Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ (ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)


Recommended Posts

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο πια!!!!

βεβαια εχω μπει σε καποια σαιτ που οι κοπελεσ ηταν εγκυες με περιοδο

χα χα πολυ καλο για να ειναι αληθινο!!!!

θα μου ερθει και ο ντουβρουτζας ο αυριανος με τη χοριακη και θα τελειωσει το πανηγυρι

 

ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΜΑΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΗ Η ΡΟΗ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ULTROGESTAN ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΡΘΕ Η ΡΗΜΑΔΑ

ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΛΛΟΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ..

ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ... ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, οι πιθανότητες σύλληψης και επιτυχίας στην σπερματέγχυση είναι 25%. Παρ' όλα αυτά μπορούμε να αυξήσουμε τις πιθανότητες με την καθημερινή επαφή. Φυσικά και μπορεί να πετύχει με την πρώτη φορά και δεν θα μπορούσα να έχω καλύτερο παράδειγμα να σας δώσω από εμένα. Πρίν 21 ημέρες έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και πριν 3 ημέρες ανακάλυψα ότι είμαι εγκυούλα!!! Αν έχετε πίστη όλα γίνονται!! Να πιστεύετε πως θα γίνει και θα γίνει! Εγώ το πίστεψα (τελευταία στιγμή) αλλα ήταν τόσο δυνατή η πίστη μου που τελικά βοήθησε.

Εύχομαι σε όλες σας να πάρετε κουράγιο από την ιστορία μου και όσες περιμένετε αποτελέσματα να είναι τόσο καλά όσο τα δικά μου!

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, οι πιθανότητες σύλληψης και επιτυχίας στην σπερματέγχυση είναι 25%. Παρ' όλα αυτά μπορούμε να αυξήσουμε τις πιθανότητες με την καθημερινή επαφή. Φυσικά και μπορεί να πετύχει με την πρώτη φορά και δεν θα μπορούσα να έχω καλύτερο παράδειγμα να σας δώσω από εμένα. Πρίν 21 ημέρες έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και πριν 3 ημέρες ανακάλυψα ότι είμαι εγκυούλα!!! Αν έχετε πίστη όλα γίνονται!! Να πιστεύετε πως θα γίνει και θα γίνει! Εγώ το πίστεψα (τελευταία στιγμή) αλλα ήταν τόσο δυνατή η πίστη μου που τελικά βοήθησε.

Εύχομαι σε όλες σας να πάρετε κουράγιο από την ιστορία μου και όσες περιμένετε αποτελέσματα να είναι τόσο καλά όσο τα δικά μου!

 

 

25% ποσοστο επιτυχιας εχει η εξωσωματικη.Η σπερματεγχυση εχει απο 5-16%,απλα εχει παρατηρηθει οτι με 3-4 συνεχομενους κυκλους σπερματεγχυσης,το συνολικο ποσοστο επιτυχιας φτανει το 30% περιπου (οσο δηλαδη ενας κυκλος εξωσωματικης).Καταλαβαινεις οτι εαν οντως ειχε 25% (δηλ 1 γυναικα στις 4) επιτυχια η σπερματεγχυση,τοτε οι περισσοτερες απο μας που εχουμε κανει σπερματεγχυσεις θα ημασταν ηδη εγκυες.

Link to comment
Share on other sites

βρε βασω μου δεν ειναι δυνατον η σπερματεγχυση να εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο τη φυσιολογικη συλληψη... ολοι δινουν 15-20 % σε φυσιολογικη επαφη κι εσυ λεσ 5-16 % ??

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε βασω μου δεν ειναι δυνατον η σπερματεγχυση να εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο τη φυσιολογικη συλληψη... ολοι δινουν 15-20 % σε φυσιολογικη επαφη κι εσυ λεσ 5-16 % ??

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε βασω μου δεν ειναι δυνατον η σπερματεγχυση να εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο τη φυσιολογικη συλληψη... ολοι δινουν 15-20 % σε φυσιολογικη επαφη κι εσυ λεσ 5-16 % ??

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο!!!!!

 

15-20% ειναι η πιθανοτητα εγκυμοσυνης ενος ΥΓΕΙΟΥΣ ζευγαριου ,που ερχετε σε επαφη την ημερα ωορηξιας.Για να κανει καποιος σπερματεγχυση ,προφανως υπαρχει καποιο θεμα υγειας(γνωστο ή αγνωστο) .Γιατι δεν ρωτας τον γυναικολογο σου,να σου πει την αποψη του?Σιγουρα αυτος ξερει καλυτερα απο ολες εδω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη τον ρωτησα .. μου ειπε πως η σπερματεγχυση εχει 10% μεγαλυτερες πιθανοτητες απο απο τη φυσικη.... συγκεκριμενα ομως με τα διαφορα προβληματα που μας διακατεχουν .. διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση..

Link to comment
Share on other sites

επειδη τον ρωτησα .. μου ειπε πως η σπερματεγχυση εχει 10% μεγαλυτερες πιθανοτητες απο απο τη φυσικη.... συγκεκριμενα ομως με τα διαφορα προβληματα που μας διακατεχουν .. διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση..

 

Το ιδιο πραγμα λεμε .....η σπερματεγχυση δινει 10% επιπλεον σε καποιο ζευγαρι με "προβλημα", γιατι πολυ απλα αυτο το ζευγαρι εφοσον εχει "δυσκολια συλληψης" με την φυσικη μεθοδο δεν εχει 20% πιθανοτητα εγκυμοσυνης σε καθε κυκλο.

Διαβασε εδω που γραφει γυναικολογος ,για να μην τα λεω εγω :

http://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=3684

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο πια!!!!

βεβαια εχω μπει σε καποια σαιτ που οι κοπελεσ ηταν εγκυες με περιοδο

χα χα πολυ καλο για να ειναι αληθινο!!!!

θα μου ερθει και ο ντουβρουτζας ο αυριανος με τη χοριακη και θα τελειωσει το πανηγυρι

Γλυκο μου κοριτσακι εχεις τα χιλια δικια στο οτι γιατι να ειναι τοσο δυσκολο...μπορω να καταλαβω την αγωνια σου αλλα και την απογοητευση σου.αλλα πιστεψε με πηρα ΠΟΛΥ δυναμη και φοβερο κουραγιο απο μια κοπελα απο εδω μεσα η οποια σε λιγο καιρο θα φερει στον κοσμο τα μωρακια της μετα απο 14 εξωσωματικες!!!...προσωπικα δεν θα το βαλω κατω,αφου καταφερε εκεινη να αντεξει 14 εξωσωματικες τοτε μπορω κι εγω να συνεχισω και να προσπαθω μεχρι να τα καταφερω(με οτι συνεπαγεται αυτο)...κουραγιο σε ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

gia sas koritsia kai kali epituxia se oles!emeis eimaste sti fasi pou psaxnomaste me ton gunaikologo mou o opoios mas eipe gia spermatexunsi kai tora tha pame kai se ourologo to provlima einai tou adra mou.to kalokairaki tha mpoume sti diadikasia auti elpizo na pane ola kala giati anxonomai ligo.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουρια στο φορουμ!η δικη μου ιστορια ειναι οτι μετα απο 1,5 χρονο επαφων.....και μετα απο εξετασεις που δεν δειχνουν κανενα παθολογικο ευρημα και σε μενα και στον συζυξ....ο πελαργουλης ακομα να φανει!αυτο το μηνα προχωραμε σε σπερματεκχυση.απο αυριο ξεκιναω χαπακια clomyphene 1 καθε βραδυ για 5 μερες και τη 10η μερα θα παω να τσεκαρουμε με υπερηχο τα αυγουλακια.ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια σε ολες!για ολους εχει ο θεος.....!η ζωη ειναι γεματη χρωματα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα xouxoulina! Ξεκινάς να παίρνεις χάπια (π.χ. serpafar) από την δεύτερη ή την τρίτη μέρα του κύκλου για π'εντε ημέρες και την δέκατη πας για υπέρηχο για να μπορεί ο γιατρός να παρακολουθεί την ωρίμανση των ωαρίων και όταν κρίνει αυτός ότι κοντεύεις για ωορρηξία σου λέει να πας να κάνεις σπερματέγχυση. Εγώ θα πάω να κάνω σπερματέγχυση αυτή την εβδομάδα! Καλή μας επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

GEA μου εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε για φαρμακα μπνο προγεστερονη μετα την σπερ/γχυση,και την προηγουμενη φορα μια πρεγκνιλ εκανα και την 11η μερα θα πηγαινα για σπερ/γχυση ασχετα αν εχασα το ραντεβου για αλλο λογο.Εσεις τι προβλημα εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Eμείς είμαστε από εκείνα τα ζευγάρια που παρόλο που δεν έχουμε κάποιο οργανικό πρόβλημα (όλες οι εξετάσεις πολύ καλές) δεν έχουμε καταφέρει ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έτσι πήραμε την απόφαση να κάνουμε μία σπερματέγχυση τώρα και αργότερα αν δεν πετυχει να κάνω λαπαρασκόπηση (τα χειρουργεία δεν είναι και η καλύτερη μου). Εσείς προσπαθείτε καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω γίνει εξπέρ με το θέμα αυτό θα σου πω που έχω καταλήξει εγώ: πρώτον τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης με τα συμτώματα της περιόδου είναι πολλές φορές τα ίδια, πόνος στο στήθος, πόνος στην μέση κ.α. και δεύτερον πολλές φορές με το μυαλό μας νομίζουμε και εγώ δεν ξέρω τι και παρερμηνεύουμε οποιοδήποτε σύμπτωμα. Το μόνο σίγουρο είναι η καθυστέρηση στην περίοδο. Στο λέω γιατί από προσωπική πείρα, μου τύχαιναν πολλές φορές κάτι συμπτώματα που έλεγα δεν είναι δυνατόν είμαι έγκυος και όταν έρχονταν η περίοδος στεναχωριώμουν ακόμα περισσότερο. Πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις; Εγώ πάντως αύριο πάω για σπερματέγχυση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...