Recommended Posts

παρε κ την συμπεθερα tarshou για παρεα :P:p

Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Διαφημίσεις

Έλα, συμπεθέρα, συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά είχα πάει να κλείσω εισητήρια. Το διαμέρισμα... ΠΙΑΣ'ΤΟ! Παίρνω τη νύφη και την αδερφή της και σου'ρχόμαστε. Ο συμπέθερος, λέει, θ'αργήσει λιγουλάκι γιατί πλένει τα πόδια του.

wyaMp2.pngcEVCp2.png

να 'ρθω & εγώ??? γερμανικά δεν ξέρω, αλλά μαθαίνω γρήορα χεχε!

Πέρα απο την πλάκα είναι αδιανόητο να μην σου επιτρέπουν να μπεις να δεις το παιδί σου! Ένας φίλος που έχει παιδ. σταθμό μου είχε πει όταν αρχίσω το ψάξιμο να μη διανοηθώ να κλείσω ραντεβού, να πηγαίνω σε όλα χύμα & αν δεν μου επιτρέψουν προφασιζόμενοι δικαιολογίες απλά να μην πάω το παιδί εκεί. Κάτι θα ξέρει...

Μωρέ, σαν κάτι να ξέρει... :?

Κι όσο για τα Γερμανικά, μη σκας, ούτε εγώ ξέρω. Θα μας μάθει η συμπεθέρα :D Γιαβόλ!

wyaMp2.pngcEVCp2.png

Τέλεια! Συμπεθεριάσαμε κιόλας, μια χαρά μας βρίσκω!

Α, και κάτι ακόμα για τους παιδ. σταθμούς, ο φίλος αυτός με τον σταθμό μου είπε -μεταξύ άλλων- οτι θα πρέπει να βεβαιωθούμε πως οι κοπέλες που θα ασχολούνται με τα παιδιά είναι πράγματι παιδαγωγοί. Βέβαια δεν μου είπε με ποιον τρόπο! Δεν νομίζω τώρα που θα αρχίσω το ψάξιμο να μου δώσει κανείς αντίγραφα των πτυχίων των δασκάλων!!! Τεσπα, θέλει πολύ ψάξιμο!

Εγω πάντως σε κρατικό τον στέλνω και είναι σχεδόν ελεύθερο το ωράριο, με βασικό το 8:30 - 2:30. Πάμε κατά τις 9 οι περισσότερες και από τισ 1 και μετά αρχίζουν πολλά παιδάκια να φεύγουν. Οσες φορές πήγα να τον πάρω και νωρίτερα ακόμα, δεν μου τα απαγόρευσαν ποτέ. Και όταν παω μπορεί να δω και την κουζίνα (πάντα τακτοποιημένη) και το μπάνιο (καθαρό) και γενικά κινούμαι ελευθερα στον χωρο, οι πόρτες όλες ειναι ανοιχτες. Δίνω 100 με φαγητό χωρίς σχολικό.

Καλημέρα. Και έγω έκανα δύο αιφνιδιαστικές επισκέψεις στον δημόσιο πιδικό σταθμό που παει ο μικρός. Δεν το έκανα για να τσεκάρω αλλά ήταν ανάγκη να τον πάρω νωρίτερα. Δεν μου είπαν ποτέ τίποτα και όλους τους χώρους έχω δεί και γενικά τον βρίσκω καλό και καθαρό. Και βασικό Δεν πληρώνουμε τίποτα.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Εγώ πληρώνω 315 χωρις φαγητό και σχολικό. Ποτέ δε με αφήνουν να μπω μέσα, μόνο στον προθάλαμο όπου φέρνουν τη μικρή. Βέβαια όταν θέλω να πληρώσω, χωρίς να γνωρίζουν ακριβώς ποια μέρα θα είναι αυτή, μπαίνω απ'ευθείας μέσα. Δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα!

Η μαμά μου που είναι εκπαιδευτικός με πολλή μεγάλη πείρα μου είχε πει στην αρχή ότι είναι καλό να μην εμφανίζομαι στα καλά καθούμενα γιατί το παιδί αναστατώνεται και περιμένει μετά κάθε μέρα να πας. Δεν ξέρω τι να πω. Τόσο πολύ άλλαξαν οι καιροί?

