Recommended Posts

Την εισαγγελική απόφαση την έχετε κοινοποιήση στην Ελληνική Πρεσβεία στην Συρία?

Επίσης, θα μπορούσες την αρπαγή να την δηλώσεις σε Διεθνή Οργανισμό και να πιέσουν τις αρχές στην Συρία.

Τώρα μια άλλη ιδέα είναι να μιλήσεις ή να ζητήσεις r/v με τις γυναίκες υπουργούς, θα σε καταλάβουν.

Στείλε επιστολές σε αυτές. Εξάλλου οι διπλωματικές σχέσεις Ελλάδας - Συρίας είνα πολύ καλές και πιθανά να σου βρουν λύσεις.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

cHmop2.png9yrgp3.png

Διαφημίσεις

Συνενοήσου με το γραφείο του Δήμου σου, ρώτησε πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία και τι χρειάζεται, έτσι ώστε να μπορέσει να έρθει νόμιμα, μόλις συμπληρώσει τα 18.

το θέμα όμως Ζεττα μου είναι τι κάνει μέχρι τα παιδιά να γίνουν 18 ?????

Γι αυτό ακριβώς έγραψα ότι δυστυχώς δεν έχω καμία καλύτερη ιδέα. Εκεί εφαρμόζεται ο συριακός νόμος και δεν ισχύει η απόφαση του ελληνικού δικαστηρίου. Η baduz είχε καλές ιδέες πιο πάνω.

Την εισαγγελική απόφαση την έχετε κοινοποιήση στην Ελληνική Πρεσβεία στην Συρία?

Επίσης, θα μπορούσες την αρπαγή να την δηλώσεις σε Διεθνή Οργανισμό και να πιέσουν τις αρχές στην Συρία.

Τώρα μια άλλη ιδέα είναι να μιλήσεις ή να ζητήσεις r/v με τις γυναίκες υπουργούς, θα σε καταλάβουν.

Στείλε επιστολές σε αυτές. Εξάλλου οι διπλωματικές σχέσεις Ελλάδας - Συρίας είνα πολύ καλές και πιθανά να σου βρουν λύσεις.

Ναι το κάναμε μέσω πρεσβείας της Σύριας και το αποτέλεσμα δεν είναι θετικό

Και μέσο Ιντερπόλ έχουμε κάνει ενεργεί και γιατί το γραφέα του Ιντερπόλ στη Σύρια είναι Σύριοι δεν μας βοήθησαν εδώ μπορώ να πω ότι με βοήθησε το χαμόγελο του παιδιού πάνω σε αυτό

Η με την ελληνική πρεσβεία στη Σύρια είχαμε ένα θέμα

Εκείνος πήγε δυο φορές στην ελληνική πρεσβεία στη Σύρια και έδωσε τα διαβατήρια τον παιδιών χωρίς κανένα άλλο έγγραφο και ζήτησε υποτίθεται βίζα φυσικά η ελληνική πρεσβεία του απάντησε όχι λόγο ελλείψεις εγγράφων αυτό λοιπόν εκείνος θέλει να το χρησιμοποιήσει στο δικαστήριο ότι η έδωσα δυο φορές τα διαβατήρια τον παιδιών για βίζα και δεν μου τα έδωσαν όποτε δεν φταίει εκείνος που δεν μπορεί να φέρει τα παιδιά στην Ελλάδα για να τον αθωώσουν στο δικαστήριο που έχουμε σε δυο μήνες

Η Ελληνική πρεσβεία έχει όλη την διάθεση να μας βοηθήσει απλά δεν μπορεί να κάνει και πολλά τα παιδιά δεν είναι Έλληνες και το ότι λόγο τον κάλων σχεσιων που υπάρχουν μεταξύ δυο χωρών να μην χαλάσουν

.

Τι εννοεις με αυτο;

κουραγιο, και υπομονή!!!!

Δεν σε εκδικείται μονο, είναι πραγματικά η κουλτούρα τους τετοια που θεωρούν τις γυναίκες κατώτερες.

