Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.....???? (ΑΤΤΙΚΟ ΧΡΕΛΙΑΣ - ΓΡΑΨΑΣ - ΣΑΛΟΥΜ)


Recommended Posts

Το ξερω καλε προς θεου δεν ειπα οτι διαφημιζεις, και στην τελικη εγω δεν λω σε κανενα τιποτα για τις επιλογες του, μην ξεχνας οτι κι εγω σε ιδιωτικο γεννησα το πρωτο! Ηθελα απλα να κατευνασω τους φοβους μου..χιχιχι

 

Δεν απευθυνομουν σε σενα γλυκια μου...ουφ μου εφυγε μεγαλο βαρος, το ξερω οτι ειναι πολυ καλος ο γιατρουλης μου και γλυκος και ζεστος ανθρωπος...

 

Οσο για την αμοιβη το ξερω οτι δεν θα εχω προβλημα μωρε, ελπιζω να μην εχει κι αυτος, γιατι η αληθεια ειναι(και ειανι προς τιμη του) οτι δεν μου εχει αναφερει καν το ζητημα...

 

Ενταξει θα του δωσω οσα περισσοτερα μπορω ιδιως αν μεινω ευχαριστημενη και ελπιζω να ειναι ΟΚ.

 

Παντως ναι η φιλη μου, ειχε και μια επιπλοκη και την υπνωσαν ελαφρως και ξυπννησε στο τελος, οποτε δεν ειχε και η ιδια πληρη εικονα...

 

Χιλια συγγνωμη και παλι μιλουσε το αγχος μου...

 

 

Τί συγνώμη βρε σύ;;;; Αν είναι δυνατόν! Πάντως να ξέρεις ότι ο Γράψας δεν είναι από τους γιατρούς που επιλέγουν τις καισαρικές έτσι εύκολα και χωρίς λόγο για να πάνε διακοπές αλλά σίγουρα φυλάει και τον εαυτό του αλλά και κάθε εγκυμονούσα από επιπλοκές που αυτός θεωρεί πιθανές. Από όσες φίλες μου είναι σε αυτόν μόνο εγώ και η αδερφή μου έχουμε κάνει καισαρική! Και οι δύο για σοβαρό λόγο. Μάλιστα η αδερφή μου πήγε για φτ στην 39+4 ημέρες αλλά το μωρό ανέβασε 200παλμούς/λεπτό κι αυτό είναι ένδειξη σοβαρής εμβρυικής δυσφορίας οπότε... Μια φίλη που γέννησε πριν λίγες μέρες την είχε στο περίμενε μέχρι την 42η εβδομάδα! Και παρόλο που το παιδί δεν είχε εμπεδωθεί την έβαλε τελικά με πρόκληση (ε, πόσο να περίμεναν πια!) και κατάφερε να γεννήσει φυσιολογικά μέσα σε 5 ώρες, ένα μωρό 3650, πρωτότοκη, το οποίο μάλιστα βγήκε με το κεφάλι και το ένα χέρι μαζί! Άσε που ήταν μαζί της από την αρχή μέχρι το τέλος! Και στα λέω όλα αυτά γιατί είδα σε άλλο θέμα για τον vbac ότι είχες θυμώσει που λόγω ζαχάρου σου απέκλεισε αυτή την πιθανότητα και του τα έχωσες κανονικά, όμως είμαι βέβαιη ότι δεν το έκανε επειδή θέλει να σου κάνει καισαρική για να ξεμπερδεύει! Ούτε είναι από τους γιατρούς που εύκολα πανικοβάλλει τις ασθενείς του ούτε υπερβάλλει χωρίς λόγο! Πάντως εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα και σε ζηλεύω που ξεμπερδεύεις... Με το καλό το μπεμπάκι σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολυ χαιρομαι που το ακουω αυτο, καθοτι του εχω συστησει ηδη πολλες κοπελες μαλιστα η μια γενναει νοεμβριο...

 

Για τη vbac τα εχωσα οχι για το ζαχαρο, γιατι (κι ακομα ειμαι λιγο νευριασμενη) φοβησε πολυ τον αντρα μου...

 

Τεσπα, κι αυτο ητνα ηλιθια αποφαση, αφου εξ αρχης ο ανθρωπος εχει την μεθοδο του , την εμπειρια του κλπ δεν πας σε καποιον γιατρο και τον ρωτα πραγματα εκτος πεδιου, η εκτος δικης του προσεγγισης! Αν θες αλλη προσεγγιση πηγαινε σε αλλο γιατρο...Λαθος δικο μου και αυτο

 

Με λιγα λογια να πω οτι ειμαι ευχαρηστημενη 100% για οσες διαβαζετε και θελετε να παρετε τον Γραψα σαν γιατρο ααφοβα...μην ακουτε τις ορμονες της παλαβης! χαχαχαχαχαχα

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σου, κι εσυ ομως ξεμπερδευεις, λιγο εμεινε!!!!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που το ακουω αυτο, καθοτι του εχω συστησει ηδη πολλες κοπελες μαλιστα η μια γενναει νοεμβριο...

 

Για τη vbac τα εχωσα οχι για το ζαχαρο, γιατι (κι ακομα ειμαι λιγο νευριασμενη) φοβησε πολυ τον αντρα μου...

 

Τεσπα, κι αυτο ητνα ηλιθια αποφαση, αφου εξ αρχης ο ανθρωπος εχει την μεθοδο του , την εμπειρια του κλπ δεν πας σε καποιον γιατρο και τον ρωτα πραγματα εκτος πεδιου, η εκτος δικης του προσεγγισης! Αν θες αλλη προσεγγιση πηγαινε σε αλλο γιατρο...Λαθος δικο μου και αυτο

 

Με λιγα λογια να πω οτι ειμαι ευχαρηστημενη 100% για οσες διαβαζετε και θελετε να παρετε τον Γραψα σαν γιατρο ααφοβα...μην ακουτε τις ορμονες της παλαβης! χαχαχαχαχαχα

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σου, κι εσυ ομως ξεμπερδευεις, λιγο εμεινε!!!!

 

 

Αφού φόβισε και ΄κάποιον τί να πω! Εγώ του έχω πει ότι πιστεύω πως και το χειρότερο πράγμα να έχω θα μου το πει έτσι που πρώτα θα πάω στον άλλο κόσμο και μετά θα το καταλάβω! Ακόμα και όταν έπαθα την αποκόλληση στην πρώτη εγκυμοσύνη και τον πήρα τηλ στις μία τα ξημερώματα ουρλιάζοντας ότι δεν μπορώ ούτε να περπατήσω από το αίμα που τρέχει στα πόδια μου, μου είπε απλώς : Ψυχραιμία αλλά σφαίρα στο μαιευτήριο! Ε, και έμεινα μα%&κας!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο υτο, αυτο δειχνει ψυχραιμια και οτι ειναι καλος επιστημονας.

 

Τον αντρα μου του ειπε οτι μπορει να χαθει γυναικα και παιδι στη Vbac που ειναι τοσο τραβηγμενο που δεν το αναφερεις καν πιστευω, του ειπε οτι η πιθανοτητα ειναι μικρη αλλα υπαρχει (η πιθανοτητα ειναι μηδαμινη βασικα)

 

Ναι, γενικα ειναι πολυ κουλ και ηρεμος και αυτο ειανι κατι που μου εκανε πολυ θετικη εντυποωση και ενας απο οτυς λογους που τον επελεξα..

 

Καλε, θα εχει λοξυγγα ο ανθρωπος τοσα που γραφουμε, ε?

 

χαχαχαχαχαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι είναι υπερβολή!!!!!! Αν τα είπε τόσο χοντρά! Να έχει λόξυγγα δε με νοιάζει! Εξάλλου όπως μου είπε προχτές που πήγα για υπέρηχο από το άγχος του με βλέπει στον ύπνο του! Φοβάται μήπως τον πάρω πάλι σε άσχετη στιγμή και του πω γεννάω τρέχα!!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα Κάθε φορά που τον παίρνω τηλ για οτιδήποτε μου κατέβει στο κεφάλι τον πιάνει ταχυπαλμία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxaxaxa ton exeis στην τσίτα!!!! χαχαχαχα

 

Παντως τι λουκι τραβηξες ρε κοριτσακι μου...αυτο ειανι υπερεπειγουσα κατασταση... δηλαδη ο πλακουντας αποκολληθηκε οσο ησουν σπιτι ή το προλαβες? Γιατι οταν αποκολλαται πως τρεφεται και οξυγονωνεται το μωρο?

 

Πωπω... ευτυχως ολα πηγαν καλα, αυτο μετραει!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa ton exeis στην τσίτα!!!! χαχαχαχα

 

Παντως τι λουκι τραβηξες ρε κοριτσακι μου...αυτο ειανι υπερεπειγουσα κατασταση... δηλαδη ο πλακουντας αποκολληθηκε οσο ησουν σπιτι ή το προλαβες? Γιατι οταν αποκολλαται πως τρεφεται και οξυγονωνεται το μωρο?

 

Πωπω... ευτυχως ολα πηγαν καλα, αυτο μετραει!

 

 

Ο πλακούντας αποκολλήθηκε γιατί ήταν προδρομικός και ήξερα από πολύ νωρίς ότι υπήρχε αυτή η πιθανότητα αποκόλλησης γιαυτό και είχαμε κανονίσει προγραμματισμένη καισαρική! Τελικά στις 36+4 ημέρες έγινε η αποκόλληση, ήμουν σπίτι, είδα το αίμα και σε 5 λεπτά ήμουν στο μαιευτήριο! Η αλήθεια είναι ότι με περίμεναν εκεί οι μαίες και ούτε κλίσμα, ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα! κατευθείαν χειρουργείο! Ακριβώς λόγω του ότι μειώνεται ή σταματά εντελώς η παροχή οξυγόνου! Ευτυχώς όμως όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

δεν προλαβαινω να σας γραψω τωρα την εμπειρια μου απο αττικο και γραψα, αλλα να σας πω οτι οπου ακουγα φυσιολογικο, ο σαλλουμ ητνα γιατρος....ολες οσες γεννησαν φυσιολογικα αυτον ειχαν και μου φανηκε και πολυ ευχαριστος ανθρωπος...να τον προτιμ,ησετε...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν προλαβαινω να σας γραψω τωρα την εμπειρια μου απο αττικο και γραψα, αλλα να σας πω οτι οπου ακουγα φυσιολογικο, ο σαλλουμ ητνα γιατρος....ολες οσες γεννησαν φυσιολογικα αυτον ειχαν και μου φανηκε και πολυ ευχαριστος ανθρωπος...να τον προτιμ,ησετε...

Κι εγώ το ίδιο!!!!!!!:lol::lol::lol::lol: Μαλιστα έτυχε να τον γνωρίσω οταν μου έκαναν ΝΣΤ και μου είπε οτι έχει ποσοστό 95% φυσιολογικους τοκετούς!!!!!!

Μάλιστα μου εδειξε φωτο στο κινητο του που έβγαινε το παιδί με το 1 πόδι και το παλευε, αλλά τελικά επειδή το άλλο ηταν δεμένο με το λώρο έκανε καισαρική τελικά!Επίσης μου ειπε οτι αφήνει τη εγκυο μεχρι 41+ και ειναι κατα της πρόκλησης!Φοβερός τύπος!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Γραψα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο.Διαβασε και τις προηγουμενες σελιδες μηπως και βοηθηθεις περισσοτερο!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

galat πολύ στενοχωρήθηκα που βίωσες τόσο άσχημα την καισαρική σου... Περιμένω να γράψεις κάποια στιγμή την εμπειρία σου. Θα το κάνω κι εγώ μόλις βρω ευκαιρία γιατί με τρία παιδιά...:shock:

Link to comment
Share on other sites

βιαστικος ο μπεμπουλης,ε? Σε επιασαν οι πονοι?

 

Κοιτα, τη βιωσα πολυ ασχημα αλλα φανταζομαι αυτο ειναι σοτν οργανισμο...πονουσα φρικτα στο νοσοκομειο και τελικα αναρρωσα πληρως καμια εβδομαδα μετα στο σπιτι. Με την επισκληριδιο επισης μου εκαναν βλακεια ακομα να φανταστειτε δεν εχω ξεμουδιασει! και εχει περασει σχεδον 1 μηνας...

 

Την καισαρικη δεν την εκανε ο Γραψας. την εκανε ο ειδικευομενος οπως φανταζομουν, ομως ετσι γινεται στα πανεπιστημιακα, πρεπει να μαθαουν κι αυτοι. Ομως ητνα σαν να την εκανε αυτος ετσι? του ελεγε τα παντα, κναε αυτο, περιμενε ,ετσι κλπκλπ.

 

Απλα δεν τηαν εκανε αυτος και στο τελευταιο σταδιο που σε ραβουν εξωτερικα ειχε φυγει απο το χειρουργειο. Αυτο δεν μου αρεσε, αλλα τελκα εκανε πολυ καλη δουλεια ο ειδικευομενος η τομη ουτε που φαινεται.

 

Τελικα τα χρηματα νομιζω επρεπε να τα παρει ο ειδικευομενος τουλαχιστον εν μερει ...

 

ΕΠισης μια μονο φορα περασε να με δει, και δεν μου ειπε τιποτα για το ποτε να με δει μετα, που στις 40 μερες πανε στο ιατρειο,

 

Το χειροτερο ειναι βεβαια, οτι μετα παρουσιασα μια επιπλκοη στο σπιτι και στο τηλεφωνο που μιλησε με τον συζυγο μου ηταν πολυ αποτομος μας ειπε να απευθυνθουμε σε αλλο γιατρο(αλλης ειδικοτητας) και το εκλεισε.

 

Βεβαια ειανι το στυλ του ετσι λιγομιλητος και συντομος, και ισως να μην μπορουσε να μιλησει, ομως πηρα στο Αττικο και ζητησα εναν γυναικολογο και με εξυπηρετησε αμεσως και μου εδωσε την καταλληλη αγωγη...ηταν τοσο δυσκολο δηλ για τον Γραψα?

 

Συμπερασματικα, ευχαριστημενη εμεινα σαν γιατρος επεβλεπε και ειχα μια σωστη θελω να πιστευω καισαρικη.

 

Απλα ηταν λιγο απροσωπο και πραγματικα δεν ενιωσα οτι ενδιαφερθηκε για μενα μετα. Σε συγκριση με τον παλιο γιατρο μου που ηταν αψογος με απογοητευσε αυτο.

 

Δηλ καλος γιατορς, εισαι σε σιγουρα χερια, αλλα εγω τουλαχιστον μονο αυτο εισεπραξα, και για μενα ειναι σημαντικο και το μετα, γιατι δεν θελω να αλλαζω γιατρους, θα ηθλεα να εναι αυτος ο γυναικολογος μου.

 

Οσο για τα χρηματα του εδωσα ισως και παραπανω απο ο,τι επρεπε, αποδειξη δεν εδωσε και εκανε και ενα σχολιο οποια θελει λεπτομερειες με πμ.

 

Αν ξαναγεννουσα στο Αττικο τον Σαλλουμ θα επελεγα.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

βιαστικος ο μπεμπουλης,ε? Σε επιασαν οι πονοι?

 

Κοιτα, τη βιωσα πολυ ασχημα αλλα φανταζομαι αυτο ειναι σοτν οργανισμο...πονουσα φρικτα στο νοσοκομειο και τελικα αναρρωσα πληρως καμια εβδομαδα μετα στο σπιτι. Με την επισκληριδιο επισης μου εκαναν βλακεια ακομα να φανταστειτε δεν εχω ξεμουδιασει! και εχει περασει σχεδον 1 μηνας...

