Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σαλπιγγογραφία


Recommended Posts

Georgakiii!!!Γεια!Καλά είμαι κοριτσάκι μου,εσύ?Ναι έχουμε καιρό να τα πούμε.Εύχομαι να σαι καλά!Σ ευχαριστούμε πολύ και για την κατάθεση της εμπειρίας σου.Εμένα δεν μου έιπαν ούτε παυσίπονο να πάρω πριν αλλά ούτε και αντιβίωση μετά την σαλπιγγογραφία κι ας τους ρώτησα.Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου και θα δω τι θα γίνει.

Nadimoraki μου,μην ανησυχείς.Εφόσον κάνεις ωορρηξία την 16η μέρα δεν υπάρχει κίνδυνος για κάτι.

Blondie καλώς ήρθες!Κι εγώ σε λίγες μέρες θα την κάνω την σαλπιγγογραφία.Θ ανταλλάξουμε εντυπώσεις...χαχα!!

Άντε κοριτσάκια να χουμε καλή επιτυχία όλες μας!

Φιλιάααα!!!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα. Καλη επιτυχια στις μελλουσες σαλπιγγογραφημενες. Κοριτσια,ρωτησα τη γιατρο μου και μου ειπε πως μετα τη σαλπιγγογραφια ειμαστε πιο ανοιχτες,αλλα για λιγο. Επειδη με τη δυναμη του σκιαγραφικου υγρου παραμεριζουν οι συμφυσεις,αν υπαρχουν. Μετα φυσικα απο λιγες μερες ξαναπαιρνουν την αρχικη τους θεση. Κοριτσια,ακομα κι αν πονεσετε,αξιζει γιατι τα ωφελη ειναι πολλα,κυριως ανοιγουν οι σαλπιγγες. Εγω καλου κακου εκανα αποχη απ την αρχη του κυκλου ως την εξεταση,γιατι ειμαι φοβιτσιαρα σαυτα τα θεματα. Καλο ειναι μαζι με την αντιβιωση να πινετε ουλτρα λεβουρ που ειναι ενζυμα που προστατευουν καπως απ τους μυκητες.αργυρω μου,οι μυκητες δεν ειναι αιτιο υπογονιμοτητας. Απλα τους θεραπευεις και προχωρας,βρε!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα ευχαριστούμε!:D

Λοιπόν έκανα κι εγώ την σαλπιγγογραφία μου και οι σάλπιγγές μου είναι όμορφες,τσαχπίνες και απόλυτα διαβατές!!!!444774z3a5fs321q.gif444774z3a5fs321q.gif

Ναιιιι!!!Πετάω απ τη χαρά μου!:D

Η εμπειρία δεν ήταν και πολύ ευχάριστη,αισθάνθηκα μια μεγάλη πίεση λες και έπρεπε να πάω επειγόντως για πιπί μου...:oops:.Αλλά ευτυχώς δεν κράτησε πολύ η εξέταση.Α,και μου γράψανε και τα vibramycin,οπότε όοοολα καλά!Φιλούρες!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα ευχαριστούμε!:D

Λοιπόν έκανα κι εγώ την σαλπιγγογραφία μου και οι σάλπιγγές μου είναι όμορφες,τσαχπίνες και απόλυτα διαβατές!!!!444774z3a5fs321q.gif444774z3a5fs321q.gif

Ναιιιι!!!Πετάω απ τη χαρά μου!:D

Η εμπειρία δεν ήταν και πολύ ευχάριστη,αισθάνθηκα μια μεγάλη πίεση λες και έπρεπε να πάω επειγόντως για πιπί μου...:oops:.Αλλά ευτυχώς δεν κράτησε πολύ η εξέταση.Α,και μου γράψανε και τα vibramycin,οπότε όοοολα καλά!Φιλούρες!

SOS! Μαζί με την vibramicin οπωσδήποτε ultra leveur και πολλά γιαούρτια! Κάνει μύκητες. Την έχω πάρει και για την σαλπιγγογραφία και για μία βυθομέτρηση που μου έκαναν και με το πρώτο χάπι άρχισε αυτή η ενοχλητική φαγούρα!