Εμείς πάμε σε δημόσιο παιδικό σταθμό και όποτε θέλω μπορώ να πάω να πάρω το παιδί μου απροειδοποίητα. Επειδή τυχαίνει να είναι κοντά στην εργασία μου έχει τύχει πολλές φορές να περάσω για δουλειά εξωτερική από εκεί και μπήκα μέσα πάρα πολλές φορές. Πάντα μα πάντα έβλεπα τα πάντα. Έχει τύχει να πάω σε ώρα σε φαγητού και παρακολουθούσα απέξω πως τρώνε χωρίς να ξέρουν ότι είμαι εκεί και βλέπω. Η κουζίνα είναι πάντα ανοικτή και όσες φορές έχω πάει μπορώ πάντα να βλέπω σε τι κατάσταση βρίσκεται. Μάλιστα ενώ σερβίριζαν φαγητό στα παιδάκια η κουζίνα ήταν απολύτως σε τάξη. Επίσης έχω πάει σε άλλη φάση νωρίτερα να τον πάρω και είδα την δασκάλα του να τον έχει πάει τουαλέτα να κατουρήσει και να του πλένει τα χέρια. Γενικά μπορούμε όλοι να πάμε ότι ώρα θέλουμε και να δούμε όποιον χώρο θέλουμε. Μάλιστα μια μέρα ζήτησα νερό επίτηδες και μου φέρανε σε διαφορετικό ποτήρι μια χρήσεως και όχι σε αυτά που έχουν για τα μωρά μας. Το θεωρώ απαράδεκτο που δεν σας αφήνουν να πηγαίνετε όποτε θέλετε. Και φυσικά κανένα παιδάκι δεν αναστατώνεται όταν με βλέπουν φαντομά μιας και αφήνω και τον δικό μου πάλι εκεί και απλά του θυμίζω ότι σε λίγο θα έρθει η μαμά να σε πάρει να πάμε σπίτι ακόμα είμαι στη δουλειά.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Διαφημίσεις

Συγνώμη εσύ είσαι η μανά του παιδιού, δεν είσαι κάποιος ξένος

Οταν χτυπας το κουδουνι ομως δεν ξερουν ποιος ειναι..

wQjhp2.png f6fAp2.png

α δεν εχουν το λεγομενο ''ματακι'' η τζαμι??εμας ειναι κλειδωμενη κ η αυλη κ απο εξω εχει κουδουνι το πατας κ σε ανοιγουν σαν θυροτηλεφωνο καπως ετσι κ μετα πας στη πορτα ξαναχτυπας το κουδουνι κερχεται κ σου ανοιγει καποιος.αλλα βλεπουν ποιος ειναι πρωτα.εχει 4 δασκαλες εναν δασκαλο κ 3 μαθητευομενες που αλλαζουν ανα 6μηνο.αυτες πιο πολυ ειναι για να ταιζουν τα πιο μικρα η να τα αλλαζουν ρουχα κ παμπερς

Στον παιδικό που έστελνα το πρώτο μου παιδί οι επισκέψεις δεν επιτρέπονταν. Όταν το πηγαίναμε το πρωί το παραδίδαμε στην καγκελόπορτα και εκεί μας το επέστρεφαν το μεσημέρι. Ο λόγος; Να μην αναστατώνονται τα παιδάκια... Δεν με είχε προβληματίσει τότε...

Τώρα τα μικρότερα παιδιά μου πάνε σε άλλο σταθμό. Από το καλοκαίρι κάναμε προσαρμιγή. ήμουν μέσα στο σταθμό όλη την ώρα, άκουγα την παιδαγωγό, έβλεπα το πρόγραμμα, απέκτησα μια πολύ καλή εικόνα. Τώρα δεν νιώθω την ανάγκη για ντου!

ξέρω όμως ότι αν θελήσω, μπορώ να μπω άνετα. Απορώ πώς είχα πειστεί τόσο εύκολα στο πρώτο!

660759jzef7rhw6w.gif

καλε τι ειναι τα παιδια φυλακισμενοι κ δε δεχονται επισκεπτηριο οτι ωρες να ναι?εγω χτες απο σας το εμαθα οτι το απαγορευουν στην ελλαδα!κ σιγα που θα αφησω το παιδι στην καγγελοπορτα κ οταν παω να το παρω να μου το πασαρουν εξω χωρις να μπω εγω μεσα λες κ ειναι φυγας!!!ελεος πια αυτα τα κανουν γιατι δεν θελουν να παρει το ματι σας κατι που δεν ειναι καλο μαλλον.σιγα μην αναστατωθουν τα παιδια!εγω παντως δε βλεπω κανενα αναστατωμενο οταν παω να την παρω εκτακτα!σημασια δε μου δινει κανενα!!ολα με κατι ασχολουνται!βεβαια αν δε τα απασχολουν κ τα εχουν κ καθονται μεχρι να ερθει η μαμα τους να τα παρει φυσικο ειναι να αναστατωθουν αφου θα εχουν πληξει απο βαρεμαρα τα καημενα!αλλα αμα ασχολουνται ολα με κατι ουτε θα καταλαβουν!