Μην πας ουτε για αστείο εκεί διότι εχεις λιγότερη αξία και απο ενα ζώο και ποιος ξερει τι μπορουν να σου κάνουν. Περίμενε.

Μένω στον Αγιο Παντελεήμονα και εχει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολλους Σύριους εδώ. Απο κάτω είναι μια Ρουμάνα που εχει παντρευτει Σύριο. Αρνείται να κάνει παιδί διότι απο οτι μου είπε ολη η Συριακή κοινοτητα γνωρίζει που είναι εκείνο το μωράκι που βούτηξε ο Σύριος πατέρας του απο το Κρατικό Νίκαιας αλλα δεν το λένε και φυσικά εχει φοβηθεί.

Η ερώτηση είναι να βεβαιωθείς οτι το παιδί σου θα μπορέσει να έρθει μόλις ενηλικιωθεί. Και επίσης να μην την υποχρεώσουν να παντρευτεί διότι μετα θα είναι αποκτημα του αντρα της.

Ρωτα και τον δικηγόρο σου και το χαμόγελο του παιδιού πως και αν μπορείς να εξασφαλήσεις την επιστροφή της εδω μετα την ενηλικιωση της.

Να σου προτείνω και κάτι αλλο?

Κρατα ημερολόγιο. Οχι απαραίτητα καθημερινο. Γραφε όμως τιε ενεργειες που κανεις για να ξαναβρείς τα παιδιά σου και οτι αισθάνεσαι για αυτα ποσο σου λείπουν.

Οταν με το καλο ερθει η ώρα θα μπορεσουν να δουν την προσαθεια σου και ίσως κακα πραγματα που τους εχουν πει για εσενα να διαληθούν απο την αλήθεια της ψυχής σου

ΚΟΥΡΑΓΙΟ :cry:

[URL="http://www.glitter-graphics.com"][/URL]

κουραγιο, και υπομονή!!!!

Δεν σε εκδικείται μονο, είναι πραγματικά η κουλτούρα τους τετοια που θεωρούν τις γυναίκες κατώτερες.

Μην πας ουτε για αστείο εκεί διότι εχεις λιγότερη αξία και απο ενα ζώο και ποιος ξερει τι μπορουν να σου κάνουν. Περίμενε.

Μένω στον Αγιο Παντελεήμονα και εχει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολλους Σύριους εδώ. Απο κάτω είναι μια Ρουμάνα που εχει παντρευτει Σύριο. Αρνείται να κάνει παιδί διότι απο οτι μου είπε ολη η Συριακή κοινοτητα γνωρίζει που είναι εκείνο το μωράκι που βούτηξε ο Σύριος πατέρας του απο το Κρατικό Νίκαιας αλλα δεν το λένε και φυσικά εχει φοβηθεί.

Ναι γίνονται ένα αυτή και ο λόγος να προστατέψουν ο ένας τον άλλον

Όσο για τον μικρούλη αυτό μακάρι να έχουν κάνει κάτι γιατί έμενα τουλάχιστον τα παιδιά μου με θυμούνται εκείνο όμως…..

Η ερώτηση είναι να βεβαιωθείς οτι το παιδί σου θα μπορέσει να έρθει μόλις ενηλικιωθεί. Και επίσης να μην την υποχρεώσουν να παντρευτεί διότι μετα θα είναι αποκτημα του αντρα της.

Ρωτα και τον δικηγόρο σου και το χαμόγελο του παιδιού πως και αν μπορείς να εξασφαλήσεις την επιστροφή της εδω μετα την ενηλικιωση της.

Να σου προτείνω και κάτι αλλο?

Κρατα ημερολόγιο. Οχι απαραίτητα καθημερινο. Γραφε όμως τιε ενεργειες που κανεις για να ξαναβρείς τα παιδιά σου και οτι αισθάνεσαι για αυτα ποσο σου λείπουν.

