Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΧΝΩ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΙΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗ ΚΑΚΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ-ΚΕΡΑΤΕΑ κ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΕΣ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στη παρέα σας και σιγά σιγά ψάχνω εκκλησίες και χώρους για τη βάπτιση του μπέμπη μας. Η βάπτιση θα γίνει 12 Ιουνίου. Μου αρέσει πάρα πολύ η εκκλησία του Αγ. Παντελεήμονα στη κακιά θάλασσα, Κερατέα (παρεπιπτόντως, άν έχει κάνει κανείς βάπτιση - γάμο εκεί, σας παρακαλώ να μου στείλετε το τηλέφωνο που θα μπορούσα να μιλήσω με τον ιερέα γιατί προχθές που πήγαμε δεν ήταν κανείς εκεί). Πάνω στη παραλία υπάρχουν ταβερνάκια αλλά δεν παραχωρούν το χώρο για το τραπέζι της βάπτισης. Ξέρει κανείς κάποιο ωραίο παραθαλάσσιο χώρο εκεί κοντά για να κάνουμε το τραπέζι? Δε χρειάζεται να είναι απαραίτητα κτήμα ή μεγάλος χώρος. Θέλω να είναι κάτι απλό και σχετικά φθηνό. Οι καλεσμένοι θα είναι μόνο οι πρώτοι συγγενείς και φίλοι μας γύρω στα 80-100 άτομα. Ευχαριστώ πολύ!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις την βαπτιση την καναμε πριν δυο χρονια στον προφητη ηλια κερατεας(περιγιαλι). Μια πανεμορφη εκκλησια. Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχαμε περασει και απο τον Αγ. παντελεημονα σε ενα υψωμα με ενα κολπακι απο κατω και ηταν πολυ ομορφη και αυτη. Τωρα για ταβερνα κατω απο την εκκλησια του προφητη ηλια υπαρχει και διατιθεται για εκδηλωσεις καποιος χωρος. Εμεις ομως την εκδηλωση την καναμε λιγο πιο μακρια καπου εκει στην κακια θαλασσα γιατι ηταν πιο οικονομικα. Εξαρταται παντα και απο την ημερα που θες να κανεις την βαπτιση γιατι το καλοκαιρι οι ταβερνες εχουν δουλεια. Υπαρχει και ενα κτημα που ειχαμε παρει προσφορα http://www.endlessblue.gr. Ριξε μια ματια πρεπει να εχει και φωτο απο την εκκλησια του προφητη ηλια.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!το έχω δεί το endlessblue και τον προφ. ηλία. μήπως θυμάσαι πάνω κάτω τιμές και για πόσα άτομα είχες ρωτήσει με ή χωρίς φαγητό? τώρα ίσως έχω άλλο πρόβλημα...μάλλον το εκκλησάκι του αγ.παντελεήμων είναι παλαιοημερολογιτών. Άν ναι, θα γίνει στου προφ. Ηλία, γι'αυτό θέλω να δώ κι αυτή την εναλλακτική.

 

σε ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

τα κτηματα πανε γυρω στα 50ευρω απο οσο ξερω. Συνεργαζεται με συγκεκριμενα catering. Σαν χωρος ειναι πολυ ωραιος απλα δεν εχει καποιο στεγασμενο χωρο αν το κανεις μεσημερι και αν το κανεις βραδυ δεν βλεπεις πια την θαλασσα σαν θεα. Αυτα βεβαια ειναι προτιμησεις. Εγω ήθελα κατι πιο οικονομικο. Η ταβέρνα ακριβως κατω απο την εκκλησια το εδινε γυρω στα 25ευρω και μου παραχωρουσε ενα χωρο αποκλειστικα. Απλα εγω βρηκα μια ταβερνα με 15ευρω και αυτη επελεξα. Ολα αυτα πριν δυο χρονια.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα κτηματα πανε γυρω στα 50ευρω απο οσο ξερω. Συνεργαζεται με συγκεκριμενα catering. Σαν χωρος ειναι πολυ ωραιος απλα δεν εχει καποιο στεγασμενο χωρο αν το κανεις μεσημερι και αν το κανεις βραδυ δεν βλεπεις πια την θαλασσα σαν θεα. Αυτα βεβαια ειναι προτιμησεις. Εγω ήθελα κατι πιο οικονομικο. Η ταβέρνα ακριβως κατω απο την εκκλησια το εδινε γυρω στα 25ευρω και μου παραχωρουσε ενα χωρο αποκλειστικα. Απλα εγω βρηκα μια ταβερνα με 15ευρω και αυτη επελεξα. Ολα αυτα πριν δυο χρονια.

