Recommended Posts

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ!!!

Χαίρομαι που μπορώ να το πω......

χαίρομαι που υπάρχουν πολλές που μπορούν να διαβάζουν το πόνο μου που κουβαλώ εδω και 5 χρονιά

κάποτε παντρεύτηκα ένα άραβα από την Σύρια δεν θέλω να αναφερθώ για τι ζωή που έκανα μαζί του απλά το μόνο καλό στο γάμο μου μαζί του ήταν που απόκτησα δυο πανέμορφα αγγελούδια την κόρη μου που σήμερα είναι 15 χρονών και τον υιό μου που σήμερα είναι 12 χρονών. Όταν αποφάσισα ότι τελικά ο γάμος μου πια είχε πάρει τέλος και ο λόγος ήταν ότι πια δεν γινόταν τα μωρά μου να βλέπουν άσχημες καταστάσεις στο σπίτι . ο πρώην σύζυγος μου δεν το δεχτικέ και η συνέπεια ήταν να μου πάρει τα μωρά μου στην χωρά του χωρίς την θέληση μου. Από τότε δεν έχω ξανά δει τα δυο λουλούδια της ζωής μου

παλεύω πάντα διάστηκα που ίσως υπάρχει η λύση να ξανά έχω τα μωρά πάλι στην αγκαλιά μου και αυτό που μου μένει είναι ένα χαρτί επιμελείας που λέει ότι πρέπει να είναι μαζί μου και μια άλλη δικαστική απόφαση που τον δίκασε αυτόν με 7 μήνη φυλάκιση λόγο αρπάγης ανήλικων, ζήτησε έφεση και είναι πάλι ελεύθερος μέχρι να ξανά γίνει το δικαστήριο , που τελικά θα είναι τώρα το Φεβρουάριο

μπαίνω βγαίνει στην Ελλάδα λες και δεν συμβαίνει τίποτα και εγώ με κομμένα τα φτερά μου τρελαίνομαι γιατί δεν έχω τα γλυκούλικα μου διπλά μου ψάχνοντας ένοχες να δω που ήταν το λάθος μου…….

εγώ είμαι από την Αλβανία και ζω στην Ελλάδα 20 χρονιά περισσότερο από τα μισά χρονιά της ζωής μου είναι τόσο που πραγματικά νιώθω ότι είναι πατρίδα μου και όπου άλλου να πάω θα είμαι μια ξένη , αυτό όμως τελικά δεν μπορούν να το καταλάβουν η αρχές όταν βγάζω την ταυτότητα μου και λέει ότι είναι Αλβανική . αυτό που ακούω πάνω στο πρόβλημα μου είναι να βρεις λύση με την πρεσβεία σου και το αλλόκοτο είναι ότι η Αλβανία με την Σύρια δεν έχουν σχέσης όποτε δεν έχουν πρεσβεία Αλβανική εκεί , Έχοντας απέναντι μου το νόμο της Σύριας που λέει ότι τα παιδιά μέχρι τα 18 τους χρονιά πρέπει να είναι με τον πατερά τους

Το μόνο καλό είναι ότι τα μωρά μου γεννήθηκαν στην Ελλάδα

όμως και πάλι δεν έχουν την ελληνική υπηκοότητα

Αυτό θέλω είναι να ακούω την γνώμη σας πάνω στο πρόβλημα μας που ίσως με φέρνει σε κάποια λύση που θα λύτρωση τα μωρά μου και να έχουν την μανούλα τους και πάλι κοντά .......

Διαφημίσεις

Καλημέρα γλυκιά μου τι συγκλονιστικη ιστορια ειναι αυτή! Απο πότε έχεις να δεις τα παιδιά σου, μιλάτε τουλάχιστον? Λυπάμαι που δεν έχω να προτείνω κάποια λύση αλλά σου εύχομαι να έχεις γρηγορα τα παιδιά σου κοντά σου

Πολύ λυπάμαι.

Τώρα σχετικά με την υποκοότητα των παιδιών σου.

Λογικά είναι Ελληνική η ιθαγένεια δεν είναι Ελληνική.

Σε κάθε περίπτωση θα σου έλεγα να πας σε κάποια Δημόσια Υπηρεσία, η ακόμη στο Χαμόγελο του παιδιού και να δηλώσεις την αρπαγή των ανήλικων παιδιών σου από τον πατέρα.

