Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

18 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ


Recommended Posts

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.ΟΣΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΚΡΑ ΠΗΡΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΡΩΑ!!!ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!!Η ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!

ΕΙΣΤΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΤΕ!!!

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΑΣ ΤΟΝ ΜΑΧΗΤΗ!!!

JgiCp3.pngv9Xtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πανούλη μου, όλα τα κακά θα είναι περαστικά στη ζωή σου. Σε λίγο θα τρέχεις, θα παίζεις με τα άλλα παιδάκια, θα μιλάς, θα γελάς δυνατά, θα φωνάζεις... και πάντα θα νοιώθεις περήφανος για τους σπουδαίους γονείς σου!

 

Το έχω πει πολλές φορές, και θα το λέω, και θα το ξαναλέω! Ολοι εσείς οι γονείς που μεγαλώνετε παδιάκια με πρόβλημα υγείας και τα φροντίζετε με όλη την καρδιά σας, με όλο σας το είναι, που θυσιάζεστε να είναι καλά, είστε ΓΟΝΕΙΣ με κεφαλαία γράμματα.

 

Συγχαρητήρια σε όλους σας. Υποκλίνομαι κυριολεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου,τι δύναμη δείχνουν μερικά μωράκια!Δοκιμάζονται από τόσο νωρίς...

Το αγοράκι σου θα τα καταφέρει,κυρίως γιατί το πιστεύετε εσείς,και αυτό για εμένα παίζει τον σημαντικότερο ρόλο.Του μεταφέρετε την θετική σας ενέργεια!

Είστε τυχεροί που μπορείτε αν όχι να τελειοποιήσετε,τουλάχστον να βελτιώσετε κατά τπολύ την κατάσταση.

Έχω ιδιαίτερη αδυναμία στα παιδάκια που δοκιμάζονται από τόσο νωρίς,όπως το αγαπημένο μου βαφτιστηράκι,ο Αλέξανδρος.

Η κουμπάρα μου λοιπόν,πριν απο 8 χρόνια,έμεινε έγκυος στον Άλεξ.Η εγκυμοσύνη φυσιολογικότατη,οι εξετάσεις καλές...Τίποτα δεν προμήνυε την συνέχεια.

Γεννήθηκε το μωράκι,3.500 κιλά,φυσιολογικός τοκετός,βγήκαν κανονικά στις 4 ημέρες απο ιδιωτικό μαιευτήριο.Τυχαία στους 2,5 μήνες,ανακάλυψαν πως το μωρό ήταν παραπληγικό,με 90% αναπηρία...Η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη,και το μόνο που προσπαθούν είναι να κρατήσουν τον Άλεξ σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον(είναι πολύ ευάλωτος σε κάθε είδους μικρόβιο)και να του χαρίσουν όσες περισσότερες στιγμές μπορούν...Οι ειδικοί υποστηρίζουν πως μόνο αισθάνεται κάποια πράγματα.Εγώ πιστεύω πως τα καταλαβαίνει ΟΛΑ!

 

Να χαίρεσαι τον Πανούλη σου!!!

TPfyp2.pngΜωράκια μου,ευχαριστώ που ήρθατε στην ζωή μου,και με κάνατε μανούλα

Link to comment
Share on other sites

GIUPI είμαι σίγουρη και σύμφωνη μαζί σου ότι ο Αλέξανδρος τα καταλαβαίνει όλα απλά το σώμα του δεν μπορεί να τα εκφράσει. Το μυαλό του έχει εγκλωβιστεί από το σώμα του. Το βλέπω καθημερινά και στο δικό μου παιδί. Όσο φτιάχνει η κινητική του κατάσταση γίνεται καλύτερη η διανοητική. Ότι εντολή δίνει ο εγκέφαλος την εκτελεί το σώμα και αυτόματα ο Παναγιώτης γίνεται πιο χαρούμενος και εκφραστικός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε όλους και καλή χρονιά!

Εύχομαι πάνω απ' όλα υγεία, προσωπική ευτυχία και να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Για μας η φετινή Πρωτοχρονιά ήταν αρκετά δύσκολη. Δυστυχώς αλλάξαμε χρόνο στο νοσοκομείο, καθώς ο Παναγιώτης έπαθε βρογχίτιδα. Ταλαιπωρήθηκε αρκετά το παιδί αλλά ευτυχώς το ξεπερνάει.

Το τι ακούσαμε από τους γιατρούς δεν μπορώ να το περιγράψω. Επειδή όλες οι εξετάσεις του παιδιού είναι καλές και δεν βρίσκουν παθολογικά αίτια έβγαλαν το συμπέρασμα ότι παθαίνει βρογχίτιδες επειδή πάνε υπολείμματα τροφής στον πνεύμονα. Και όλα αυτά, φυσικά, είναι αποτέλεσμα του νευρολογικού προβλήματος που αντιμετωπίζει.

Και να φανταστείτε ότι πριν 2 μήνες κάναμε διάβαση στο Παίδων και ο Διευθυντής που έκανε την εξέταση μας διαβεβαίωση, με βάση τα αποτελέσματα, ότι το παιδί δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα στην κατάποση ούτε παλλινδρομεί. Αναιρεί ο ένας γιατρός τον άλλο.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Όλη αυτή η κατάσταση με έχει αγχώσει πάρα πολύ και άθελά μου το περνάω στο παιδί. Θα τον τρελάνω πάλι με εξετάσεις για να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει και κάθε λίγο και λιγάκι πάμε στο νοσοκομείο.

Το μόνο καλό σε όλη αυτή την δύσκολη κατάσταση είναι ότι ο Παναγιώτης άρχισε να γυρνάει πλευρό. Δεν τον βρίσκουμε πλέον στην θέση που τον αφήνουμε. Κινητικά είμαστε σε καλό δρόμο. Εύχομαι και ελπίζω να γλιτώσουμε και από τις βρογχίτιδες. Σκέφτομαι μάλιστα να τον πάω και σε Ομοιοπαθητικό μήπως και βρούμε γιατρειά....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ είναι το μόνο που μπορώ να πω. Σήμερα πήρα κουράγιο από εσάς που δεν με ξέρετε και ούτε σας ξέρω αλλά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο το είχα ανάγκη. Όσο και να παλεύουμε για κάποια πράγματα υπάρχουν στιγμές που λυγίζουμε. Πιστεύω ειλικρινά ότι το μωρό μου θα τα καταφέρει αλλά πάντα θα με βασανίζει το γιατί. Γιατί ενώ είχα 9 μήνες ένα υγειέστατο και ζωηρό μωρό στην κοιλιά μου μέσα σε λίγα λεπτά να καταστραφούν όλα. Αυτό το "γιατί" θα το κουβαλάω σε όλη μου τη ζωή....

 

Αχ αυτό το "γιατί", ασήκωτο το βάρος του!!!!Το πόσο σε νιώθω δεν λέγεται!!!!Προωρομαμα εγω, με παρόμοια όμως αγχοι και αγωνίες!!!!Εμείς πλέον μετα απο 8 μήνες φυσικοθεραπείας στεκόμαστε με βοήθεια!!!!Εκεί που έλεγα ότι το παιδί μου έχει μείνει πολύ πίσω, ξαφνικά σε ένα 2μηνο κάθησε, γύρισε μπρούμυτα και τώρα σηκώθηκε κιόλας!!!!!Δεν πρεπει να λυγίζουμε όπως...οι αγωνιστές μας - διότι και εμένα Παναγιώτης είναι - μας έδειξαν τον δρόμο!!!!Απλά πρέπει να τον ακολουθήσουμε πιστα!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν μπορω να εκφρασω με λογια αυτο που αισθανομαι...ΜΠΡΑΒΟ σε ολες τις μανουλες και τους πατερουληδες για το ψυχικο τους σθενος κ τη δυναμη που δειχνουν,ΜΠΡΑΒΟ κ στους μικρους αγωνιστες!

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαστε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ γονεις! Καταπληκτικο. Δεν εχω σταματησει να κλαιω. ΠΟΙΟΣ γιατρος μπορει να πει σε μια μανα να τραβηξει το καλωδιο ζωης του παιδιου της???!!!!! Ευχομαι ο κουκλος σας να συνεχισει ετσι και ακομα καλυτερα πανω απο ολα με υγεια! Πολλα φιλια να του δωσετε. Το παλικαρι ειναι μαχητης!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια γειά σας.