 

talou μηπως θα μπορουσες να μου πεις που εκανες το τραπεζι της βαφτισης γιατι μενω κερατεα και η σε αυτη την εκκλησια η στον αγ.παντελεημονα θα κανουμε την βαφτιση.

σε ευχαριστω πολυ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα γαμο στον αγ΄παντελ και μετα περπατησαμε σε ενα χωρο δεξια στην παραλια του Δημου και ηταν φαντασμαγορικα ! Το κετερινκ που εχουν ειναι της Φιλοθεης τεννις κλαμπ και εμεινα πολυ πολυ ευχαριστημενη και ολοι οι καλεσμενοι ξετρελαθηκαν

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

εγω το τραπεζι το εκανα σε μια ταβερνα που λεγεται "ο Κώστας" νομιζω στην περιοχη Δασκαλειο. αν κανεις αναζητηση στο internet θα το βρεις. Μην φανταστεις κατι φοβερο. Μια απλη ταβερνα μπροστα στη θαλασσα ειναι , αλλα η θεα θαλασσα παντα ειναι μαγευτικη.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω το τραπεζι το εκανα σε μια ταβερνα που λεγεται "ο Κώστας" νομιζω στην περιοχη Δασκαλειο. αν κανεις αναζητηση στο internet θα το βρεις. Μην φανταστεις κατι φοβερο. Μια απλη ταβερνα μπροστα στη θαλασσα ειναι , αλλα η θεα θαλασσα παντα ειναι μαγευτικη.

 

να φανταστεις μενω κερατεα αλλα ειμαι ασχετη τελειως:D:D:D.ουτε που το ξερω ουτε και το εχω ακουσει.θα το κοιταξω,αλλωστε δεν θελω κατι φοβερο.

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Mια φορά είχα πάει σε βάφτιση στην Παναγία Γκαρικά στην Κερατέα και το γλέντι έγινε΄στον πανέμορφο προαύλιο χώρο της εκκλησίας. Βέβαια πρεπεί να έχουν περάσει δύο χρόνια από τότε, δεν ξέρω αν επιτρέπουν ακόμα το γλέντινα γίνει εκεί. Πάντως είναι φοβερό το μέρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στη παρέα σας και σιγά σιγά ψάχνω εκκλησίες και χώρους για τη βάπτιση του μπέμπη μας. Η βάπτιση θα γίνει 12 Ιουνίου. Μου αρέσει πάρα πολύ η εκκλησία του Αγ. Παντελεήμονα στη κακιά θάλασσα, Κερατέα (παρεπιπτόντως, άν έχει κάνει κανείς βάπτιση - γάμο εκεί, σας παρακαλώ να μου στείλετε το τηλέφωνο που θα μπορούσα να μιλήσω με τον ιερέα γιατί προχθές που πήγαμε δεν ήταν κανείς εκεί). Πάνω στη παραλία υπάρχουν ταβερνάκια αλλά δεν παραχωρούν το χώρο για το τραπέζι της βάπτισης. Ξέρει κανείς κάποιο ωραίο παραθαλάσσιο χώρο εκεί κοντά για να κάνουμε το τραπέζι? Δε χρειάζεται να είναι απαραίτητα κτήμα ή μεγάλος χώρος. Θέλω να είναι κάτι απλό και σχετικά φθηνό. Οι καλεσμένοι θα είναι μόνο οι πρώτοι συγγενείς και φίλοι μας γύρω στα 80-100 άτομα. Ευχαριστώ πολύ!;)

 

