Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρίδυμα!!!!


Recommended Posts

η κολλητή μου φιλη μετα απο εξωσωματική στον πρωτο υπερηχο διαπιστωσαν ότι ειχαν δίδυμα (ήταν 3 αλλα το ενα δε χτυπουσε η καρδουλα του).Χτες πηγε για αυχενική διαφανεια οπου προς μεγαλη τους εκπληξη διαπίστωσαν ότι ζουν και βασιλευουν και τα 3 :D:D:D !!!Ειναι και τα 3 live and kicking που λεμε!!!Aν εχει κανενας εμπειρία με 3δυμα ή κάποιες συμβουλες που μπορω να της δωσω για τα παντα...τις περιμένω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωπππ!!!Μπράβο!!!Πολύ ευχάριστα νέα,αν κ λίγο κουραστηκά!Οταν γεννηθουν τα νωρα δεν θα προλαβαινουν να καθονται.. :lol::lol::lol:

Πρεπει να ηταν εξπερ ο γιατρος,με την 1η προσπαθεια κ 3δυμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια στη φιλενάδα σου!

 

Θα πάρει και το επιδομα των 2.000 ευρώ :lol: συν τα αλλα επιδοματα τριτεκνικό και πολυτεκνικό :lol:

 

Να πάνε όλα καλά στη κοπέλα και με το καλό τα μωράκια της!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και να είναι ΟΛΟΙ τους υγιείς....

Αντίστοιχα στην τάξη που παει ο γιος μου φέτος, 2 αδερφάκια Δίδυμα απέκτησαν 3 αδερφάκια Τρίδυμα!!!!!!ΦΟΒΕΡΟ ,ΕΕ!!!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαρηκα για την φιλη σου!! :) να προσεχει πολυ και να μην κουραζεται.βλεπεις μεχρι την 14η εβδομαδα ειχα και εγω 3 μωρακια στην κοιλια μου(η μαρινα,και αλλα 2 μωρακια),αλλα τα πραματα δεν πηγαν και πολυ καλα).με το καλοοοοοο :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κορίτσια για τις ευχες σας!!!προς το παρον γελαμε πολύ...μετα θα ειναι τα ζορια 8)8)

 

(emvryoyla ο γιατρος ειναι ο Πάντος)

 

αν υπάρχει καμια symforoymistria με εμπειρία στα τριδυμα ας μου γραψει συμβουλες για ταισμα, θηλασμους, πρακτικές συμβουλές!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό!!!!!!!Μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!!

ΝΑ πω και κάτι λίγο άσχετο;;Είχα δει στην Oprah μία οικογένεια η οποία είχε ένα γιο, έκανε εξωσωματική για 2ο και τους βγήκαν 5 ή 6, δεν θυμάμαι.Τα είχαν όλα στο studio και είχε πολύ γέλιο (για μένα που το έβλεπα :lol:) Η γυναίκαι όταν το είχε μάθει έπαθε σοκ!!Το φανταστικό είναι ότι τα θήλασε 6 μήνες, αρχικά στήθος αλλά μετά κάποιο τη δάγκωσε άσχημα και συνέχισε με θήλαστρο.Γέμιζε κι εγώ δε ξέρω πόσα μπουκαλάκια τη μέρα :o:o Συμπέρασμα:όλα γίνονται, με φροντίδα, προσοχή και Θεού θέληση ή τύχη ή πείτε το όπως θέλετε!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εμπειρια απο διδυμα....αλλα απο τριδυμα..πω πω καλο κουραγιο στην φιλη σου!!

μεγαλη χαρα αλλα πολυς κοπος για την μανουλα!!

εγω μπορεσα να θηλασω π.χ. 3 μηνες....

χρειαζεται οπωσδηποτε βοηθεια...καμια μαμα , καμια πεθερα,καμια αδελφη.....οπωσδηποτε....τουλαχιστον για αρχη....

 

συγχαρητηρια στην φιλη σου!!!!