Εκεί θα σε βοηθήσουν, έχει μιλήσει με κάποιον δικηγόρο ?

Σίγουρα θα σου πει περισσότερα.

Μακάρι να λυθούν όλα γρήγορα

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

cHmop2.png9yrgp3.png

Συμφωνω να πας στο Χαμογελο του παιδιου.Εκει θα μπορεσουν να σε κατευθυνουν καλυτερα.Μονη σου δεν προκειται δυστυχως να καταφερεις πολλα.Μη σου πω να δημοσιοποιησεις και σε καμια σχετικη τηλεοπτικη εκπομπη την ιστορια σου.Σε κατι τετοιες περιπτωσεις η δημοσιοποιηση βοηθαει.

Πως ειναι η ζωη σου εδω?Εργαζεσαι?

Μπορεί μια φορά το χρόνο να ακούω την φωνή της κόρης μου λόγο το ότι εκείνος δεν τους αφήνει να έχουν καμία σχέση μαζί μου, όποτε κρυφά , μαθαίνω νέα τους από διαφόρους ανθρώπους που τους γνώρισα κάποτε εκεί συγγενείς του γείτονες

Στο χαμόγελο του παιδιού έχω πάει από την πρώτη στιγμή και θέλω να τους ευχαριστήσω για την βοήθεια που μου έχουν δώσει και ειδικά ψυχολογική και βρίσκοντας μου κάποιους νομούς με την χωρά εκείνην Αυτό που καταφέραμε είναι να καταλάβουμε τελικά είναι να μάθουμε τους νομούς τους

Ναι έχω δικηγόρο αφού έχω στα χέρια μου την επιμέλεια και την απόφαση που του είχα κάνει για την αρπάγη τον παιδιών

Οι δικηγόρει μου είναι και εδώ και ένας άλλος εκεί

πραγματικά συγκλονίστηκα...

καλή μου πόσο καιρό έχει που πηρε τα παιδιά ?

όπως σου είπαν και τα κορίτσια πριν δημοσιοποίηση του θέματος προτίνω και εγώ...

rQGhp3.png

Δλδ για να καταλαβω,εχεις κερδισει την επιμελεια των παιδιων (σε δικαστηριο στην Ελλαδα προφανως).Η αποφαση ελληνικου δικαστηριου δε μετραει στη Συρια?Εκει επικρατει δικος τους νομος συμφωνα με τον οποιο τα παιδια μενουν με τον πατερα μεχρι τα 18 ανεξαρτητος της αποφασης για την επιμελεια?

Οπως ειπε και η baduz, αφου τα παιδια γεννηθηκαν Ελλαδα εχουν ελληνικη υπηκοοτητα ετσι δεν ειναι?

Εαν η αστυνομια για παραδειγμα επιανε τα παιδια στην Ελλαδα και εφοσον εσυ εχεις την επιμελεια θα στα παρεδιδαν εσενα.Αλλα προφανως δεν αφηνει τα παιδια να ερθουν εδω,ε ?

Sorry, σε ζαλισα...

Εγω θα έλεγα να βρεις έναν καλο δικηγόρο στη Συρια ( από διεθνες γραφειο) και σε συνεργασια με όλους αυτους που ήδη σε βοηθουν, να δεις τι μπορεις να κανεις.

Επίσης εγω, θα έμενα εκει, δίπλα τους, μπαστακας! Μη μου πεις πώς θα ζησεις... θα ζησεις με το να εισαι διπλα τους. Νομιζω ότι έχει ηδη δημοσιοποιηθει η ιστορια σου, λέω σωστά. Θυμαμαι ειχα δει κατι τετοιο στη Στεφανιδου.

η ευτυχία 12/7/2006 η ολοκλήρωση 18/11/2009

Δλδ για να καταλαβω,εχεις κερδισει την επιμελεια των παιδιων (σε δικαστηριο στην Ελλαδα προφανως).Η αποφαση ελληνικου δικαστηριου δε μετραει στη Συρια?Εκει επικρατει δικος τους νομος συμφωνα με τον οποιο τα παιδια μενουν με τον πατερα μεχρι τα 18 ανεξαρτητος της αποφασης για την επιμελεια?

Οπως ειπε και η baduz, αφου τα παιδια γεννηθηκαν Ελλαδα εχουν ελληνικη υπηκοοτητα ετσι δεν ειναι?