 

Την καισαρικη δεν την εκανε ο Γραψας. την εκανε ο ειδικευομενος οπως φανταζομουν, ομως ετσι γινεται στα πανεπιστημιακα, πρεπει να μαθαουν κι αυτοι. Ομως ητνα σαν να την εκανε αυτος ετσι? του ελεγε τα παντα, κναε αυτο, περιμενε ,ετσι κλπκλπ.

 

Απλα δεν τηαν εκανε αυτος και στο τελευταιο σταδιο που σε ραβουν εξωτερικα ειχε φυγει απο το χειρουργειο. Αυτο δεν μου αρεσε, αλλα τελκα εκανε πολυ καλη δουλεια ο ειδικευομενος η τομη ουτε που φαινεται.

 

Τελικα τα χρηματα νομιζω επρεπε να τα παρει ο ειδικευομενος τουλαχιστον εν μερει ...

 

Συμφωνώ...

 

ΕΠισης μια μονο φορα περασε να με δει, και δεν μου ειπε τιποτα για το ποτε να με δει μετα, που στις 40 μερες πανε στο ιατρειο.

 

Το χειροτερο ειναι βεβαια, οτι μετα παρουσιασα μια επιπλκοη στο σπιτι και στο τηλεφωνο που μιλησε με τον συζυγο μου ηταν πολυ αποτομος μας ειπε να απευθυνθουμε σε αλλο γιατρο(αλλης ειδικοτητας) και το εκλεισε.

 

Βεβαια ειανι το στυλ του ετσι λιγομιλητος και συντομος, και ισως να μην μπορουσε να μιλησει, ομως πηρα στο Αττικο και ζητησα εναν γυναικολογο και με εξυπηρετησε αμεσως και μου εδωσε την καταλληλη αγωγη...ηταν τοσο δυσκολο δηλ για τον Γραψα?

 

Συμπερασματικα, ευχαριστημενη εμεινα σαν γιατρος επεβλεπε και ειχα μια σωστη θελω να πιστευω καισαρικη.

 

Απλα ηταν λιγο απροσωπο και πραγματικα δεν ενιωσα οτι ενδιαφερθηκε για μενα μετα. Σε συγκριση με τον παλιο γιατρο μου που ηταν αψογος με απογοητευσε αυτο.

 

Δηλ καλος γιατορς, εισαι σε σιγουρα χερια, αλλα εγω τουλαχιστον μονο αυτο εισεπραξα, και για μενα ειναι σημαντικο και το μετα, γιατι δεν θελω να αλλαζω γιατρους, θα ηθλεα να εναι αυτος ο γυναικολογος μου.

 

Οσο για τα χρηματα του εδωσα ισως και παραπανω απο ο,τι επρεπε, αποδειξη δεν εδωσε και εκανε και ενα σχολιο οποια θελει λεπτομερειες με πμ.

 

Αν ξαναγεννουσα στο Αττικο τον Σαλλουμ θα επελεγα.

 

Ναι, με έπιασαν οι πόνοι και τελικά γέννησα στις 2 παρά 25 τα ξημερώματα της Πέμπτης 02/09...

Όντως η ανάρρωση έχει να κάνει με τον οργανισμό. Εγώ πάλι περδίκι! Τί εννοείς ακόμα να ξεμουδιάσεις;;;;; Πού είσαι μουδιασμένη;;;;

Αυτά με τους ειδικευόμενους τα έχουμε ξαναπεί... Δυστυχώς...

Την κοιλιά δεν τη ράβουν ποτέ οι γυναικολόγοι έτσι κι αλλιώς. Τη ράβει πλαστικός γιατί γίνεται πλαστική. Είναι εκτος ειδικότητας του μαιευτήρα.

Τί επιπλοκή έπαθες ακριβώς;;;; Και τί εννοείς απότομος;;;; Στείλε π.μ. αν θέλεις.

Γιατί δε ζήτησες απόδειξη;;;; Και τί σχόλιο έκανε;;; Στείλε π.μ. οπωσδήποτε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mpoumpoula και galat να σας ζήσουν τα παιδάκια σας! Να είναι πάντα γερά!

 

galat τον Σαλλούμ τον είδες στο Αττικό και σου έκανε πιο πολύ? Κι εγώ αυτόν έχω διαλέξει

αλλά ακόμα δεν τον έχω γνωρίσει από κοντά. Σήμερα γυρίζει από άδεια και ελπίζω να τον βρω..αν θες πες μας!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με έπιασαν οι πόνοι και τελικά γέννησα στις 2 παρά 25 τα ξημερώματα της Πέμπτης 02/09...

Όντως η ανάρρωση έχει να κάνει με τον οργανισμό. Εγώ πάλι περδίκι! Τί εννοείς ακόμα να ξεμουδιάσεις;;;;; Πού είσαι μουδιασμένη;;;;

Αυτά με τους ειδικευόμενους τα έχουμε ξαναπεί... Δυστυχώς...

Την κοιλιά δεν τη ράβουν ποτέ οι γυναικολόγοι έτσι κι αλλιώς. Τη ράβει πλαστικός γιατί γίνεται πλαστική. Είναι εκτος ειδικότητας του μαιευτήρα.

Τί επιπλοκή έπαθες ακριβώς;;;; Και τί εννοείς απότομος;;;; Στείλε π.μ. αν θέλεις.

Γιατί δε ζήτησες απόδειξη;;;; Και τί σχόλιο έκανε;;; Στείλε π.μ. οπωσδήποτε!!!!!

 

για το ραψιμο της κοιλιάς αναλόγως τι διαθετει το μαιευτηριο εμενα την εραψε ο ειδικευομενος, αλλα και στο Ιασω που γεννησα ο γιατρος μου με ειχε ραψει... οσο για τα αλλα σου στελνω πμ

 

Παντως για να μην παρεξηγηθω ξαναλεω αν διαλεξετε τον Γραψα ειστε σε σιγουρα χερια γιατρου, απο εκει και περα το κατι παραπανω ειναι αυτο που μου ελειψε εμενα.

 

αρμα, ναι στο Αττικο οταν γεννησα τον ειδα τον Σαλλουμ απο κοντα, και ειδα οτι δεν υπηρχε καμια κοπελα με καισαρικη με αυτον... ο Γραψας ειχε 4 κοπελες καισαρικη και μια προκληση που κατεληξε σε καισαρικη.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

galat σ'αυχαριστώ για την απάντηση. Πάντως κι εμένα θα με πείραζε αν μετά τη γέννα δεν εμφανιζόταν ο γιατρός. Τώρα για καισαρικές-φυσιολογικούς τι να πω? ίσως να ήταν και τυχαίο, ίσως και όχι. Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις 100% με αυτά τα πράγματα...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Εχω γεννησει και εγω στο αττικο το Ιανουαριο.

Θελω να πω ξανα την εμπειρια μου, απλα γιατι διαφερει πολυ απο οτι διαβασα παραπανω!

Εγω μπηκα για ΦΤ μετα απο 24 και κατι ωρες με πονους (οχι τακτικους) και με διαστολη 5. Αφου περασαν αρκετες ωρες που με περιμεναν (:shock: μηπως και γεννησω) και αφου μου εσπασε ο γιατρος μου τα νερα και αφου ξεκινησαμε και τις εξωθησεις με την μαια που με ειχε αναλαβει απο την ωρα που μπηκα και τον γιατρο μου, δυστηχως ο μπεμπης μου δεν αντεχε αλλο (ειχε σφηνωσει και επεφταν οι σφυγμοι του) και επρεπε να κανουμε ΚΤ. Οταν ο γιατρος μου το ειπε στην μαια, αυτη του απαντησε οτι δεν υπαρχει χειρουργειο γιατι ειναι αργα και λειπουν ολοι αλλα οτι θα παει αυτη να ειδοποιησει και να ετοιμασει μονη της το χειρουργειο! Αμεσως με πηραν 2 τραυματιοφορεις με πηγαν μαζι με τον γιατρο στην πορτα μα με δουν οι δικοι μου, και αμεσως μετα στο χειρουργειο! Εκει ηταν ο γιατρος μου, η μαια, ο υπευθυνος του χειρουργειου, αλλος ενας χειρουργος που ειδοποιηθηκε, η αναισθησιολογος που μου ειχε κανει την επισκληριδιο και ο διευθυντης της που περιφεροταν εκει και τον ειδοποιησαν (που ηταν μαζι της οταν μου εβαλαν την επισκληριδιο), μια ειδικευομενη γυναικολογος, μια νεογνολογος (που νομιζα οτι ηταν νοσοκομα), και 2 νοσοκομες ή μαιες?

Την τομη την εραψε ο χειρουργος μαζι με τον γυναικολογο μου

Μολις πηγα στο δωματιο, ειμασταν 2 για τις 2 πρωτες μερες. Πολλοι ειδικευομενοι παιδιατροι και γυναικολογοι περναγαν και μας ενημερωναν αν θελαμε κατι. Καθε μερα ομως περναγαν και 2 κανονικοι παιιδατροι και εξεταζαν τα μωρα.

Απο υλικα ειχαμε τα παντα. Πανες - μωρομαντηλα - αφρολουτρο - μασκες για τους επισκεπτες - σερβιετες - υποσεντονα γιατο κρεβατι - απολυμαντικο υγρο σε καθε κρεβατι - σεντονια καθε 2 μερες (μας ελεγαν να προσεχουμε γιατι δεν ειχαν πολλα)

Ααα και την μερα που εφυγα ειχε δωσει ο γιατρο μου οδηγια και μου εδωσαν κατι λευκες καλτσες πολυ σφιχτες γιατι ειχαν πριστει πολυ τα ποδια μου!

Για το νοσοκομειο μονο καλα εχω να πω οπως και για το προσωπικο που ειναι εκει!

Βεβαια εγω θα ακολουθουσα το γιατρο μου οπου και να ηταν (ειναι μονο εκει)!

Σιγουρα μπορει να σταθηκα πολυ τυχερη αλλα τοση τυχη?? Δεν ξερω....

Και οσο για τους ειδικευομενους οταν ημουν στην αιθουσα τοκετου, πριν γεννησω και οσο ποναγα και μετα που ειχα την επισκληριδιο, περναγαν εβλεπαν τον καρδιοτοκογραφο, και μια μαλιστα με ρωτησε αν ηθελα να δει ποση διαστολη εχω! Της ειπα ΟΚ και με πονεσε πολυ και το μετανιωσα!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ στο ΑΤΤΙΚΟΝ γέννησα πριν απο δύο χρόνια με τον κ. Χρέλια ο οποίος δέχτηκε να με αναλάβει στον 8 μήνα! Πήγα ένα ραντεβού στο ιατρείο του και στο επόμενο που είχαμε κανονίσει δεν πρόλαβε να με δεί γιατί με ξεγέννησε. Στην ουσία με είχε δει 2 φορές στη ζωή του, η δεύτερη ήταν ο τοκέτος, και δεν θα ξεχάσω ποτέ το πόσο γλυκός ήταν μαζί μου και το πόσο με εμψύχωνε! Αυτός έφερε στον κόσμο το μωρό μου, αυτός με έραψε, μου εξηγούσε τα πάντα γιατί έκανα συνέχεια ερωτήσεις, ήταν παρών σε όλη την διαδικασία. Με παρακολουθεί από τότε και σε 5 μήνες από σήμερα είμαστε έτοιμοι να επαναλάβουμε όλη την διαδικασία της γέννας! Επίσης έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη και με τις μαίες, τους παιδιάτρους, τα δωμάτια, την καθαριότητα και γένικα τα πάντα στο ΑΤΤΙΚΟ νοσοκομείο. Δεν μπορώ να πιστέψω κάποιος να έχει κάτι κακό να πει για τον κ. Χρέλια ούτε σαν άνθρωπο και ιδιαιτέρα σαν επιστήμονα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα ηθελα να κάνω μια επίσκεψη στον σαλλούμ, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Αν έχει εξωτερικό ιατρείο, πως κλείνεις ραντεβού(τηλέφωνα) και αν ασχολείται με προβλήματα υπογονιμότητας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...