 

αχχχχ!!σας το ειπα?????θελω κι αλλα μωρακια!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα και αυτό.

http://www.inout.gr/attachment.php?attachmentid=11720&d=1186633244

Λογικά από κάπου μπορεί να τα παραγγείλει!

 

τελειο..αν και στη προσπαθεια μας για χιουμορ λεμε να τους δωσουμε 3 δικά μας καροτσια και να τα δεσει με μονωτική ταινία :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας με λενε μαρια και ειμαι 29χρονων ειμαι μανουλα δυο υπεροχων παιδιων του θανουλη5χρονων και της σμαραγδας 2,5ετων...ειμαι στην 9βδομαδα κυησης και με χαρα εμαθα οτι εχω 3δυμακια..ο γιατρος μου εθεσε το ενδεχομενο μειωσης αν θελω αλλα αποφασισα να τα κρατησω και τα τρια...υπαρχει καποια τριδυμομανουλα να μου πει πως τα καταφερε και γενικα τι προβληματα ειχε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης??εμενα παντως ο γιατρος μου ειπε να ειμαι συνεχειαξαπλωμενη να σηκωνομαι μονο για τουαλετα και φαγητο και μου εδωσε αρκετα φαρμακα και επισης σε λιγες βδομαδες θα ξεκινησουμε ενεσεις..

Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png Y6GDm7.png

Link to comment
Share on other sites

Hi girls! Ειμαι 28 και εγκυος στην 23η εβδομάδα σε 3διμάκια. Κάναμε εξωσωματική και τα πιάσαμε και τα 3 με την πρώτη :).

Maroulita29 μου, κι εμένα με ενημέρωσαν απο νωρίς για τους κινδύνους και το ρίσκο μιας πολύδιμης κύησης αλλα απο την αρχή, ποτέ δεν σκέφτηκα να κάνω μείωση! Οι γιατροί μου με ενημέρωσαν αναλυτικά για όλα τα ποσοστά αποβολής και πρόωρου τοκετού και μάλιστα για όλες τις περιπτώσεις κύησης (Ενα-δίδυμα-τρίδυμα). Μπορώ να πώ οτι το ποσοστό πρόωρου τοκετού είναι μεγάλο για 3διμα, ομως με μείωση αυξάνεται κατα πολύ και το ποσοστό αποβολής αλλα και προωρώτητας. Ϊσως να σου τα είπε ο γιατρός σου (αλλα αν θέλεις μπορώ να σου στείλω νούμερα αναλυτικά και σε μνμ). Ααα, μην ξεχάσω, με τον γιατρό μου την 14η εβδομάδα προχωρήσαμε σε περίδεση τραχήλου, παντα για προληπτικούς λόγους. Νομίζω ήταν μια καλή απόφαση.

Οπως και να'χει, δεν το μετανιώνω και δεν το βάζω κάτω. Το μόνο που με νοιάζει ειναι να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μου και να γεννηθούν με το καλό, με Υγεία!! :)

Οσον αφορά την εγκυμοσύνη μου, ειχα ενα λίγο δύσκολο 1ο τρίμηνο με αδιαθεσίες, εμετούς κα. αλλα τωρα όλα καλα. Γενικότερα δεν κάνω τίποτα και προσέχω πάρα πολύ. Το ίδιο προτείνω να κάνεις κι εσυ. Με βοηθάνε όλοι (σύζυγος, γονείς, πεθερικά, φίλοι) κι ετσι δεν κουράζομαι καθόλου. Αλλα συμπτώματα, πέρα απο τα φυσιολογικά μιας εγκυμοσύνης, δεν εχω, οποτε, ολα καλα!!

Καλό ειναι να ακολουθήσεις κατα γράμμα τις συμβουλές του γιατρού σου, και να είσαι ήρεμη και ολα θα πάνε καλά!!

 

Βέβαια, απο την δική μου πλευρά κι εγώ, σ'αυτό το στάδιο εχω τις ανησυχίες μου για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης, γιαυτο girls, please αν μπορεί καποια που το πέρασε ήδη, ας μας πει την εμπειρία ή/και συμβουλές :)

 

Ευχαριστώ!

xx

SM

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...