Εαν η αστυνομια για παραδειγμα επιανε τα παιδια στην Ελλαδα και εφοσον εσυ εχεις την επιμελεια θα στα παρεδιδαν εσενα.Αλλα προφανως δεν αφηνει τα παιδια να ερθουν εδω,ε ?

Sorry, σε ζαλισα...

Ακριβός έχω την επιμέλεια και την απόφαση ότι δικάστηκε 7 μήνη φυλάκιση στην Ελλάδα

Η Σύρια δεν γνωρίσει την απόφασης του Ελληνικού δικαστηρίου και δεν φτάνει μόνο αυτό έχει σαν νόμο να είναι τα παιδιά με τον πατερά τους μέχρι τα 18 τους

Αυτός ήταν και ο λόγος που τα πηρέ εκεί ξερώντας τι κάνει

Ελικρινα χαρα στο κουραγιο σου....είναι πολλά τα χρόνια που είστε μακριά....

Στη θέση σου θα είχα ήδη πάει στη Συρία....να είμαι δίπλα στα παιδιά μου....

Ακριβως αυτο που εγραψε η aleca.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

[/url]insekten-0042.gif

Διαφημίσεις

Εγω θα έλεγα να βρεις έναν καλο δικηγόρο στη Συρια ( από διεθνες γραφειο) και σε συνεργασια με όλους αυτους που ήδη σε βοηθουν, να δεις τι μπορεις να κανεις.

Επίσης εγω, θα έμενα εκει, δίπλα τους, μπαστακας! Μη μου πεις πώς θα ζησεις... θα ζησεις με το να εισαι διπλα τους. Νομιζω ότι έχει ηδη δημοσιοποιηθει η ιστορια σου, λέω σωστά. Θυμαμαι ειχα δει κατι τετοιο στη Στεφανιδου.

Όχι η ιστορία μου δεν έχει δημοσίευση κανένα κανάλι απλά είμαι φαίνετε μια από αυτές της γυναίκες

Όταν ζήτησα από την Νικολουλη τότε πριν 4 χρόνια να κάνουμε κάτι μου είπε δύσκολο με αυτές της χώρες και αποφάσισα το όχι δεν θα βγω στα κανάλια και να μην έχω αποτέλεσμα και απόφαση μου έτσι είναι και σήμερα

Πιστεύω ότι κάτι θα πρέπει να κάνω μάλλον με ένα Αραβικό κανάλι που είναι και εκείνος εκεί να νιώθει άσχημα για αυτό που έχει κάνει , ίσως η συγγενείς του να του πουν κάτι

Το να πάω εκεί δεν η λύση τότε θα έχω και αλλά που ίσως μόνο αυτή που πήγαν θα το καταλάβουν κάπως

Σωστο ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια να πας να μενεις εκει κι εσυ...αλλά μπορεις να το κανεις ή ειναι επικινδυνο?Γιατι απόσο καταλαβα (συγγνωμη αν κανω λαθος) οι λογοι που σε αναγκασαν να φυγεις αφορουν σωματικη κακοποιηση.

Σωστο ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια να πας να μενεις εκει κι εσυ...αλλά μπορεις να το κανεις ή ειναι επικινδυνο?Γιατι απόσο καταλαβα (συγγνωμη αν κανω λαθος) οι λογοι που σε αναγκασαν να φυγεις αφορουν σωματικη κακοποιηση.

Αυτό που μπορώ να πω ότι στα 15 χρόνια που εμούν στο γάμο αυτό, η σωματική κακοποίηση ήταν ένα τίποτα από την ψυχική που περνούσαμε λυπάμαι τρελαίνομαι που σήμερα αυτά τα παίρνει η κόρη μου σήμερα και μαραίνει η ψυχή μου

Η κόρη μου λέει να περιμένω μέχρι τα 18 της και ότι τώρα δεν μπορεί να το σκάσει λόγο το ότι άμα την πιάσουν θα την βάλουν φυλακή εκεί

Αα ξέχασα να σας πω ότι μετά τον χωρισμό μας παντρεύτηκε 4 φορές με γυναίκες από την πατρίδα του και χώρισε και ο λόγος δεν μπορούσε καμία να τον αντέξει

Πιστεύω ότι κάτι θα πρέπει να κάνω μάλλον με ένα Αραβικό κανάλι που είναι και εκείνος εκεί να νιώθει άσχημα για αυτό που έχει κάνει , ίσως η συγγενείς του να του πουν κάτι

Το να πάω εκεί δεν η λύση τότε θα έχω και αλλά που ίσως μόνο αυτή που πήγαν θα το καταλάβουν κάπως

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με το να πας σε συριακό κανάλι, δεν θα καταφέρεις νομίζω τίποτα. Οι νόμοι και τα ήθη εκεί είναι ότι τα παιδιά μένουν με τον πατέρα, ούτε ηθική συμπαράσταση δεν θα βρεις.