Διάβασα την ιστορία του Παναγιωτάκη και συγκινήθηκα πάρα πολύ.

Μπράβο για το κουράγιο σου, αλλά και για τη δύναμη που δείχνει αυτό το παιδάκι.

Αλήθεια σε τι στάδιο είστε τώρα? Προωρομάνα κι εγώ γαρ, είχα πολλά παρε-δώσε με οξυγόνα, εντατικές, θερμοκοιτίδες και υπερτονίες.......και ακόμα......

Εχετε πολλές μέρες να γράψετε. Τι κάνατε με τη βρογχίτιδα και τις εξετάσεις?

Είστε στο άλλο forum? Αν ναι σε ποιό μέρος?

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για μας ειναι σημαντικο να μας θυμιζετε οτι πανω απο ολα προεχει η υγεια του παιδιου μας κ να μην αναλωνομαστε με ''χαζα'' πραγματα!

μπραβο για την δυναμη σας κ για τον αγωνα σας κ πιο πολυ μπραβο στον μικρο πανουλη που ειναι τοσο δυνατος κ αγωνιζεται σαν μεγαλος!

να τον χαιρεστε κ θα πανε ολα καλα γιατι εχετε πιστη!

με συγκινησες ...

 

 

μακαρι ολοι οι γονεις να ειχαν το δικος σας κουραγιο και τροπο σκεψης

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο στον Παναγιωτακη σας αλλα και σε εσας τους δυο αξιοθαυμαστους γονεις. Η πορεια σας δειχνει να εξελισετε ομορφα. Συνεχιστε μαζι, εισαστε πολυ δυνατη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..από τότε που έγινα μαμά, όταν ακούω τέτοιες ιστορίες, σαν να βάζω τον εαυτό μου στην θέση σας, και κλαίω σαν παιδί..

Ενα μεγάλο μπράβο σε εσάς, και ένα ακόμη στον μικρό σας ήρωα!!...γιατί είναι ένας ήρωας απ' ότι φαίνεται!

Να είστε πάντα γεροί και δυνατοί και να περασετε μαζί όχι 18 αλλά 1000000000000018 μήνες μαζί!!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Δόξα τον Θεό τα πράγματα πάνε καλύτερα, αν και έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας. Καταφέραμε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα με τα κρυώματα και τις βρογχίτιδες. Τελικά η λύση βρέθηκε στο ΑΤΤΙΚΟ. Το παιδάκι είχε ένα μικρόβιο στον πνεύμονα και δεν του έδιναν οι γιατροί την σωστή αντιβίωση. Με μία πάρα πολύ απλή εξέταση βρέθηκε το μικρόβιο, ήπιαμε την σωστή αντιβίωση και τώρα είμαστε καλά. Έχουμε περάσει δύο ιώσεις, αλλά ευτυχώς στο σπίτι μας και χωρίς δυσάρεστες παρενέργειες. Τώρα ο πνευμονολόγος μας περιμένει να δυναμώσει το ανοσοποιητικό του, καθώς έχει πιεί άπειρη κορτιζόνη και πιστεύει ότι θα πάνε όλα καλά.

Στο κινητικό έχουμε βελτιωθεί άρκετά. Έχει τον έλεγχο του κεφαλιού του, κάθεται μόνος του και χθες κατάφερε να πάρει θέσει μπουσουλήματος.

Πάμε αργά και σταθερά σαν τη χελώνα ... αλλά δεν με πειράζει. Με ενδιαφέρει να είναι καλά και ας κάνει μικρά, σταθερά βήματα προόδου. Έχουμε μεγάλη εμπιστοσύνη στον Παναγιώτη μας, ξέρει να αγωνίζεται και το έχει αποδείξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Δόξα τον Θεό τα πράγματα πάνε καλύτερα, αν και έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας. Καταφέραμε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα με τα κρυώματα και τις βρογχίτιδες. Τελικά η λύση βρέθηκε στο ΑΤΤΙΚΟ. Το παιδάκι είχε ένα μικρόβιο στον πνεύμονα και δεν του έδιναν οι γιατροί την σωστή αντιβίωση. Με μία πάρα πολύ απλή εξέταση βρέθηκε το μικρόβιο, ήπιαμε την σωστή αντιβίωση και τώρα είμαστε καλά. Έχουμε περάσει δύο ιώσεις, αλλά ευτυχώς στο σπίτι μας και χωρίς δυσάρεστες παρενέργειες. Τώρα ο πνευμονολόγος μας περιμένει να δυναμώσει το ανοσοποιητικό του, καθώς έχει πιεί άπειρη κορτιζόνη και πιστεύει ότι θα πάνε όλα καλά.

Στο κινητικό έχουμε βελτιωθεί άρκετά. Έχει τον έλεγχο του κεφαλιού του, κάθεται μόνος του και χθες κατάφερε να πάρει θέσει μπουσουλήματος.

Πάμε αργά και σταθερά σαν τη χελώνα ... αλλά δεν με πειράζει. Με ενδιαφέρει να είναι καλά και ας κάνει μικρά, σταθερά βήματα προόδου. Έχουμε μεγάλη εμπιστοσύνη στον Παναγιώτη μας, ξέρει να αγωνίζεται και το έχει αποδείξει...

 

Περαστικά σας.

Δεν πειράζει καθόλου που πηγαίνετε αργά. Aργά αλλά σταθερά. Θα τα καταφέρετε θα δεις.

Eμένα μπουσούλησε μετά από αρκετό καιρό και με την παρότρυνση ενός παιχνιδιού που ήθελε. Δώσε του κίνητρο και άφηνέ τον στο πάτωμα. Eίχα στρώσει κουβερτούλα και τον είχα πάρα πολλές ώρες εκεί. Στην αρχή πήγαινε έρποντας, μετά σαν τραμπάλα πάνω στην κοιλιά και μετά για να φτάσει το παιχνίδι τα κατάφερε.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...ντρέπομαι που κάθε τόσο παραπονιέμαι για το παραμικρό! Διάβασα την ιστορία σας και πραγματικά μου έδωσε δύναμη...Εύχομαι στο μωράκι σας όλα τα καλά του κόσμου και σε εσάς δύναμη, υπομονή και κουράγιο. Αλλά κυρίως σας συγχαίρω για την καρδιά σας που χώρεσε τον Πανούλη, ξεπέρασε τα εμπόδια και είναι γεμάτη αισιοδοξία και αγάπη!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάμε αργά και σταθερά σαν τη χελώνα ... αλλά δεν με πειράζει. Με ενδιαφέρει να είναι καλά και ας κάνει μικρά, σταθερά βήματα προόδου. Έχουμε μεγάλη εμπιστοσύνη στον Παναγιώτη μας, ξέρει να αγωνίζεται και το έχει αποδείξει...

 

A! Και όσο για το "χελώνα", τι πράγματα είναι αυτά??? Υπάρχει πιο γλυκό ζωάκι?? Καλύτερα αργά και σταθερά!!!

 

1237330aitlo0tomj.gif

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

....... Με ενδιαφέρει να είναι καλά και ας κάνει μικρά, σταθερά βήματα προόδου. Έχουμε μεγάλη εμπιστοσύνη στον Παναγιώτη μας, ξέρει να αγωνίζεται και το έχει αποδείξει...[/QUOTE]

 

Καλημέρα μανούλα, έδωσες μόνη σου την απάντηση. Αφού ξέρεις οτι έχεις γεννήσει αντράκι παλληκάρι!!!

Φιλια πολλά, να μας γράφεις τα νέα σας και ειμαι σίγουρη οτι πάντα θα ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην όμορφη παρέα του parents!

Δοξάζω τον θεό γιατί κάθε μέρα που περνάει ο Παναγιώτης μας είναι όλο και πιο καλά. Έχει αρχίσει να κινείται πολύ και το σημαντικότερο είναι ότι κινείται σωστά.

Την άλλη εβδομάδα θα τον πάω σε ορθοπαιδικό για έναν έλεγχο και το καλοκαίρι θα αρχίσει θεραπευτική κολύμβηση.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί τους τελευταίους μήνες η πρόοδός του είναι αξιόλογη και ζω με την ελπίδα ότι στο τέλος θα τα καταφέρουμε και θα περπατήσει. Αυτά είναι εν συντομία τα νέα μας.

Εύχομαι μια καλή ημέρα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...