Καλησπέρα. Ενας λογους που εκανα την εγγραφη μου ειναι για να μπορεσω να σου απαντησω. Εχθες κανονισα την βαπτιση της κορης μου στο Αγιο Παντελεημονα στην Κερατεα για τις 30 Μαιου. Τέλειο εκκλησακι. Ειχα παει πριν 2-3 εβδομαδες να το δω απο κοντα και πηγα και απεναντι στην παραλια οπου εχει ο Δημος φτιαξει καποιο χωρο με θερινο σινεμα, πισινα, cafe κλπ. Μιλησε λοιπον ο πεθερος μου με τον δημαρχο και ο χωρος του καφε οπου ειναι ενα μπαλκονι που εχει καλαμιες απο πανω, χωραει 100 ατομα και ειναι μπροστα στην θαλασσα και γινονται διαφορες δεξιωσεις. Ειναι τελεια και ειδικα οταν φτιαξει ο καιρος θα ειναι ονειρεμενα. Αν ενδιαφερεσαι θα βρω το τηλεφωνο του δημαρχου και του παπα, ο οποιος ειναι πολυ σωστός.

 

Φιλια... Γιούλη :P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τιμές πες τε μας γιατί ωραία όλα αλλά από την τιμή εξαρτάται. Τι εννοείς σε χώρο στην παραλία μπορείς να το διευκρινίσεις γιατί έχω βρεί φοβερό catering αλλά δεν βρίσκω χώρο΄. Να πληρώσω για 70-100 άτομα 1000 κΙ 1500 ΄πολλά δεν είναι.

 

εγω εκανα γαμο στον αγ΄παντελ και μετα περπατησαμε σε ενα χωρο δεξια στην παραλια του Δημου και ηταν φαντασμαγορικα ! Το κετερινκ που εχουν ειναι της Φιλοθεης τεννις κλαμπ και εμεινα πολυ πολυ ευχαριστημενη και ολοι οι καλεσμενοι ξετρελαθηκαν

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το catering την Παναγία Γκαρικά μου σύστησε και πήγα και ξετρελάθηκα. Ο παππούλης αφήνει να γίνει εκεί η δεξίωση αλλά πρέπει να βρεθεί κατάλληλη ωρα που δεν έχει μυστήρια γιατί γίνεται χαμός. Το catering είναι εκπληκτικό αλλά ο προβληματισμός μου είναι τι θα γίνει με το θέμα τουαλέτα και τι θα γίνει εαν βρέξει.

 

 

Mια φορά είχα πάει σε βάφτιση στην Παναγία Γκαρικά στην Κερατέα και το γλέντι έγινε΄στον πανέμορφο προαύλιο χώρο της εκκλησίας. Βέβαια πρεπεί να έχουν περάσει δύο χρόνια από τότε, δεν ξέρω αν επιτρέπουν ακόμα το γλέντινα γίνει εκεί. Πάντως είναι φοβερό το μέρος...

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι η σωτήρας μας τελικά γιατί εαν δεν κάτσει η παναγία Γκαρικά σκέφτομαι και εγώ τον Αγιο Παντελεήμονα. Το είδα από το internet είναι τόσο ωραίο όσο στην φωτο? Που γίνονται οι βαφτίσεις μέσα ή έξω? Αυτη η παραλία που είναι που λέτε. και ο χώρος του Δήμου είναι ωραίος δηλαδή στρώνουν ροτόντες και λοιπά? Το catering είναι στάνταρ ή μπορείς να φέρεις δικό σου γιατί βρήκα πολύ καλό σε καλή τιμή με γλυκά, παγωτά κλπ.

Μπορείς να μας στείλεις τα τηλέφωνα του παπά και του χώρου για να πάω να τα δω το Σαββατοκύριακο γιατί είμαι πολύ πιεσμ΄πενη με μωρό νεογέννητο και παιδάκι άρρωστο με πυρετό και δεν μπορώ να ψάχνω.

Πάντως κοντά στην Παναγία Γκαρικά βρήκα εκπληκτικό κτήμα που ζητάει 1000 ευρώ το κτήμα και το catering 27. Επίσης κάπου μετά το Κορωπί β΄ρηκα πάλι κ΄τημα πολύ ωραίο που δίνει για βαπτίσεις μόνο μεσημέρι 35 ευρω κομπλέ με πολύ ωραίο catering και είναι μέσα ο στολισμός και ο dj και τα γλυκά και παγωτά. Το δίνει όμως για 100 άτομα και εγώ έχω ποιο λίγα.

 

 

Καλησπέρα. Ενας λογους που εκανα την εγγραφη μου ειναι για να μπορεσω να σου απαντησω. Εχθες κανονισα την βαπτιση της κορης μου στο Αγιο Παντελεημονα στην Κερατεα για τις 30 Μαιου. Τέλειο εκκλησακι. Ειχα παει πριν 2-3 εβδομαδες να το δω απο κοντα και πηγα και απεναντι στην παραλια οπου εχει ο Δημος φτιαξει καποιο χωρο με θερινο σινεμα, πισινα, cafe κλπ. Μιλησε λοιπον ο πεθερος μου με τον δημαρχο και ο χωρος του καφε οπου ειναι ενα μπαλκονι που εχει καλαμιες απο πανω, χωραει 100 ατομα και ειναι μπροστα στην θαλασσα και γινονται διαφορες δεξιωσεις. Ειναι τελεια και ειδικα οταν φτιαξει ο καιρος θα ειναι ονειρεμενα. Αν ενδιαφερεσαι θα βρω το τηλεφωνο του δημαρχου και του παπα, ο οποιος ειναι πολυ σωστός.

 

Φιλια... Γιούλη :P

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

gioulmara, ευχαριστώ πολύ. Μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνο του δημάρχου? Έχω το τηλ του παπά. Μπορείς να μου πείς και τιμή κατ' άτομο? Οι τιμές που σου έδωσαν είναι για καθιστό μπουφέ ή για όρθιο coctail? Ό,τι πληροφορία έχεις, πές μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελινα εμεις καναμε το παρτυ πισω στο χωρο με το βραχο με μπαρ και καναπεδες κ ροτοντες , γενικα ξεφυγαμε με τον Κυρ Διονυση που ειναι ο μετρ του κετερινκ. Ειναι τα λεφτα που χαρηκα πιο πολυ να δωσω για το γαμο μας!!!!Τελειο φαγητο και Οτι ειπε το εκανε.Φανταζομαι 35 ευρω ειναι εφικτη τιμη. Αξιζει να κλεισεις ενα ραντεβου μαζι του , στην Φιλοθεη θα τον συναντησεις να δεις τι θα σου προτεινει. Οσο για το μερος αν δε φυσαει ειναι ειδυλιακο δεν υπαρχει καλυτερο παραθαλασσιο κατ εμε.Εξω γινονται τα μυστηρια

Και ο πατερ ρωμανος γλυκας , αν ερθει αυτος ...

Ο παπαγιαννης κανονιζει τα μυστηρια 6974458490

ο κετερινκ εχω μεηλ του [email protected]. ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΕΙς.

Πες του οτι εισαι γνωστη μας , ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ ΤΟ ΣΤΑΡ ΤΣΑΝΝΕΛ

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το catering την Παναγία Γκαρικά μου σύστησε και πήγα και ξετρελάθηκα. Ο παππούλης αφήνει να γίνει εκεί η δεξίωση αλλά πρέπει να βρεθεί κατάλληλη ωρα που δεν έχει μυστήρια γιατί γίνεται χαμός. Το catering είναι εκπληκτικό αλλά ο προβληματισμός μου είναι τι θα γίνει με το θέμα τουαλέτα και τι θα γίνει εαν βρέξει.

 

Αυτο που ειναι κοριτσια? στο Δασκαλειό?

Link to comment
Share on other sites

όμορφη φαίνεται αλλά μεγάλη δεν είναι? Επίσης που θα κάνεις το τραπέζι μετά γιατί γι' αυτό καίγομαι.

 

 

και η εκκλησια του προφητη ηλια ειναι πολυ ομορφη,εμεις εκει θα κανουμε την βαφτιση

 

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

εννοείς στον Αγιο Παντελεήμονα? Και τι εγινε με το θέμα τουαλέτας και τεντών?

Νομίζω ότι 35 ευρώ έιναι πολλά λεφτα για μόνο κέτερινγκ αφού βρίσκω με 25 με γλυκά ,παγωτά κλπ. Επίσης όπως είπα ΄σε αυτή την τιμή βρίσκω σε πολύ ωράιο κτήμα που καλύπτει σε περίπτωση ακκών καιρικών συνθηκών και είναι από τα πιο ωραία που έχω δεί.

Το θένμα είναι να γλιτώσω των χώρο αλλά με προβληματίζει η περίπτωση σε προάυλιο εκκλησία και ιδίως κοντά σε θάλασσα γιατί εαν φυσάει θα τα χαλάσει όλα και θα πληρώσω τζάμπα.Πάνως σ' ευχαριστώ για την πληροφορια.

 

Μελινα εμεις καναμε το παρτυ πισω στο χωρο με το βραχο με μπαρ και καναπεδες κ ροτοντες , γενικα ξεφυγαμε με τον Κυρ Διονυση που ειναι ο μετρ του κετερινκ. Ειναι τα λεφτα που χαρηκα πιο πολυ να δωσω για το γαμο μας!!!!Τελειο φαγητο και Οτι ειπε το εκανε.Φανταζομαι 35 ευρω ειναι εφικτη τιμη. Αξιζει να κλεισεις ενα ραντεβου μαζι του , στην Φιλοθεη θα τον συναντησεις να δεις τι θα σου προτεινει. Οσο για το μερος αν δε φυσαει ειναι ειδυλιακο δεν υπαρχει καλυτερο παραθαλασσιο κατ εμε.Εξω γινονται τα μυστηρια

Και ο πατερ ρωμανος γλυκας , αν ερθει αυτος ...

Ο παπαγιαννης κανονιζει τα μυστηρια 6974458490

ο κετερινκ εχω μεηλ του [email protected]. ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΕΙς.

Πες του οτι εισαι γνωστη μας , ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ ΤΟ ΣΤΑΡ ΤΣΑΝΝΕΛ

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την καλύτερη δουλειά θα κάνεις αλλά σκέφτομαι ν κουβαλήσω τόσο κόσμο τόπσο μακρυά και να φύγουν νηστικοί. Επίσης έχω κόσμο και από επαρχία και δεν γίνεται εκτός εαν πάμε μετά σε κανα ταβερνάκι με ωραίκο φαγητό και τελιώνει το παραμύθι.

 

 

δεν θα κανω τραπεζι μελινα μου :-(:-(:-(:-(:-(:-(

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την καλύτερη δουλειά θα κάνεις αλλά σκέφτομαι ν κουβαλήσω τόσο κόσμο τόπσο μακρυά και να φύγουν νηστικοί. Επίσης έχω κόσμο και από επαρχία και δεν γίνεται εκτός εαν πάμε μετά σε κανα ταβερνάκι με ωραίκο φαγητό και τελιώνει το παραμύθι.

 

βασικα εγω ηθελα να ειμαστε μονο οι 2 οικογενειες και οι κουμπαροι αλλα ο συζηγος δεν θελει.εννοειται λογω οικονομικου:-(.και να εκανα μια σχετικη οικονομια τις βρισκω υπερβολικες τις τιμες,30 και 35 ευρω το ατομο(στην καλη περιπτωση)ειναι υψηλη τιμη.ποτε θα βαφτισεις???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

λέω στις 6 ιουνίου αλλά μπορεί και Σεπτέμβριο. Να σου πω μάλλον θα παω στην μπυραρία με 20 ευρώ και 50 άτομα και τελέιωσε γιατί δεν απάντησαν και οι κοπέλες για την δημοτική καφετέρια και μάλλον θα είναι ακριβά και εκεί. Πάντως μια ιδέα είναι αν το σκεφτείς έχω και τον αδελφό μου που μου φωνάζει ότι είμαι τρελή και ψάχνω κτήματα και να κάνω ενα φαγητό σε ταβέρνα να τλειών αλλά νομίζει ότι τα πράγματα είναι όπως είναι στην επαρχία που με 15 ευρώ κάνουν σούπερ δεξιώσεις. Να σου πω μην στεναχωριέσαι καλύτερα έτσι πηγαίνετε για φαγητό μόνο γονείς. Δεν είναι καιροί για έξοδα μας τα έχουν πάρει σοτο γάμο μας τα πήραν στο μαιευτήριο ασε πια. Ισως έτσι αναγκαστούν και ρίξουν τις τιμές σε πιο λογικά επίπεδα.

 

βασικα εγω ηθελα να ειμαστε μονο οι 2 οικογενειες και οι κουμπαροι αλλα ο συζηγος δεν θελει.εννοειται λογω οικονομικου:-(.και να εκανα μια σχετικη οικονομια τις βρισκω υπερβολικες τις τιμες,30 και 35 ευρω το ατομο(στην καλη περιπτωση)ειναι υψηλη τιμη.ποτε θα βαφτισεις???

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...