Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟΝ κΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ:1)ΤΙ ΑΜΟΙΒΗ ΠΕΡΝΕΙ

2) ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

3)ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Η΄ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΑΧΩ ΛΙΓΟ ΧΑΣΕΙ!

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΚΩΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ....

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΑ....

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΗ ΚΑΙ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ....ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ κ.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ....

ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ SITE ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΡΕΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Επειδή διάβασα 'οτι ε'ιναι δυνατόν να μην υπάρχει δωμάτιο ελέυθερο το 1ο βραδυ στο Αλεξάνδρασ και να σε βάλουν σε ράντσο.Σε αυτή την περίπτωση το μωρό που στο φέρνουν?Στο διάδρομο? σε ραντσο κ αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω νοσηλευτικα πανω απο 10 φορες κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και για λιγες ημερες και για πολλες και ποτε δεν μπηκα σε ραντσο ουτε ειδα τοσους μηνες σε πολλες κλινικες που νοσηλευτικα ποτε ραντσο.

 

Παντα ημουν σε δικλινο και μια φορα σε τετρακλινο. Μην ακουτε οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το διάβασα παραπάνω γι αυτό ρώτησα.Μακάρι να είναι όπως τα λεσ.Εγω γεννάω (πρώτα ο θεόσ) τέλη Ιουνίου.Ελπίζω να μην γίνεται χαμόσ απο γέννεσ τότε και έχουμε κανενα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μην ανησυχεις ολη την εγκυμοσυνη μου την περασα εκει μεσα σχεδον, ποτε δεν ειδα να συμβαινει κατι τετοιο. Δεν μπηκα μονο μια φορα, παντα εβρισκα δωματιο δικλινο εκτος απο μια φορα. Οταν θα μπεις με το καλο να πεις τι δωματιο προτιμας στον διαδρομο παντως αποκλειεται να σε αφησουν.

 

Με το καλο σου ευχομαι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και εγω στο Αλεξάνδρα γέννησα 30/12/2009 και μπορώ να πω οτι ούτε ράντσα ειδα ουτε τίποτα , με ρώτησαν τι δωμάτιο θέλω, είπα 2κλινο και με εβαλαν σε δικλινο. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο, ημουν στην πτέρυγα κονσουλα που είναι απο τις καινούριες και είχα και την κουκλα διπλα μου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Επειδή διάβασα 'οτι ε'ιναι δυνατόν να μην υπάρχει δωμάτιο ελέυθερο το 1ο βραδυ στο Αλεξάνδρασ και να σε βάλουν σε ράντσο.Σε αυτή την περίπτωση το μωρό που στο φέρνουν?Στο διάδρομο? σε ραντσο κ αυτό?

 

Στον πρωτο τοκετο, γεννησα στις 5 το πρωι και με πηγαν σε δωματιο στις 1 το μεσημερι! Ηταν και αλλες κοπελες μαζι και μου ειπαν πως συνεβαινε σπανια κατι τετοιο. Περιμεναμε στα φορεια στην αιθουσα τοκετων και φυσικα δεν ηταν οτι καλυτερο.

Με πηγαν σε 5κλινο και την επομενη μερα με ρωτησαν αν ηθελα να μεταφερθω σε δικλινο. Καμια απο τις κοπελες δεν ηθελε να μεταφερθει, γιατι καναμε πολυ καλη παρεα! Τιποτα δεν ειναι απολυτο λοιπον, ακομη και σε σχεση με τον αριθμο των κλινων.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα την ατυχία να γεννήσω Μ. Τρίτη όπου το νοσοκομείο ήταν γεμάτο γιατί είχαν μπει κ όλες οι προγραμματισμένες για να είναι το Πάσχα σπίτι τους. Δεν υπήρχαν ράντζα, όμως δεν υπήρχε κ δωμάτιο, οπότε περίμενα πολύ ώρα στην αίθουσα τοκετων κ μετά όλη τη νύχτα κ τη μισή υπόλοιπη μέρα την εβγαλα στην 5ο όροφο που είναι κανονικά γυναικολογική κλινική κ όχι μαιευτική κ φυσικά όλες αυτες τις ώρες δεν είχα μαζί μου το μωρό μου. Το είχαν στην αίθουσα νεογνων. Αυτό ήταν το χειρότερό μου, κ δεν θα ήθελα με τίποτα να μου ξανασυμβεί.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Ania και εγω Μεγαλη Τριτη στο Αλεξανδρας γεννησα ιδια χρονια και οντως ειχε κοσμο αλλα με πηγαν σε δικλινο. Ισως γιατι εγινε πρωι η καισαρικη μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Α ώστε εσύ μου έπαισες το δωμάτιο :rolleyes:, χούμορ κάνω ...

Η αλήθεια είναι ότι εγώ έφτασα τελευταία κ καταϊδρωμένη στις 23.35 οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν είχα και πολλες ελπίδες να βρω δωμάτιο.

Τώρα όμως με διαβεβαίωσε η παιδίατρος που πάω τον Άγγελο κ είνια παιδιάτρος του Αλεξάνδρα ότι θα μου το κανονίσει...

Τι κάνει ο Μάριός σου;

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι το αντρακι μου εσυ πως εισαι και το παιδακι σου και η εγκυμοσυνη σου??? Εγω γεννησα πρωτη καισαρικη με το που ανοιξε το χειρουργειο με πηραν. Με κρατησαν μετα την καισαρικη ενα 24ωρο σε μια μοναδα ανανηψης για προβληματικες λεχωνες σαν μινι εντατικη και μετα με πηγαν σε δικλινο.

 

Τεταρτη πρωι μπηκα σε δωματιο κανονικο αλλα λογω προβληματος δικου μου και οχι κρεβατιου.

 

Με το καλο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που είσαι καλά, κ εμείς μια χαρούλα, κοντεύει ο καιρός κ η αγωνία μου μεγαλώνει, πως θα είναι το νέο μπεμπέ, πως θα το πάρει ο Άγγελος κ ευχομαι να βρω κ αμέσως δωμάτιο αυτή τη φορά γιατί δεν θέλω με τίποτα να τραβήξω τα παλιά. Κάθε γυναικα μετα τη γέννα πιστεύω ότι εκείνο που θέλει πιο πολύ είναι ένα ήσυχο μέρος να ξεκουραστεί !

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

καλημερα ειμαι νεα στη σελιδα. διαβασα τις εντυπωσεις σας με προσοχη. θελω να κανω αφαιρεση ενδομητριου πολυποδα στο αλεξανδρας μεσω ικα, τα οικονομικα μου δεν ειναι στην καλυτερη τους φαση, ωστε μετα να ξεκινησω τις προσπαθειες να κανω ενα παιδακι. ξερει καποια να μου πει καποιον γιατρο? εχω κρατησει καποια ονοματα απο αυτα που αναφερετε αλλα ειναι για εγκυμοσυνη απο οτι καταλαβα. και κυριως, γνωριζετε ποσο θα μου κοστισει μια τετοια επεμβαση? ευχαριστω για καθε πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22-04-2011 ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ...Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΕΧΩ.ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ...ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ Κ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ 27 ΛΕΠΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΠΕΜΠΑΚΟ...ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ Κ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο εμενα σε ολες τις μανουλες ειμαι νεο μελος αλλα παλια αναγνωστρια σας και οπως ολες ετσι και εγω εχω καποια ερωτηματα που αν μπορουσαν να απαντηθουν απο καποια με σχετικη εμπειρια , θα με βοηθούσε πολυ! Ειμαι 7 μηνων και προκειται να γεννησω στο αλεξανδρα με καισαρικη, εχω και εγω το δασκαλακη, και ηθελα να μου πείτε (απο ρουχαλακια ειδα πρεπει να εχω τα παντα! και για μενα και για το μωρο!)

 

Ερωτηση κρισεως λοιπόν : το μαιευτήριο παρεχει θήλαστρο/ή νοικιάζουν έστω,σε περίπτωση που εχω πρόβλημα... και τουλαχιστον στις παροχές τους έχουν τισ πανες του μωρου ή εστω σερβίετες?:P

Link to comment
Share on other sites

πανες μωρου δινουν,σερβιετες οχι.θηλαστρο εχουν αλλα το συστηνουν μονο για ανακουφιση.αν θεσ να χρησιμοποιησεις το γαλα για το μωρο μπορεις να νοικιασεις ενα η να παρεις μαζι το δικο σου(αποστειρωτη εχουν)

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως λοιπόν : το μαιευτήριο παρεχει θήλαστρο/ή νοικιάζουν έστω,σε περίπτωση που εχω πρόβλημα... και τουλαχιστον στις παροχές τους έχουν τισ πανες του μωρου ή εστω σερβίετες?:P

 

Μπορεις να νοικιασεις θηλαστρο εαν χρειαστει, και θα σου δωσουν και πανες, εκτος εαν εχουν γινει περικοπες που δε γνωριζω. Σερβιετες νομιζω ειχα αγορασει εγω, αλλα με την καισαρικη δε θυμαμαι να ειχα χρησιμοποιησει.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι σε φυσιολογικό τοκετό, το αλεξάνδρα (για τρίκλινο δωμάτιο, και παραμονή μια ημέρα παραπάνω), μας χρέωσε 550 ευρω! Από ότι μάθαμε, αν είχε γεννήσει με καισαρική, θα ήταν δωρεάν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια...Θα γεννησω στο Αλεξανδρας και απο οτι μου εχουν πει μπορει να μεινει μαζι σου το βραδυ μονο καποια γυναικα οτι δωματιο και να χεις..Το θεμα ειναι οτι εμενα μονο ο αντρας μου θα μπορουσε να μεινει αλλα αυτο λεει απαγορευεται...Οποτε μου προτεινανε να παρω αποκλειστικη γτ θα γεννησω με καισαρικη και δεν θα μπορω λεει τις 2 πρωτες μερες να τα βγαλω περα μονη μου...Οσες γεννησατε εκει οι αντρες σας καθε ποτε μπορουσαν να ερχονται?Και για ποση ωρα?

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...