Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αστυνομικοι ξυλοκοπουν αναιτια μητερα


DaF

Recommended Posts

Το ξερατε οτι οι αστυνομικοι ειναι το πιο αδικιμενο επαγγελμα σε αυτη τη χωρα ? αμα καποιος τους απειλησει τη ζωη πανω σε καποια συμπλοκη δεν εχουνε δικαιωμα να υπερασπιστουνε τη ζωη τους με το οπλο τους το οποιο δεν εχουνε δικαιωμα να χρησιμοποιησουνε ακομα και αν τους πυροβολισουνε . Ουσιαστικα καθημερινα ρισκαρουνε τη ζωη τους , το ξερετε οτι στο αστυνομικο τμημα που τους θερισανε οι τροκοκρατες αμα καποιος απαντουσε με πυρα θα ειχε τεθει σε διαθεσιμοτητα και θα τον εβριζε και παλι ολη ελλαδα ?

 

Off topic , αλλά δεν κρατιέμαι να μην απαντήσω: Εννοείται ότι είναι απαράδεκτο αυτό που έγινε με τους τρομοκράτες , αλλά στο θέμα του ρίσκου του επαγγέλματος ένα έχω να πω : Κανένας δεν γίνεται αστυνομικός με το ζόρι , είναι επιλογή του καθενός να κάνει ή να μην κάνει ένα επάγγελμα που περιέχει κινδύνους , αλλά μια θέση στο δημόσιο με αρκετό ραχάτι είναι κάτι που πολλοί (συνήθως χωρίς ιδιαίτερα προσόντα) ονειρεύονται. Εμένα ο άντρας μου είναι εναερίτης , σκαρφαλώνει καθημερινά σε πυλώνες σε ύψος 40 μέτρων , αν , χτύπα ξύλο , μια μέρα συμβεί κάτι άσχημο , δεν μπορούμε να γυρίσουμε να κατηγορήσουμε κάποιον, κάνει αυτή τη δουλειά γιατί είναι επιλογή του...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σούπερ μάμα ... λοιπόν εγώ που είμαι οδηγός και μάλιστα αναγκάζομαι να κάνω κάθε μέρα πάνω από 50 χιλ. με το αμάξι μου λόγω δουλειάς θα σου πω ότ ξέρω πολύ καλά ότι ο πεζός έχει προτεραιότητα καθώς και ότι αν προκαλέσω βλάβη σε πεζό έστω και αν αυτή είναι να του λερώσω λίγο τα ρούχα του με λάσπη (λόγω λακούβας) ο πεζός έχει δικαίωμα να μου κάνει μήνυση και να με πάει στα δικαστήρια. Εσύ αυτό το ήξερες? Επίσης δεν μιλάμε εδώ για απλά έναν πεζό αλλά για μία μάνα φορτωμένη ψώνια και ένα καρότσι με ένα δίχρονο παιδάκι που τους σέρνανε όλους μαζί στο τμήμα. Εμένα αν με έβλεπε το παιδί μου να μου φοράνε χειροπέδες και να μας μπαγλαρώνουνε και τις δύο στο τμήμα ακόμη θα είχε εφιάλτες τα βράδια και δεν θα ξεκολούσε από την αγκαλιά μου. Όπως βλέπεις λοιπόν αυτό από μόνο του είναι κακοποίηση και έχει προκαλέσει ψυχικά τραύματα στο παιδί. Μη μου λες λοιπόν ε δεν τη δείρανε έχει μόνο μια γρατζουνιά. Τα άλλα τραύματα? Αυτά τα ξεχνάμε? Δεν μετράνε? Το παιδί? Η αξιοπρέπεια αυτής της γυναίκας? Αυτά πάνε????

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...