Για τον ίδιο λόγο μην πας στη Συρία. Δεν ξέρεις τι διασυνδέσεις μπορεί να έχει ο πρώην άντρας σου, είσαι ξένη γι αυτούς, αν μπλέξεις θα είσαι σε πολύ χειρότερη θέση απ' ό,τι τώρα.

Για τις σχέσεις σας, εφόσον η κοινή σας κατοικία ήταν στην Ελλάδα, εφαρμόζεται ο ελληνικός νόμος. Εκεί εφαρμόζεται ο συριακός νόμος. Ειδικά αν τα παιδιά έχουν συριακή υπηκοότητα. Ποιας χώρας έχουν διαβατήριο;

Λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτά που περνάς. Αν η κόρη σου συμπληρώσει τα 18 θα μπορεί να έρθει πια μόνη της. Αλλά και πάλι, χωρίς ελληνική υπηκοότητα, θα πρέπει να βγάλει απ' την αρχή άδεια παραμονής;

Διαφημίσεις

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με το να πας σε συριακό κανάλι, δεν θα καταφέρεις νομίζω τίποτα. Οι νόμοι και τα ήθη εκεί είναι ότι τα παιδιά μένουν με τον πατέρα, ούτε ηθική συμπαράσταση δεν θα βρεις.

Για τον ίδιο λόγο μην πας στη Συρία. Δεν ξέρεις τι διασυνδέσεις μπορεί να έχει ο πρώην άντρας σου, είσαι ξένη γι αυτούς, αν μπλέξεις θα είσαι σε πολύ χειρότερη θέση απ' ό,τι τώρα.

Για τις σχέσεις σας, εφόσον η κοινή σας κατοικία ήταν στην Ελλάδα, εφαρμόζεται ο ελληνικός νόμος. Εκεί εφαρμόζεται ο συριακός νόμος. Ειδικά αν τα παιδιά έχουν συριακή υπηκοότητα. Ποιας χώρας έχουν διαβατήριο;

Λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτά που περνάς. Αν η κόρη σου συμπληρώσει τα 18 θα μπορεί να έρθει πια μόνη της. Αλλά και πάλι, χωρίς ελληνική υπηκοότητα, θα πρέπει να βγάλει απ' την αρχή άδεια παραμονής;

Αυτό ακριβός Ζετα μου με την διάφορα ότι δεν θα υπάρχει θέμα αδιας παραμονής τα παιδιά μου δεν θα είναι δύσκολο να την πάρουν λογο το ότι εγώ είμαι νόμιμα στην Ελλάδα