Αυτο πολυ δυσχολο τα δακρια μου δεν με αφινουν να το κανω

Οταν με το καλο ερθει η ώρα θα μπορεσουν να δουν την προσαθεια σου και ίσως κακα πραγματα που τους εχουν πει για εσενα να διαληθούν απο την αλήθεια της ψυχής σου

ΚΟΥΡΑΓΙΟ :cry:

μακαρι

Ναι το κάναμε μέσω πρεσβείας της Σύριας και το αποτέλεσμα δεν είναι θετικό

Και μέσο Ιντερπόλ έχουμε κάνει ενεργεί και γιατί το γραφέα του Ιντερπόλ στη Σύρια είναι Σύριοι δεν μας βοήθησαν εδώ μπορώ να πω ότι με βοήθησε το χαμόγελο του παιδιού πάνω σε αυτό

Εκείνος πήγε δυο φορές στην ελληνική πρεσβεία στη Σύρια και έδωσε τα διαβατήρια τον παιδιών χωρίς κανένα άλλο έγγραφο και ζήτησε υποτίθεται βίζα φυσικά η ελληνική πρεσβεία του απάντησε όχι λόγο ελλείψεις εγγράφων αυτό λοιπόν εκείνος θέλει να το χρησιμοποιήσει στο δικαστήριο ότι η έδωσα δυο φορές τα διαβατήρια τον παιδιών για βίζα και δεν μου τα έδωσαν όποτε δεν φταίει εκείνος που δεν μπορεί να φέρει τα παιδιά στην Ελλάδα για να τον αθωώσουν στο δικαστήριο που έχουμε σε δυο μήνες

Η Ελληνική πρεσβεία έχει όλη την διάθεση να μας βοηθήσει απλά δεν μπορεί να κάνει και πολλά τα παιδιά δεν είναι Έλληνες και το ότι λόγο τον κάλων σχεσιων που υπάρχουν μεταξύ δυο χωρών να μην χαλάσουν

Τι εννοεις με αυτο;

Καλήμερα!

Μου κάνουν εντύπωση όλα τα παραπάνω, από τη στιγμή που υπάρχει αρπαγή.

Τώρα πήγαινε στο γραφείο της Ιντερπολ στην Αθήνα και πες ότι στην Συρία μπλα μπλα μπλα.

Γ

Για την Ελληνική πρεσβεία, επίσης μου κάνει εντύπωση, όταν υπάρχει αρπαγή ανηλίκων και βρίσκονται σε άλλη χώρα η όποια Πρεσβεία οφείλει να ενημερώσει την Ιντεροπολ και να δώσει άσυλο στα παιδιά στο χώρο της ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΚΟΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ.

Ρώτα ξανα!

cHmop2.png9yrgp3.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα

Ναι είχα πιει στο Ιντερπόλ μάλιστα μέσο Αστυνομίας και έχουμε κάνει την αίτηση για να μου φέρουν τα παιδιά λόγο της απόφασης που έχω στα χεριά μου και δεν μας απάντησαν και ο λόγος μας έπιανε είναι ότι το Ιντερπόλ εκεί δεν βοήθησαν έμενα απλά τον πολίτη τους εκεί

Όλες της διαδικασίες που κάνω δεν της κάνω μονή μου πάντα με δικηγόρο και με το Χαμόγελο του παιδιού

Η ελληνική πρεσβεία εκεί δεν μπορεί να δώσει άσυλο σε παιδιά για να μην χαλάσουν σχέσεις τον δυο χωρών μας το δηλώσαν αλώστε αυτό που μπορούν να κάνουν λένε είναι εάν σε περίπτωση μπαίνουν τα διαβατήρια τον παιδιών στην Ελληνική πρεσβεία εκεί να δώσουν βίζα

Ψάχνοντας ένα τρόπο να φέρω πίσω τα παιδιά μου συνάντησα πολλά πράγματα που δεν είναι λογικά και η απάντηση σε αυτά άκουγα ( δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό)

Και τότε τσαντίσουμε και λέω πως είναι δυνατόν

Στη Γαδα μου είπαν 99/100 δεν παίρνεις τα παιδιά από εκεί , εγώ όμως δεν σταματώ δεν θέλω να σταματώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό !!!!

