Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ (ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα

Τη δευτερα εκανα κι εγω με τη σειρα μου την πρωτη σπερματεγχυση και το ερωτημα μου ειναι το εξης..

ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?????

Αν εχετε καποια εμπειρια απο εσας η απο φιλες σας παρακαλω καντε το σχολιο σας να παρουμε κουραγιο κι εμεις οι πρωταρες....

φιλια πολλα σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα

Τη δευτερα εκανα κι εγω με τη σειρα μου την πρωτη σπερματεγχυση και το ερωτημα μου ειναι το εξης..

ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?????

Αν εχετε καποια εμπειρια απο εσας η απο φιλες σας παρακαλω καντε το σχολιο σας να παρουμε κουραγιο κι εμεις οι πρωταρες....

φιλια πολλα σε ολες!!!!

alexandra καλημέρα και γω Δευτέρα έκανα τη 1η για να δούμε!!!με ενδιαφέρουν και μένα τα ποσοστά!!Τι σας είπε ο γιατρός πήγατε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα δικά μου στατιστικά δεν είναι καλά αφού έκανα τεσσερις σπερματεγχύσεις (δύο χωρίς φάρμακα όμως) και δεν είχα αποτέλεσμα...ΑΛΛΑ η ξαδέλφη μου τα κατάφερε με την πρώτη (!) οπότε φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες επιτυχίας...

Link to comment
Share on other sites

pegg μου νομιζω πως τα ποσοστα μας ειναι σχετικα ικανοποιητικά διοτι το προβλημα μας ειναι πολυκυστικες ωοθηκες, οποτε πηρα φαρμακακια και με πολυ καλο σπερμα που με την επεξεργασια εγινε καλυτερο προχωρησαμε στη σπερματεγχυση.. επισης ξερω πως παιζει ρολο η ηλικια μου που ειμαι 27... μακαρι να μας πανε ολα καλα...

σουν εδωσε προγεστερονη ο γιατροσ σου??? εγω παιρνω 3 καθημερινα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι εχεις παααααααααααρα πολλες πιθανοτητες να μεινεις, πολυκυστικες (που σημαινει και πολλα αυγα )και καλο σπερμα ....πολλες πιθανοτητες.Κανε και καμια προσευχουλα και μετα περιμενουμε νεα για να σου ευχηθουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου... ειλικρινα παιρνω δυναμη και κουραγιο γιατι οι ημερεσ τησ αναμονης ειναι οτι χειροτερο...

βεβαια δεν ειχα και πολλα ωαρριακια παρα μονο 2 και μαλκστα το ενα ηταν ενα χιλιοστο μικροτερο απο το αλλο αλλα ο doctor μου ειπε πως ειναι πολυ πιθανο να σπασει κι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

pegg μου νομιζω πως τα ποσοστα μας ειναι σχετικα ικανοποιητικά διοτι το προβλημα μας ειναι πολυκυστικες ωοθηκες, οποτε πηρα φαρμακακια και με πολυ καλο σπερμα που με την επεξεργασια εγινε καλυτερο προχωρησαμε στη σπερματεγχυση.. επισης ξερω πως παιζει ρολο η ηλικια μου που ειμαι 27... μακαρι να μας πανε ολα καλα...

σουν εδωσε προγεστερονη ο γιατροσ σου??? εγω παιρνω 3 καθημερινα!!!

Ναι παίρνω 6 χαπάκια κάθε μέρα!!!! Έκανα 6-7 ωάρια ώριμα αλλά για να δούμε!!!Όντως η αναμονή είναι το χειρότερο.Πότε περιμένεις να κάνεις χοριακή?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Οταν κανατε σπερματεγχυση ποσο ηταν το ενδομητριο και ποσο τα ωοθηλακιαΕιμαι πολυ στενοχωρημενη.Πηγα 10 μερα του κυκλου να δουμε τα χιλιοστα τους και ηταν μολις 4 το ενδομητριο και 9 το ωοθηλακιο.Πολυ χαμηλα.Ο γιατρος ειπε απο το αγχος και οτι ισως δεν μεγαλωσει αλλο.Τι θα κανω βρε κοριτσια?Εγω ημουν ετοιμη για σπερματεγχυση αυτο το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

είμαι και γω ετοιμη αυτο το μήνα για σπερματέγχυση κΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΙ ΦΆΡΜΑΚΑ!

θα πάω με δικό μου ωοριο...τι σπέρμα εμας εχει έν αθέμα αλλά λένε ότι μετα τον καθαρισμό θα ειναι ικανοποιητικό!!! πως νιώσατε με τη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Οταν κανατε σπερματεγχυση ποσο ηταν το ενδομητριο και ποσο τα ωοθηλακιαΕιμαι πολυ στενοχωρημενη.Πηγα 10 μερα του κυκλου να δουμε τα χιλιοστα τους και ηταν μολις 4 το ενδομητριο και 9 το ωοθηλακιο.Πολυ χαμηλα.Ο γιατρος ειπε απο το αγχος και οτι ισως δεν μεγαλωσει αλλο.Τι θα κανω βρε κοριτσια?Εγω ημουν ετοιμη για σπερματεγχυση αυτο το μηνα.

 

 

μηπως πηρες serpafar ή clomiphene? εαν ναι,γι αυτο ειναι λεπτο το ενδομητριο(και οχι απ το αγχος) και θα πρεπει να σου δωσει cyclacour ,τα ασπρα,για να παχυνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είμαι και γω ετοιμη αυτο το μήνα για σπερματέγχυση κΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΙ ΦΆΡΜΑΚΑ!

θα πάω με δικό μου ωοριο...τι σπέρμα εμας εχει έν αθέμα αλλά λένε ότι μετα τον καθαρισμό θα ειναι ικανοποιητικό!!! πως νιώσατε με τη διαδικασία?

Chryssaki εγώ έκανα σπερματέγχυση τη Δευτέρα που μας πέρασε και για 2 μέρες δε μπορούσα να περπατήσω από το πόνο και ανέβασα 38 πυρετό..Μάλλον όμως είμαι από τις λίγες περιπτώσεις γιατί οι περισσότερες λένε δεν είναι τίποτα.Ελπίζω να μη συμβεί σε σένα το ίδιο.Βέβαια εγώ και φυσιολογικά όταν κάνω ωορηξία είμαι στην ίδια κατάσταση πόσο μάλλον με περισσότερα ωάρια!!!.Όλα καλά θα σου πάνε μάλλον είμαι η εξαίρεση:-):-)

Link to comment
Share on other sites

Βασω δεν εχω παρει καθολου φαρμακα.Θα κανω σε φυσικο κυκλο.Τι να φταιει αραγε?Το προηγουμενο μηνα την ενατη μερα ηταν 12 το ωοθηλακιο και 7 το ενδομητριο.Γιατι τετοια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Βασω δεν εχω παρει καθολου φαρμακα.Θα κανω σε φυσικο κυκλο.Τι να φταιει αραγε?Το προηγουμενο μηνα την ενατη μερα ηταν 12 το ωοθηλακιο και 7 το ενδομητριο.Γιατι τετοια διαφορα?

 

Δεν ξερω,αυτο που ξερω ειναι οτι οταν το ενδομητριο ειναι λεπτο,δινουν cyclacur.Δεν σημαινει οτι εαν σε εναν κυκλο ειναι λεπτο ,θα ειναι ετσι παντα, ουτε οτι δεν μπορει να γινει εμφυτευση (απο καποιο παχος και πανω βεβαια).

καποιοι γυναικολογοι ,πιστευουν οτι το σαλοσπιρ βοηθαει στο λεπτο ενδομητριο γιατι διευκολυνει την αιματωση του.

Link to comment
Share on other sites

μελινακι μην στενοχωριεσαι ακομα κι αν χασεισ αυτο τον μηνα ειναι και ο επομενοσ και ο μεθεπομενοσ... καταλαβαινω οτι ειναι λιγο ζορικο αλλα μην το βαζεισ μεσα σου γιατι ανχωνεσαι και ειναι χειροτερο. εγω κοριτσια σημερα και χθεσ εχω συνεχεισ τσιμπιματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα (απο κει εκανα ωορρηξια) και εχω την εντυπωση οτι το στηθοσ μου σκληρινε.. δεν ξερω αν ειναι συμπτωματα η απλα ιδέα μου... αλλα τα τσιμπιματακια υπάρχουν σιγουρα γιατι πολλεσ φορέσ ειναι και δυνατα σε σημειο να τα προσεχω... εχει καμια να μου πει κατι γι αυτο ??? συμβαινει σε καποια απο σας η ειμαι η μονη?????? ΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ

 

Υ.Γ στισ 16 του μηνος θα κανω τεστ( η χοριακη) εσεισ τι προτείνετε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μελινακι μην στενοχωριεσαι ακομα κι αν χασεισ αυτο τον μηνα ειναι και ο επομενοσ και ο μεθεπομενοσ... καταλαβαινω οτι ειναι λιγο ζορικο αλλα μην το βαζεισ μεσα σου γιατι ανχωνεσαι και ειναι χειροτερο. εγω κοριτσια σημερα και χθεσ εχω συνεχεισ τσιμπιματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα (απο κει εκανα ωορρηξια) και εχω την εντυπωση οτι το στηθοσ μου σκληρινε.. δεν ξερω αν ειναι συμπτωματα η απλα ιδέα μου... αλλα τα τσιμπιματακια υπάρχουν σιγουρα γιατι πολλεσ φορέσ ειναι και δυνατα σε σημειο να τα προσεχω... εχει καμια να μου πει κατι γι αυτο ??? συμβαινει σε καποια απο σας η ειμαι η μονη?????? ΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ

 

Υ.Γ στισ 16 του μηνος θα κανω τεστ( η χοριακη) εσεισ τι προτείνετε?????

alexandra εμένα μου είπε ο γιατρός 16 να κάνω μόνο χοριακή.Οτι και να κάνω πριν δε θα δείξει.Όσο για το στήθος και μένα έτσι είναι αλλά να ξέρεις είναι από τα φάρμακα.Είναι νωρίς δυστυχώς να έχουμε συμπτώματα!!!!Έτσι νομίζω τουλάχιστον.Και τσιμπιματάκια έχω ακριβως όπως τα περιγράφεις!!

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε βρε κοριτσια???

κανενα νεο???

ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ... ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ

pegg μου ευχομαι να ειμαστε και οι 2 εγγυουλες ¨))))

(για μενα φανταζει σαν μακρινο ονειρο.. δεν πιστευω πως τη δευτερα μετα την εξεταση θα μου πουνε θετικα αποτελεσματα)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. κι ας εχω του κοσμου τα πονακια δεξια κι αριστερα χαμηλα (βεβαια κ το στηθος εγινε σαν μπαλονι.. αλλα ξερω ειναι απο τα utrogestan........))

---------------------.............-------------------...................------------........------

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. κι ας εχω του κοσμου τα πονακια δεξια κι αριστερα χαμηλα (βεβαια κ το στηθος εγινε σαν μπαλονι.. αλλα ξερω ειναι απο τα utrogestan........))

---------------------.............-------------------...................------------........------

Και εγώ όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο απαισιόδοξη είμαι:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!

 

Θετικές σκέψεις και μόνο!!! Τουλάχιστον έχετε κάνει την προσπάθειά σας και περιμένετε να ανταμειφθείτε γι' αυτό..

 

Τι να πούμε κι εμείς οι ταλαίπωρες που δεν έχουμε ξεκινήσει καν την προσπάθεια ακόμη...

 

Καλή επιτυχία σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΥ...

ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΛΕΝΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ...

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΑ UTROGESTAN??? Ο DOCTOR (ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ.ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΑ??? ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ??? ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ???

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΥ...

ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΛΕΝΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ...

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΑ UTROGESTAN??? Ο DOCTOR (ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ.ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΑ??? ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ??? ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ???

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΑΣΩ

ο γιατρός δε σου είπε οτι μπορεί να είναι και εμφύτευση?Το αίμα μπορεί να είναι γι'αυτό ποτέ δε ξέρεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

telika mou irthe i akatanomasti

bebaia oxi me megali roh alla irthe....

ayrio tha kanw kai ti xoriakoula tupika kai pame gia tin epomeni fora... kserete an i epomenh fora tha einai se auton ton kuklo i tha prepei na perimenw kapoious mines"?"?

 

Μια απτα ίδια Αλεξάνδρα!!!Στο σκούπισμα έχω βλέννη με ροζ σήμερα όλη μέρα:-(

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο πια!!!!

βεβαια εχω μπει σε καποια σαιτ που οι κοπελεσ ηταν εγκυες με περιοδο

χα χα πολυ καλο για να ειναι αληθινο!!!!

θα μου ερθει και ο ντουβρουτζας ο αυριανος με τη χοριακη και θα τελειωσει το πανηγυρι

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...