DaF

αστυνομικοι ξυλοκοπουν αναιτια μητερα

Recommended Posts

Του ΣΤΡΑΤΗ ΜΠΑΛΑΣΚΑ

Θύμα χωρίς προηγούμενο ρατσιστικής βίας από δύο αστυνομικούς του γνωστού τμήματος του Αγίου Παντελεήμονος Αθηνών έπεσε την περασμένη Πέμπτη το μεσημέρι η Σ.Α., μια 35χρονη γυναίκα από την Αρμενία, παντρεμένη με γνωστό Ελληνα μουσικό.

Αυτόπτης μάρτυρας στον ξυλοδαρμό και τη σύλληψή της, το ηλικίας δύο χρόνων παιδί της, το οποίο μάλιστα παρέμενε και αυτό υπό σύλληψη στο Αστυνομικό Τμήμα της οδού Θήρας στην Κυψέλη επί τετράωρο! Εκεί της δηλώθηκε ότι οι δύο αστυνομικοί που τη συνέλαβαν και τη χτύπησαν ανήκουν στο Αστυνομικό Τμήμα του Αγίου Παντελεήμονα, ενώ επέβαιναν και σε αυτοκίνητο του ίδιου τμήματος με συμβατικές πινακίδες.

Το γεγονός σημειώθηκε στις 11 το πρωί της περασμένης Πέμπτης, στη συμβολή των οδών Κεφαλληνίας και Επτανήσου στην Κυψέλη, όταν η 35χρονη, έχοντας βγει από σουπερμάρκετ της περιοχής, προσπαθούσε να περάσει τον δρόμο με το καροτσάκι στο οποίο είχε το παιδί της, ενώ κρατούσε και δύο σακούλες με ψώνια. Δυο γυναίκες που περπατούσαν στο πεζοδρόμιο μαζί με την 35χρονη, σχολίασαν το γεγονός ότι κανένα αυτοκίνητο δεν σταματούσε, αποκαλώντας δυνατά «ζώα» τους οδηγούς των περαστικών αυτοκινήτων.

Τότε από ένα αυτοκίνητο με συμβατικές πινακίδες που σταμάτησε, πετάχτηκαν δυο άνδρες, και απευθυνόμενοι προς τη γυναίκα με το καροτσάκι ζήτησαν εξηγήσεις «γιατί τους είπε ζώα». Η εκφορά των εξηγήσεων «δεν σας είπα εγώ ζώα» προκάλεσαν το ενδιαφέρον των δύο αγνώστων, οι οποίοι τη ρώτησαν «αν είσαι Ρουμάνα», προσθέτοντας «αυτά να πας να τα κάνεις στη χώρα σου». Η 35χρονη, θεωρώντας ότι μιλά με κάποιους απλούς περαστικούς, τους είπε «πως δεν είναι Ρουμάνα, αν και θα μπορούσε να είναι» και πως «είναι Αρμένισσα και αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα».

«Από εκείνη τη στιγμή», λέει η Σ.Α., «άρχισε ένας απίστευτος εφιάλτης. Μου έδειξαν μια ταυτότητα δηλώνοντας αστυνομικοί, μου ζήτησαν τα χαρτιά μου και όταν εγώ τους είπα πως δεν τα έχω μαζί μου, μου είπαν ότι με συλλαμβάνουν. Μια προσπάθεια να πιάσω το καροτσάκι, τη στιγμή που μου έβαζαν χειροπέδες, είχε σαν αποτέλεσμα να πέσω κάτω. Με χτύπησαν γιατί θεώρησαν πως αντιστεκόμουν. Με ποδοπάτησαν και με χτύπησαν όταν προσπάθησα να δω πού είναι το καροτσάκι με το παιδί μου, μου γύρισαν τα χέρια στην πλάτη και τα έδεσαν με χειροπέδες, ενώ κάλεσαν και περιπολικό αυτοκίνητο, το οποίο και ήλθε μισή ώρα μετά και με μετέφερε τόσο εμένα δεμένη πισθάγκωνα όσο και το παιδί μου στο Αστυνομικό Τμήμα της οδού Θήρας. Από εκεί και αφού κάποιος γνωστός μου, που ειδοποιήθηκε, έφερε τα χαρτιά μου, αφέθηκα ελεύθερη με την προτροπή «να ξεχάσω ό,τι συνέβη μια και ήταν αποτέλεσμα της κακιάς ώρας. Ηταν περίπου 3.30 το απόγευμα όταν με άφησαν ελεύθερη. Πήγα στο σπίτι κι άρχισα να παίρνω τηλέφωνο παντού...».

Οπως λέει η Σ.Α., τηλεφώνησε ακόμη και στο γραφείο του υπουργού Προστασίας του Πολίτη Μιχάλη Χρυσοχοΐδ,η από το οποίο την παρέπεμψαν στη ΓΑΔΑ. Και με τη ΓΑΔΑ επικοινώνησε απ' όπου τη ρώτησαν ...«τι μπορούν να κάνουν».

Την περασμένη Παρασκευή το πρωί και μετά την κατάθεση μήνυσης στην οδό Ευελπίδων και την με εντολή του Εισαγγελέα εξέτασή της από ιατροδικαστή, χωρίς φυσικά ποτέ να ενεργοποιηθεί η διαδικασία της αυτόφωρης σύλληψης των δύο αστυνομικών του Αστυνομικού Τμήματος Αγίου Παντελεήμονα, η Σ.Α. επικοινώνησε και με το Γραφείο Εσωτερικών Υποθέσεων της ΕΛ.ΑΣ. από το οποίο και ζήτησε προστασία. Από εκεί της δηλώθηκε ότι «θα εξετάσουν την καταγγελία της»! * http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=104685

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ!!!!!!ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!:twisted: ΒΓΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΑΓΚΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ .....ΑΛΗΤΕΣ....ΑΛΗΤΕΣ............:twisted:

Διαφημίσεις

νιωθω απλα αηδια!τους σιχαθηκα!!εχουν μια ταυτοτητα αστυνομικου κ νομιζουν οτι ετσι κανουν κουμαντο σε ολο το συμπαν!!!κ ποτε κανεις αστυνομικος δεν κριθικε ενοχος.ολο τους αντιστεκοντε ολο εκπυρσοκροτουν τα οπλα!φτανει πια!θεωρειται αντισταση κατα της αρχης το οτι προσπαθησε να παρει το παιδι της???κ κακως τους ειπαν ζωα!προσβαλουν τα ζωα!η σωστη λεξη ειναι αποβλητα και σιχαματα !!! δε κοιταν να πιασουν κανεναν εμπορο ναρκωτικων,κανεναν παιδεραστη,η κακομοιρη κ αθωα μανα τους εφταιγε κ το αθωο βρεφος!!!αλλα θα βρει το δικιο της???γινεται σε ενα λακο με σκατα να μυριζεις λεβαντα???απαισια αποβρασματα!!προσβολη για το ανθρωπινο ειδος!!

Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Το ότι υπάρχουν λαλακες δηλαδή σημαίνει ότι είναι όλοι λαλακες? Αυτή τη νοοτροπία την έχουν τα παιδάκια που αν η δασκάλα είναι κακιά, βρίζουν όλες τις δασκάλες. Η καθημερινότητα μας έχει διδάξει ότι υπάρχουν καθίκια ένστολοι και άνθρωποι ένστολοι. Όπως και γιατροί, δικηγόροι, δημοσιογράφοι, έμποροι, ταξιτζήδες, παπάδες. Τα ισοπεδώνουμε όλα. Έννοείται οτι ο συγκεκριμένος αν έκανε ότι τον κατηγορούν πως έκανε, είναι καθίκι.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png

H συνέχεια της είδησης

Απομάκρυνση δύο ειδικών φρουρών

Στο μεταξύ, διατάχθηκε από τον Μ. Χρυσοχοΐδη η άμεση απομάκρυνση από την αστυνομία δύο ειδικών φρουρών, που καταγγέλλονται ότι συμπεριφέρθηκαν βιαίως σε μητέρα, την οποία και συνέλαβαν και επιβίβασαν σε περιπολικό παρά το γεγονός ότι συνόδευε το δίχρονο παιδί της. Όπως ανακοινώθηκε από την αστυνομία οι δύο Ειδικοί Φρουροί, που υπηρετούν στο Α΄ Αστυνομικό Τμήμα Γλυφάδας και στο Αστυνομικό Τμήμα Καλλίπολης, τέθηκαν σε διαθεσιμότητα.

πηγή enet

Υποσχέθηκε ότι θα μπει τέλος στο καθεστώς ανοχής, σημειώνοντας, «οι κύριοι αυτοί θα φύγουν αμέσως από το αστυνομικό σώμα και δεν θα επιστρέψουν ποτέ». Δεσμεύτηκε ότι από εδώ και στο εξής, όλοι οι αστυνομικοί θα φέρουν διακριτικά.enet
    Το να τους σχολιάσω τους συγκεκριμένους τους δίνω και αξία

ελπίζω τουλάχιστον να ισχύσει και για αυτούς η δήλωση του

Χρυσοχοίδη θα μου πεις οκ τι έγινε αν δεν ξαναεπιστρέψουν

πληρώνεται με αυτό τον τρόπο όλα αυτά που τράβηξε αυτή

η γυναίκα?

ΟΧΙ αλλά τουλάχιστον ας γίνει μία αρχή στην απόλυτη

αυθαιρεσία και ασυδοσία οποιουδήποτε έχει μπει στο αστυνομικό

σώμα και την έχει δει <<κάποιος>>

[

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Αθήνα, 23 Νοεμβρίου 2009

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Τη σύσταση Γραφείου Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας των Σωμάτων Ασφαλείας, ανακοίνωσε σήμερα 23/11/2009, ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη κ. Μιχάλης Χρυσοχοΐδης .

Στη Συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε συμμετείχαν επίσης ο Υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη κ. Σπύρος Βούγιας και ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου κ.Γρηγόρης Τασούλας.

Η σύσταση του Γραφείου Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας αποτελεί ένα καινοτόμο θεσμό που έχει ως κύριο στόχο ο πολίτης να «αποκτήσει φωνή» και να μην αισθάνεται αποδυναμωμένος απέναντι σε φαινόμενα αυθαιρεσίας που προέρχονται από το προσωπικό των Σωμάτων Ασφαλείας.

Το Γραφείο θα λειτουργήσει ως ανεξάρτητος και αποτελεσματικός φορέας εξέτασης καταγγελιών αυθαιρεσίας κατά του προσωπικού της Ελληνικής Αστυνομίας, του Πυροσβεστικού και του Λιμενικού Σώματος.

Μέχρι τώρα, όταν ένας πολίτης κατήγγειλε περιστατικό αυθαιρεσίας από ένστολο προσωπικό ανέμενε περισσότερο από ένα χρόνο μέχρι να πάρει μια απόφαση στα χέρια του, που θα τον δικαίωνε ή όχι, με αποτέλεσμα να πλήττεται η εμπιστοσύνη του απέναντι στους θεσμούς. Τώρα οι διαδικασίες θα ολοκληρώνονται μέσα σε 30 μέρες και τα περιστατικά θα αντιμετωπίζονται αποτελεσματικά.

Όπως τόνισε ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη κ. Μιχάλης Χρυσοχοΐδης «με το σχέδιο Π.Δ. που παρουσιάζουμε σήμερα εκπληρώνονται πέντε βασικοί στόχοι όσον αφορά στη διαδικασία εξέτασης καταγγελιών: Ανεξαρτησία – Αποτελεσματικότητα – Ταχύτητα - Δημόσια Λογοδοσία - Συμμετοχή του Πολίτη».

Τονίζεται ότι ο νέος φορέας είναι συμβατός με την νομολογία του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, καθώς και με τη διεθνή πρακτική για τη λειτουργία αντίστοιχων επιτροπών σε άλλες χώρες.

Με τη λειτουργία του νέου φορέα η Ελλάδα θα διαθέτει για τη διερεύνηση περιστατικών αστυνομικής αυθαιρεσίας ένα από τα πληρέστερα συστήματα διεθνώς με εσωτερικό, εξωτερικό και δικαστικό έλεγχο των καταγγελιών. Ο νέος φορέας θα στελεχώνεται αποκλειστικά με πολιτικό προσωπικό και θα εξασφαλίζεται η θεσμική και ιεραρχική αποσύνδεση ελεγκτή και ελεγχόμενου. Πρόκειται να στεγαστεί στις εγκαταστάσεις της πρώην Αγροφυλακής.

Το Σχέδιο του Προεδρικού Διατάγματος θα τεθεί σε δημόσια διαβούλευση την Τρίτη 23/11 στην ιστοσελίδα « www.opengov.gr/yptp », ενώ θα υπάρχει και σύνδεσμος στην ιστοσελίδα του υπουργείου www.yptp.gr . H δημόσια διαβούλευση θα διαρκέσει έως και την Τρίτη 1η Δεκεμβρίου, ώστε να μπορέσουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι φορείς, αλλά και μεμονωμένοι πολίτες να καταθέσουν τις απόψεις τους, τόσο για τη λειτουργία του νέου φορέα, όσο και για τη βελτίωση του θεσμού. Θα σταλεί και σημείωμα στις Διευθύνσεις των Σωμάτων ώστε κάθε υπηρεσία να υποβάλει προτάσεις και εκτός διαδικτύου.

Επίσης, ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη κ. Μιχάλης Χρυσοχοΐδης εξήγγειλε τη δημιουργία φόρμας ανοικτής επικοινωνίας του ιδίου με το ένστολο προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας, του Πυροσβεστικού Σώματος και του Λιμενικού Σώματος.

Η διαδικτυακή επικοινωνία θα ξεκινήσει στις 30 Νοεμβρίου μέσα από την ιστοσελίδα του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη και θα αφορά σε ποικίλες θεματικές ενότητες οι οποίες θα περιλαμβάνουν την οργάνωση και τη δομή των Σωμάτων, τις εργασιακές συνθήκες, την εξέλιξη, το σύστημα μεταθέσεων, τα ωράρια εργασίας, το ασφαλιστικό και τον υλικοτεχνικό εξοπλισμό. Στόχος είναι να καταγραφούν απόψεις και εισηγήσεις για τη βελτίωση των συνθηκών λειτουργίας των Σωμάτων Ασφαλείας.Η φόρμα αυτή θα παραμείνει ανοικτή για 3 μήνες. Τα σχόλια θα τα επιβλέπει ο ίδιος ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη και θα απαντάει ομαδοποιημένα σε αυτά.

Επισυνάπτονται: η ομιλία του υπουργού Προστασίας του Πολίτη, το Σχέδιο Προεδρικού Διατάγματος και η Αιτιολογική Έκθεση αυτού.

http://www.yptp.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=3056&Itemid=431〈=

Για να δούμε :roll:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Διαφημίσεις

Kalhmera,

Milame gia thn kuria pou pernouse ton dromo kai ebrise toys astynomikoys pou meta opws auth leei thn xylokophsan?Kati akousa apo thn tv xtes to brady, kai oso kai an prospa8hse h kamera na deixei ta shmadia ths kakopoihshs ths, eida mono mia gratzounia.... Leme gia thn idia periptwsh?

Να δω πόσο καιρό ακόμα θα πληρώνονται όλα αυτά τα αληταριά για να το παίζουν εξουσία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil: Και φυσικά θα μπορούσε να μην έχει μαθευτεί τίποτα!

dca8030271.png4b2d857635.png

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Kalhmera,

Milame gia thn kuria pou pernouse ton dromo kai ebrise toys astynomikoys pou meta opws auth leei thn xylokophsan?Kati akousa apo thn tv xtes to brady, kai oso kai an prospa8hse h kamera na deixei ta shmadia ths kakopoihshs ths, eida mono mia gratzounia.... Leme gia thn idia periptwsh?

Ωραια πρώτη δημοσίευση!!! Άμα εσύ αποχτήσεις γρατζουνιές επειδή πήγες να περάσεις τον δρόμο με το παιδί σου (αν έχεις) να τους πεις ευχαριστώ, είναι επιλογή σου!!!:evil:

Διαφημίσεις

Δεν κατάλαβα, γιατί να πρέπει να έχει γρατζουνιές και μώλωπες??? Και τίποτα να μην είχε και μόνο το γεγονός ότι σύρρανε έτσι μια ανυποψίαστη μαμά με το 2ΧΡΟΝΟ παιδάκι της από το σούπερ μάρκετ στο τμήμα με χειροπέδες και μέσα σε περιπολικό λες και ήταν ο τελευταίος εγκληματιάς θα έπρεπε να είναι υπέρ αρκετό και όχι να... αναρωτιώμαστε για ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ .

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

πολυ θετικο αυτο που γραφεις gavrias.....βεβαια ειναι κ σαν να μας λενε:ο μονος τροπος αντιμετωπισης της αυθαιρεσιας/βιας ειναι η καταγγελια....ή οτι για ενα τοσο σοβαρο θεμα πρεπει να υπαρξει δημοσια διαβουλευση, αν ειναι δυνατον!!:o λες και δεν λειτουργει αψογα η παραπληροφορηση , ή λες και εχουν ολοι ιδεα για το πως προστατευονται τα ανθρωπινα δικαιωματα....

επρεπε να ανατεθουν σε εμπειρογνωμονες αμεσα ολα αυτα τα ζητηματα, ειναι ΚΑΙ σοβαρα ΚΑΙ επικινδυνα...

τελοσπαντων, βλεπουμε.:?

Τα ισοπεδώνουμε όλα. Έννοείται οτι ο συγκεκριμένος αν έκανε ότι τον κατηγορούν πως έκανε, είναι καθίκι.
    ravt..για μενα αυτη ειναι η ουσια της ειδησης....:

τουλάχιστον ας γίνει μία αρχή στην απόλυτη

αυθαιρεσία και ασυδοσία οποιουδήποτε έχει μπει στο αστυνομικό

σώμα και την έχει δει <<κάποιος>>

τωρα αν τα ισοπεδωνουμε, αν γενικευουμε...αν στα ξερα καιγονται κ τα χλωρα....στο χερι τους ειναι να συμμαζεψουν τα ασυμμαζευτα...ετσι δεν ειναι;

κ στο χερι της πολιτειας να δρα κατ'αντιστοιχια του χαρακτηρισμου που διατεινεται πως εχει,"ευνομουμενη"...

Δυστυχώς υπάρχουν πολλά παρόμοια περιστατικά τα οποία μένουν ατιμώρητα. Ελπίζω η τιμωρία τους να μην είναι μόνο το να τεθούν σε διαθεσιμότητα όπως ακούστηκε αλλά να τους σουτάρουν κανονικά μπας και συνετιστούν οι υπόλοιποι...για να μη μιλήσω για ρατσισμό (η κοπέλα ήταν από την Αρμενία)...πείτε μου ποιός θα εξηγήσει σε αυτό το παιδάκι γαιτί τραβολογούσαν τη μάνα του και το είχαν μόνο του στο δρόμο?

Καθάρματα!

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Ααααα, και δεν τους έβρισε. Είπε ότι είναι ζώα αυτοί που βλέπουν μια μαμά με ψώνια και καροτσάκι να προσπαθεί να περάσει το δρόμο και δεν σταματούν. Και πράγματι είναι ζώα είτε είναι αστυνομικοί όσοι το κάνουν αυτό είτε είναι πολίτες. Και δεν τα είπε καν αυτή αλλά μια άλλη κυρία δίπλα της , ΚΑΙ δεν ήξερε ότι είναι αστυνομικοί (με πολιτικά ήταν ντυμένοι). Πλάκα μας κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

η παραπληροφορηση με σκοπο τη συγχυση , την ανακατωσουρα και ο,τι αλλο βλακωδες καλα κρατει. αδυνατω να πιστεψω οτι μια μαμα και μαλιστα σουπερμαμα θα εμπαινε να σχολιασει πρωτη φορα ενα τετοιο περιστατικο. υποθετω οτι η σουπερμαμα φοραει στολη και ανηκει στο αλλο φυλο...:? ειτε ετσι ειτε αλλιως, συμπληρωνει αψογα με το σχολιο της τη συμπεριφορα των ...αστυνομικων (συναδελφων της/του να πω; )

και αποδεικνυει την αγνοια περι σωματικης βλαβης κ κακοποιησης:και η γρατσουνια ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ειναι....:|

αυτα θα επρεπε να μαθαινουν/ετε πρωτα στη σχολη καθως και την ουσιαστικη προστασια του πολιτη.....

τετοια μηνυματα μονο επιβεβαιωση των υπαρχουσων συνθηκων προκαλουν και λυπαμαι παρα παρα πολυ.....

αυτα θα επρεπε να μαθαινουν/ετε πρωτα στη σχολη καθως και την ουσιαστικη προστασια του πολιτη.....

τετοια μηνυματα μονο επιβεβαιωση των υπαρχουσων συνθηκων προκαλουν και λυπαμαι παρα παρα πολυ.....

Δεν ξέρω αν είναι άγνοια ή αδιαφορία και τι είναι χειρότερο απ'τα δύο...

Δεν ξέρω αν είναι άγνοια ή αδιαφορία και τι είναι χειρότερο απ'τα δύο...

H απλώς κόμπλεξ!

Έχω φίλο παιδικό , ο οποίος ήταν πάντα ευχάριστος στην παρέα και το παιδί της σφαλιάρας (με την καλή έννοια πάντα) και μόλις μπήκε (με μέσο) στην αστυνομία την είδε βασιλικότερος του βασιλέως,πάνε 15 χρόνια από τότε και η συμπεριφορά του είναι του στυλ "δε με νοιάζει τίποτα , είμαι μπάτσος" , θα παρκάρω όπου θέλω γιατί και να με γράψουνε θα τους πω ότι είμαι συνάδελφος και θα τη σβήσω την κλήση , δεν πρόκειται να ξαναφάω πόρτα σε κανένα μαγαζί γιατί έχω αστυνομική ταυτότητα και γενικά θα κάνω ότι θέλω , ποιός θα με σταματήσει????

Και δυστυχώς δεν είναι ο μόνος...:twisted:

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

αδυνατω να πιστεψω οτι μια μαμα και μαλιστα σουπερμαμα θα εμπαινε να σχολιασει πρωτη φορα ενα τετοιο περιστατικο. υποθετω οτι η σουπερμαμα φοραει στολη και ανηκει στο αλλο φυλο...:? ειτε ετσι ειτε αλλιως, συμπληρωνει αψογα με το σχολιο της τη συμπεριφορα των ...αστυνομικων (συναδελφων της/του να πω; )

και αποδεικνυει την αγνοια περι σωματικης βλαβης κ κακοποιησης:και η γρατσουνια ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ειναι....:|[/quote

ακομα κ να την εσμπροχναν απλως!ειναι αναρμοστη συμπεριφορα!!μαρεσει που σπουδαζουν κιολας!!!εχουν μια στολη κ την ειδαν καπως!φασιστομουτρα εντελως!!!

Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Ειναι σοκαριστικο! Μα καλα, δεν υπαρχει δικαιοσυνη, ενας εισαγγελεας, κατι? Δεν θα επρεπε να γινει μηνηση? Αυτοπτες μαρτυρες δεν υπαρχουν? Πρεπει να τους παει δικαστικως ΑΜΕΣΑ. Εαν ημουν δικηγορος θα αναλαμβανα την υποθεση χωρις να ζητησω τιποτα.

Περα απο αυτο που εκαναν στην μητερα, το διχρονο παιδακι πως το μεταφερανε στο τμημα? Δεν νομιζω οτι ειχανε καθησμα αυτοκινητου. Μονο και μονο αυτο, που βαλανε το παιδι σε κινδυνο να μην πω για ψυχολογικο τραυμα.

Μην μου πειτε οτι αυτο δεν αρκει αν τους παει κανεις μεσα...Βεβαια ολα αυτα σε ενα φυσιολογικο κρατος που εμεις δυστυχως δεν εχουμε:cry:

.png

Καλα ειναι αθλιοι..χριστε μου τα περνω....ειναι εγληματιες...σε λιγο δεν θα μπορουμε να παμε μια βολτα.εγω κοριτσια προχτες πηγαινα βολτα με τον γιο μου κ τον ανηψιο μου.τον ενα στο καροτσι τον αλλον αγκαλια...πηγα να περασω απο ενα στενο κ καθως ανεβαινα το πεζοδρομιο στριβει μια πουτ@@@ κ μου εριξε ενα βρισιδι γιατι την καθυστερουσα....εφαγε κ αυτη ενα βρισιδι ομως που ηταν ολο δικο της...τελικα ειναι στονανθρωπο υπάρχουν πολοι λαλακες.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα