Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts

γεια σας.ειμαι στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και ο γιατρος μου ειναι στο αλεξανδρας.δασκαλακης λεγεται.θα ηθελα οποια φιλη μπορει να γραψει τις εμπειριες τις απο το νοσοκομειο ,απο τον γιατρο,τις μαιες και γενικα ο,τι σας ερχεται στο μυαλο γιατι δεν ξερω που πατω και που βρισκομαι.ειμαι η πρωτη στο οικογενειακο/φιλικο περιβαλλον που διαλεξα δημοσιο νοσοκομειο και καμια δεν μπορει να με βοηθησει..την μαια την πληρωνεις extra?κανεις μαθηματα ανωδυνου τοκετου?ποσα κοστιζει το δωματιο?υπαρχουν μονοκλινα?τιμες???εχω τοσα πολλα να ρωτησω......που τα ξεχναω..περιμενω απαντησεις σας.ευχαριστω κουκλιτσες μου!φιλακια:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχας σου ευχομαι με το καλο!!!!!

Γεννησα και εγω στο Αλεξανδρας και εμεινα ικανοποιημενη

απο τις μαιες και απο καθαριοτητα του νοσοκομειου!

Γινονται μαθηματα ανωδυνου τοκετου,πρεπει να παρεις στο νοσοκομειο

γιατι πραγματοποιουνται συγκεκριμενους μηνες στην εγκυμοσυνη(πληρωνεις

ενα συμβολικο ποσο αναλογως σε ποιο ταμειο εισαι)

Υπαρχουν μονοκλινα δωματια αλλα ειναι πολυ λιγα,το ποσο ακριβως δεν

το γνωριζω,οπως υπαρχουν και δικλινα(περισσοτερα θα ελεγα).

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!!Οτι αλλο θες στη διαθεση σου!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το νοσοκομείο δεν είναι ότι καλύτερο όμως στις καλές πτέρυγες πχ (πετσάλη) είναι συμπαθητικότερα.

Ο Δασκαλάκης σαν επειστήμονας είναι κορυφαίος, οι μαίες αναλόγως ποια έχεις . . . σου το λέω γιατί έχω κάνει πρακτική στο εν λόγω νοσοκομείο.

Το κακό είναι πως δεν αφήνουν τους συζήγους να παραβρίσκονται στον τοκετό.

