Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χριστουγεννιατικο ταξιδι με μωρο στο Βερολινο


spyni

Recommended Posts

εχουμε απο καιρο σχεδιασει να περασουμε τα Χριστουγεννα με τη 15 μηνων μικρουλα μας στο βερολινο,θελουμε να τη μυησουμε στη γερμανικη κουλτουρα...βεβαια τωρα που πλησιαζει ο καιρος εχω γεμισει με φοβιες..ισως καποιος εχει αναλογκ εμπειρια και μπορει να με βοηθησει λιγακι..κατα πρωτον φοβαμαι για τις αρρωστιες, δεδομενου οτι δεν ειμαι φαν των εμβολιων και τα εχουμε καθυστερησει σχεδον ολα--και του πνευμονιοκοκου που ειναι τωρα στις δοξες του με τη γριπη τη νεα--επισης επειδη και η μικρουλα ειναι αρκετα ζωηρη σκεφτομαι την πτηση και καθετι που μπορει να προκυψει, πχ εμετος, δε μας εχει συμβει αλλα λεω...και το τελευταιο ειναι με το κρυο..παροτι γενικα την βγαζουμε καθημερινα εξω, ακομη και περυσι το χειμωνα που ηταν μωρουλι τωρα σκεφτομαι μηπως δεν προσεξω και μου αρρωστησει...μηπως τελικα ημασταν επιπολαιοι στην αποφαση μας???οχι τιποτα αλλο εχουμε αναστατωσει και τους κουμπαρους μας, που θα φερουν και εκεινοι τη 10χρονη κορη τους....ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μην ανησυχείς για τίποτα, εγώ τον γιο μου τον πηγαινοφέρνω Γερμανία – Ελλάδα, δυο και τρεις φορές τον χρόνο από τεσσάρων μηνών.

Όσο για την γρυπή μην την φοβάσαι, μας έχουν τρομοκρατήσει τσάμπα.

Να πάρεις χοντρά ρουχαλάκια, σκουφάκια και γαντάκια.

Να την ντύνεις καλά όταν βγαίνετε έξω και δεν θα πάθει τίποτα.

Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

σε υπερευχαριστωωωωω!!μου εδωσες κουραγιο...ειχα αρχισει να παραμιλαω απο το αγχος!!

δηλαδη δεν κανεις κατι ιδιατερο για το ταξιδι...να χαιρεσαι τον μπεμπουλη σου και καλα σας ταξιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Την μικρή μας την παιρνουμε συνέχεια μαζί σε εκδρομές, δεν έχει ποτέ διαμαρτυρυθεί για τίποτα, αντίθετα τρελαίνεται από τη χαρά της. Πέρυσι το Νοέμβριο που ήταν τεσσάρων μηνών πηγαμε οικογενειακώς στην Τοσκάνη για μια εβδομάδα. Κανένα πρόβλημα ούτε κι εκεί. Ούτε στο αεροπλάνο, ούτε πουθενά αλλού. (καλό είναι να μασάει ή να πίνει κατι κατα την προσγείωση και απογειωση για να μην πονέσουν τα αυτάκια της).

Το κρύο με ενα καλό ντύσιμο το αντιμετωπίζεις. Και σε ότι αφορά τις αρρώστιες δεν νομίζω ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να κολλήσει κάτι στο εξωτερικό απ' ότι εδώ. Κι εδώ την βγάζεις έξω κι εκεί θα κάνεις το ίδιο. Δεν υπάρχει διαφορά.

Να περάσετε τέλεια!

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως ειμαι υπερβολικη αλλα απλα παιρνω τα μετρα μου...

οσο για την γερμανικη κουλτουρα συμφωνω απολυτως ..και εγω μεγαλωσα στην γερμανια και την λατρευω ιδιως τα χριστουγεννα...ειναι απλα τελεια

Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα......... δε πιστευω να βρει κανα γερμανοπουλο η νυφη μου και να αφησει το δικο μου ελληνοπουλο...:?::wink::wink::wink:

 

καλε να πατε θα ειναι τελεια εμπειρια και νομιζω οτι θα περασετε καταπληκτικα....:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα......... δε πιστευω να βρει κανα γερμανοπουλο η νυφη μου και να αφησει το δικο μου ελληνοπουλο...:?::wink::wink::wink:

 

καλε να πατε θα ειναι τελεια εμπειρια και νομιζω οτι θα περασετε καταπληκτικα....:P:p:p

 

λοιπον για να ξερεις, το γαμπρουλη μας δεν τον αλλαζουμε με τιποτα!!!!...ασε που δε αφηνει και ο εθνοκοφρονων μπαμπας μας!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...