Και επιπλέον, για να σε φουντώσω κι άλλο έκαναν και 10 λεπτά να μου το φέρουν... Μπάνιο του έκαναν;

Και ήθελαν να ξέρουν και από πριν τι ώρα να σε περιμένουν!

660759jzef7rhw6w.gif

Διαφημίσεις

αυτο ηταν φουντωσα!!!κ γιατι να ξερουν απο πριν παρακαλω??εμενα μου ετυχε μερικες φορες να ειμαι εξω κ να παω 1 ωρα πιο μπροστα να την παρω για να μην πηγαινω σπιτι κ ξαναφευγω αφου ειναι μιση ωρα πανε ελα με τα ποδια κ γιαυτο την επαιρνα τοτε!τι επρεπε να κανω δηλαδη?προφητης να γινω κ να ξερω οτι θα τυχει να την παρω νωριτερα για να τους το πω???

Θάλασσα, πες μου σε παρακαλώ ποιός παιδικός σταθμός είναι αυτός να ξέρω να μην πάω τα παιδιά μου. Σοβαρά σου μιλάω. Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα. Τι είναι ο παιδικός σταθμός; Πρεσβεία, να μη σ'αφήνουν να μπεις μέσα; Απαράδεκτα. Τα παιδιά τα έχεις ρωτήσει ποτέ αν τους μιλούσαν άσχημα ή αν οι "δασκάλες" κάνανε τίποτα περίεργο; Γιατί όπως λέμε, από τρελό κι από μωρό μαθαίνεις την αλήθεια.

wyaMp2.pngcEVCp2.png

κοριτσια σκεφτειτε οτι αν δεν υπαρχει αρκετο προσωπικο,δεν μπορουν να κανουν τον θυρωρο..αν λειψουν λιγο για να ανοιγουν καθε τοσο μπορει να εχουν προβλημα με τα παιδια..

ΚατερίναΚ, δηλαδή πόση ώρα θα τους πάρει να ανοίξουν σε μια μαμά? Αν θέλει ένα παιδάκι να πάει π.χ. τουαλέτα πιο πολύ ώρα τους παίρνει!

Και mmdad, κανονικά θα έπρεπε όλοι οι σταθμοί, σχολεία κλπ, να έχουν τρόπους (ματάκια στην πόρτα, κάμερες, θυροτηλέφωνα ή ό,τι άλλο) για να ελέγχουν ποιος χτυπά την πόρτα & τι θέλει! Εδώ έχουμε στα σπίτια μας, δεν θα έχουν εκεί?

δεν ειναι η ωρα το προβλημα..το θεμα ειναι οτι αν εχεις τα παιδια σε ομαδα κ δουλευεις κ σηκωθεις,παει..διαλυθηκαν ολα..σκεψου αυτο να γινεται καθε μιση ωρα.γιατι δεν ειναι μονο η πορτα,θα μιλησεις κιολας..

Κατερινάκι, συμφωνώ απόλυτα, αλλά απ'την άλλη οι παιδικοί δεν είναι νοσοκομεία νά'χουν ώρες επισκεπτηρίου. Και αν οι νηπιαγωγοί/παιδαγωγοί αναγκάζονται να διακόψουν λόγω του ότι επισκέπτονται οι γονείς (για τον α, χ,ψ, β λόγο), τότε ας βάλουν κάποιον σ'ένα γραφείο μπροστά να κάνει αυτή τη δουλειά.

wyaMp2.pngcEVCp2.png

Ναι, συμφωνώ, αλλά γι αυτό είπα πως & για να πάει ένα παιδάκι τουαλέτα, η δασκάλα φεύγει πάλι απο την αίθουσα! Σίγουρα δεν είναι & ό,τι καλύτερο να χτυπάει κάθε μισή ώρα το κουδούνι απο καχύποπτες μαμάδες, αλλά 1. δεν νομίζω να γίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό & 2. νομίζω πως έχουν όλοι οι γονείς το δικαίωμα να ελέγξουν ανα πάσα στιγμή τον χώρο όπου βρίσκονται τα παιδιά τους

ΟΠΑ ΡΕ ΦΡΟΙΛΑΙΝ ΚΑΝΤΕ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΙΑΝΗ !!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΨΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΣΤΕΡΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ HOT-DOG!!!!!!!!

ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΣΟΥ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ
    ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΣΟΥ Η ΚΑΘΗΡΞΗ ΜΟΥ
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα