Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ 27η ΕΒΔΟΜΑΔΑ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 216
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ καθεσαι ακομα σαυτον???μηπως στο ειπε αυτο με τα εκατοστα για να σου κανει τιποτα ειδικους ΚΑΙ ΚΑΛΑ υπερηχους κ να σου τσεπωνει λεφτα?ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ακουω 28 χρ να κανει παρακεντηση ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!η φιλεναδα μου εμεινε εγκυος 32 χρονων κ δεν εκανε αφου η αυχενικη βγηκε μια χαρα!!οχι μονο δεν ειχε λογο να στο κανει αλλα ειχε βαλει κ το μωρο σου σε κυνδινο με την παρακεντηση!!!να αλλαξεις γιατρο!!!τα φραγκα σκεφτεται μονο!!!

 

 

Και όμωσ μέχρι χθες καθόμουν ακόμα σ αυτόν. Τέρμα τώρα. Βέβαια δεν μου είπε τίποτα για παραπάνω υπερήχους. Τι να πω. Είπε ότι θα με δει ξανά στις 11 Γενάρη. Αν με δει σφύρα μου....

Link to comment
Share on other sites

32w

bpd=84mm ofd110mm hc 304.7,,ac282.7mm fl59mm baros1.900

 

 

Το FL είναι το μήκος του μηριαίου οστού και το χρησιμοποιούν ως δείκτη για το πόσο ψηλό είναι ένα μωρό. Σ ευχαριστώ πολύ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εμένα στην 29η εβδομάδα ήταν 1563 και μου είπε η γιατρός ότι είναι εντάξει...

Τώρα θα ξαναπάω σε 10 μέρες, να δούμε...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.mamadesonline.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=134&Itemid=89

κοιτα και εδω,ειναι υπολογιστης βαρους εμβρυου

200 γρ πανω-κατω δεν ειναι θεμα..

Link to comment
Share on other sites

:Pμεγαλουτσικο...αλλα μην αγχωνεσαι κ σε μενα ελεγαν στις 36 εβδ οτι η κορη μου ειναι 3300 κ οτι θα βγει πανω απο 4 κιλα κ τελικα βγηκε 39 εβδ 3340:shock: στο περιπου ειναι οι μετρησεις
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 η εβδομαδα και ειναι 1978 ...μικρη μου ειπαν οτι ειναι ... σημερα που θα την δει η γιατρος μας θα μας πει λεπτομερειες...Εγω παντως πολυ μικρη την βλεπω:cry::cry::cry::cry:

 

Link to comment
Share on other sites

34 η εβδομαδα και ειναι 1978 ...μικρη μου ειπαν οτι ειναι ... σημερα που θα την δει η γιατρος μας θα μας πει λεπτομερειες...Εγω παντως πολυ μικρη την βλεπω:cry::cry::cry::cry:

 

κανονικοτατο βαρος εχει:P

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε στην 28η εβδομάδα και εχθές που πήγαμε στο γιατρό μας είπε πως ήταν 1300γρ., πολύ καλή μας είπε πως είναι η μπουμπούκα μας, αλλά πέφτουν έξω αρκετά αυτές οι μετρήσεις, στην αδερφή μου πριν 1,5 χρόνο της έλεγε πως είναι 3300 και όταν γεννήθηκε ήταν 2800!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε στην 28η εβδομάδα και εχθές που πήγαμε στο γιατρό μας είπε πως ήταν 1300γρ., πολύ καλή μας είπε πως είναι η μπουμπούκα μας, αλλά πέφτουν έξω αρκετά αυτές οι μετρήσεις, στην αδερφή μου πριν 1,5 χρόνο της έλεγε πως είναι 3300 και όταν γεννήθηκε ήταν 2800!

 

οντως πεφτουν εξω...οπως ειπα κ γω το ιδιο επαθα στην μεγαλη που μου εβγαζαν οι μετρησεις οτι θα γεννηθει πανω απο 4 κιλα κ βγηκε 39 εβδ 3340.τον γιο μου τον εβγαζαν λιγοτερο απο οσο ηταν γιατι 4 μερες πριν γεννηθει (38 εβδ γεννηθηκε)τον εβγαλε 2600 κ τελικα βγηκε 3060! στο περιπου τα μετρανε.αλλωστε πως μπορουν να ξερουν ακριβως?δε γινεται να..ζυγισουν σκετο το εμβρυο!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πήγα εχθές στον γιατρό και ο μπεμπούλης ήταν 2214 :-(.Μου είπε πως είναι πολύ μικρός και πρέπει να με παρακολουθεί εντατικά μήπως και χρειαστεί να το πάρουμε νωρίτερα.

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμένα προχθές, 32 εβδομάδων και 3 ημέρών, η γιατρός μου τη μέτρησε περίπου στα 2 κιλά. Αλλά ξέρω πως αυτά είναι λίγο σχετικά, γιατί το γιο μου λίγες μέρες πριν γεννήσω τον έβγαζαν 3.500 και τελικά γεννήθηκε 3.130.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομάδα στις 21/10 στο doppler που έκανα

ήμουν 32 εβδομάδες και 2 μέρες

βάρος εμβρύου 2.225 κιλά

 

τρομάξα γιατί πριν ενα μήνα περίπου στις 15/09 ήταν 1047 κιλά

 

πως μεγάλωσε έτσι? που θα φτάσει? πως θα τον βγάλω?

 

η εμβρυολόγος που έκανε τον υπέρηχο μας είπε ότι είναι στην 80η

εκατοστιαία θέση ανάπτυξης συνόλικα και η ιδιαίτερα η κοιλία του είναι στην 95η...

 

να προσθέσω ότι το τελευταίο μήνα ανέπτυξα διαβήτη κύησης

τον οποίο ελέγχω με διατροφή μέχρι στιγμής

αλλά όλο και ζορίζουν τα πράγματα

 

λέτε να μου τον πάρουν νωρίτερα?

με καισαρική κιόλας?

 

πάντως επειδή ο πλάκουντας και το αμνιακό ήταν φυσιολογικά

μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για να εξέτασουμε την ανάπτυξη

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
34 η εβδομαδα και ειναι 1978 ...μικρη μου ειπαν οτι ειναι ... σημερα που θα την δει η γιατρος μας θα μας πει λεπτομερειες...Εγω παντως πολυ μικρη την βλεπω:cry::cry::cry::cry:

 

Και εμεις το ιδιο σχεδον...35η εβδομαδα και μου ειπε οτι ειναι 2180

πολυ μικρη,ειναι στην τελευταια γραμμη μετρησεις του φυσιολογικου επιπεδου:-(:-(!!!!Για να δουμε....ελπιζω να μεγαλωσει γρηγορα!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομάδα στις 21/10 στο doppler που έκανα

ήμουν 32 εβδομάδες και 2 μέρες

βάρος εμβρύου 2.225 κιλά

 

τρομάξα γιατί πριν ενα μήνα περίπου στις 15/09 ήταν 1047 κιλά

 

πως μεγάλωσε έτσι? που θα φτάσει? πως θα τον βγάλω?

 

η εμβρυολόγος που έκανε τον υπέρηχο μας είπε ότι είναι στην 80η

εκατοστιαία θέση ανάπτυξης συνόλικα και η ιδιαίτερα η κοιλία του είναι στην 95η...

 

να προσθέσω ότι το τελευταίο μήνα ανέπτυξα διαβήτη κύησης

τον οποίο ελέγχω με διατροφή μέχρι στιγμής

αλλά όλο και ζορίζουν τα πράγματα

 

λέτε να μου τον πάρουν νωρίτερα?

με καισαρική κιόλας?

 

πάντως επειδή ο πλάκουντας και το αμνιακό ήταν φυσιολογικά

μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για να εξέτασουμε την ανάπτυξη

 

Και εμείς chrimai, πριν δύο εβδομάδες (20/10) ήμουν 32 εβδομάδων και 3 ημερών και ο μπέμπης μας ήταν 2.200 κιλά.

Στις 22/09, δηλαδή 28 εβδομάδων, ο μπέμπης ζύγιζε 1.455 και ο γυναικολόγος τον βρήκε και τις δυο φορές υπέροχο!

Φτου φτου το μωρό μου! Να'ναι καλά!

Τώρα θα ξαναπάμε σε δύο εβδομάδες πάλι (δηλ. 36 εβδομάδων) και θα στείλω μηνυματάκι!

Απ' ότι είδα chrimai είμαστε ίδιων εβδομάδων! Που γεννάς εσύ;

Με το καλό σε όλες μας να έρθουν τα μωράκια μας ! :D

Link to comment
Share on other sites

στο Έλενα έχω ΠΗΤ 14/12 αλλά λόγω ζαχάρου δεν νομίζω

να με αφήσουν να πάρω όλες τις μέρες το πολύ 01/12 το κόβω:?

 

την Τρίτη που θα ξαναδούμε το μπέμπη θα το συζητήσουμε

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...