Αν τα παιδια βρισκονταν σε μια ευρωπαικη χωρα τα πραγματα θα ηταν πιο ευκολα.Αλλά στην περιπτωση σου οντως η κατασταση ειναι δυσκολη γιατι απ'οσο διαβασα ουτε καν το ευρωπαικο δικαστηριο μπορει να επεμβει.

Να μην το βαζεις κατω και να συνεχισεις να επιμενεις ,οπως μπορεις.

Καλημέρα

Ναι είχα πιει στο Ιντερπόλ μάλιστα μέσο Αστυνομίας και έχουμε κάνει την αίτηση για να μου φέρουν τα παιδιά λόγο της απόφασης που έχω στα χεριά μου και δεν μας απάντησαν και ο λόγος μας έπιανε είναι ότι το Ιντερπόλ εκεί δεν βοήθησαν έμενα απλά τον πολίτη τους εκεί

Όλες της διαδικασίες που κάνω δεν της κάνω μονή μου πάντα με δικηγόρο και με το Χαμόγελο του παιδιού

Η ελληνική πρεσβεία εκεί δεν μπορεί να δώσει άσυλο σε παιδιά για να μην χαλάσουν σχέσεις τον δυο χωρών μας το δηλώσαν αλώστε αυτό που μπορούν να κάνουν λένε είναι εάν σε περίπτωση μπαίνουν τα διαβατήρια τον παιδιών στην Ελληνική πρεσβεία εκεί να δώσουν βίζα

Ψάχνοντας ένα τρόπο να φέρω πίσω τα παιδιά μου συνάντησα πολλά πράγματα που δεν είναι λογικά και η απάντηση σε αυτά άκουγα ( δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό)

Και τότε τσαντίσουμε και λέω πως είναι δυνατόν

Στη Γαδα μου είπαν 99/100 δεν παίρνεις τα παιδιά από εκεί , εγώ όμως δεν σταματώ δεν θέλω να σταματώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό !!!!

Βρε Φιλενάδα,

Τι δικηγόρο έχεις?

Συγνώμη κιόλας, αλλά μου φαίνεται ότι δεν πιέζει τις αρχές.

Κάνε σαματά

Είναι βλακείες αυτά που σου λένε, τα παιδιά σου δεν είναι πολιτικά πρόσωπα ώστε να χαλάσουν οι σχέσεις των δύο χωρών. Λοιπόν κάποιοι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους.

Τα παιδιά μπορούν να πάρουν άσυλο παει και τελείωσε. Λοιπόν για πες στον δικηγόρο σου να πιέσει τα πράγματα.

Μπορείς βέβαια να μιλήσεις και τα γραφεία της Ιντερπολ στην Αγγλία και να τους πεις ότι κάποιοι στη Συρία δε κανουν καλά τη δουλειά τους και οτι τα παιδιά σου βρίσκονται σε κίνδυνο και τα λοιπά και τα λοιπά

cHmop2.png9yrgp3.png

Μόλις τώρα έστειλα μαιλ στο Ιντερπόλ Αγγλίας για να δούμε …..

Με αυτό το τόνο μιλώ και εγώ στους δικηγόρους μου και…….

Δεν σκεφτετε μονή της λίγο τα θέλουν όλα στο πιάτο να μην κουραστούν….

Διαφημίσεις

Βγάλε το θέμα σου στα κανάλια μόνο έτσι θα βρεις άκρη ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Τρέξε στην Στεφανίδου σε κάτι τέτοια ειναι φοβερή. Μην διστάζεις μόνο έτσι θα ξεκινήσεις να βλέπει φως. Μην το αφήσεις . Περιμένω να μου μου πεις την γνώμη σου αλλα και τα υπολοιπα κορίτσια τι γνώμη έχουν γι αυτο που προτείνω

DOXip3.png

DtXgp3.png

Ένας άνθρωπος που από ότι περιγράφεις δεν είναι από τους καλύτερους (είναι από τους χειρότερους), θα έχει λερωμένη τη φωλιά του.