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω τον Δασκαλακη ειχα οντως ειναι κορυφαιος γιατρος και φανηκε στην δικη μου περοπτωση που ηταν ιδιαιτερα δυσκολη. Υπαρχει καινουργια πτερυγα που ειναι λιγων μηνων.Αν του ζητησεις δικλινο θα κανει τα αδυνατα δυνατα να σου βρει. Εκτος κι αν πεσεις σε δυσκολη ημερα. Γενικα ο λογος του περναει εκει μεσα και οτι θελεις να το συζητας μαζι του.Εγω γεννησα με καισαρικη και δεν ηταν ο αντρας μου μεσα. Μαια δεν χρειαστηκα. Το νοσηλευτικο προσωπικο ηταν αψογο με ελαχιστες μικρες εξαιρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!κατι αλλο τωρα...τι πρεπει να εχω μαζι μου σε ενα δημοσιο μαιευτηριο?πρεπει να εχω καθαρα σεντονακια για το μωρο?ειμαι λιγο ασχετη οπως προανεφερα και ζητω συγνωμη αν οι ερωτησεις μου σας φαινονται ολιγον τι χαζες.και οσον αφορα τον θηλασμο,γινονται καποια σεμιναρια στο αλεξανδρας?ειναι πανακριβα?μαια πηρατε εκεινη που σας ειπε ο γιατρος?ποσα πληρωσατε?:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σεντονακια θα παρεις και ρουχαλακια και πετσετουλες και οτι χρειαζεται ενα μωρο, απο λιγα. Μικρα σεντονακια οχι κουνιας. Για τον θηλασμο δεν ξερω να σου απαντησω συγκεκριμενα για το Αλεξανδρας γιατι εμεις μπηκαμε θρμοκοιτιδα και λογω συγκεκριμενης αγωγης που επαιρνα απαγορευοταν να θηλασω. Το μωρο το εχεις συνεχεια διπλα σου και αυτο διευκολυνει τον θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελένη!Με το καλό το μωράκι σου!Γέννησα και εγώ στο Αλεξάνδρας.Στον τοκετό όντως δεν αφήνουν τους συζυγους κοντά. Όσον αφορά τον ανώδυνο δεν ξέρω γιατί είμαι από επαρχία και δεν παρακολούθησα.Όμως μου έδειξε η μαια κάτι αναπνοές που με βοήθησαν πολύ ( μου είπε πως τις έκανα λες και είχα κάνει μαθήματα). Με τη μαία ήμουν όλη την ώρα και με τη μαμά μου (ήταν νοσηλεύτρια στο Αλεξάνδρας χρόνια και όλους τους ξέρει).Στην αρχή με έβαλαν σε τετράκλινο δωματιο και μετά από λίγες ώρες βρήκαν μονοκλινο (ηταν φουλ εκείνες τις μέρες) αλλά εγώ είχα γνωριστεί με τις υπόλοιπες κοπέλες και δεν ήθελα να φύγω.Σιγά μην έκοβα βόλτες για τρεις μερες που κάθισα.Όσον αφορά τη συμπεριφορά των νοσοκόμων ήταν πολύ καλή αν και εγώ ήμουν γνωστή αλλά και στις άλλες που έβλεπα.Είναι πολύ καθαρά, το φαϊ είναι πολύ καλό.Για το δωμάτιο πλήρωσαμε 200? μπηκα Παρασκευή και βγήκα Δευτέρα.Μαζί σου πρέπει να πάρεις σεντονάκια μικρά, κουβερτάκια φανελάκια και φορμάκια. Πάρε μπόλικα φορμάκια γιατί λερώνονται. Ο δικός μου κάθε φορά που του έβγαζα την πάνα κατούραγε και τα έκανε όλα χάλια.Βγάζουν και γουλίτσες γι αυτό πάρε μπόλικα. Πάρε σελτεδάκια κανα δύο και πάνες (σαν σεντονάκια που τυλίγουν τα μωρά) γιατί λέει πως κουνάνε ασυναίσθητα τα χεράκια τους και κουράζονται.Μην ξεχάσεις για σενα να πάρεις σερβιέτες λοχείας.Αυτά αν σκεφτείς κάτι άλλο ρώτα με!!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα και γω και τα 2 παιδιά μου στο Αλεξάνδρα, το 2ο ήταν το Φλεβάρη, οπότε τα έχω φρέσκα. Εξαρτάται που θα πέσεις! Την πρώτη μέρα και στα 2 ήμουν σε 5 και μπορώ να πω ότι δεν είναι ότι καλύτερο, κυρίως από θέμα καθαριότητας της τουαλέτας (γιατί η καθαρίστρια περνάει μόνο το πρωι) αλλά και πολυκοσμίας στο επισκεπτήριο. Τις υπόλοιπες μέρες ήμουν σε δίκλυνο, αφού ο άντρας μου το ζητούσε επανειλημένως από τις νοσοκόμες αλλιώς κανείς δεν θα σε φροντίσει. Να θυμάσαι πως στο δημόσιο νοσοκομείο όταν θέλεις κάτι πρέπει να το ζητάς. Κανείς δε σου δείχνει τίποτα αν δεν το ζητήσεις. Υπάρχουν πολύ καλές μαίες οι οποίες είναι διατεθειμένες να σε βοηθήσουν σχετικά με το θηλασμό. Προσπάθησε να έχεις μαζί σου όλα τα απαραίτητα για το μωρό αλλά και για δένα, από ρουχαλάκια, πετσετούλες, φορμάκια, κουβέρτουλα, μέχρι πάνες γιατί αυτές που σου δίνουν δε φτάνουν για να βγάλεις τη μέρα! Καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου μαντηλάκια κλινέξ,να απολυμάνεις το κομοδίνο σου΄όπως σερβιέτες λοχείας και χαρτί τουαλέτας για σένα.

Ο Δασκαλάκης είναι πολύ καλός ιδίως στα δύσκολα (τον είχα στο πρώτο μου παιδί) και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα όμως επειδή έχει πολύ κόσμο καλό θα είναι (αν πρόκειται να γεννήσεις φυσιολογικά ) να κανονίσεις μαζί του για κάποια μαία (δε γνωρίζω ποια έχει΄τώρα) την οποία θα πληρώσεις εχτρα (γύρω στα 200-300? νομίζω) αλλά θα τη χρειαστείς. Μπορείς να κάνεις 1 ή περισσότερα μαθήματα μαζί της ιδίως για τις ανάσες γιατι πρέπει να τις εξασκήσεις στο σπίτι.Στο φυσιολογικό τοκετό είναι πολύ σημαντικό να σου κρατά κάποιος το χέςρι και να σε βοηθά, να σε ενθερρύνει και αν δεν έχεις δική σου μαία, κανείς δεν θα το κάνει. Ο Δασκαλάκης δεν θα είναι από τις πρώτες ωδύνες μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπ'ερα και απο μενα γεννησα και εγω τον Ιουλιο στο συγκεκριμενο μαιευτηριο!Δεν μπορω να πω οτι εμεινα ιδιατερα ευχαριστιμενη παρολο που ας πουμε οτι ημουν απο τις τυχερες και μπηκα κατευθειαν σε δυκλινο.Καθαριοτητα ουδεν σχολειο,μια φορα ερχοταν η καθαριστρια στις 7 το πρωι εριχνε ενα σφουγγαρισμα και αυτο ηταν ερχοταν μετα ενα σωρο επισκεψεις, καναμε μπανιο γινοταν πισινα το μπανιο την παρακαλουσα να τα παρει με την σφουγγαριστρα τα νερα εστω να μου την δωσει να τα κανω εγω αλλα δεν... το φαγητο αστω καλυτερα ευτυχως εχει πολλα τριγυρω και μου εφερναν,τα σεντονια δεν ηταν αρκετα μεγαλος ο λεκες για να τα αλλαξουν...και μεσα σε ολα αυτα τις 2 απο τις 4 μερες που εμεινα μεσα δεν ειχε ζεστο νερο ειχε χαλασει το θερμοσυφωνο λεει!Αυτα και φυσικα το καλυτερο απο ολα ηταν οτι δεν ειχα κανονισει δικια μου μαια και ημουν 10 ωρες μονη μου ο γιατρος ερχοταν 1-2 λεπτακια και εφευγε μονο το τελευταιο 2ωρο ηταν εκει και πραγματι με βοηθησε πολυ αλλα τις υπολοιπες ωρες που ενιωθα τοση μονη δεν προκειται να τις ξεχασω ποτε!Και αλλα που απλα δεν θελω να τα σχολιασω. Με τον γιατρο εμεινα ευχαριστημενη βεβαια και πανω απο ολα εχει σημασια οτι ημουν καλα εγω και το παιδακι μου και καποια στιγμη ισως να το ξεχασω,υπαρχουν βεβαια και πιο τυχερες κοπελες απο μενα ,η καινουρια πτερυγα για παραδειγμα εχω ακουσει οτι ειναι εξαιρετικη,διατηρω βεβαια τις επιφυαλαξεις μου αφου η ιδια δεν την εχω δει!Οσο για τον θηλασμο δεν περασε ουτε μια μαια να ρωτησει εστω αν χρειαζομαστε βοηθεια,περναγαν και αφηναν γαλατακια ομως να τα λεμε και αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου κι εγώ στο Αλεξάνδρα θα γεννήσω,με Καισαρική,και παρόλα τα προβλήματα με καθαριότητα και φαγητό,μου είπαν ότι η ομάδα είναι πολύ δυνατή.

Αφήνουν κάποιον να παραμείνει μαζί σου το βράδυ;Έστω το πρώτο;:roll:

Link to comment
Share on other sites

Οντως η ομαδα ειναι πολυ δυνατη εξαρταται και απο τον γιατρο βεβαια. Η καινουργια πτερυγα ειναι αψογη και επιτρεπουν ενα ατομο συνοδο νυχτα και ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως η ομαδα ειναι πολυ δυνατη εξαρταται και απο τον γιατρο βεβαια. Η καινουργια πτερυγα ειναι αψογη και επιτρεπουν ενα ατομο συνοδο νυχτα και ημερα.

 

Εγώ θα πάω προγραμματισμένη με καισαρική...Εάν το ζητήσω με βάζουν σε αυτήν την πτέρυγα;Ακούω πολλά θετικά σχόλια τελευταίως,κι έχω αρχίσει και την λιγουρεύομαι!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις πτερυγες μπορεις να εχεις συνοδο. Το αν θα βρεις δωματιο στη νεα πτερυγα παιζει ρολο το αν εχεις δυνατο ονομα γιατρο και ειναι και θεμα τυχης δηλ ποσες εχουν γεννησει εκεινη την περιοδο. Αν γινεται χαμος μπορει να ειναι δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις πτερυγες μπορεις να εχεις συνοδο. Το αν θα βρεις δωματιο στη νεα πτερυγα παιζει ρολο το αν εχεις δυνατο ονομα γιατρο και ειναι και θεμα τυχης δηλ ποσες εχουν γεννησει εκεινη την περιοδο. Αν γινεται χαμος μπορει να ειναι δυσκολο.

 

Κατάλαβα...

Απλά επειδή φαντάζομαι ότι δεν είναι ότι πιο εύκολο να έχεις κάθε καρυδιάς καρύδι δίπλα σου,κι ειδικά μετά από την ταλαιπωρία(να μου πεις 5 μέρες είναι,θα περάσουν,αλλά...),γι αυτό σε ρωτάω.Θα το συζητήσω και με τον γυναικολόγο μου αύριο που έχω τον καθιερωμένο υπέρηχο.

Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και παλι πρεπει να σας πω τουλαχιστον απο οσο ξερω οτι το δωματιο ειναι καθαρα θεμα τυχης, γιατι και εγω προγραμματισμενα πηγα να γεννησω με φυσιολογικο τοκετο και οταν εκανα εισαγωγη υποτιθεται οτι ειχαν δωματιο στην καινουρια πτερυγα και ειχε κανονισει ο γιατρος να παω εκει .Μετα ομως μεχρι το βραδυ που γεννησα δεν υπηρχε παρα μονο ενα δικλυνο στην πετσαλη και φυσικα πηγα αφου αυτο ειχα ζητησει.Υπαρχει ομως η πιθανοτητα το πρωτο βραδυ να μεινεις σε δωματιο με πολλα ατομα ,σε ραντζο,η στην χειρουργικη,μεχρι να βρεθει το δωματιο που θες και βρισκεται παντα βεβαια η αληθεια ειναι.Αυτο το επαθε η κουνιαδα μου και φιλη μου και με τρανταχτο γιατρο!Αυτα συμβαινουν ειναι παντα μεσα στις πιθανοτητες και καλο ειναι να ειστε προετοιμασμενες για τετοιου ειδους θεματα, το σημαντικο ειναι να πανε ολα καλα που συνηθως πανε αφου οι γιατροι ειναι πολυ καλοι και να νιωθεις ασφαλεια.Και να σημειωθει οτι το πρωτο βραδυ μπορει να μεινει καποιο ατομο μαζι αλλα μονο γυναικα,δηλαδη ο αντρας σου δεν μπορει να μεινει.Γενικα τα ωραρια του επισκεπτηριου τηρουνται καλο ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το σημαντικότερο από όλα είναι ότι είσαι σε ένα νοσοκομείο που νιώθεις ασφάλεια.Ότι και αν συμβεί μπορούν να το αντιμετωπίσουν.Εγώ πάντως ήμουν ικανοποιημενη και πιστεύω πως αν λαδώσεις και λίγο σε έχουν στα πούπουλα.Το θέμα της μαίας πάντως είναι το πιο σημαντικό που πρέπει να κανονίσεις.Είναι πολύ δύσκολο να είσαι μονη σου στην αίθουσα τοκετών.

Link to comment
Share on other sites

φιλες μου ευχαριστω πολυ!!!βεβαια ολο και καποια απορια θα εχω οποτε κανετε κανεναν κοπο να βλεπετε που και που το θεμα αυτο!ποτε λαδωνεις αληθεια?πριν τον τοκετο η μετα?και ποιον λαδωνεις?ουφ!ειναι τοσα πολλα.....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κοιμηθηκαν τα μωρα βρηκα λιγο χρονο να μπω,εγω πληρωσα 800 ευρω γιατρο και 200 αναισθησιολογο και 370 δωματιο,ολα αυτα εννοουνται κατι σαν λαδωμα (εκτος βεβαια απο αυτα του νοσοκ τα 370 που ειναι νομιμα), και τα εδωσα μετα την γεννα στον χρονο παραμονης βεβαια στο νοσοκομειο.Τωρα λαδωμα αλλο να σου πω το θεωρω και υπερβολικο,τι δηλαδη; να λαδωσεις για δωματιο σε αυτο τον χαμο που γινεται εκει δεν παιζει,να λαδωσεις για να σου αλλαξουν τα σεντονια και να καθαρισουν το δωματιο ή μηπως για να εχουν ενα φαγητο της προκοπης και οχι σαν να ειμαστε σεισμοπληκτοι σε σισιτιο!Δηλαδη ρε παιδια συγνωμη αλλα γιατι πραγμα να λαδωσεις .Το σημαντικο ειναι οντως να εχεις μαια αλλα εγω την πατησα γιατι δεν ηξερα οτι πρεπει να το εχεις κανονισει απο πριν ,στο μητερα βλεπεις που ειχα γεννησει το πρωτο παιδι ειχα συνεχεια διπλα μου τον αντρα μου και την μαια μου,και δεν μπορουσα να φανταστω πως ειναι. Εντομεταξυ δεν γνωριζα και καμια μαια στο Αλεξανδρας και η γιατρος μου ειχε μια μαια αλλα αυτη ηταν μονο στο μητερα μαζι της στο δημοσιο δεν επιτρεποταν, πραγματικα τα λεφτα ειναι το τελευταιο απλα δεν ειχα σωστη ενημερωση, και γιαυτο πιστευω πως και την τελευταια λεπτομερεια πρεπει να την ρωτας γιατι θα βρεις αρκετες πληροφοριες και βοηθεια μεσα απο κοπελες που εχουν ολη την καλη διαθεση να βοηθησουν με τις εμπειριες τους!

Link to comment
Share on other sites

φιλες μου ευχαριστω πολυ!!!βεβαια ολο και καποια απορια θα εχω οποτε κανετε κανεναν κοπο να βλεπετε που και που το θεμα αυτο!ποτε λαδωνεις αληθεια?πριν τον τοκετο η μετα?και ποιον λαδωνεις?ουφ!ειναι τοσα πολλα.....
΄

Από την δική μου εμπειρία στο συγκεκρίμενο νοσοκομείο είτε λαδώσεις είτε όχι την ίδια αντιμετώπιση θα έχεις, εμείς τουλάχιστον αυτό πάθαμε, έτσι μου είχαν πει και εμενα να δώσουμε κανένα φακελάκι για να μας βάλουν σε καλό δωμάτιο και παρότι τσέπωσαν τα 50ρικά μαίες, προϊσταμένες μέχρι και ο τραυματιοφορέας - καθότι ο άντρας μου είναι γενικα΄της υπερβολής - το πρωτο βράδυ μου κάναν ¨χάρη¨ και με έχωσαν σε ένα δωμάτιο στον 5ο, χωρίς το μωρό μου, με 5 γύφτισσες, μετά από παρέμβαση της μαίας μου με πήγαν σε ένα άλλο όπου ήταν άλλες δύο λεχώνες. Αν ξαναγεννήσω εκεί δεν πρόκειται να δώσω ούτε ένα ευρώ σε κανέναν.

Όσο για το θέμα της μαίας θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ σημαντικό να έχεις δική σου μαία, συνήθως ο γιατρός συνεργάζεται με μια μαία του νοσοκομειου η οποία θα έρθει όταν γεννάς και θα είναι μαζί σου, θα πληρωθεί βέβαια extra, αλλιώς πολύ απλά γεννάς μόνη σου , η διπλανή μου όταν γεννούσα έπρεπε να φωνάξει η μαία μου να την πάρουνε στην αίθουσα τοκετού αλλιως θα γεννούσε μόνη της στην αίθουσα ωδινών :cry:

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

που εχουμε καταντησει ρε κοριτσια?τι ειναι αυτα τα πραγματα?ντροπη.θλιβομαι και παραλληλα αγχωνομαι.δεν θελω ομως να γεννησω σε ιδιωτικο!θεωρω οτι τα λεφτα ειναι πολλα και η οικονομικη κριση μας εχει χτυπησει για τα καλα την πορτα!οπως και να ναι ομως εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη σε ενα δημοσιο νοσοκομειο παρα σε ενα ιδιωτικο.τι να πω δεν ξερω....τουλαχιστον σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο μου και θα δω το μωρακι μου!!πολυ γλυκεια η αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα και τα δυο μου παιδια στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, τον γιο μου φυσιολογικά, και την κόρη μου (πριν 6 μηνες), με καισαρικη. Αυτη τη φορα ημουν στην πτερυγα Κόνσολα, η οποια ειναι καταπληκτικη. Δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα από τα ιδιωτικα μαιευτηρια. Ανακαινισμενη, τα παντα καινουρια, κρεβατια με ηλεκτρονικο μηχανισμο, ξεχωριστο δωματιο με ντουλαπες, κλιματισμο, τηλεοραση πλασμα κλπ.