Link to comment
Share on other sites

SOS! Μαζί με την vibramicin οπωσδήποτε ultra leveur και πολλά γιαούρτια! Κάνει μύκητες. Την έχω πάρει και για την σαλπιγγογραφία και για μία βυθομέτρηση που μου έκαναν και με το πρώτο χάπι άρχισε αυτή η ενοχλητική φαγούρα!

Σ ευχαριστώ isidora!:DΔηλαδή είχες φαγούρα απ τα vibramycin?Εγώ χθες τα ξεκίνησα και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Τα ultra leveur είναι χάπια κι αυτά?

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστώ isidora!:DΔηλαδή είχες φαγούρα απ τα vibramycin?Εγώ χθες τα ξεκίνησα και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Τα ultra leveur είναι χάπια κι αυτά?

Αυτή η αντιβίωση κάνει μύκητες, εξού και η φαγούρα. Μπορεί βέβαια να έκανε σε μένα τόσο πρόβλημα. Το έχω ακούσει κι από άλλες γυναίκες όμως ότι κάνει τέτοια και αργούν να φύγουν. Τα ultra είναι κάτι καψουλίτσες που επαναφέρουν την χλωρίδα του κόλπου που καταστρέφουν τα vibramicin. Δεν έχουν καμία παρενέργεια και παίρνεις 2 καψουλίτσες κάθε 8 ώρες. Καλή επιτυχία σε κάθε σου προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αντιβίωση κάνει μύκητες, εξού και η φαγούρα. Μπορεί βέβαια να έκανε σε μένα τόσο πρόβλημα. Το έχω ακούσει κι από άλλες γυναίκες όμως ότι κάνει τέτοια και αργούν να φύγουν. Τα ultra είναι κάτι καψουλίτσες που επαναφέρουν την χλωρίδα του κόλπου που καταστρέφουν τα vibramicin. Δεν έχουν καμία παρενέργεια και παίρνεις 2 καψουλίτσες κάθε 8 ώρες. Καλή επιτυχία σε κάθε σου προσπάθεια!

Τότε γιατί μας τα δίνουνε?:confused:Ως παυσίπονα?Σ ευχαρστώ και ανταποδίδω τις ευχές!:Dόλα καλά να μας πάνε!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

γκρετα,τα χαπια που παιρνεις ειναι αντιβιωση. Επειδη κατα την εξεταση μπορουν να δημιουργηθουν αμυχες, ειμαστε πιο επιρρεπεις στα μικροβια που συχναζουν ανεκαθεν στον κολπο. Γιαυτο μας δινουν προληπτικα αντιβιωση. Ομως καθε αντιβιωση,πχακομα κι αυτη που παιρνουμε για αποστημα δοντιου, αλλα και η υπερβολικη χρηση αντιβακτηριακων υγρων η κλυσματων, καταστρεφει τους γαλακτοβακιλλους τους οποιους τους θελουμε,γιατι μας προστατευουν απ ολα αυτα. Το ουλτραλεβουρ και τα γιαουρτια,οπως σωστα σου εγραψε και η Ισιδωρα, ειναι απαραιτητα γιατι προστατευουν και ενισχυουν τους γαλακτοβακιλλους. Κοριτσια,να παιρνετε οπωσδηποτε ουλτρα λεβουρ με καθε αντιβιωση κι εσεις κι οι ανδρες σας. Και ζητω το γιαουρτι! Φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ isidora!:DΔηλαδή είχες φαγούρα απ τα vibramycin?Εγώ χθες τα ξεκίνησα και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Τα ultra leveur είναι χάπια κι αυτά?

Οπωσδηποτε παρε κατι για τους μυκητες,μου εδωσαν την ιδια αντιβιωση και μετα απο 2 χαπια αρχισαν τα συμπτωματα...ηθελα να ηξερα γιατι οι γιατροι δεν προειδοποιουν,εξαλλου το γραφει η αντιβιωση στις αντενδειξεις!!!!Εμενα πηγε ο μηνας μου χαμενος λογω των κολπικων εμβολων,χωρια η ολη διαδικασια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί μας τα δίνουνε?:confused:Ως παυσίπονα?Σ ευχαρστώ και ανταποδίδω τις ευχές!:Dόλα καλά να μας πάνε!

Κοριτσακι θα τρως ενα γιαουρτακι πριν παρεις την αντιβιωση γιατι προστατευει το στομαχι και τα αλλα που σου εγραψε η Μηλιτσα για την ισορροπια του κολπου...εγω γιαουρτι ετρωγα και παντα τρωω οταν παιρνω αντιβιωση,αλλα μυκητες κολλησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γκρετα,τα χαπια που παιρνεις ειναι αντιβιωση. Επειδη κατα την εξεταση μπορουν να δημιουργηθουν αμυχες, ειμαστε πιο επιρρεπεις στα μικροβια που συχναζουν ανεκαθεν στον κολπο. Γιαυτο μας δινουν προληπτικα αντιβιωση. Ομως καθε αντιβιωση,πχακομα κι αυτη που παιρνουμε για αποστημα δοντιου, αλλα και η υπερβολικη χρηση αντιβακτηριακων υγρων η κλυσματων, καταστρεφει τους γαλακτοβακιλλους τους οποιους τους θελουμε,γιατι μας προστατευουν απ ολα αυτα. Το ουλτραλεβουρ και τα γιαουρτια,οπως σωστα σου εγραψε και η Ισιδωρα, ειναι απαραιτητα γιατι προστατευουν και ενισχυουν τους γαλακτοβακιλλους. Κοριτσια,να παιρνετε οπωσδηποτε ουλτρα λεβουρ με καθε αντιβιωση κι εσεις κι οι ανδρες σας. Και ζητω το γιαουρτι! Φιλακια!

 

Οπωσδηποτε παρε κατι για τους μυκητες,μου εδωσαν την ιδια αντιβιωση και μετα απο 2 χαπια αρχισαν τα συμπτωματα...ηθελα να ηξερα γιατι οι γιατροι δεν προειδοποιουν,εξαλλου το γραφει η αντιβιωση στις αντενδειξεις!!!!Εμενα πηγε ο μηνας μου χαμενος λογω των κολπικων εμβολων,χωρια η ολη διαδικασια!!!!!!

Κορίτσια ευχαριστώ!όλες σας!Ναι δεν μου είπαν τίποτα απολύτως και μιας και με τα γαλακτοκομικά είμαι μαλωμένη πρέπει σήμερα κιόλας να πάρω...πτου είναι και Τετάρτη κι είναι κλειστά τα φαρμακεία...Ελπίζω να προλάβω το κακό,μην μπλέξω μ άλλα τώρα!:?

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί μας τα δίνουνε?:confused:Ως παυσίπονα?Σ ευχαρστώ και ανταποδίδω τις ευχές!:Dόλα καλά να μας πάνε!

Κοριτσακι θα τρως ενα γιαουρτακι πριν παρεις την αντιβιωση γιατι προστατευει το στομαχι και τα αλλα που σου εγραψε η Μηλιτσα για την ισορροπια του κολπου...εγω γιαουρτι ετρωγα και παντα τρωω οταν παιρνω αντιβιωση,αλλα μυκητες εβγαλα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι θα τρως ενα γιαουρτακι πριν παρεις την αντιβιωση γιατι προστατευει το στομαχι και τα αλλα που σου εγραψε η Μηλιτσα για την ισορροπια του κολπου...εγω γιαουρτι ετρωγα και παντα τρωω οταν παιρνω αντιβιωση,αλλα μυκητες κολλησα!!

Δεν μ αρέσουν τα γιαούρτια....ούτε το γάλα....:|Προτιμώ το ουλτραλεβούρ να πάρω και βουρρρρρρ!!!;)

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό και το παραθέτω αυτούσιο...

"Αντιβιοτικά προωθουν τις κολπικες - και άλλες - μυκητιασεις... Αν η θεραπεια για τους μυκητες του κολπου γινει παραλληλα, η μυκητιαση θα φουντωσει αμεσως μετά.. Για τον λογο αυτό η θεραπεια μυκητιασεων γινεται πάντα μετά από τυχόν αντιβιοση και ποτέ πριν ή παραλληλα με αυτήν (αυτά από το αλφαβηταρι της θεραπειας κολπιτιδας μικτης αιτιολογιας - απο μικροβια και μύκητες δηλαδή )

Το Ultralevure δινεται παράλληλα με την αντιβιοση, για να προστατεψει την χλωριδα του εντέρου... Δεν εχει καμια επιδραση στην κολπικη μυκητιαση...Το ιδιο ισχεύει και για το γιαουρτι, που ακουγεται κι από γιοτρους σαν καλη μεθοδος αντιμετωπισης κολπικων μυκητιασεων,,, Επομενως το Ultralevure παιρνεται παράλληλα με την αντιβιοση.. , Οτι ειναι για εξωτερική χρηση,χορηγειται επισης παράλληλα.. Τα υπθετα , οπσωδήποτε ιανι για μετα."

άρα κορίτσια μένω στην αντιβίωση....το κείμενο είναι απάντηση γιατρού σε ταλαιπωρημένη από μυκητιάσεις και εντερόκοκκο γυναίκα.

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Η αντιβιωση στα αληθεια καταστρεφει χιλια δυο,γιαυτο καλο ειναι να μην την παιρνουμε απο μονοι μας,οπως δυστυχως κανουν πολλοι,αλλα μονο μετα απο συμβουλη γιατρου. Ξερεις γκρετα που μπερδευτηκα με το ουλτρα λεβουρ; οταν ο ανδρας μου επαιρνε αντιβιωση για αλλους λογους,μετα παντα ειχε φαγουρα, και ασπρακια ξερεις που. Του ειπε ο φαρμακοποιος να το παιρνει με την αντιβιωση,κι απο τοτε δεν ειχε τετοια ενοχληματα. Ισως ηταν τυχη,ισως οχι. Τι να πω. Και τα αλλα για τους γαλακτοβακιλλους τα ξερω επειδη καποτε ημουν βοηθος μικροβιολογου και ειχα διαβασει πολυ σχετικα με την ειδικοτητα μου. Παντως αν κανει καλο στο στομαχι,ειναι καλος λογος να τα παιρνουμε,η γιαουρτι. Παντως εγω σα φαρμακο εχω καθε πρωι οταν σηκωνομαι,πριν πιω καφεδες η οτιδηποτε, τρωω παντα λιγο ψωμι μπαγιατικο αν εχω,αλλιως φρυγανια σταρενια. Και δε με εχει πειραξει ποτε ουτε καφες,ουτε αντιβιωση. Πολλα φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα. Η αντιβιωση στα αληθεια καταστρεφει χιλια δυο,γιαυτο καλο ειναι να μην την παιρνουμε απο μονοι μας,οπως δυστυχως κανουν πολλοι,αλλα μονο μετα απο συμβουλη γιατρου. Ξερεις γκρετα που μπερδευτηκα με το ουλτρα λεβουρ; οταν ο ανδρας μου επαιρνε αντιβιωση για αλλους λογους,μετα παντα ειχε φαγουρα, και ασπρακια ξερεις που. Του ειπε ο φαρμακοποιος να το παιρνει με την αντιβιωση,κι απο τοτε δεν ειχε τετοια ενοχληματα. Ισως ηταν τυχη,ισως οχι. Τι να πω. Και τα αλλα για τους γαλακτοβακιλλους τα ξερω επειδη καποτε ημουν βοηθος μικροβιολογου και ειχα διαβασει πολυ σχετικα με την ειδικοτητα μου. Παντως αν κανει καλο στο στομαχι,ειναι καλος λογος να τα παιρνουμε,η γιαουρτι. Παντως εγω σα φαρμακο εχω καθε πρωι οταν σηκωνομαι,πριν πιω καφεδες η οτιδηποτε, τρωω παντα λιγο ψωμι μπαγιατικο αν εχω,αλλιως φρυγανια σταρενια. Και δε με εχει πειραξει ποτε ουτε καφες,ουτε αντιβιωση. Πολλα φιλακια...

Σ ευχαριστώ Μηλίτσα μου!:DΓι αυτό είναι καλό αυτό το φόρουμ...λίγο ο ένας λίγο ο άλλος θα την βγάλουμε την άκρη.Εγώ την Παρασκευή σταματάω τα vibramycin κι αν δω ότι είναι σκούρα τα πράγματα εκεί κάτω θα πράξω αναλόγως.Καλό βραδάκι!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα. Κατ'αρχήν θα ήθελα να πω σε όλες υπομονή και με το καλό να αποκτήσουμε όοοολες αυτό που τόσο πολύ επιθυμούμε.

Θα μπορούσε ίσως κάποια κοπέλα να με βοηθήσει και να μου απαντήσει αν ξέρει. Έκανα υστεροσαλπιγγογραφία την παρασκευή που μας πέρασε. Η διάγνωση ήταν η εξής :

 

Κοιλότης σώματος μήτρας παρουσιάζεται ως καρδιόμορφος προς δίκερω.

Οι ωαγωγοί σκιαγραφούνται εως τα κωδωνικά τους στόμια, ασύμμετροι, ο αριστερός σε υψηλότερη θέση.

Διαβατότης εκατέρωθεν.

Πιθανότης περικωδωνικών συμφύσεων αριστερά.

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι η μήτρα μου είναι δίκερως, πράγμα που δεν χρειάζεται να ανησυχώ τόσο, απ'ότι μου είπε ο γιατρός. Επίσης λέει οτι οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές και οι δύο, απλά η μια είναι λίγο πιο ψηλά απο την άλλη. Αυτό δεν ξέρω αν είναι κάτι κακό ή δεν παίζει κάποιο ρόλλο. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει πρόβλημα μ'αυτό. Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι το τελευταίο που λέει για πιθανότητα συμφήσεων. Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει κάτι σχετικά μ'αυτό; Θα πάω βέβαια στον γιατρό μέσα στη βδομάδα, αλλά είμαι λίγο αγχωμένη τώρα.

Συγγνώμη για το μεγάλο μνμ!

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Νατασα. Να χαιρεσαι το αστερακι σου. Η σαλπιγγογραφια μου ειχε δειξει υποψια συμφυσεων. Η γιατρος μου δεν εδωσε σημασια για να μη με αγχωσει. Με αφησε να προσπαθησω. Μετα απο ενα διαστημα ακαρπων προσπαθειων, καλα,ειχα κατασκοτωθει στην προσπαθεια, 3 φορες το μηνα προσπαθουσα,της πηγα ολες τις εξετασεις και αφου την πιεσα, να προχωρησουμε σε κατι,μου προτεινε λαπαροσκοπηση. Τη ρωτησα γιατι δε με εστειλε απ την αρχη και μου ειπε: αφου εδειχνε υποψια συμφυσεων,να το εδενα και να σε εστελνα κατευθειαν για λαπαροσκοπηση; να μη σε αφηνα να προσπαθησεις; κι οταν της ειπα τη συχνοτητα των προσπαθειων,με κυνηγαγε! Σε μενα μαλλον δημιουργηθηκαν απ την καισαρικη. Ελπιζω να βοηθησα λιγο. Μην αγχωνεσαι, αυτες τις μερες που εισαι πιο ανοικτη να κανεις εντατικες προσπαθειες. Ισως ειναι ο τυχερος σου μηνας! Φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα μου, νά'σαι καλά, αλλά πρέπει να βάζεις προειδοποιητικό σήμα στα μηνύματά σου. Ευτυχώς που η κοκα-κόλα έπεσε στην πιτζάμα μου κι όχι στο πληκτρολόγιο γιατί, όχι τίποτ'άλλο, δεν έχω δεύτερο :D:D

 

Νατασάκι, και στη δική μου σάλπιγγο η μία σάλπιγγα ήταν ελαφρά πιο ψηλή από την άλλη, αλλά μου είπαν ότι αυτό δε θεωρείται πρόβλημα ως προς τη σύλληψη. Για τις συμφήσεις, είχε η κουνιάδα μου και έμενε έγκυος με την ίδια συχνότητα όπως εμείς πίνουμε νερό. Κάθε χρόνος και μια εγκυμοσύνη. Αλλά συζήτησέ το και με το γιατρό σου, γιατί είναι οι μόνοι ειδικοί για να διαγνώσουν σωστά μια σαλπιγγογραφία και να δώσουν τις καταλληλότερες συμβουλές.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. σας ευχαριστώ για τις άμμεσες απαντήσεις σας, με βοηθήσατε πάρα πολύ και ξεαγχώθηκα λίγο. μηλίτσα τι να πω; έχεις πολύ πλάκα, μπράβο σου, μας κάνεις και γελάμε! μα με 3 φορές κι εσύ τι περίμενες; κι εγώ καισαρική έκανα, λες να έγινε κάτι απο τότε; εντωμεταξύ, πήγα και πήρα τις αιματολογικές μου σήμερα, 3 σελίδες εξετάσεις, και ΟΛΕΣ είναι τέλειες....ευτυχώς! αλλά αυτά θα τα δει και ο γιατρός μου, θα τον πάρω τηλ αν μπορεί να με δει σήμερα, να πάω να ξεμπερδεύω! tarshou δηλαδή εννοείς οτι δεν είναι σπουδαίο πρόβλημα αυτο, ε; μου δίνεις πολύ κουράγιο μ'αυτό που λες για την κουνιάδα σου! πολύ θετικό αυτό! να'στε καλά βρε κορίτσια και να χαίρεστε τα παιδάκια σας! όταν πάω στον γιατρό θα σας πω τι μου είπε, ετσι ώστε αν κάποια κοπέλα έχει κάτι παρόμοιο να πάρει μια ιδέα.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ζουζουνες!! σημερα επιτελους εκανα σαλπιγγογραφια....ειμαι παλιο μελος αλλα λογω υποχρεωσεων δεν εμφανιζομαι τακτικα...να θυμισω λοιπον...ειμαι παντρεμενη απο τον απριλιο και τωρα κλεισαμε 1 χρονο προσπαθειων για μωρακι...η γυναικολογος μου εγραψε καποιες αιματολογικες...και σαλπιγγογραφια την οποια εκανα σημερα και δε ηταν και το καλυτερο μου.....θελω να κανω μια ερωτηση.....μας εχει συστησει να κανει ο καλος μου σπερμοδιαγραμμα....πειραζει αν το κανει με τον καινουριο χρονο....που θα ξανααδιαθετησω...μπας και μας προλαβει το ποθητο....η πρεπει οποσδηποτε τωρα?????????σας ευχαριστω...!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η γυναικολόγος σου θέλει αυτές τις εξετάσεις την επόμενη φορά που θα πάτε να σας δει. Τώρα, αν γίνουν μέσα στις γιορτές ή μετά, δεν νομίζω να κάνει καμία διαφορά.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είναι απαραίτητο να γίνει τώρα αμέσως το σπερμοδιάγραμμα. Ούτως ή άλλως τα αποτελέσματά του δεν είναι κάτι που αλλάζουν...

 

Να απολαύσετε τις γιορτές όσο καλύτερα γίνεται χωρίς άγχος και έγνοιες και με τον καινούργιο χρόνο κάνετε μια καινούργια αρχή. Πως σου φαίνεται η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσαρες μου για την ανταποκριση σας.....αυτο λεω και εγω να ηρεμησουμε λιγακι.......και που ξερετε μπορει να μην χρειαστει καν να γινει σπερμοδιαγραμμα.......λετε να ειναι το δωρο των χριστουγεννων.....????

Link to comment
Share on other sites

ποτέ μη λες ποτέ.....!!!!! που ξέρεις; μπορεί να σας το φυλάει για τα χριστούγεννα!

και αναρωτιέμαι....μήπως πρέπει να αρχίσουμε να πιστεύουμε ξανά στον Άγιο Βασίλη;;;;;

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...