Έχουν Συριακό διαβατήριο

Τα παιδιά με το βγουν από την Σύρια τότε νομικά είναι επάνω μου

αυτό λένε και η δικηγορεί μου

Κουράγιο καλή μου. Σε καμία περίπτωση μην πας εκεί. Όχι μόνη σου τουλάχιστον. Δεν μιλάμε για Αγγλία ή Γαλλία. Στις χωρες αυτές ισχύουν ιδιότυποι νόμοι τυπικοί και εθιμικοί και ίσως να κινδυνεύσει και η ζωή σου ακόμα. Οπότε σίγουρα αν συμβεί κάτι -ω μη γένοιτο - τότε σίγουρα δεν θα μπορείς να βοηθήσεις τα παιδιά σου. Οι χώρες αυτές ζουν σε δικούς τους ρυθμούς και έχουν δικές τους κοινωνικές δομές και σε καμία περίπτωση μην φαντάζεσαι ότι θα πας θα βρείς σπίτι θα δουλέψεις και θα είσαι κοντά στα παιδιά σου. Από την άλλη το ιδιωτικό διεθνές δίκαιο είναι από μόνο του πολύ μπλεγμένο και ειδικά στη περίπτωση σου που εμπλέκονται τα δικαια 3 διαφορετικών χωρών που δεν ανήκουν καν στην ευρωπαική ένωση και οι 3. Οι πρώτες μου σκέψεις είναι ότι πρέπει να ψάξεις με τους δικηγόρους σου καλά τις διεθνείς συμβάσεις που τυχόν υπάρχουν και αφορούν το θέμα και έχουν συνυπογράψει οι χώρες αυτές και άρα δεσμεύονται καθώς και τι ορίζεται από οικογενειακό διεθνές δίκαιο. Σου τονίζω πάντως ότι επείδη πρόκειται για ένα ιδιαίτερα δύσκολο τομέα δικαίου και απαιτεί ειδική ενασχόληση με αυτόν, ίσως θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε κάποιο δικηγόρο που ασχολείταια αποκλειστικά με τέτοια θέματα και -δεν ξέρω αν είσαι από επαρχία- αλλά μάλλον μόνο στην Αθήνα θα βρείς κάποιον. Και πάλι πάτνως δύσκολα τα πράγματα μέχρι την ενηλικίωση των παιδιών σου. Πιστεύω ότι αυτός είανι και ο λόγος πυο ακόμα δεν έχει γίνει κάτι. ¨ομως μην χάνεις την ελπίδα σου και μην εγκαταλείπεις. Μην δώσεις το δικαίωμα σ αυτόν τον κύριο να πιστεύει ότι σε νίκησε.

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif

Κουράγιο καλή μου. Σε καμία περίπτωση μην πας εκεί. Όχι μόνη σου τουλάχιστον. Δεν μιλάμε για Αγγλία ή Γαλλία. Στις χωρες αυτές ισχύουν ιδιότυποι νόμοι τυπικοί και εθιμικοί και ίσως να κινδυνεύσει και η ζωή σου ακόμα. Οπότε σίγουρα αν συμβεί κάτι -ω μη γένοιτο - τότε σίγουρα δεν θα μπορείς να βοηθήσεις τα παιδιά σου. Οι χώρες αυτές ζουν σε δικούς τους ρυθμούς και έχουν δικές τους κοινωνικές δομές και σε καμία περίπτωση μην φαντάζεσαι ότι θα πας θα βρείς σπίτι θα δουλέψεις και θα είσαι κοντά στα παιδιά σου. Από την άλλη το ιδιωτικό διεθνές δίκαιο είναι από μόνο του πολύ μπλεγμένο και ειδικά στη περίπτωση σου που εμπλέκονται τα δικαια 3 διαφορετικών χωρών που δεν ανήκουν καν στην ευρωπαική ένωση και οι 3. Οι πρώτες μου σκέψεις είναι ότι πρέπει να ψάξεις με τους δικηγόρους σου καλά τις διεθνείς συμβάσεις που τυχόν υπάρχουν και αφορούν το θέμα και έχουν συνυπογράψει οι χώρες αυτές και άρα δεσμεύονται καθώς και τι ορίζεται από οικογενειακό διεθνές δίκαιο. Σου τονίζω πάντως ότι επείδη πρόκειται για ένα ιδιαίτερα δύσκολο τομέα δικαίου και απαιτεί ειδική ενασχόληση με αυτόν, ίσως θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε κάποιο δικηγόρο που ασχολείταια αποκλειστικά με τέτοια θέματα και -δεν ξέρω αν είσαι από επαρχία- αλλά μάλλον μόνο στην Αθήνα θα βρείς κάποιον. Και πάλι πάτνως δύσκολα τα πράγματα μέχρι την ενηλικίωση των παιδιών σου. Πιστεύω ότι αυτός είανι και ο λόγος πυο ακόμα δεν έχει γίνει κάτι. ¨ομως μην χάνεις την ελπίδα σου και μην εγκαταλείπεις. Μην δώσεις το δικαίωμα σ αυτόν τον κύριο να πιστεύει ότι σε νίκησε.

με καλυψε η mamakoula ομως αν εχεις εισαγγελικη εντολη και παρουσιαστεις με τον εισαγγελεα δεν θα μπορουσες να παρεις τα παιδια σου??