Δηλαδή: Κάτι παράνομο θα έχει κάνει (όπλα, πορνογραφία, ναρκωτικά κτλ)

Δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις στις συριακές αρχές, για κάτι άλλο, (άσχετο με την κηδεμονία των παιδιών), να καταδικαστεί για αυτό το κάτι άλλο, και να χάσει την κηδεμονία των παιδιών... ???

Ή στη συρία με τίποτα ένας πατέρας δε χάνει την κηδεμονία των παιδιών του?

ΜΑΡΙΑΛ

Βγάλε το θέμα σου στα κανάλια μόνο έτσι θα βρεις άκρη ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Τρέξε στην Στεφανίδου σε κάτι τέτοια ειναι φοβερή. Μην διστάζεις μόνο έτσι θα ξεκινήσεις να βλέπει φως. Μην το αφήσεις . Περιμένω να μου μου πεις την γνώμη σου αλλα και τα υπολοιπα κορίτσια τι γνώμη έχουν γι αυτο που προτείνω

Η γυναίκες αυτές που βγήκαν βρήκαν λύση με αυτές της χώρες? Όχι

μάλιστα σε μια κοπέλα από αυτές που βγήκαν στη τηλεόραση με υπόθεση σαν τι δική μου μπόρεσα να δώσω εγω κάποια μικρή βοήθεια δεν κάναν τίποτα …..

Ένας άνθρωπος που από ότι περιγράφεις δεν είναι από τους καλύτερους (είναι από τους χειρότερους), θα έχει λερωμένη τη φωλιά του.

Δηλαδή: Κάτι παράνομο θα έχει κάνει (όπλα, πορνογραφία, ναρκωτικά κτλ)

Δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις στις συριακές αρχές, για κάτι άλλο, (άσχετο με την κηδεμονία των παιδιών), να καταδικαστεί για αυτό το κάτι άλλο, και να χάσει την κηδεμονία των παιδιών... ???

Ή στη συρία με τίποτα ένας πατέρας δε χάνει την κηδεμονία των παιδιών του?

Τίποτα από αυτά!!!!

Για ότι δη ποτέ που μπορείς να λες πρέπει να έχεις αποδείξεις και εγώ δεν είχα τίποτα στα χεριά μου εγώ το μόνο που σκεπτόμουν τότε ήταν μην μου πάρει τα παιδιά και φύγει

Δεν με ενδιάφερε πως λειτουργούν η Σύριο σίγουρα εκείνος το έκανε για τον λόγο του ηθικού ότι δεν μπορεί μια γυναίκα να πει όχι σε αυτούς….

Πω, πω, η ιστορία σου μου θύμισε πολύ το βιβλίο "ποτέ χωρίς την κόρη μου" που το διάβαζα και έκλαιγα. Είναι πράγματι πολύ δύσκολη η κατάσταση που περιγράφεις. Δυστυχώς, λόγω επαγγέλματος κι εγώ γνωρίζω οτι σε αυτές τις χώρες είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις να εκτελεστεί δικαστική απόφαση Ελληνική. Αμφιβάλλω αν υπάρχει αμοιβαία συμφωνία μεταξύ Ελλάδας και Συρίας για εκτέλεση δικαστικών αποφάσεων. ΟΙ διαδικασίες στα διεθνή δικαστήρια των δικαιωμάτων του ανθρώπου είναι πάλι πολύ χρονοβόρες, αλλά ίσως βγάλουν κάπου. Πάντως απόσα περιγράφεις εμένα δεν μου φαίνεται οτι ο δικηγόρος σου δεν κάνει σωστά τη δουλειά του και οτι δεν πιέζει αρκετά τις αρχές. Οι δικηγόροι δεν είναι παντοδύναμοι. Κάνουν τις ενέργειες που πρέπει να κάνουν, αλλά δεν είναι στο χέρι τους το αποτέλεσμα. Άλλωστε στα Ελληνικά δικαστήρια δικαιώθηκες, και έγιναν και πολλές παράλληλες ενέργεις απότι κατάλαβα. Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τον δικηγόρο σου, απλώς φοβάμαι μήπως πειστείς να τον αλλάξεις και τελικά είναι χειρότερα, γιατί αυτός έχει παρακολουθήσει την υπόθεσή σου από την αρχή. Τουλάχιστον ξέρεις τί νιώθουν τα παιδιά για εσένα; καταλαβαίνουν τί έχει γίνει; δικαιολογούν την απουσία σου; ή τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου οτι τα παράτησες κ.λ.π.; Αυτό είναι σημαντικό νομίζω έστω και αν είσαι μακρυά τους, να ξέρουν οτι τα νοιάζεσαι και δεν ήταν επιλογή σου όλο αυτό. Τί να πώ....κουράγιο.

