυρίως συναισθήματος! Στις δύο εγκυμοσύνες μου δεν μπορούσε να με δει ερωτικά λέει... Όμως εγώ ξέρω ότι αν αγαπάς τον άλλο και τον ποθείς δεν ριχνεις τόσο βάρος τελικά στην εξωτερική εμφάνιση (και στο κάτω κάτω στις εγκυμοσύνες μου δεν ξεπέρασα τα 57 κιλά!), δηλαδή αργότερα που θα εμφανιστούν και περισσότερες ρυτίδες και χαλάρωση και.. και... τι πρέπει να γίνει; Έπειτα κι εκείνος είναι ο Μπραντ Πιτ; Δε νομίζω... αλλά εγώ έτσι τον έβλεπα!

Κι έχω προσπαθήσει αρκετά, πιστέψτε με αλλά μερικά πράγματα με χαλάνε πολύ! Ήμουν την άλλη φορά ράκος γιατί είχε γίνει κάτι στη δουλειά κι είχε ειπωθεί ότι τίθεται θέμα απόλυσης! Του το χα πει, ήξερε πόσο χάλια είμαι, μετά κοιμισαμε τα παιδιά μαζί στο κρεβατι μας κι έτσι μεσα στη κούραση και τη στενοχώρια γλάρωσα εκεί όπως ήμουνα (ούτε μπάνιο είχα κάνει, ούτε είχα φάει...) μετά από λίγο σηκώθηκα και τον βρήκα ξέρετε πώς... προσπαθώντας να «καλύψει» τα ακάλυπτα, σαν τον έφηβο που τον «πιάνει» η μαμά του.. Πώς μπορώ να συμμετέχω σε μια τέτοια φάση;.. Kai να πω ότι ήταν «στερημένος»;.. Το προηγουμενο βράδυ είχαμε έρθει σε επαφή!

Γενικά έχουμε πολλά προβλήματα και πάντα προσπαθούσα να κρατάω ισσοροπίες αλλά κουράστηκα!

Με βλέπει φεριπείν στη κουζίνα να μαγειρεύω, να καθαρίζω... λίγο από όλα (από αυτά που κάνουμε όλες μας!) και τa παιδιά να «σκοτώνονται» στο σαλόνι και να τον φωνάζω να τα ηρεμήσει κι αυτός «aπομωνωμένος» στο γραφείο του να τσαντίζεται κιόλας που τον φωνάζω! ...και ξέρετε γιατί τσαντιζόταν;... γιατί «κατέβαζε» υλικό από το ιντερνετ για να μη ξεμείνει!.. Κι εγώ η «δουλάρα» να προσπαθώ να τα φέρω εις πέρας όλα μόνη μου! Και το φαί, και το καθάρισμα και τα παιδιά και να εισπράττω την αναισθησία του... Κι αυτό δεν είναι μεμονωμένο φαινόμενο αλλά σχεδόν καθημερινό! ...κι είναι το λιγότερο! Υπάρχουν πολλά χειρότερα! Έχω «καταπιεί» πολλά!.. πάρα πολλά!..

 

 

Αυτό που προσπάθησα να σου πω στο προηγουμενο post μου (και το οποιο μαλλον παρερμηνευτηκε αν κρινω απο τις απαντησεις) δεν ειναι οτι αν κατσεις να του κανεις τα τερτιπια ή αν γυρνας με ζαρτιερες ολη μερα θα λυθει το προβλημα...Αντιθετως...το προβλημα ειναι σοβαρο και θελει πολυ χρονο και βοηθεια ίσως και απο καποιον ειδικο οπως ανεφερε και καποια κοπελα παραπανω.Ο αντρας σου εχει παθει εξαρτηση...εχει θεμα σοβαρο...δεν ειναι αν θελει εσενα η οχι ...αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν μπορει να λειτουργησει πλεον ερωτικα με καμια χωρις αυτες τις ταινιες.

Και επιμενω οτι με καβγαδες και κουβεντες δε λυνεται το προβλημα.

Δε λεω πως δε φταιει....φυσικα και φταιει...αλλα τωρα νομιζω εχει λιγο ξεφυγει το θεμα απο τον ελεγχο του.

 

Τωρα αν οπως λες στο γαμο σου υπαρχουν και αλλα προβληματα και προφανως εχεις ξενερωσει τελειως καταλαβαινω πως δεν εχεις και πολυ ορεξη να του λυσεις και τα προβληματα του.

Link to comment
Share on other sites

jenia δεν φταίει ο υπολογιστής...Ούτε μόνος ανοίγει, ούτε μόνος κατεβάζει πορνό ούτε μόνος πατάει το play. Agapina το πρόβλημά σου λοιπόν δεν είναι ο τίτλος του θέματος αλλά ότι ο άνδρας σου δε σου κάνει πια. Αν ήταν το μόνο σας πρόβλημα, οκ να εψαχνες λύση. Αλλά όπως λες υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά θέματα. Απαντάς μόνη σου...

 

Κι αν πίσω από τον υπολογιστή κρύβονται άλλα πιο σοβαρά προβλήματα, ελλειψεις, επιθυμίες,ανασφάλειες που θα έπρεπε να δει το ζευγάρι από κοινού; Τι γίνεται όμως οταν ο αλλος σε θεωρεί τρελή, παράλογη, υπερβολική, υπεραντιδραστική;..

Του είπα και του ξαναείπα να απευθυνθούμε σε σύμβουλο γάμου και αρνείται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα του έλεγα ότι εάν δε θέλει να βρούμε λύση θα βρω γκόμενο που να με ικανοποιεί.

 

Αφού αυτός θέλει το cybersex εσύ θέλεις κάτι διαφορετικό, οπότε πες του έτσι.

 

ή αυτός ή γκόμενος.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι αν πίσω από τον υπολογιστή κρύβονται άλλα πιο σοβαρά προβλήματα, ελλειψεις, επιθυμίες,ανασφάλειες που θα έπρεπε να δει το ζευγάρι από κοινού; Τι γίνεται όμως οταν ο αλλος σε θεωρεί τρελή, παράλογη, υπερβολική, υπεραντιδραστική;..

Του είπα και του ξαναείπα να απευθυνθούμε σε σύμβουλο γάμου και αρνείται...

 

 

Εγώ θα έλεγα να απευθυνθείς σε κάποιο ειδικό...αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, αλλιώς υπάρχουν και οι ψυχολόγοι του δήμου (οι οποίοι είναι παρεξηγημένοι αλλά πάει μια φίλη μου και απ'οτι μου λέει είναι κανονικά σα να κάνεις συνεδρίες σε ιδιώτη!!)....Εκείνος θα σε καθοδηγήσει και θα σε βοηθήσει..βέβαια εκείνος που θα πρέπει να παέι είναι σίγουρα ο άντρας σου αλλά στην παρούσα φάση δε νομίζω να είναι πρόθυμος:!:

Μιλώντας με τον ειδικό θα καταλάβεις καλύτερα τί είναι αυτό που αντιμετωπίζεις και τί μπορείς να κάνεις, ώστε και το γάμο σου να σώσεις (αν γίνεται) και να ηρεμήσεις ψυχολογικά γιατί είναι σίγουρα ψυχοφθόρα όλη αυτή η κατάσταση. Να βρεις κι εσύ τις ισορροπίες σου :-P

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν οπως λες στο γαμο σου υπαρχουν και αλλα προβληματα και προφανως εχεις ξενερωσει τελειως καταλαβαινω πως δεν εχεις και πολυ ορεξη να του λυσεις και τα προβληματα του.

 

Ειχα κι ισως να χω ακόμα όρεξη αλλά δε βοηθάει κι ο άλλος!

Ιt needs two to tango! Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...