Στον πρωτο τοκετο δε γνωριζα, και δεν ειχα μαια δυστυχως. Τωρα, ειχα μια από τις καλυτερες μαιες του νοσοκομειου (μου τη συστησαν από το ΕΥΤΟΚΙΑ), γραμματεας της ευρωπαικης επιτροπης θηλασμου, με 22 χρονια πειρα, αλλα γεννησα με καισαρικη! Το έμαθα βεβαια λιγες μερες πριν, αλλα την κρατησα και ηταν διπλα μου και στο χειρουργειο, και μετα με βοηθησε παρα πολυ στον θηλασμο, και γενικα με βοηθησε σε οτιδηποτε χρειαζομουν. Το κοστος για μια μαια ειναι 200-300 ευρω.

Το κοστος του δωματιου ειναι ελαχιστο, και υπάρχει καλυψη από τα ασφαλιστικα ταμεια.

Θα επιμεινεις να πας στην Κόνσολα (εγω ειμαι σιγουρη οτι το κανονισε η μαια μου και οχι η γιατρος μου), και οτι χρειαζεσαι θα το ζητας.

Για το φαγητο δε μπορω να πω τιποτα γιατι δεν τρωω κρεας, οποτε οτι και να μου εφερναν δεν το πλησιαζα! Μόνο το φιδε ετρωγα μετα την καισαρικη!

Επισης στην Κονσολα το προσωπικο ειναι παρα πολυ καλο, δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, και το ωραριο επισκεπτων αυστηρο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

TARA μου και κρεας να ετρωγες εκει παλι δεν θα ετρωγες,γιατι πολυ απλα δεν ειχαν μονο μια φορα το βραδινο ηταν μοσχαρακι γιουβετσι και αυτο μη φανταζεσαι δυο μπουκιες κρεας ο γιος μου που δεν τρωει ,τρωει περισσοτερο απο αυτο που μου εφεραν!Σε λεχωνα ρε παιδια αγκιναρες την μια, μπριαμ την αλλη και μελιτζανες δηλαδη ουτε μεγαλοβδομαδα τελοσπαντων!Εγω προσωπικα δεν εκανα τιποτα για να παω σε αλλο δωματιο,αλλα στο δωματιο που ημουν εγω καθε μερα ερχοταν και αλλη διπλανη κοπελα, ηταν απο αυτες που περιμεναν για την κονσολα και απογοητευοντουσαν και δεχοταν να ερθουν στο δικλυνο της πετσαλη εστω και για μια μερα,τι να πω ειναι να τυχει να εχει διαθεσιμοτητα.Εγω λεω δοξα το θεο που δεν εμεινα στο ρατζο γιατι μολις γεννησα αυτο μου ειπαν!Ηταν 10 το βραδυ και μου ειπαν οτι δεν εχει δωματιο και θα μεινω εκει μεχρι την αλλη μερα που θα παρουν εξιτηρια για να βρεθει δωματιο!Μαλλον αγιο ειχα και την γλιτωσα!Ουδεν σχολιο για το προσωπικο της πετσαλη μια με το ζορι δυο να ειναι νορμαλ!

Link to comment
Share on other sites

Μαριαννα μου δεν ημουν σπιτι μου ειχα παει στους γονεις μου για 3 μηνες και δεν ειχα εκει υπολογιστη.Την προηγουμενη εβδομαδα γυρισαμε και ακομα προσπαθω να μπω σε ρυθμους .Οντως δυο παιδακια ειναι ζορικα τα πραγματα, λειπει και ο αντρας μου αυτην την περιοδο και τα εχω δει ολα,ευτυχως γυριζει την αλλη εβδομαδα και θα μπω σε ρυθμο! Ειχαμε πει για μαια δηλαδη εσυ μου ειχες πει οτι θα παρεις αλλα εγω που δεν ειχα ιδεα πως ειναι να γεννας μονη δεν εδωσα την δεουσα σημασια!ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!Νομιζα οτι θα ειναι αλλιως αλλα τελικα ηταν πολυ χειροτερα απο οτι φανταζομουν τελοσπαντων τι να λεμε τωρα εγω φταιω που δεν φροντισα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...