συμφωνω απολυτα μονο με τα καναλια θα σε υπολογισουν οι κυριοι που πρεπει και ειναι τοσες πολλες οι περιπτωσεις πριν πολλα χρονια κρατουσα ενα κοριτσακι η μανα μια μερα που ηρθε ο πρωην συζυγος της μου ειπε οτι και να κανει μην παει με το παιδι προς την πορτα ζουσε σε ενα συνεχες φοβο να μην της κλεψει το παιδι βγες στα καναλια και να δεις που θα θελουν ολοι να βοηθησουν δεν υπαρχει ντροπη σε τετοια θεματα καλη δυναμη σου ευχομαι και συντομα να αγκαλιασεις τα παιδακια σου!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Εύχομαι πραγματικά να έχει αλλάξει κάτι στη διεθνή νομοθεσία από τότε που η Μπέτυ Μαχμουντί έγραψε τα βιβλία "Ποτέ χωρίς την κόρη μου" και "Για την αγάπη ενός παιδιού". Γιατί αν δεν έχει αλλάξει, είναι πολύ δύσκολο να πάρεις με νόμιμο τρόπο τα παιδιά σου από μουσουλμανική χώρα. :(

Λυπάμαι πολύ, δεν έχω γνώσεις πάνω σε νομικά και διπλωματικά θέματα και δεν μπορώ να σου προσφέρω καμμία πρακτική βοήθεια. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου ευχηθώ, με όλη μου την καρδιά, να έχεις την τύχη με το μέρος σου -γιατί το δίκιο σίγουρα το έχεις- και να πάρεις τα παιδιά σου κοντά σου το συντομότερο δυνατό.

etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Μπορεί αυτό που σου γράφω παρακάτω να μην είναι σωστό, συζήτησέ το όμως με το δικηγόρο σου.

Αν προκύψει και πάλι θέμα βίζας, πάει δηλαδή τα παιδιά στην πρεσβεία και ζητήσει να τα φέρει στην Ελλάδα και εσύ δώσεις την έγκριση (τηλεφωνικά ή με φαξ) στην πρεσβεία και έρθουν στην Ελλάδα , μετά μπορείς να του απαγορεύσεις να τα ξαναβγάλει από τη χώρα, σε συνενόηση με την Εισαγγελία Ανηλίκων και την Ασφάλεια;

Επίσης αν καταδικαστεί για αρπαγή, μήπως ενδιαφερθεί περισσότερο η ιντερπολ;

Μπορεί αυτό που σου γράφω παρακάτω να μην είναι σωστό, συζήτησέ το όμως με το δικηγόρο σου.

Αν προκύψει και πάλι θέμα βίζας, πάει δηλαδή τα παιδιά στην πρεσβεία και ζητήσει να τα φέρει στην Ελλάδα και εσύ δώσεις την έγκριση (τηλεφωνικά ή με φαξ) στην πρεσβεία και έρθουν στην Ελλάδα , μετά μπορείς να του απαγορεύσεις να τα ξαναβγάλει από τη χώρα, σε συνενόηση με την Εισαγγελία Ανηλίκων και την Ασφάλεια;

Επίσης αν καταδικαστεί για αρπαγή, μήπως ενδιαφερθεί περισσότερο η ιντερπολ;

ναι αυτο μπορω να το κανω αυτο !!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα