Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παρενθετη μητερα????


Recommended Posts

Καλησπέρα σας γράφω πρώτη φορά το θέμα είναι για μια πολύ καλή μου φίλη ! Περσυ το Πάσχα ήταν έγκυος έχασε το μωράκι και μαζί και την μήτρα της δυστυχώς ! Από τότε σκέφτεται το ενδεχόμενο της παρένθετης μητέρας αλλά επειδή η ψυχολογία της δεν ειΝαι  η καλύτερη από τότε δεν έχει την ψυχική δύναμη να το ψάξει ακόμα ! Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζεται πως βρίσκει κάποιος παρένθετη μητέρα; Τα κέντρα εξωσωματικής βρίσκουν ; Ότι είναι νόμιμο το γνωρίζουμε! Θα ήθελα αν ξέρει κάποια από εσάς να με βοηθήσει κ να μου πείτε γενικά τις εμπειριες σας αν κάποια κοπέλα το έχει κάνει ! Σας ευχαριστω εκ την προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 439
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/12/2019 at 10:33 ΜΜ, Amanda1991 είπε:

Καλησπέρα σας γράφω πρώτη φορά το θέμα είναι για μια πολύ καλή μου φίλη ! Περσυ το Πάσχα ήταν έγκυος έχασε το μωράκι και μαζί και την μήτρα της δυστυχώς ! Από τότε σκέφτεται το ενδεχόμενο της παρένθετης μητέρας αλλά επειδή η ψυχολογία της δεν ειΝαι  η καλύτερη από τότε δεν έχει την ψυχική δύναμη να το ψάξει ακόμα ! Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζεται πως βρίσκει κάποιος παρένθετη μητέρα; Τα κέντρα εξωσωματικής βρίσκουν ; Ότι είναι νόμιμο το γνωρίζουμε! Θα ήθελα αν ξέρει κάποια από εσάς να με βοηθήσει κ να μου πείτε γενικά τις εμπειριες σας αν κάποια κοπέλα το έχει κάνει ! Σας ευχαριστω εκ την προτέρων 

Υπάρχει ομάδα στο facebook που είναι βοηθάει αρκετά. Παρένθετη μητρότητας-Εγκυος & Νόμιμη Υιοθεσία λέγεται. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 4/2/2019 at 2:44 ΜΜ, Sotiriakit είπε:

Οσες ειστε σε αναζητηση παρενθετης αλλα κ οσες θέλετε να γινετε παρενθέτες, επικοινωνηστε μαζι μου. Εχω δημιουργησει μια ομαδα για αυτον τον σκοπο κ μονο. Την αλληλεγγυη. Δεν εχω κανενα οικονομικό οφελος.  Αν με βοηθήσετε ελπιζω σε πολυ λιγο καιρο να βοηθηθουν πολλα ζευγαρια. [email protected]

Ψαχνω για παρενθετη μπορειτε να βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 1/24/2019 at 11:55 AM, Baptss said:

Καλημέρα σε όλες σας. 

Πριν από μερικά χρόνια άρχισα να γράφω σ αυτό το φόρουμ μιας και ήμουν και εγώ από της γυναίκες που πάλεψαν 7 ολόκληρα χρόνια για να αποκτήσουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους. Ο Θεός ειναι μεγάλος και μας χάρισε αυτήν την ευτυχία , μετά από πολύ μεγάλο αγώνα. Σήμερα έχω ένα πανέμορφο κοριτσάκι που μας χαρίζει μόνο ευτυχία. Δυστυχώς την ημέρα του τοκετού αναγκάστηκαν οι γιατροί να μου αφερεσουν την μήτρα. Από τότε πέρασαν 4 χρόνια και δεν σας κρύβω πως σήμερα θα ήθελα να αποκτήσω και ένα δεύτερο παιδάκι για μας σαν οικογένεια αλλά και για το ίδιο μου το παιδί. Ο δρόμος δύσκολος αλλά τελικά η ίδια  η ζωή δεν ειναι δύσκολη ? Ας βλέπουμε τα θετικά πράγματα που έχουμε καταφέρει στη ζωή μας που δεν ειναι και λίγα. Ψάχνω για παρενθετη μητέρα εδώ και μερικούς μήνες αλλά τελικά δεν ειναι εύκολη απόφαση. Πιστεύω πως θα χρειαστεί να παλέψω για ακόμη μια φορά προκειμένου να αποκτήσω το θαύμα της ζωής... Θα τα καταφέρουμε ... Μιλάω σε όλες εμάς της γυναίκες που θελουμε να αποκτήσουμε ένα μωράκι... Υπομονή... Επιμονή... και πίστη. Θα ήθελα να βρω γυναίκες που βρίσκονται σ αυτήν την διαδικασία , ώστε να μπορούμε να  ανταλλάξουμε της γνώμες μας και της εμπειρίες μας και φυσικά αν κορίτσια έχετε κερδίσει αυτόν τον αγώνα ελάτε να το μοιραστείτε μαζί μας , αυτό θα μας έδινε ακόμα πιο μεγάλη δύναμη. 

 

Καλησπέρα
Είμαι και εγώ σε παρόμοια θέση. Εχω ένα υπέροχο αγοράκι τριών ετών. Ωστόσο έχασα το δεύτερο μωράκι μου και μαζί μ αυτό και την μήτρα μου. Θα ήθελα πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι. Σκεφτόμαστε τη λύση της παρένθετης μητρότητας. Δυστυχώς όλο αυτό μου φαντάζει βουνό καθώς δεν ξέρω πως μπορώ να βρώ κάποια κοπέλα που να πληρεί τις προϋποθέσεις που απαιτεί ο νόμος. 
@Baptss έχεις καταφέρει να προχωρήσεις με αυτή τη διαδικασία; 
Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που θα ήθελε να μοιραστεί την εμπειρία της θα βοηθούσε πολύ.
Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεία σας, ενδιαφέρομαι να βρω παρένθετη μητέρα, εάν κάποια ενδιαφέρετε η γνωρίζει κάτι παρακαλώ επικοινωνήστε στο [email protected]. Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας.ειμαι 27 χρόνων.εχω Ίδη 3 παιδάκια .δίνω κάθε 3 μήνες ωάρια για εξωσωματική.θα ήθελα να γίνω παρένθετη μητέρα.αν σας ενδιαφέρει επεικοινωνιστε μαζί μου. [email protected] ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας.

 

Ονομάζομαι Κάλλια και είμαι στην αναζήτηση παρένθετης μητέρας, λόγω αδυναμίας κυοφορίας απο μέρους μου για ιατρικούς λόγους. 

Εάν υπάρχει κάποια κοπέλα που ενδιαφέρεται παρακαλώ ας μου στείλει ένα mail στο [email protected] να μπορέσουμε να έρθουμε σε επικοινωνία.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. 

Ονομαζομαι Κάλλια και αναζητώ με τον σύζυγο μου παρενθετη μητέρα λόγω αδυναμίας κυοφορίας εκ μέρους μου.

 

Περιοχη Αθήνα / Πειραιά.

 

Δινεται αμοιβή και πλήρης ιατρική κάλυψη.

 

Παρακαλω επικοινωνήστε στο [email protected]

 

Σας ευχαριστω για το χρόνο σας.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2015 at 8:54 PM, mary1 said:

καλησπερα σας!

 

Ενδιαφερεται κανεις για περενθετη μητερα?

Καλησπερα σας. 
 

Είμαστε ένα παντρεμένο ζευγάρι και αναζητούμε παρένθετη μητέρα λόγω ιατρικών προβλημάτων που μου απαγορεύουν να κυοφορήσω.
 

Εάν ενδιαφέρεστε παρακαλώ επικοινωνήστε στο [email protected]

 

Σας ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,

 

αναζητούμε παρένθετη μητέρα λόγω αδυναμίας κυοφορίας εξαιτίας ιατρικού προβλήματος (απουσία μήτρας). Παρακαλώ όποια κοπέλα ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει μαζί μας στο [email protected]. Προσφέρουμε αμοιβή και πλήρη κάλυψη των ιατρικών εξόδων. (Περιοχή Αθήνα)

 

Επίσης όποιος έχει παρόμοια εμπειρία μπορεί ευχαρίστως να επικοινωνήσει μαζί μας, θα μας βοηθούσε πολύ!

 

Ευχαριστούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλό απόγευμα. Είμαι ανύπαντρη γυναίκα και περνάω πρόγραμμα παρένθετης μητρότητας στην Ελλάδα. Άχνω μια γυναίκα κάτω των 40 ετών που θα μπορούσε να με βοηθήσει να αποκτήσω ένα μωρό.
Είμαι έτοιμος να συζητήσω όλα τα οικονομικά ζητήματα μέσω e-mail [email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...