Nrdkp3.png

Σύμφωνο μαζί σου δεν μπορώ όμως να μην συνεχίζω να παλέψω , δεν μπορώ όμως να δεχτώ ότι ένας αλήτης χρησιμοποιεί τα παιδιά του για εκδίκηση προς της μανά τους γιατί η μανά τους Έπαψε να τον φοβάται πια

Δεν κατάλαβα ωμός αυτό η τρεις χώρες εκτός ευρωπαϊκής ενώσεις

Τι εννοείς εισαγγελική εντολή που εδώ?.... δεν τι αναγνωρίζει η Συρια

Σύμφωνο μαζί σου δεν μπορώ όμως να μην συνεχίζω να παλέψω , δεν μπορώ όμως να δεχτώ ότι ένας αλήτης χρησιμοποιεί τα παιδιά του για εκδίκηση προς της μανά τους γιατί η μανά τους Έπαψε να τον φοβάται πια

Δεν κατάλαβα ωμός αυτό η τρεις χώρες εκτός ευρωπαϊκής ενώσεις

Τι εννοείς εισαγγελική εντολή που εδώ?.... δεν τι αναγνωρίζει η Συρια

απο συριακο δικαστηριο ισως?η ευρωπαικο?τα παιδια τουλαχιστον ζουν καλα εκει?πως ειναι?μιλατε?

Nrdkp3.png

απο συριακο δικαστηριο ισως?η ευρωπαικο?τα παιδια τουλαχιστον ζουν καλα εκει?πως ειναι?μιλατε?

Το έχω πει πιο πάνω ότι εκεί δεν βγαίνει τίποτα με τους νομούς είναι όλα επάνω του το μόνο που αν εκείνος ευελπιστεί και μου τα δώσει

Και το χειρότερο είναι ότι ο μικρός μου δεν μπορεί να βγει από το αεροδρόμιο μόνο με την αδια του πατερά του του θεό του του πάππου του και ότι η γνώμη της μάνας του δεν μέτραι

Ο μικρούλης μου έχει όλες της χάρες που του κάνει ο πατέρας του ο λόγος που είναι υιός η κόρη μου ωμός περνά δύσκολα είναι καλά στην υγεία τους και ευχαριστώ τον θεώ που μου τα προσέχει

τι να πω κοριτσι μου εχω συγκλονιστει πραγματικα ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να κρατησεις στην αγκαλια σου τα αγγελουδια σου το συντομοτερο και να βρεθει μια λυση

Nrdkp3.png

δεν θα υπάρχει θέμα αδιας παραμονής τα παιδιά μου δεν θα είναι δύσκολο να την πάρουν λογο το ότι εγώ είμαι νόμιμα στην Ελλάδα

Έχουν Συριακό διαβατήριο

Δυστυχώς, δεν έχω καμία καλή ιδέα για να σε βοηθήσω, εκτός από το να ξεκινήσεις την διαδικασία για την πρόσκληση της κόρης σου και να βγάλει άδεια παραμονής για οικογενειακή συνένωση, όταν πλησιάσει τα 18.

Υπάρχει περίπτωση να τον καλοπιάσεις και να στα φέρει έστω για διακοπές και μετά να μην τα δώσεις πίσω; Αν τον ενδιαφέρει δηλ. να μην καταδικαστεί για την αρπαγή, να του πεις ότι θα ανακαλέσεις αν τα επιστρέψει; Αλλά φαντάζομαι ότι αυτό θα έχει συζητηθεί ήδη.

Δυστυχώς, δεν έχω καμία καλή ιδέα για να σε βοηθήσω, εκτός από το να ξεκινήσεις την διαδικασία για την πρόσκληση της κόρης σου και να βγάλει άδεια παραμονής για οικογενειακή συνένωση, όταν πλησιάσει τα 18.

Υπάρχει περίπτωση να τον καλοπιάσεις και να στα φέρει έστω για διακοπές και μετά να μην τα δώσεις πίσω; Αν τον ενδιαφέρει δηλ. να μην καταδικαστεί για την αρπαγή, να του πεις ότι θα ανακαλέσεις αν τα επιστρέψει; Αλλά φαντάζομαι ότι αυτό θα έχει συζητηθεί ήδη.

εκτός από το να ξεκινήσεις την διαδικασία για την πρόσκληση της κόρης σου και να βγάλει άδεια παραμονής για οικογενειακή συνένωση

Δεν το έχω σκεφτεί αυτό!!!

Έχουν γίνει πολλές ενέργειες να τον καλοπιάσουμε μαζί με την αστυνομία

Χωρίς αποτέλεσμα

Ζητήσαμε και μέσο δικηγόρου του να μας φέρει τα παιδιά μόνο για διακοπές και δεν δέχτηκε με τον ορό αυτό

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα